PDA

Zobacz pełną wersję : Mam gaz w drodze - czy jest sens robić podłogówkę?



darek2009
07-11-2013, 23:52
Pytanie jak w temacie. Będę grzał gazem. Dom w planach dobrze ocieplony. Podłogówka droższa niż tradycyjne grzejniki. Czy jest sens ją robić w takich warunkach? Co zyskam ogrzewając gazem podłogówkę?

Arturo72
08-11-2013, 06:34
Pytanie jak w temacie. Będę grzał gazem. Dom w planach dobrze ocieplony. Podłogówka droższa niż tradycyjne grzejniki. Czy jest sens ją robić w takich warunkach? Co zyskam ogrzewając gazem podłogówkę?
Oj,czeka Cię duuuużo czytania i sporo przemyśleń bo narazie nie wiesz co piszesz i błądzisz ;)
Jakikolwiek system grzewczy czy to będzie gaz,prad,węgiel czy drewno nie ma nic wspólnego z wyborem grzejnika podłogowego czy ściennego.
Podłogówka nie jest droższa niż grzejniki.
Dla mnie osobiście gaz ziemny przy działce był droższy niż gdybym chciał ogrzewać dom prądem,zrób OZC domu,przelicz koszty inwestycyjne i eksploatacyjne to wtedy się dowiesz czemu tak jest :)
No i zabieraj się za dokształcanie zanim zrobisz duży błąd przy budowie instalując grzejniki.

bowess
08-11-2013, 07:38
Co zyskam ogrzewając gazem podłogówkę?

Niższe rachunki za gaz. :) Do podłogówki grzejesz wodę do niższej temperatury.
Koszt? Sprawdź dokładnie, bo na razie znasz tylko obiegowe opinie. :)

kszew
08-11-2013, 08:46
...Będę grzał gazem. Dom w planach dobrze ocieplony.
Jakiej wielkości dom? Bo to też ma związek z wyborem systemu grzewczego. Jaka kuchnia: gazowa czy elektryczna? Czy będzie kominek? Jaka wentylacja: grawitacyjna czy mechaniczna z odzyskiem ciepła?
Najlepiej jak już przed rozpoczęciem budowy jest wszystko ustalone i obliczone.
No i przemyśl uwagi od Arturo72.

mest
08-11-2013, 17:38
Też miałem taki problem kiedy przymierzałem się do budowy domu. Przed rozpoczęciem napisałem na forum i doradzono mi co i jak (m.in. Arturo72) przemyślałem, doczytałem, OBLICZYŁEM i trzymam się planu, będę wielce rozczarowany jeśli koszty utrzymania będą wysokie:( prawdą jest też, że dobrze ocieplony dom to to większe wydatki na inwestycje: choćby na styropian, wentylacje mechaniczną jeśli wgl ją rozważasz.

autorus
08-11-2013, 18:54
jeśli gaz to jak u mnie. Oczywiście brałbym gaz.

fotohobby
08-11-2013, 19:20
Pytanie jak w temacie. Będę grzał gazem. Dom w planach dobrze ocieplony. Podłogówka droższa niż tradycyjne grzejniki. Czy jest sens ją robić w takich warunkach? Co zyskam ogrzewając gazem podłogówkę?

Jeśli koszt przyłącza jest niewielki (do 2tyś zł), a odległość od budynku do "kurka" w płocie niewielka, to nie ma nad czym sie zastanawiac.
Plusem instalacji gazowej jest to, ze choć koszt inwestycyjny nie jest mały, to większość płacisz raz (projekt, przyłącze, instalacja) i zapominasz. Same urządzenia grzewcze sa tanie - 5,5 tys zł za kocioł ze sterowaniem pogodowym i zbiornikiem na CWU.
Podłogówka to idealne rozwiazanie, pozwalające wykorzystać zjawisko kondensacji

bobasxx
08-11-2013, 19:24
Pytanie jak w temacie. Będę grzał gazem. Dom w planach dobrze ocieplony. Podłogówka droższa niż tradycyjne grzejniki. Czy jest sens ją robić w takich warunkach? Co zyskam ogrzewając gazem podłogówkę?




No tutaj muszę się zgodzić z Arturo.

Co ma piernik do wiatraka ?

Pyxis
08-11-2013, 20:45
Jeśli koszt przyłącza jest niewielki (do 2tyś zł), a odległość od budynku do "kurka" w płocie niewielka, to nie ma nad czym sie zastanawiac.


Ale kolega nie pytal czy pompa ciepla czy gaz, tylko czy grzejniki czy podlogowka. ;)

Oczywiscie podlogowka. W 100% domu.

Crisiano
08-11-2013, 22:10
podłogówka na gazie :)

orko
09-11-2013, 11:59
Jeśli dobrze ocieplisz dom to wybór rodzaju ogrzewania nie będzie aż taki ważny. Cokolwiek wówczas zrobisz będzie dobrze.