PDA

Zobacz pełną wersję : Dokumenty potrzebne do pozwolenia na budowę - krok po kroku - pomoc/pytania



MateuszMateusz
05-11-2013, 13:15
Witam, zaczynam kompletowanie dokumentów... mógłby ktoś rozwiać wątpliwości. Czy to są wszystkie niezbędne dokumenty czy jeszcze coś trzeba?

- mapa sytuacyjno-wysokościowa przeznaczona do celów projektowych (w skali 1:500). Wykonanie takiej mapy możemy zamówić u uprawnionego geodety lub w Wydziale Geodezji i Kartografii dla danego obszaru;
[Zlecam to geodecie, tak ? Jaka cena mniej więcej za taką usługę i ile się czeka? działka 1265m2 raczej płaska]

- Decyzja o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania terenu lub Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego; dokument ten określi nam warunki przestrzenne, które będzie musiał spełniać nasz dom i jego usytuowanie; wytyczne z tego dokumentu muszą być uwzględnione przy projektowaniu lub adaptacji gotowego projektu naszego domu;
[Rozumiem, że to jest to: "MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA DLA TERENU POŁOŻONEGO W " klik: (http://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/BIPDownload.aspx?file=40438.doc&fname=Uchwa%C5%82a%20-%20Wzg%C3%B3rze%20Go%C5%82onoskie.doc)]

- warunki przyłączenia mediów: elektryczności, gazu, wody i kanalizacji; dokumenty te musimy uzyskać przed przystąpieniem do sporządzania dokumentacji projektowej projektu budowlanego
[rozumiem, że to z każdej instytucji osobno mam zdobyć, tak ?]

- cztery egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami (np. Rzeczoznawców do spraw Sanitarnych, BHP i PPOŻ), uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi.
[Długo się czeka na takie opinie i jakie koszta mniej więcej 100-300zł ?]

Ile mniej więcej czasu Wam to zajęło ? jak to ogarnąć najlepiej ? jakieś wskazówki od weteranów ? dzięki...

MateuszMateusz
06-11-2013, 07:53
Witam w UM w jednym okienku kobita powiedziała, że jest mi potrzebna mapa zasadnicza o promieniu trzykrotności szerokości frontu działki, czy jest to wymóg?
Urzędnicy są niesamowici 2 tygodnie temu z tą samą babą załatwiałem i powiedziałem jej, że wezmę mape zasadniczą dla działki którą jestem zainteresowany przed zakupem no i w trzech egzemplarzach wezmę to jak zakupię działkę to z pewnością się przyda. Oczywiście nie otworzyła paszczy żeby zaproponować od razu z tą trzykrotnością szerokości frontu :-/ ręce opadają.

jedrek244
06-11-2013, 13:05
Witam, u mnie wystarczyła mapa do celów projektowych
musiała oczywiście obejmować działki sąsiednie i te przez które kopałem wodę.
(koszt mapki 3 czy 4 szt 450 zł, Lublin)

Przy występowaniu o warunki przyłączy w zasadzie nawet zwykła mapa zasadnicza była
wystarczająca.

Udaj sie do architekta i tak będziesz musiał i on poprowadzi Cie za rękę :)

Pozdrawiam