PDA

Zobacz pełną wersję : alarm z czujką ruchu - montaz



krislord
14-11-2013, 09:56
Witam
Czy ktoś z Was mógłby mi poradzić jak zmontować prawidłowo prostą instalację alarmową?
Chciałem kupić syrene alarmową, czujnik ruchu , podłączyć to do prądu.

O ile czujki ruchu podłącza się do 220v (np w oprawach halogenowych) to jak to się ma do podłączenia do czujki syreny która powinna mieć napięcie 12v? Potrzebuje jakiegoś zasilacza ?
Prosiłbym o prosty schemat lub porady jak to zmontować

Z góry dzięki

m.biruta
14-11-2013, 13:21
Lampa halogenowa gasnie np po 10 sekunach od wykrycia ruchu. Syrena tez przestanie wyc jak zniknie napiecie. Troche slabo to wykombinowales

fenix2
14-11-2013, 18:28
Witam
Czy ktoś z Was mógłby mi poradzić jak zmontować prawidłowo prostą instalację alarmową?
Chciałem kupić syrene alarmową, czujnik ruchu , podłączyć to do prądu.

O ile czujki ruchu podłącza się do 220v (np w oprawach halogenowych) to jak to się ma do podłączenia do czujki syreny która powinna mieć napięcie 12v? Potrzebuje jakiegoś zasilacza ?
Prosiłbym o prosty schemat lub porady jak to zmontować

Z góry dzięki

To nie może być zwykła czujka ruchu. Musisz kupić przynajmniej jakąś najprostszą i najtańszą centrale alarmową np. CA-4 Satela (około 90zł) albo Micra.
Bo przecież jakość musisz rozbrajać i rozbrajać ten alarm!

krislord
15-11-2013, 11:50
To nie może być zwykła czujka ruchu. Musisz kupić przynajmniej jakąś najprostszą i najtańszą centrale alarmową np. CA-4 Satela (około 90zł) albo Micra.
Bo przecież jakość musisz rozbrajać i rozbrajać ten alarm!

Na Allegro najtansze Satela CA-4 są po ok 90 zł ale same układy (bez obudowy, klawiatury itd)
Do momentu wykonania inst elektrycznej, alarmowej (docelowej) i tynkow chcialem przy minimalnych nakladach zabezpieczyc w pewnym stopniu budowe (dlatego pomysl z czujką i syreną aby wystraszyc potencjalnego wlamywacza)
Nawet jesli syrena bedzie "wyla" przez okreslony czas to mysle ze wystarczy (ustawiane pokretlem na czujniku ruchu)
Co do uzbrajania i rozbrajania to może jakiś ukryty zwykly przelacznik odcinający zasilanie?

Konto usunięte_12*
23-11-2013, 21:15
Co do uzbrajania i rozbrajania to może jakiś ukryty zwykly przelacznik odcinający zasilanie?
A nie wystarczy ci wyłącznik zmierzchowy z nastawialną siłą światła, który (które) są już standardowym wyposażeniem większości tych lamp/naświetlaczy lub programator zegarowy? Ja także po jesiennych pracach wykończeniowych planuję w zimowe wieczory zmontować kilka takich tanich zestawów. Pytałem już o to w tym dziale kilka miesięcy temu
i nie uzyskawszy odpowiedzi sam się za to wziąłem. Nie chcę bowiem montować tylko alarmu wewnętrznego (mam w planie taki z powiadomieniem GSM), ale najpierw chcę stworzyć pierwszą barierę w postaci takich "piszczących" lamp na napięcie 12V DC (z akumulatora)
z wyłącznikiem syreny w domu (aby móc przyjmować gości w ciepłych porach roku także po zmierzchu ;)). Mam nadzieję, że w większości przypadków już one spłoszą intruza i zabezpieczą w ten sposób okna lub drzwi przed uszkodzeniami (bo nawet najlepsze alarmy wewnętrzne tego nie zapewnią).