PDA

Zobacz pełną wersję : Scianka działowa 6 cm - czy wytrzyma, proszę o opinię



tomison
03-11-2013, 16:15
Witam
Buduję sciankę działową z gazobetonu 6 cm. Scianka o wymiarach 150cm x 250cm. Z prawej strony sciana będzie doklejona do sciany nosnej betonowej a z lewej będzie otwór drzwiowy 70cm. Sama sciana ma 80 cm szerokości nie licząc nadproża. Scianka będzie otynkowana po 1 cm tynku gipsowego i dodatkowo z jednej strony będa przyklejone płytki ceramiczne.
Scianka zbudowana jest juz do połowy i gdy w nią puknę pięścią to drży. nie wiem czy dlatego ze jeszcze nie jest połączona z sufitem czy dlatego ze całość jest za cienka.
Scianka z prawej strony jest trochę osłabiona bo jest zrobiona bruzda pionowa na rury, docelowo chciałem uzupełnic pianka montażową albo zachlapac zaprawą.
Proszę o jakąś opinie czy to ma sens, czy rozwalić to i zbudować scianę z płyt KG.
Dziękuję za wszelkie sugestie.

marek_czeczot
10-11-2013, 20:11
Ścianka o gazobetonu o grubości 6 cm musi drżeć... ;) To jest zbyt lekki materiał, żeby mógł stanowić samodzielna konstrukcję. Nie do porównania choćby z Porothermem 8 cm, który jest ze 2-3 razy cięższy i solidniejszy niż gazobeton... Może da się do wzmocnić alu mocowanymi do ścian nośnych i sufitu... Ale moim zdaniem efekt drżenia będzie zawsze odczuwalny, bo to po prostu zbyt cienki materiał.

Apelacyjny
13-11-2013, 14:17
6cm gazobetonu jest za słabe tym bardziej, jeżeli mają tam być zamontowane drzwi. Trzaśniesz drzwiami i poleci ci ściana ;)

w_a_c_h
13-11-2013, 21:11
Proponuję jak najszybciej rozebrać sciankę i jeżeli z gazobetonu to coś grubszego.. znacznie grubszego jeżeli tam mają być drzwi.

Raptor33
14-11-2013, 15:28
Potwierdzam, gazobeton 6 cm u mnie już popękał przy drzwiach, więc czeka mnie mała demolka i wstawiam min 12 cm.