PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie domu przez alarm przy wejsciu na dzialke



Agnieszka1
13-07-2004, 10:48
Co sadzicie o pomysle aby na noc zabiezpieczyc dom w ten sposob zeby ustawic czujki na dachu, podlaczyc jakos to z syrena alarmowa, tak aby alarm wlaczyl sie gdy ktos wejdzie w nocy na dzialke?

Czy ktos cos takiego ma?

Musze cos wymyslic , psa nie chce - brudzi, kopie doly, smierdzi wiatrem i mam alergie na siersc.
:D

neptunek
13-07-2004, 11:08
Takie czujki zeszpeca budynek. Nejlepiej to zainstaluj sobie w kolo ogrodzenia tory podczerwieni, ktorych naruszenie wygeneruje alarm - no chyba ze ktos sie podkopie poza tor na Twoja dzialke ;) ale musialby znac szerokosc toru ;)

Agnieszka1
13-07-2004, 11:12
Takie czujki zeszpeca budynek. Nejlepiej to zainstaluj sobie w kolo ogrodzenia tory podczerwieni, ktorych naruszenie wygeneruje alarm - no chyba ze ktos sie podkopie poza tor na Twoja dzialke ;) ale musialby znac szerokosc toru ;)


O tez dobry pomysl :D dzieki
Wiem od elektryka jednego ze takie czujki sa male i ladne, mozna je instalowac na scianie lub na dachu. Musialabym je zobaczyc :roll:

Ale z podczerwienia podoba mi sie pomysl , tylko ile ksztuje taka inwestycja ? :roll:

neptunek
13-07-2004, 11:14
Wiem od elektryka jednego ze takie czujki sa male i ladne, mozna je instalowac na scianie lub na dachu. Musialabym je zobaczyc :roll:

???? to mowimy o roznych elementach - pisalas o ZEWNATRZ wiec musza to byc czujki przeznaczone do pracy NA ZEWNATRZ a ja nie widzialem czegos takiego malego i ladnego - jak w ogole czujka moze byc ladna ;)


Ale z podczerwienia podoba mi sie pomysl , tylko ile ksztuje taka inwestycja ? :roll:

Z tego co pamietam to tor na 50 m cos kolo 700 netto - ale moge sie mylic bo nie jestem juz w temacie cenowym - najlepiej zapytaj kogos od alarmow.

izat
13-07-2004, 11:28
z tego co ja się orientuję, to bariery podczerwieni czy ultradźwiękowe są drogim choć podobno skutecznym wynalazkiem :)

zamierzam zainstalować go u siebie obwodowo
na moją działkę jest to koszt około 25 tys tak na łoko 8)
działka ma mniej więcej 40x70 m

Osówka
13-07-2004, 11:36
witam,
bariery podczerwieni - są drogie, to fakt
a może inny sposób : w chwili montowania systemu alarmowego, nalezy wydzielić odrębną strefę tzw. nocną
w strefie tej pracowć będą tylko czujniki otwarcia okien i drzwi
( kontraktrony)- moża je tak zainstalować że mozliwe bedzie uchylanie okien.
system nalezy włączyć przed snem i pamiętac o wyłączeniu przed opuszczeniem domu.
uzupełnieniem systemu powinno byc powiadomienie firmy ochorny (monitoring) z systemem antynapadowym - pilot przy łózku.
....i juz śpimy spokojnie.

tomaszz
13-07-2004, 17:57
Gdzieś czytałem o specjalnych kablach zakopywanych pod trawnikiem opasających posesję. Przejście nad nim generuje alarm.

_ZBYCH_
13-07-2004, 20:17
Gdzieś czytałem o specjalnych kablach zakopywanych pod trawnikiem opasających posesję. Przejście nad nim generuje alarm.

Pewnie w jednym z ostatnich Muratorów :lol: . Zapomnieli tylko napisać, ile kosztuje takie rozwiązanie. Niech się inwestor łudzi, że to doskonałe rozwiązanie jest na jego kieszeń :wink: :lol: .

