PDA

Zobacz pełną wersję : Jak tynki wewnetrzne i dzisiaj wylane posadzki zniosa zime?



Ola P
13-11-2013, 21:02
Stan surowy zamkniety. Trochę mi się w trakcie tej budowy wszystko opóźniło. Dom stoi zamkniety (okna i tymczasowe drzwi), w środku tynki mineralne na scianach (od połowy września), posadzki wylane dzisiaj.
Stropu (drewniany) jeszcze nie ma. O uruchomieniu ogrzewania nie ma mowy, bo czekamy na budowe przyłącza wody.
Mąż zaczął już szukać kozy. Ale dom parterowy, spory i ona nieco jedna czesc ogrzeje. I tak sie zastanawiam czy wpadac w panikę.
Jakie temperatury bedą zagrożeniem dla mojej budowy?

beton44
14-11-2013, 15:15
Stan surowy zamkniety. Trochę mi się w trakcie tej budowy wszystko opóźniło. Dom stoi zamkniety (okna i tymczasowe drzwi), w środku tynki mineralne na scianach (od połowy września), posadzki wylane dzisiaj.
Stropu (drewniany) jeszcze nie ma. O uruchomieniu ogrzewania nie ma mowy, bo czekamy na budowe przyłącza wody.
Mąż zaczął już szukać kozy. Ale dom parterowy, spory i ona nieco jedna czesc ogrzeje. I tak sie zastanawiam czy wpadac w panikę.
Jakie temperatury bedą zagrożeniem dla mojej budowy?

Nu gdy dzisiaj w nocy łapnie tak z -20 stopni Celsjusza i tak będzie do wiosny...

gentoonx
14-11-2013, 20:01
szkoda ich na zimę
tynki odejdą całymi płatami, a posadzki raczej też tego bez uszczerbku nie zniosą - trza było może nie wylewać posadzek

nie bardzo rozumiem co ma brak przyłącza wody do ogrzewania, ale co tam ... może napisz co ma jedno z drugim wspólnego - człowiek uczy się całe życie

Balto
14-11-2013, 20:51
OlaP: tynkom nic nie będzie, jak dobre c/w, pytanie na jakim cemencie była robiona posadzka i jaki tam betonik miał być... Jeżeli "jedynka" to przyłoż tam styro przykryj to plandeka i zapomnij i temacie...

rakgrzech
15-11-2013, 10:06
nic im nie będzie. Śpij spokojnie.

rozaliafashion
15-11-2013, 10:16
Hmmm...ja dopiero za 2 tygodnie będę wylewać....

Balto
15-11-2013, 19:45
rf: to wylewki rób na cemencie typu IR, najlepiej na CEM 42,5 IR, do tego piasek, jak wylejesz to daj na to styro i przykryj to wszystko plandeką, wylewka ogrzeje się sama

Ola P
20-11-2013, 17:38
szkoda ich na zimę
tynki odejdą całymi płatami, a posadzki raczej też tego bez uszczerbku nie zniosą - trza było może nie wylewać posadzek

nie bardzo rozumiem co ma brak przyłącza wody do ogrzewania, ale co tam ... może napisz co ma jedno z drugim wspólnego - człowiek uczy się całe życie

No patrz! Faktycznie całe życie człowiek sie uczy. Do tej pory myślałam, że w kaloryferach musi być woda ;-) No i nie pomyślałam o tym, że wiaderkiem można

brylekpl
21-11-2013, 14:48
No patrz! Faktycznie całe życie człowiek sie uczy. Do tej pory myślałam, że w kaloryferach musi być woda ;-) No i nie pomyślałam o tym, że wiaderkiem można

a skad wzieliscie wode do agregatow tynkarskich i posadzkarskich? moze z tego samego miejsca mozna zalac kaloryfery