PDA

Zobacz pełną wersję : Zasobnik c.w.u. stojący



julo23
05-11-2013, 11:39
Witam, zamierzam palić ekogroszkiem i chciałbym się dowiedzieć jak duży wpływ na zużycie węgla może mieć wielkośc zasobnika wody ?

Pomiędzy 200L a 250L ? ew. 150L.
Czy to będą zauważanle różnice w skali roku ?



Mam możliwość palenia cały rok, lub ew. podłączyć grzałkę i w lato podgrzewać elektrycznie bo ten 250L zbiornik ma możliwość podgrzewania 100L grzałką. Posiada dwie wężownice i ponoć można zamontować też do niego solary.
Obawiam się tylko czy 250L nie będzie to zbyt duża przesada, dla 4 osobowej rodziny.?
Czy to jest duży błąd że zdecydowałem sie na tak duży zasobnik ?

yaiba83
05-11-2013, 13:43
Jeżeli piec chodzi 24h/dobę to wystarczy 150L.
Brachol ma 140L w połączeniu z piecem gazowym i w zupełności wystarcza. Jeżeli przepalasz tylko okresowo to trzeba pomyśleć o większym.
Większy zbiornik to większe straty do otoczenia.

julo23
05-11-2013, 15:13
No właśnie ...
Czy będzie bardziej ekonomiczny 250L czy 150L?
w sensie czy lepiej grzać częściej 150L i ją zużywać, czy może 250L gdzie woda tylko będzie uzupełniania i dogrzewana bo nie zuzyje jej sie całej ?

mar1973
05-11-2013, 15:13
witam

napisz jaki kocioł węglowy znajduje się w twojej kotłowni

tak jak pisze Yaiba83 przy automacie - gdy palisz na okrągło - zasobnik 140l 2 płaszcze, 150l z wężownicą wystaczy
jeżeli tylko plaisz "okresowo" w kotle zasypowym (śmieciuchu), aż się wypali cały załadunek w komorze paleniskowej kotła - 200l z wężownicą będzie ok

jeżeli nie masz zamiaru podłączać kolektorów to "daruj" sobie 2 wężownice, nie ma sensu przepłacać

pozdrawiam



Witam, zamierzam palić ekogroszkiem i chciałbym się dowiedzieć jak duży wpływ na zużycie węgla może mieć wielkośc zasobnika wody ?

Pomiędzy 200L a 250L ? ew. 150L.
Czy to będą zauważanle różnice w skali roku ?



Mam możliwość palenia cały rok, lub ew. podłączyć grzałkę i w lato podgrzewać elektrycznie bo ten 250L zbiornik ma możliwość podgrzewania 100L grzałką. Posiada dwie wężownice i ponoć można zamontować też do niego solary.
Obawiam się tylko czy 250L nie będzie to zbyt duża przesada, dla 4 osobowej rodziny.?
Czy to jest duży błąd że zdecydowałem sie na tak duży zasobnik ?

julo23
05-11-2013, 16:12
No właśnie hydraulik skonczył u mnie prace i założony mam (elektromet) 250L na 2 wężownice i dodatkowo na grzałkę elektr. na 100L. jeśli zdecydowałbym sie jednak nie palić w lato i nie grzać wody.
Piec 24kW Sasa typ. multi.

small7
05-11-2013, 19:33
No właśnie hydraulik skonczył u mnie prace i założony mam (elektromet) 250L na 2 wężownice i dodatkowo na grzałkę elektr. na 100L. jeśli zdecydowałbym sie jednak nie palić w lato i nie grzać wody.
Piec 24kW Sasa typ. multi.

Powiem Ci kolego że u siebie mam zasobnik 200 l i jak szanowna małżonka weźmie kąpiel w wanie ( fakt że lubi gorącą wodę) to po takiej kąpieli nie wiele tej ciepłej wody zostaje nawet na prysznic. Także z doświadczenia im większy zasobnik tym lepszy.

MassiveR
07-11-2013, 07:11
Większy, zdecydowanie lepiej taki sobie wziął i mieć na zapas tej wody niż wziąć mniejszy i się wkurzać potem.

Konsultant Viessmann
21-12-2015, 11:40
Witam, zamierzam palić ekogroszkiem i chciałbym się dowiedzieć jak duży wpływ na zużycie węgla może mieć wielkośc zasobnika wody ?

Pomiędzy 200L a 250L ? ew. 150L.
Czy to będą zauważanle różnice w skali roku ?



Mam możliwość palenia cały rok, lub ew. podłączyć grzałkę i w lato podgrzewać elektrycznie bo ten 250L zbiornik ma możliwość podgrzewania 100L grzałką. Posiada dwie wężownice i ponoć można zamontować też do niego solary.
Obawiam się tylko czy 250L nie będzie to zbyt duża przesada, dla 4 osobowej rodziny.?
Czy to jest duży błąd że zdecydowałem sie na tak duży zasobnik ?

A chcesz palić w kotle w lecie?
Jeśli stawiasz na wygodę, to dla czteroosobowej rodziny mam inne rozwiązanie - pompa ciepła do cwu. Np. nowoczesny vitocal 060A.
Ma w sobie wzbudowany zasobnik albo 251 albo 254 litry - pompa dostępna jest w kilku wariantach. Może współpracować z kotłem stałopalnym - w lecie odciąża kocioł, w zimie może być po prostu zasobnikiem na cwu...