PDA

Zobacz pełną wersję : Plany Dworku - wykonawcy?



Jędruś
13-07-2004, 18:36
Witam szanownych forumowiczów. Zaczynamy z Anią pomału robić pierwsze przymiarki do budowy naszego domu "marzeń" i w trakcie poszukiwań projektów natknęliśmy się na witrynę www.dworekpolski.pl Muszę przyznać, że te staro wyglądające dworki bardzo nam przypadły do gustu. Zamierzamy zbudować nasz dom na wsi więc taki projekt byłby jak najbardziej na miejscu. Nie mogę jednak nigdzie na necie znaleźć informacji na temat tej technologii lub ewentualnych projektów. Firma Dworek Polski buduje jedynie na swoich osiedlach pod Warszawą a my mamy działkę koło Ełku. Czy spotkaliście się z firmą, która buduje w takiej technologii? Czy są gdzieś projekty podobnych domów? Bardzo dziękujemy z góry za pomoc.

Wojciech Nitka
13-07-2004, 19:18
Szukając podobnych projektów zajrzyj na stronę - http://www.szkielet.com.pl/projekty

Jacek Arafat
13-07-2004, 19:35
Witam
Właśnie budujemy taki dom w stylu dworku polskiego.
Jest to projekt "DwaŚwiaty"z pracowni Jarosława Charkiewjcza z Waszego miasta.Nie pamiętam adresu wystarczy w googlach wpisać jego nazwisko.

Jędruś
13-07-2004, 23:29
Co do pracowni Charkiewicza... widzieliśmy już sporo projektów, które wyszły z tej pracowni i prawdę powiedziawszy podobają się nam. Dużo w nich jednak podobieństw. Zawsze te same materiały, cegła, pustak, dachówka i różnica jest tylko w kolorze elewacji i dachu. Co nas pociąga w projektach ze strony o której już pisałem to to, że domy te, swoim wyglądem i technologią nawiązują w dużym stopniu do domów budowanych w Polsce wiele lat temu. Bardzo przypominają zabudowania naszych dziadków. Chodzi o domy ciepłe i przytulne. Nie uważam, że domy murowane nie mogą być ciepłe i przytulne lecz o to w jaki sposób ja to odbieram. W naszych okolicach nie jest łatwo namierzyć jakiś dworek do kupienia... zdecydowaliśmy więc go zbudować. I zakładamy, ze będzie to już dom, w którym przyjdzie nam spędzić resztę naszego życia.

MEDYK
14-07-2004, 11:34
Spróbuj w Zabłudowiu tam jest firma która buduje z bala, ale dokładnego namiaru ci nie dam może ArtMedia ci coś więcej pomoże to jego miasto, jak się nie mylę.
Ale czy Dworek robi tylko pod Warszawą to nie jestem pewien, mi się wydaje że jak dobrze pogadasz to zrobią wszędzie, w końcu chłopcy z naszych stron, a i materiały też stąd ciągną przynajmniej częściowo. Mój ojciec tnie im drewno.
pozdrawiam

storkadalbert
16-07-2004, 13:36
Stawiałbym na Dworek Polski!
Pozdrawiam

Jędruś
17-07-2004, 00:25
I ja tak myślę. Poprosiłem ich o wysłanie broszury. Zobaczymy. Co jest dobre to to, że oni mogą mi postawić tyle domu ile ja chcę... stan surowy, zamknięty itd, itp.

Poczekamy, zobaczymy...

pozdrawiam,