PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana baterii bez zakręcania wody



bbn777
06-11-2013, 21:52
Witam,

mam dziwny problem. Muszę wymienić baterię prysznicową u dziewczyny w mieszkaniu. Niestety wcześniejsi lokatorzy wpadli na genialny pomysł i wstawili zlew osadzony na szafce...która to zasłania zawór zimnej wody (ciepłą się da zakręcić). I moje pytanie: czy da się wymienić baterię bez zakręcania wody? Wiem, że i tak będę musiał zrobić z tym porządek, ale chciałbym podłączyć baterię prysznicową jak najszybciej. Da się to zrobić?

Pozdrawiam!

gersik
07-11-2013, 06:22
No pewnie. Rozebrać się do naga, zamknąć w brodziku i jak wytrzymasz tem. wody i ciśnienie to zmieniaj. A tak na poważnie to jak to sobie wyobrażasz? Musisz zamknąć obie wody.

yaiba83
07-11-2013, 06:28
Nie bardzo sobie ten wyczyn wyobrażam. Baterię przecież musisz pakułami albo teflonem owinąć a potem wkręcić. Szansa, że strumień wody tego nie popsuje raczej marna. Poza tym jak już wykręcisz to musisz wkręcić do skutku. Nie ma szans na poprawę.

syberia
07-11-2013, 06:30
a może jest jakiś główny zawór w bloku ( nie wiem jaki to budynek )

m.k.k
07-11-2013, 08:09
Zakładam, że to mieszkanie w bloku/kamienicy. Krótka rozmowa z administratorem/dozorcą, zamknięcie zaworów na pionie i do roboty. Najlepiej o przyzwoitej porze i poinformować sąsiadów, że przez godzinę nie będzie wody. I pamiętaj, tak samo jak ty możesz zakręcić pion w piwnicy, tak któryś sąsiad może go radośnie odkręcić w mało dogodnej chwili.