PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłaz dachowy



Juras XR4Ti
14-07-2004, 11:13
Pytanie: Czy muszę mieć wyłaz dachowy? Mnie on na gwizdek potrzebny jest z powodu ,,niemania'' komina. A co na to przepisy?

pchlistosc
14-07-2004, 11:27
Pytanie: Czy muszę mieć wyłaz dachowy? Mnie on na gwizdek potrzebny jest z powodu ,,niemania'' komina. A co na to przepisy?

jak nie bedzie wylazu to z odbioru komina przez kominiarza nici

mieczotronix
14-07-2004, 11:28
a nie można mieć drabinki (zdejmowanej) od ziemi na dach i drugiej (stałej) z dachu do komina?

anna99
14-07-2004, 11:39
Ale przecież Juras pisze,że nie ma komina!!!

:o Nie wiem!!! :o

Tomasz M.
14-07-2004, 11:44
Nie znam innego powodu konieczności posiadania wyłazu niż dostęp do komina. Ale jeśli dach niezbyt stromy to może warto mieć, na przykład żeby rozglądać się czasem po okolicy, zamontować cekaem (to ostatnie raczej do wątku o sytemach kontroli dostępu) :lol:

Juras XR4Ti
14-07-2004, 12:09
CKM dobrze by było ukryć za kominem. Więc ta opcja u mnie odpad. A dach ma nachylenie 45 stopni, więc do spacerów za bardzo0 nie nadaje się. Pozosraje tylka zwiad lotniczy i kopanie transzeji ( którą mogę wykorzystać na GWC). A wracając do wyłazu, to element ten nie podoba mi się wcale a wcale i nie zamierzam go mieć. Tylko co na to przepisy......

polanka
14-07-2004, 12:32
A wracając do wyłazu, to element ten nie podoba mi się wcale a wcale i nie zamierzam go mieć. Tylko co na to przepisy......

a masz go w projekcie?

Grzegorz

Juras XR4Ti
14-07-2004, 12:50
A mam. Okno połaciowe na klatce schodowej. Mam też komin do kominka, do pieca CO, oraz kupę wywietrzników, odpowietrzników i temu podobnych bzdetów. W projekcie, bo w naturze nie mam nic, poza rurą wywiewną z nad okapu kuchennego. Ogrzewanie elektryczne, wentylacja mechaniczna.

pchlistosc
14-07-2004, 12:53
A mam. Okno połaciowe na klatce schodowej. Mam też komin do kominka, do pieca CO, oraz kupę wywietrzników, odpowietrzników i temu podobnych bzdetów. W projekcie, bo w naturze nie mam nic, poza rurą wywiewną z nad okapu kuchennego. Ogrzewanie elektryczne, wentylacja mechaniczna.

jak bedziesz mial jaki kolwiek komin to musisz miec wylaz

Juras XR4Ti
14-07-2004, 13:10
Ten mój WYWIETRZNIK jes 50 cm od krawędzi dachu. Wyłaz powinien być 1 m od kalenicy. Nie ma takiego kominiarza, który by dostał się do tego wywietrznika z wyłazu. Tak ok. 6 m zjazdu na tyłku. A z drabiny, z dołu dostęp jest. Tylko po co, skoro jest to rura ze stałym daszkiem, więc żadne utensylia kominiarskie tam nie wejdą. A poza tym jak położę gonty bitumiczne, to nie życzę sobie żeby ktokolwiek pętał mi się po dachu.

rafał ...
14-07-2004, 13:20
Juras..... u mnie ani komina ani wyłazu, przyłącz się do klubu !

polanka
14-07-2004, 13:21
A mam. Okno połaciowe na klatce schodowej. Mam też komin do kominka, do pieca CO, oraz kupę wywietrzników, odpowietrzników i temu podobnych bzdetów. W projekcie, bo w naturze nie mam nic, poza rurą wywiewną z nad okapu kuchennego. Ogrzewanie elektryczne, wentylacja mechaniczna.

IMVHO: rezygnacja z komina jest dużo poważniejszą zmianą w stosunku do projektu niż rezygnacja z wyłazu dachowego...
Ale to jest moje odczucie na chłopski rozum.
Wydaje mi się że jeżeli masz zalegalizowaną rezygnację z komina to projektant (kierbud?) mógł od razu skreślić wyłaz.
A jeżeli nie zmieniałeś tego w projekcie to i tak masz poważniejsze odstępstwa niż brak wyłazu...

Grzegorz

Juras XR4Ti
14-07-2004, 13:30
O masz... Chyba atrapy przyjdzie stawiać. T przepisy to chyba kumple dla kumpli powymyślali. Żeby kasę od biednych inwestorów wyciągać.


Dołączam do ,,Klubu Czystego Dachu'' !!!!!!!!!!!!!!!