Pisaliśmy o tym trochę w wątku: Instalacja alarmowa raz jeszcze (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13001&highlight=andinstalacja+alarmowa)

_ZBYCH_
13-07-2004, 20:20
witam,
...
a może inny sposób : w chwili montowania systemu alarmowego, nalezy wydzielić odrębną strefę tzw. nocną
w strefie tej pracowć będą tylko czujniki otwarcia okien i drzwi
( kontraktrony)- moża je tak zainstalować że mozliwe bedzie uchylanie okien.
system nalezy włączyć przed snem i pamiętac o wyłączeniu przed opuszczeniem domu.
uzupełnieniem systemu powinno byc powiadomienie firmy ochorny (monitoring) z systemem antynapadowym - pilot przy łózku.
....i juz śpimy spokojnie.

Gorąco polecam takie rozwiązanie, szczególnie tym ceniącym komfort (również psychiczny :wink: )

MURMAN
13-07-2004, 20:56
Faktycznie tory podczerwieni nie są tanie , ale skuteczne np,
zestaw typu ALPTECH o dł. bariery 30m cenią sobie 0k 600,- za komplet

Natomiast jeżeli chodzi o barierę ultradżwiękową generowaną przez zakopane kable w ziemi - oczywiście są b. skuteczne tylko pytanie kogo na to stać ponieważ są b. b. b. drogie system ten zowie się PANTHER 2000 - zainteresowanych odsyłam do miesięcznika SYSTEMY ALARMOWE

zawsze tam można znaleźć ciekawostki z dziedziny zabezpieczeń
czujek, central itp.

neptunek
14-07-2004, 07:14
Faktycznie tory podczerwieni nie są tanie , ale skuteczne np,zestaw typu ALPTECH o dł. bariery 30m cenią sobie 0k 600,- za komplet

OOOO to jednak nie jestem na bierzaco z cenami i widze ze ladnie podskoczyly ceny - no tak, ale jak cala ta branza wychodzi z zaloznia ze jak klient chce czuc sie bezpiecznie i buduje sobie DOM to od razu mozna go wycyckac na jak najwieksze pieniadze - bez zadnego uzasadnienia :(

ArtMedia
14-07-2004, 08:34
Są zewnętrzne czujki dualne, któe po wyregulowaniu nie generują fałszywych alarmów. Kosztują w granicach 200-300PLN. Nie są zbyt duże, mniej więcej jak duża czujka PIR + daszek.
Jednak wystarczającym rozwiązaniem mogą być halogeny uruchamiane czujką PIR. Ewentualnie sprzężenie ich np. z gadaczką... Tak aby intruz nie był pewien, czy jest niezauważony.

Szaruś
14-07-2004, 08:40
I jeszcze można połączyć to a automatycznym podlewaniem ogrodu, i "olać" intruza.

Agnieszka1
14-07-2004, 08:49
z tego co ja się orientuję, to bariery podczerwieni czy ultradźwiękowe są drogim choć podobno skutecznym wynalazkiem :)

zamierzam zainstalować go u siebie obwodowo
na moją działkę jest to koszt około 25 tys tak na łoko 8)
działka ma mniej więcej 40x70 m


O moj Boze 25 tys? :o moja dzialka ma 40 x 30 to troche mniej - uff
Ale itak drogo
:D

Agnieszka1
14-07-2004, 08:51
witam,
bariery podczerwieni - są drogie, to fakt
a może inny sposób : w chwili montowania systemu alarmowego, nalezy wydzielić odrębną strefę tzw. nocną
w strefie tej pracowć będą tylko czujniki otwarcia okien i drzwi
( kontraktrony)- moża je tak zainstalować że mozliwe bedzie uchylanie okien.
system nalezy włączyć przed snem i pamiętac o wyłączeniu przed opuszczeniem domu.
uzupełnieniem systemu powinno byc powiadomienie firmy ochorny (monitoring) z systemem antynapadowym - pilot przy łózku.
....i juz śpimy spokojnie.

No tak, to moj mąz proponowal, ale ja bym chciala wiedziec wczesniej ze ktos jest na moim terenie a nie dopiero jak okno otworzy .
Dzieki za podpowiedzi :D

Agnieszka1
14-07-2004, 08:52
Gdzieś czytałem o specjalnych kablach zakopywanych pod trawnikiem opasających posesję. Przejście nad nim generuje alarm.


