PDA

Zobacz pełną wersję : Zaprawa na klinkierze - jak to zmyć? pomocy!



Joasia Jasia
14-07-2004, 08:40
Mamy problem - bo fugowane są zaprawa zwykłą cementową i jak zmywam to szopikiem czy "super czyścikiem" to zostają brzydkie przebarwienia na zaprawie. Wiem, że powinno się fugować specjalną zaprawą do klienkieru. Ale... co zrobić jak już się zrobiło taką fuszerę? czym to zmyć? żeby nie pojawiały się te wykwity wapienne?
http://www.naszdom.erb.pl/pic/slup.jpg

Joasia Jasia
14-07-2004, 09:42
Odpowiadam sama sobie, żeby podbić posta :)

Rav
14-07-2004, 10:20
Według starej receptury:
- 0,5 litra oleju jadalnego
- 0,2 litra octu
- zmieszać dobrze

Tym się dobrze czyści i konserwuje klinkier, ale nie jestem pewien, czy w Twoim przypadku pomoże.

Jest też taki specjalny środek do tego, nazwę zapomniałem, ale działa gorzej nic Receptura - sprawdziłem.

woprz
14-07-2004, 11:53
słyszałem kiedyś o takim ustrojstwie które nazywa się betonit podobno ok

poza tym udaj się do najbliższego super hiper budowlanego i tam widziałem jeszcze inne środki ale nic mi nie widoma na temat ich skuteczności. Pytałem kiedyś kogoś z obsługi mówili że działa super ale czy można im wierzyć?


jeżeli chodzi o przebarwienia na klinkierze to
1. jak masz marnej jakości klinkier to może tak reagować na każdy środek
2. pogadaj ze starymi fachowcami od klinkieru - gdzieś słyszałem że przebarwienia usuwa się rozcieńczonym roztworem kwasu solnego - brzmi ryzykownie i trzeba b. uważać wiec jeszcze raz zaznaczę ze tylko tak słyszałem

Joasia Jasia
14-07-2004, 12:11
Potwierdzam - mam klinkier marnej jakości. Muszę z niego zmyć tą zaprawę - cementowo-wapienną - niestety. Zaufałam tatusiowi :( Poza tym Cwiczyliśmy na jednym słupku - i było Ok - tylko że wtedy od razu zmywałam na mokro wodą.. resztki zaprawy. Help!!

woprz
14-07-2004, 12:27
spróbuj tego kwasu tylko załóż rękawiczki gumowe (takie grube) zacznij od stężenia takiego jak do akumulatorów (nieduży pojemnik powinnaś dostać na stacji benzynowej

stre metody mogą działać
babci apokazała mi ja usunąć ślady po gorącej szklance z stołu zrobionego na wysoki połysk (wylała cieniutką warstwę spirytusu podpaliła i...znikło

pitbull
14-07-2004, 12:29
Gaza + woda utleniona i przyloz do miejsca wykwitu. Potrzymaj z 1 h.

Juras XR4Ti
14-07-2004, 12:56
Woprz, na stacji do akumulatora to dostaniesz kwas siarkowy. A tu potrzebny jest chyba solny.

mradom
14-07-2004, 13:03
Potwierdzam, resztki zaprawy mozna usunac rozcienczonym kwasem solnym. Nie znam niestety proporcji, mozna sie dowiedziec u fachowego glazurnika. Moj tak robil i bylo skuteczne.

mradom
14-07-2004, 13:03
Potwierdzam, resztki zaprawy mozna usunac rozcienczonym kwasem solnym. Nie znam niestety proporcji, mozna sie dowiedziec u fachowego glazurnika. Moj tak robil i bylo skuteczne.

Wojtek62
14-07-2004, 13:09
odgazowana cocacolawcierać delikatnie wytrzeć, przemyć CIEPŁĄ WODĄ szmatka i wytrzeć do sucha
ale na mój gust to nic Ci nie pomoże bo szop to świństwo po którym niewiele już można zdziałać

woprz
14-07-2004, 13:09
Woprz, na stacji do akumulatora to dostaniesz kwas siarkowy. A tu potrzebny jest chyba solny.

oj co prawda to prawda


ale chciałem dobrze :(