PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o opinie na temat mojej głądzi



kamieniarz
17-11-2013, 07:32
Witam wszystkich forumowiczów.Bardzo proszę o opinie na temat mojej gładzi,czy tak powinna wyglądać.Gość który to robił twierdzi że ja się nie znam,że jak pomaluję to wszystko farba zakryje,ja twierdzę inaczej.Dla mnie gładz ma być gładka,nie czepiam się nie równych ścian,chcę żeby było tylko gładko.Jak macie chwilę to napiszcie co o tym sądzicie.
225001225005225007225008225009

MATRON
17-11-2013, 08:30
Witam, gładź jest przed szlifowaniem? Bo na taką wygląda :D farba nie zakryje takich nie doszlifowań jeszcze jak światło będzie padać na płaszczyznę ściany może to tylko uwidoczniać. Wystarczy przyłożyć się do szlifowania i będzie ok

kamieniarz
17-11-2013, 09:24
Tylko że na niektórych zdjęciach które nie dodałem było tak jakby nie było gipsu nałożonego,gość przez całą swoją pracę nie użył halogena,papier ścierny zakładał na palce i szlifował,już nie wspomnę że zawołał 15 zł za metr,i jak pokoje w sumie miały 85 metrów,on naliczył 106 m.Teraz upomina się o pieniądze,sam nie wiem czy mu zapłącić za taką prace.

kamieniarz
17-11-2013, 09:27
Poza tym,pomalował gruntem z białą farbą i powiedział że skończył,a jak mu ołówkiem zaznaczyłem rysy i nie doszlifowania to stwierdził że się nie znam,i że tak ma być,poprawiał nic nie będzie.

wierka
17-11-2013, 09:38
każda ta rysa, smuga będzie widoczna. Przy sztucznym świetle będzie widać jeszcze więcej.

zapłaciłeś?? nie.
to niech nie kończy. Ty nie zapłacisz. Będziesz miał pieniądze na fachowca.

MATRON
17-11-2013, 10:30
Oczywiście że o płaceniu za tą pracę nie ma mowy po przemalowaniu tego farbą z gruntem robi się problem ze zeszlifowaniem i całość najlepiej zaciągnąć od nowa. Faktem jest że temu panu trzeba podziękować bo widocznie jest to ponad jego możliwości bo oczekiwał pan gładzi a nie tynku strukturalnego.

kamieniarz
17-11-2013, 10:31
225054225055225056225057
Dokładam jeszcze kilka fotek,jakbyście myśleli że wymyślam sobie.

Zalew83
17-11-2013, 11:25
Jak już pomalowane "gruntem z farbą" (mam nadzieję, że chodzi o farbę podkładową, a nie że do białej dolał gruntu...) to pozamiatane. Wyszlifować ciężko, łatwiej wypolerować. Tym bardziej skoro są prześwity miejscowe, jakby do zera to po całości bym nową warstwę położył i dopiero szlif. Później np. Wall Primer White Flugger'a i po ewentualnych poprawkach malowanie na gotowo. Przy dobrej ręce szlifowania będzie mało, a efekt otrzymasz zadowalający. Lepiej dołożyć pracy i mieć oczekiwany efekt niż złorzeczyć do następnego remontu na wykonawców :D

Pozdrawiam, Paweł

artix1
17-11-2013, 20:44
Witam wszystkich forumowiczów.Bardzo proszę o opinie na temat mojej gładzi,czy tak powinna wyglądać.] Niestety nie tak powinien wyglądać efekt końcowy. Trafiłeś na paproka, a nie gipsiarza. Jeżeli dla tego gościa gładzie są takie jak powinny być to wykop go czym prędzej z domu. Nie zarobił na te 15zł/m2, narożniki i rysy po szlifowaniu koszmarne, rysa po przeciągnięciu jakiegoś paprocha aż kole w oczy. Za gładzie na suficie płaciłem 12zł/m2, sufity proste jak lustro. Zapłata za tą jakość 0zł. Powodzenia.

żonkil
18-11-2013, 21:18
Witam miałem podobnego psełdo fachowca który zrobił mi gładź w podobny sposób jak twoją.Zakończył pracę noi zażądał wypłaty niestety nie otrzymał ani grosza za swoją pracę a wręcz przeciwnie zażądałem zwrotu kosztów za materiał który zniszczył (materiał był mój).Tak więc po zdięciach które zrobiłeś i pokazałeś widać że gładź jest ewidętnie nie skączona żle położona i nie wyszlifowana .Nie daj się naciągnąć i nie płać a PSEUDO FACHOWIEC może już zakończy pracę w budowlance i nie naciągnie już nikogo Pozdrawiam Powodzenia

gołaczyński
23-11-2013, 19:50
Witam, fuszerka jak się patrzy. Pewnie nie było umowy to podziękuj "fachowcowi" i tyle. Będziesz miał pieniądze na dobrego fachowca. Z tego co piszesz(rzecz jasna jeżeli nie była powierzchnia gruntowana) uzupełnić ubytki i ładnie dotrzeć :)

krzysiek1504
25-11-2013, 10:04
fuszerka jak sie patrzy

MassiveR
25-11-2013, 14:11
Strasznie to zrobione, kurcze jak ja nienawidzę takich "fachowców" :mad:

kamieniarz
25-11-2013, 15:40
Robota według fachowca została skończona,ślady ołówka zostały zrobione po robocie skończonej,nic więcej,Jakby poprawił to byłoby ok,ale powiedział że się nie znam,nie oczekiwałem cudów,tylko gładkich ścian bez rys.Gość się zabrał i poszedł,uszkadzając drabiną klatkę schodową.Ale to nie ważne.Rodzinie tego pana za wypowiadanie się na forum dziękuje.

EWBUD
25-11-2013, 16:32
No, cóż mogę powiedzieć jako wykonawca: porażka.
Ale lubię jak tak ktoś spier...li to zawsze jeden psedo fachura mniej na rynku później, jedna taka robota, druga i nagle nie ma dla niego pracy....

ZygmuntRolicz
24-12-2013, 14:30
Pseudo fachowiec... ale czy wiecie że normy mówią że gładź gipsową odbiera się z odległości 1m przy rozproszonym świetle? Za 15 zł robię gładź na "lustro" ale za ten ołówek zamurowałbym jajko haha.