PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy farba na tynk cementowo - wapienny???



Józia S.
14-07-2004, 08:58
Kto wie?
Właśnie się dowiedziałam, że tynki tradycyjne można malować po jednym sezonie grzewczym, bo są przebarwienia. Czy nie ma na to rady? Przecież nie będziemy przez rok mieszkać w gołych tynkach.

Daru
14-07-2004, 09:29
Mozesz malowac po 4 tygodniach - zastosuj najlepiej pod farbe grunt, ja tez przetarłem sciany papierem sciernym przed malowaniem . Niewarto czasami słuchać pseudo "fachwców" bo sam widzisz jakie sa tego skutki.

Józia S.
14-07-2004, 09:39
A przed gruntowaniem farbą gruntującą malowałeś Uni - gruntem pół na pół z wodą? Słyszałam, że warto. Zwiększa wydajność farby.

Joasia Jasia
14-07-2004, 09:53
Józia - leć do sklepu - albo poszukaj w sieci - "Śnieżka podkładowa Grunt". Chyba że jutro będę wiedziała lepiej. Używam co prawda do malowania regipsów. Suuper! (Jedyna rzecz śnieżki nadająca się do użycia :)

Joasia Jasia
14-07-2004, 09:56
wygooglałam: "Powierzchnia tynków cementowo-wapiennych i cementowych przygotowana do malowania powinna być czysta, gładka, bez rys, spękań, wykwitów, zacieków, tłustych zaplamień, pyłów i innych zanieczyszczeń.

Przed malowaniem podłoża cementowo-wapiennego, cementowego bądź betonowego, jeśli jego powierzchnia wcześniej nie była malowana żadnymi farbami, należy dowiedzieć się, czy sezonowało ono wystarczająco długo (wymaganie ogólne - 4 tygodnie). Jeśli tak, zaleca się takie podłoże zaimpregnować którymś ze środków impregnujących do podłoży mineralnych lub rozcieńczoną farbą dyspersyjną. W pomieszczeniach takich jak kuchnie i łazienki, często narażonych na wilgoć, warto ściany zabezpieczyć przed ewentualnym zagrzybieniem, poprzez zaimpregnowanie środkami przeciwgrzybicznymi. "

Józia S.
14-07-2004, 13:13
Dzięki Joasiu,
czyli Uni-grunt może być rozumiem.

inwestor
14-07-2004, 13:20
Józia S.
Najlepiej stosować preparaty gruntujace zalecane przez producentów farb albo zrobić próbę. Niektóre grunty z niektórymi farbami moga się gryźć. Jeszcze jedna ważna sprawa jak zagruntujesz to zaczekaj aż dobrze wyschnie najlepiej malowanie następnego dnia.
Pozdrawiam