PDA

Zobacz pełną wersję : [b]impregnat do wi??by[/b]



JotKa29
13-07-2004, 14:57
To Mój pierwszy post, toteż proszę o wyrozumiałość :oops:
proszę o pomoc w wyborze impregnatu na więźbę dachową,
Dach będzie kryty blachodachówką i ktoś odradził mi impregnację środkami solnymi (bo mogą uszkodzić blachę), jeżeli to prawda proszę doradzić mi co mam zastosować ( i jak?)

dzięki

piotr.o
13-07-2004, 18:42
Napisz czy więźba jest impregnowana ciśnieniowo. Jeżeli nie to ilość impregnatu w drewnie jest znikoma i nie zaszkodzi blachodachówce. Możesz zastosować łaty stalowe ale to dużo droższe rozwiązanie. Jak masz jeszcze wątpliwości lub pytania pisz.

Krystian
13-07-2004, 22:18
Impregnowałem solnym - Fobos-2.
Pytanie - jak ten ,,ktoś" wytłumaczył sposób w jaki sól z impregnatu zaszkodzi blachodachówce, od której więźbę oddzieleją łaty, kontrłaty, folia... ewentualnie deskowanie... :roll: :roll: :roll:

piotr.o
14-07-2004, 05:17
a łaty nie są impregnowane?

Gesiu
14-07-2004, 06:48
Jaka metoda impregnowaliscie wiezbe: przez malowanie ( jesli tak to ile razy), czy przez zanurzanie( jesli tak to na jak dlugo zanurzaliscie)? Jak to wyglada z kosztami???

echo
14-07-2004, 06:48
My poprzednio też mieliśmy blachodachówkę i więźbę impregnowaliśmy Fobosem, a później zabrakło na hurtowni i dokupiłem Ogniochron (ale to chyba mniej więcej to samo); fachowcy od dachu byli dobrą ekipą i nic nie wspominali o przeciwskazaniach co do takich środków;
z preparatów niesolnych to można chyba zastosować np Drewnochron (również zawiera środki grzybo i pleśniobójcze) ale myślę, że będzie to droższe rozwiązanie;

pchlistosc
14-07-2004, 07:30
To Mój pierwszy post, toteż proszę o wyrozumiałość :oops:
proszę o pomoc w wyborze impregnatu na więźbę dachową,
Dach będzie kryty blachodachówką i ktoś odradził mi impregnację środkami solnymi (bo mogą uszkodzić blachę), jeżeli to prawda proszę doradzić mi co mam zastosować ( i jak?)

dzięki

zastosuj boramon jest niewiele drozszy a o klase wyzej niz preparaty solne

JotKa29
14-07-2004, 07:41
dzięki za rzeczowe informacje, uściślając powiem, żę:

- łaty, kontrłaty również będą impregnowane,
- metodą impregnacji w moim przypadku będzie malowanie pędzlem lub natrysk na gotową więźbę.

Jeszcze jedno pytanie ile razy należy malować lub opryskiwać aby wszysko było O.K.?

karolinka
14-07-2004, 08:05
Też jestem przed takim wyborem i wg mnie w przypadku zastosowania blachy dobrym środkiem jest Boronamon C 30, ponieważ jest środkiem niesolnym oraz zwalcza też grzyby pleśniowe i domowe, które są już na drewnie. Środek niesolny może być np. tylko na łatach i kontrłatach (sąsiedztwo blachy), natomioast więźba (oddalona od blachy) może być zaimpregnowana preparatem solnym, np. Fobos 2M, który ma szeroki zakres działania. Poza tym warto zawsze wrzucić do wyszukiwania nazwę preparatów, aby wiedzieć więcej.
(1 litr Bronamonu daje 7 litrów roztworu, 5 litrów - hmm zapomniałam trzeba sprawdzić -najprawdopodobniej preparatu powinno zaimpregnować 120 m kwadratowych).

JotKa29
14-07-2004, 09:46
dzięki karolinka za podpowiedź

znalazłem informację na temat boramonu c 30, ale co z impregnacją przeciwogniową (boramon c 30 jej nie zapewnia), czy można ją pominąc?

Pagin
14-07-2004, 10:07
Witam,
Przymierzam sie do impregnacji wiezby od wewnatrz (wiezba gotowa, pelne deskowanie, pokrycie dach gotowe (Braas)). Kupilem FOBOS 4M, 25kg za 120 zl. Wiezbe bede opryskiwal ogrodowym opryskiwaczem.
Pozdrowienia

olas
14-07-2004, 10:27
Możesz śmiało impregnowac fobosem. Ja spryskałem od wewnątrz blache ocynk przy okazji impregnacji łat i krokwi 10 lat temu i nic sie nie dzieje.
Pozdrawiam Olas

pchlistosc
14-07-2004, 10:55
dzięki karolinka za podpowiedź

znalazłem informację na temat boramonu c 30, ale co z impregnacją przeciwogniową (boramon c 30 jej nie zapewnia), czy można ją pominąc?


wlasnie sprawdzilem karte charakterystyk zarowno boramonu drewnosolu i foli dachowej
I tak boramon czwrtorzedowe sole anionow nie wchodza one w reakcje z folia dachowa jak i metalem
W przypadku drewnosolu naleze metal zabezpieczyc na czas pryskania antykorozyjnie.
Co do boramonu to nie zabezpiecza przeciwogniowo ale tez nie podnosi palnosci drewna.
Ja nie zabezpieczalem swojej wiezby przeciwogniowo ale mozesz to zrobic dodatkowo ogniochronem z altaxu

piotr.o
14-07-2004, 19:13
Im więcej tym lepiej .Wiadomo że impregnacja przez malowanie daje niewiele ale zawsze lepszy rydz jak nic. Myslę że 3 razy wystarczy a cierpliwości na więcej też może braknąć.Powodzenia

JotKa29
15-07-2004, 07:28
dzięki za wszystkie podpowiedzi, jestem już trochę mądrzejszy w tej sprawie

pozdrawiam

Pres
19-07-2005, 22:07
czy impregnować deski do deskowania???? :o
czy z papą jako pokryciem deskowania nie będzie problemów w kontakcie z impregnatem (FOBOS 2)???? :)

Gesiu
20-07-2005, 06:04
Wydaje mi sie ze deski tez trzeba zaimpregnowac i chyba nie beddzie problemu z papa!

pchlistosc
21-07-2005, 17:54
czy impregnować deski do deskowania???? :o
czy z papą jako pokryciem deskowania nie będzie problemów w kontakcie z impregnatem (FOBOS 2)???? :)


nie bedzie problemu