PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor tynku?Doradzcie,prosze!



urbit
13-07-2004, 16:26
Mam miec tynkowany dom.Dach mam wyłożony czarna dachówką Wiekora,kominy z ciemnego klinkieru i teraz nie wiem jaki kolor tynku najlepiej zrobić.Czy jasno żółty,czy zielony.Dom jest połozony w pieknej okolicy blisko lasu.Podobno jak koło lasu jest dom to niekożystnie jest mieć zółty tynk gdyż robaki ciągna do tego koloru?Jakie są wasze doświadczenia?

izat
13-07-2004, 16:54
oj ciągną te owady, ciagną :lol:

zrób biały
zielony będzie zimny
brrrrr

bobo30
13-07-2004, 17:56
może kremowy

Tomasz M.
13-07-2004, 17:56
Popieram biały, na pewno będzie bezpieczny. Jakoś "nie widzę" żółtego ani zielonego w tym zestawieniu, niezależnie od owadów i ciepłoty, ale jak wiadomo są różne zielenie i żółcie. Jeśli odrzucasz biały albo chcesz poszukać czegoś jeszcze fajniejszego, wypożycz wzornik kolorów (może to się inaczej fachowo nazywa, chodzi o takie paski czy inną książeczkę z całą gamą kolorów) od dystrybutora tynków nawierzchniowych na jakiego się decydujesz (np. Caparol, Kabe), stań w pewnej odegłości od budynku, żeby widzieć całość i patrz co pasuje, przymrużając oczy (nie żartuję z tym przymrużaniem, żona jest plastyczką i twierdzi, że tak trzeba). Jeśli znasz jakieś plastyka lub architekta, zaproś na takie oględziny i skonsultuj wybór. Żeby mieć pewność, najlepiej byłoby pokryć kawał ściany wybranym kolorem i ocenić, a dopiero potem jechać dalej lub szukać czegoś innego, ale chyba mało kto tak robi.

jareko
13-07-2004, 18:42
najlepiej fioletowy lub czarny ;)
sorki za ten ton ale juz powoli zastanawiam sie co tu za watek sie pojawi
Nie widzac dachu i faktycznego jego odcienia - nie widzac okollicy w jakiej dom sie znajduje my mamy ci kolor podac? Raaaany......
najrosadniejsza jest koncepja Tomnka - wzornik kolorow i dobieraj sam - z zona - z dziecmi - rodzina - znajomymi i z kim tylko chcesz - ale to wlasnie TY zauwazysz czy posuja do siebie czy sie gryza i w razie jakby co sam do siebie bedziesz mial pretensje ze cos jednak nie tak z tymim kolorami

Gierga
13-07-2004, 19:44
a może obłożyć żółtą cegiełką klinkierową ;)