PDA

Zobacz pełną wersję : Strop na więźbie prefabrykowanej.



syper
28-10-2013, 19:30
Czy może ktoś z Szanownych Forumowiczów wykonywał strop na więźbie prefabrykowanej ? Zastanawiam się czy układ od dołu: płyta g-k z folią paroszczelną kręcona do dolnego pasa wiązarów, wełna mineralna 25-30 cm, folia paroprzepuszczalna jest ok . Poddasze będzie generalnie nieużytkowe - jest wydzielony strych, w którym zamierzam położyć płytę OSB na górnej powierzchni dolnego pasa wiązarów i zbudować jakieś ścianki aby wydzielić pomieszczenie od reszty dachu, którego nie zamierzam ocieplać w całości. Wszelkie sugestie, rady i zalecenia mile widziane:yes:

fotohobby
28-10-2013, 20:27
Nie wykonywałem, ale bedędę wykonywał :)
Z tym, ze u mnie sufit z płyt G-K będzie obniżony w stosunku do wiązarów o 25 cm
Mam dwie, a nawet trzy koncepcje, jaki uklad warstw zastosować
1. Pierwsza koncepcja, jak na poniższym rysunku:
https://lh3.googleusercontent.com/-UMCo7WAA9ZI/UksWFzxEbEI/AAAAAAAAAiI/fiYSSRnFd28/s640/Clipboard02.jpg

Od dołu płyta g-k, folia alu, ruszt, na tym 30-35 cm granulatucelulozy, nad nią, wciśnięte i wklejone pomiędzy belki wiązarów płyty styro 12cm

2. Druga koncepcja podobna, tylko zamiast płyt styro pomiędzy belkami wciśnięte płyty Rockwool Rockton (12cm). Oczywiscie pomiędzy belkami stelaż ze sznurka.
3. Trzecia koncepcja zupełnie inna - pomiędzy belkami Rockwool Rockton, na stelażu, a dopiero nad nim wdmuchana celuloza.

Pierwsza koncepcja ma najlepszy współczynnki U i szczelność, druga i trzecia najlepsza izolacyjność akustyczną.
Tylko trzecia pozwala na bezproblemowy dostep nad płyty g-k, gdyz bedzie nad nimi 25 wolnej przestrzeni....
Póki co jestem w kropce...

syper: Twój sposób jest ok. Ale 30cm wełny. to minimum absolutne :)

Andrzej Wilhelmi
02-11-2013, 20:40
Folia paroprzepuszczalna na wełnie zbyteczna. Pozdrawiam.