PDA

Zobacz pełną wersję : Folia pomiędzy warstwami styropianu przed wylewką



grzesiek8630
06-11-2013, 16:25
Witam. Obecnie ekipa od posadzek układa styropian i tu mam wątpliwość. Na parterze gdzie jest podłoga na gruncie układają na chudziaku styropian 5cm, następnie folię czarną budowlaną i drugą warstwę styropianu na mijankę. Czy to jest poprawne?? Dodam że jest tam przewidziane ogrzewanie podłogowe. Natomiast na poddaszu układają styropian 5 cm bezpośrednio na stropie i na to ma iść wylewka. Czy tak może być?? Proszę o poradę

מרכבה
06-11-2013, 17:05
To o tyle dobrze zrobili że nad pierwszą warstwą styropianu skromnego ...
jak by było pod to źle.
na stropie ... jest ok. tyle że trzeba dać folię aby beton nie uciekał w styropian.

grzesiek8630
06-11-2013, 20:02
A według Ciebie folia zabezpiecza przed ucieczką ciepła?? Wg mnie jeśli już to zabezpiecza przed zawilgoceniem styropianu od chudziaka. Dlatego pytam się jakimi przesłankami może się kierować mój wykonawca stosując styropian pomiędzy warstwami styropianu. Rozumiem że w przypadku i parteru i poddasza na styropian powinna być zastosowana folia oddzielająca styro od wylewki.

Crisiano
06-11-2013, 20:23
Może to trochę wyjaśni:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220681-lt-Pod%C5%82oga-na-gruncie-dla-laik%C3%B3w-gt

מרכבה
06-11-2013, 21:57
Crisiano :jawdrop: dzięki :) świetna praca :) do annałów forum trzeba zapisać :)

teka
09-11-2013, 15:38
Witam. Obecnie ekipa od posadzek układa styropian i tu mam wątpliwość. Na parterze gdzie jest podłoga na gruncie układają na chudziaku styropian 5cm, następnie folię czarną budowlaną i drugą warstwę styropianu na mijankę. Czy to jest poprawne?? Dodam że jest tam przewidziane ogrzewanie podłogowe. Natomiast na poddaszu układają styropian 5 cm bezpośrednio na stropie i na to ma iść wylewka. Czy tak może być?? Proszę o poradę

zalezy jeszcze jaka grubosc tej folii.wygon swoich wykonawcow posadzek.co bedziesz mial na wykonczeniu,panele,parkiet?ile masz ogrzew.podl.?jaki cement na posadzki,czy nie potrzeba robic betonu na kruszywie?itp.Twoje posadzki to bedzie jastrych ktory prawdopodobnie bedzie sie kruszyl,wycieral,nie beton

Crisiano
09-11-2013, 17:49
Zapytaj się wykonawców dlaczego tak chcą układać izolacje. Warto posłuchać opinii tym bardziej, że będzie to pracochłonniejsze.