PDA

Zobacz pełną wersję : "ekologiczna" gladz do scian



brylekpl
14-11-2013, 14:34
Witam,
poszukuje informacji o materialach do gladzenia scian innych niz gips. Sciany sa otynkowane tynkiem c-w wapiennym, ale ze wzgledu ze nie jest idealnie gladki (wlascieie nie da sie zrobic idealnie gladkiego) oraz przez wzglad ze trzeba baylo zrobic kilka przekuc chce te sciany zaszpachlowac na gladko. Chcialbym uniknac gladzi gipsowych aby nie jednak mimo wszystko umozliwic dyfuzje pary przez cermaike i welne. Czy macie doswiadczenia z tego typu materialam i co byscie polecali?

pozdrawiam

EWBUD
14-11-2013, 16:05
Alpol AT 304 - używam tego cały czas jako ostatniej warstwy tynku cem-wap. pod malowanie.

brylekpl
15-11-2013, 20:52
Alpol AT 304 - używam tego cały czas jako ostatniej warstwy tynku cem-wap. pod malowanie.

dzieki, ale poszukuje raczej czegos czegio nie trzeba nakladac agregatem tynkarski. Myslalem wlasnie o gladzi wapiennej aby nalozyc ja w sposob taki jak gipsowa i potem przeszlifowac.

EWBUD
15-11-2013, 21:06
dzieki, ale poszukuje raczej czegos czegio nie trzeba nakladac agregatem tynkarski. Myslalem wlasnie o gladzi wapiennej aby nalozyc ja w sposob taki jak gipsowa i potem przeszlifowac.

Nie musisz tego nakładać agregatem - nałóż tak jak nakładasz gładź i zatrzyj ładnie.

brylekpl
19-11-2013, 13:28
Nie musisz tego nakładać agregatem - nałóż tak jak nakładasz gładź i zatrzyj ładnie.

czy ta substancja jest rowniez przywidziana do szlifowania czy trzeba ja ladne zatrzec na mokro i juz pozniej nic sie z tym nie da robic?

dzieki za dobre rady i pozdrawiam

EWBUD
19-11-2013, 15:58
Nie wiem czy się nadaje do szlifowania - ja zawsze zacieram na mokro.

ZygmuntRolicz
24-12-2013, 14:57
Kup LSR FLUGGER-a. Składnikiem jest lekki wypełniacz-plynna lawa (cos jakby pumeks). Mozna nakładać ręcznie do 4mm. Z 1 worka 15L zrobisz18m2 gładzi. Gotowa masa wiec zero odpadów i mieszania po kilka gramm.