PDA

Zobacz pełną wersję : śmiedząca ściana!!!!



PiotrJ
13-07-2004, 09:54
--------------------------------------------------------------------------------

Mam problem!! Mieszkam w bloku z lat 50-ątych w którym ogrzewanie jest piecowe .Dwa lata temu mój sąsiad założył centralne ogrzewanie . Kuchnia w której ma zainstalowany piec C.O. przylega do mojego pokoju Miej więcej od roku zaczęły się moje problemy związane z wydzelającym się ze ściany zapachem spalenizny ,czy raczej sadzy .Na ścianie nie widać żadnych pęknięć czy w ogóle jakichkolwiek zmian czy przebarwień . Wzywałem już 2 kominarzy , niestety nie potrafili nic mi doradzić . Może ktos wie jak mam rozwiązać ten problem . Próbowałem już smarować ścianę uni-gruntem i wodą szklaną . niestesty nic nie pomogło !!

jareko
13-07-2004, 10:28
budynki w tamtych latach powstawaly w mysl zasady:
majster -nie zaluj materialu - wiecej piasku i wody ;)
stad tez sadze ze caly smrod przechodzi przez spoiny w murze zwlaszcza ze wtedy budowany z cegly pelnej lub dziurawki
jedynym wyjsciem jest wpuscic rure w przewod spalinowy - ale samemu placic za to chyba nie bedziesz - a jak go do tego zmusic? hmmm....sam nie wiem co poradzic

damis
13-07-2004, 13:37
Miałem podobny przypadek. Okazało się że podczas remontu dachu "fachowcy" resztki papy wrzucili do kominu z pieca CO. Dlatego sprawdź czy masz drożne kominy.