PDA

Zobacz pełną wersję : Darmowa energia (wiatraki, koła wodne)



Dario.gi
26-11-2001, 18:43
Chciałbym uzyskać informacji na temat wymogów jakie powinny spełniać wiatraki czy też koła wodne czyli jakie są odległości takich urządzen od działki sąsiada, dopuszczalne wielkości, czy potrzebna jest zgoda na budowę takiego urządzenia, czy koło wodne mogę wybudować na rzece która przepływa przez moją działkę, czy gdybym posiadał już takie źródło energi to mgę ją sprzedawać.

Wojtek M.
28-11-2001, 07:41
Sprzedawać możesz i nawet Zakład Energetyczny musi (w zalezności od rejonu Polski) kupić ją od Ciebie. O odległościach nic nie wiem. W Nowym Sączu jest firma, która produkuje profesjonalne wiatraki od 5 - 160 kW. Może oni będą wiedzieli coś więcej. Niestety nie znam ich nazwy. W pobliżu Krosna stoją dwa duże wiatraki (160 kW). Właścicielem jednego z nim jest szef firmy Panmar z Krosna. Może udzieli Ci jakichś informacji.

Dlugi
28-11-2001, 18:00
Dokladniej to w okolicy Wroblika-Ladzina. Jadac na sanok widac po lewej stronie przed Rymanowem.

Andrzej
11-12-2001, 19:55
Z wiatraka srodnicy 4 m, 2 lopaty profilowane lotniczo, regulowany skok, doskonala przekladnia 1:40 mozna uzyskac w naszych warunkach 300 do 400 W mocy. Wiecej lopat wolniej sie kreci i wymaga nierealnie duzych przelozen. W warunkach prywatnych mozna na tym tylko stracic. Tez o tym myslalem przez dluzszy czas. Efekt - rezygnacja.