PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o jakąś poradę dotyczącą sufitu z g/k



jakubek198
21-11-2013, 08:09
Witam,
Proszę o jakąś poradę jak to poprawić, podjąłem się, że to skończę i jakoś to poprawię ale jakoś brakuje mi pomysłu.
Chodzi mi głównie o to jak to wyprostować.
Pozdrawiam, i czekam na jakąś odpowiedź w załączniku zamieszczam zdjęcie

map78
21-11-2013, 08:42
Hej,
Na tym zdjęciu bardzo słabo widać! Płyta jest pokrzywiona? Czy szpachlowanie spierdzielone? Bo, że coś jest nie tak to faktycznie widać:rolleyes:

Aa i jak duża powierzchnia do naprawy? To co widać czy więcej?

jakubek198
21-11-2013, 09:14
płyta krzywo wycięta i już pospoinowana uniflotem i na to gips. Chodzi, że ta krawędź łącząca skos z sufitem jest krzywa tak jak na zdjęciu. Nie mam pojęcia co z tym zrobioć a dziś muszę coś zacząć działać z tym

map78
21-11-2013, 09:41
Jeśli jest już gips to spróbuj wyszlifować tak aby nabrało pożądanego kształtu. Jak masz to użyj poziomicy laserowej, żeby pokazywała ci linię prostą. Ja bym od tego zaczął, a jak by się nie udało to zrywasz i od nowa:( bo dalsze szpachlowanie takiej krzywizny raczej nie poprawi sytuacji, tym bardziej, że jak mniemam mistrzem szpachlarskim nie jesteś:D

tomraider
21-11-2013, 09:49
płyta krzywo wycięta i już pospoinowana uniflotem i na to gips. Chodzi, że ta krawędź łącząca skos z sufitem jest krzywa tak jak na zdjęciu. Nie mam pojęcia co z tym zrobioć a dziś muszę coś zacząć działać z tym

Przyłóż łatę alu czy poziomicę i zaznacz z jednej a potem z drugiej strony miejsca gdzie najbardziej jest krzywo, potem wytnij trochę gipsu z każdej strony by się linia częściowo wyrównała, potem wklej na łączenie odpowiednio rozgięty kątownik aluminiowy , da on równą linię łączenia , boki rozciągnij na szerokość min 20,30 cm by wyrównać optycznie schodzące sie płaszczyzny, wszystko gruntować i po osadzeniu katownika wtopić siatkę i będzie gitara.

zeusrulez
21-11-2013, 12:16
Panowie którzy Ci to robili nigdy już się nie dowiedzą jak przenieść skos, bo wyznaczali drugą stronę skosu od więźby . . . a co widać na załączonym obrazku nie jest zgodne ze sztuką wrrrr :/ To połączenie/linia ma wyjść z profili a to że pewnie tam nie ma profili (na łączeniu skos/sufit) to robili jak na załączonym obrazku. Wybacz jak dla mnie idzie to delikatnie wyrównać, ale pięknej linii z tego nie zrobisz . . .

Rom-Kon
21-11-2013, 17:31
Może goldbandem? Ale tak na 3 palce grubo... tak to jest poprawiać po innych. Ani zarobku na tym ani jakości.