O wlasnie to tez cos dla mnie, tylko ile kosztuje
Fajnie ze macie tyle pomyslow, bedzie z czego wybierac :D
dzieki

Agnieszka1
14-07-2004, 08:54
Faktycznie tory podczerwieni nie są tanie , ale skuteczne np,
zestaw typu ALPTECH o dł. bariery 30m cenią sobie 0k 600,- za komplet

Natomiast jeżeli chodzi o barierę ultradżwiękową generowaną przez zakopane kable w ziemi - oczywiście są b. skuteczne tylko pytanie kogo na to stać ponieważ są b. b. b. drogie system ten zowie się PANTHER 2000 - zainteresowanych odsyłam do miesięcznika SYSTEMY ALARMOWE

zawsze tam można znaleźć ciekawostki z dziedziny zabezpieczeń
czujek, central itp.


to ta podczerwnien na mojej dzialce by wyniosla jakies 3 tys - to jest bardzo ok cena.
Neptunek tez podaje cene przyblizona do murmana.
Ale izat za to twierdzi ze na dzialce 70x40 to koszt dwadziesciakilka tys.
Cos sie nie zgadza jesli za 30 m 600 zl to by wyszlo 4400 :roll:
hmmmmmmm, to ktora cena jest prawdziwa?

pawelko
14-07-2004, 08:57
Szaruś: ten pomysł z podlewaniem przy wykryciu ruchu jest boski!!! :lol: :lol: :lol:
Muszę sobie zapisać, w celu zaprogramowania w przyszłości. :wink:

Szaruś
14-07-2004, 09:00
Mój sąsiad tak ma i bardzo sobie chwali. Tylko w zimie nie działa :( .

Agnieszka1
14-07-2004, 09:00
Są zewnętrzne czujki dualne, któe po wyregulowaniu nie generują fałszywych alarmów. Kosztują w granicach 200-300PLN. Nie są zbyt duże, mniej więcej jak duża czujka PIR + daszek.
Jednak wystarczającym rozwiązaniem mogą być halogeny uruchamiane czujką PIR. Ewentualnie sprzężenie ich np. z gadaczką... Tak aby intruz nie był pewien, czy jest niezauważony.

Sebastian a cos wiecej na temat tych czujek?jaka to firma? gdzie tego szukac? :D

neptunek
14-07-2004, 09:01
to ta podczerwnien na mojej dzialce by wyniosla jakies 3 tys - to jest bardzo ok cena.
Neptunek tez podaje cene przyblizona do murmana.
Ale izat za to twierdzi ze na dzialce 70x40 to koszt dwadziesciakilka tys.
Cos sie nie zgadza jesli za 30 m 600 zl to by wyszlo 4400 :roll:
hmmmmmmm, to ktora cena jest prawdziwa?

Moze sie zgadzac jezeli policzysz tak:
cena: centrali, okablowania, czujek, nadajnika, klawiatury (klawiatur), akumulatorow, syren, linia napadowa, piloty.
Ty policzylas sama cene podczerwieni a to jset dopiero poczatek ;) 8)

ArtMedia
14-07-2004, 09:01
Nie pamiętam, ale sprawdzę.

Agnieszka1
14-07-2004, 09:02
to ta podczerwnien na mojej dzialce by wyniosla jakies 3 tys - to jest bardzo ok cena.
Neptunek tez podaje cene przyblizona do murmana.
Ale izat za to twierdzi ze na dzialce 70x40 to koszt dwadziesciakilka tys.
Cos sie nie zgadza jesli za 30 m 600 zl to by wyszlo 4400 :roll:
hmmmmmmm, to ktora cena jest prawdziwa?

Moze sie zgadzac jezeli policzysz tak:
cena: centrali, okablowania, czujek, nadajnika, klawiatury (klawiatur), akumulatorow, syren, linia napadowa, piloty.
Ty policzylas sama cene podczerwieni a to jset dopiero poczatek ;) 8)


:cry: :cry: a juz sie ucieszylam - czyli co , trzeba szykowac 20 tys :roll:
No coz, ale za to bede spokojna :D

Agnieszka1
14-07-2004, 09:03
Nie pamiętam, ale sprawdzę.


Dzieki Seba :D :P

neptunek
14-07-2004, 09:04
:cry: :cry: a juz sie ucieszylam - czyli co , trzeba szykowac 20 tys :roll:
No coz, ale za to bede spokojna :D

No 20 tys to moze nie, ale za caly budynek (zalezy jak duzy i co ma byc chronione) to tak z 6000 to min trzeba liczyc.

