PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie w nowym domu.



RadoslawS
25-10-2013, 12:50
Witam serdecznie,
Przeszukiwałem forum w poszukiwaniu podobnych pytań, jednak odpowiedzi są dość stare, a instalacje grzewczą zamierzam robić już niedługo.

Szukam rozwiązania do ogrzewania domu (ok 220 m.kw użytkowej) - tj. piec 25 kW.
Ogólnie chciałbym w domu palić drzewem (mam dobry dostęp z niskimi cenami). Jakie drzewo? Różnego rodzaju, np: sosna, świerk, buk, dąb, ale i innych nie wykluczam. Problem polega na tym, jakbym chciał wyjechać na 2 dni i przy tym dalej utrzymywać rozsądną temperaturę w domu to muszę mieć coś z podajnikiem. Dodatkowo chciałbym mieć możliwość jego sterowaniem na odległość (GSM).
Myślałem o piecu na w stylu DEFRO AGRO, jednak usłyszałem, że wydajność na ruszcie "zastępczym" (czyli tym na drewno) ma wielokrotnie niższą wydajność.
Zasugerowano mi, aby zainstalował 2 piece - na drewno oraz olejaka. Jednak to rozwiązanie będzie kosztowało ok. 18-20 tys., co z pewnością nie jest mało.
Proszę o podpowiedzi dotyczące tego jaki piec zakupić, aby nadawał się do moich wymagań i wyniósł mniej niż w/w podpowiedź?

bobasxx
25-10-2013, 18:11
A jak ocieplony ten dom ? 25 kW to naprawdę spora jednostka.

Kup sobie jakiś piecyk typowo na drewno + bufor, a jakąś stało palność uzyskasz.

hydraulik_
25-10-2013, 18:29
zamontuj kociołek na drewno, i grzałkę .
Grzałka ma chronić przed zamrożeniem.

timon120777
25-10-2013, 19:47
zamontuj kociołek na drewno, i grzałkę .
Grzałka ma chronić przed zamrożeniem.

tylko ten kociołek na drewno na pewno nie o mocy 25KW
jeśli to nowy dom to ma potrzeby w okolicy 50-60W/m2
więc dla 220m2 będzie jakieś16KW

wojciecho98761
27-10-2013, 20:18
witam
chcialbym sie dowiedziec nastepujacej opinii jestem na etapie zakupu pieca c.o. i nie wiem co wybrac mam dwie opcje:

1. kociol kondensacyjny Junkers Captur smart 22-3c jednofunkcyjny + zasobnik 120 l
2. Viessmann Vitodens 111 - W

Dom 130 m bedzie miszkalo 2 osoby dorosle i 3 dzieci (ja glownie pracuje w delegacjach). Chodzi mi o to co bedzie bardziej ekonomiczne