PDA

Zobacz pełną wersję : jaką grubość jętek dobrać na strop



jacek.zoo
18-11-2013, 11:13
hej, mam taki problem, otóż buduje dom parterowy bez poddasza uzytkowego w ktorym jest strop drewniany. natomiast nad garazem nie ma stropu. w zwiazku z tym ze w garazu beda liczniki wody i hydrofor musze.go ocieplic zeby nie zamarzalo. i wymyslilem zrobic tak, w garazu zrobic strop drewniany, to jest jetki , pod spodem sufit podwieszany z plyt gk, na jetki plyty osb, a pomiedzy albo welna granulowana albo celuloza, jeszcze nie wiem. i chcac wykorzystac przestrzen nad garazem chce.tam zrobic skladzik na sporadycznie uzywane rzeczy, typu namioty, spiwory itp tylko nie wiem jaki dac wymiar jetek zeby to wszystko wytrzymalo, garaz ma wymiar 6x6m, jakie jetki polecacie i jak gesto?

Andrzej Wilhelmi
23-11-2013, 17:54
Pytasz o jętki a dokladnie o kleszcze czy o belki stropowe? Te klaszcze są przy krokwiach czyli rozstaw ustalony przez rozstaw krokwi. Belki stropowe mogą być w rozstawie odpowiednim dla grubości użytej płyty podłogowej. Dla Twojej rozpiętości garażu przekrój tych elementów nośnych to minimum 8x20 cm. Pozdrawiam.