ArtMedia
14-07-2004, 09:07
Niedawno instalowałem CA10 satela z całym osprzetem (klawiatura, ekspander wejść, syntezer mowy, czytnik kart zbliżeniowych, ekspander do niego, obudowa, akumulatory itp.)i siedemnastoma barierami zewnętrznymi, półmetrowymi i półtorametrowymi URMET-a. Cenowo wyszło 10tys. Z tym, że do ogródka wystarczyłyby bariery pojedyncze, które są znacznie tańsze. Sztuka (komplet) około 200-300PLN.

Agnieszka1
14-07-2004, 09:51
Niedawno instalowałem CA10 satela z całym osprzetem (klawiatura, ekspander wejść, syntezer mowy, czytnik kart zbliżeniowych, ekspander do niego, obudowa, akumulatory itp.)i siedemnastoma barierami zewnętrznymi, półmetrowymi i półtorametrowymi URMET-a. Cenowo wyszło 10tys. Z tym, że do ogródka wystarczyłyby bariery pojedyncze, które są znacznie tańsze. Sztuka (komplet) około 200-300PLN.


O Satelu slyszalam ze ma rozne centrale w bardzo roznych cenach.
W internecie ciezko pojac co ktora ma.
Jedne maja wyszczegolnione w zestawie płyte głowna,manipulator, ekspander wejsc co kosztuje okolo 600 zl a inne poprostu podana cena za centralke 200 zl.

Widzialam gdzies takie czujki zewnetrzne Desun koryguja alarmy wywolane przez male zwierzaki i obsluguja nawet rozlegle tereny- tylko nie wiem dlaczego one sa instalowane na ziemi ( nie znam sie na tym ale czy jak nie bedzie mnie w domu, alarm sie wlaczy ale zlodziej wiedziac ze mnie nie ma ( zanim przyjedzie ochrona) zdazy wyjac czujke z ziemi - tak po kolei moze mi ukrasc wszystkie :D ).
Czy je instaluje sie tez na dachu lub scianie?


Sebastian caly osprzet 10 tys ale czy ja musze miec wszytko to co wymieniles w swoim domu? co moze byc mi zbedne? co musze miec , a co moge?

woprz
14-07-2004, 13:06
to o czym mówił twój elektryk to prawdopodobnie zwykła czujka ruchu połączona nie z halogenem tylko zwykłym dzwonkiem

problem z tym że taka czujka za 100-200 PLN (razem z tym dzwonkiem) nie jest zbyt wiele warta

ja proponuję zestaw 2 piesków 1 mały i głośny 2 duży i straszny

Agnieszka1
14-07-2004, 13:12
to o czym mówił twój elektryk to prawdopodobnie zwykła czujka ruchu połączona nie z halogenem tylko zwykłym dzwonkiem

problem z tym że taka czujka za 100-200 PLN (razem z tym dzwonkiem) nie jest zbyt wiele warta

ja proponuję zestaw 2 piesków 1 mały i głośny 2 duży i straszny


Mowilam ze pieskow nie :D

Nie mowil o czujkach z dzwonkiem.
Mowil o calej instalacji alarmowej , ale na czujkach ja sie zatrzymalam, bo bylam ciekawa jak wygladaja.
Poogladalam w internecie nie sa zle, sa nawet zgrabne :D

14-07-2004, 14:13
Są zewnątrzne czujki na jakieś 20cm wysokie. Omiatają 90 stopni na odległość ok 12m. Stosuje sie je do zabezpieczenia okien na danej ścianie i podejścia do domu. Czujka dualna. Mogą uruchamiać syrenę lub inne urządzenie. Można stosować do nich pilota. Z informacji od instalatora wiem, że ilość nieproszonych gości maleje. Zanim dojdą do okna i go uszkodzą patrol interwencyjny jest już w drodze a syrena budzi wszystkich na około.
koszt ok 500-600 zł netto.
U mnie pomimo, że patrol był po trzech minutach i tak zdążyli przelecieć cały parter i uciec. Nie mniej na pietro juz nie zdążyli. Teraz dodatkowo zamykam drzwi od pokoi na górze na klucz. Tochę to upierdliwe, ale zawsze mniej czasu na zrobienie kipiszu.
Dlatego zakładam coś takiego u siebie bo oprócz tego narobili szkody wywalając okno tarasowe.