PDA

Zobacz pełną wersję : Regulacja bramy segmentowej Hormann



mtsw466
24-11-2013, 22:48
Witam, bramę mam około 3 lat. ostatnio zauważyłem pomiędzy ostatnim i przedostatnim segmentem (patrząc od góry) szparę. Wygląda to tak jakby w miejscu łączenia segmentów odchylały się do wewnątrz garażu. Szpara ma w najgrubszym miejscu jakiś 1 cm grubości. Zaczyna trochę przez nie dmuchać. wygląda mi na to jakby brama zjeżdżała ciut za nisko i te dwa segmenty zapierają się o siebie i odchylają. Jak podniosę bramę ręcznie ciut do góry szpara znika. Czy ktoś miał podobne problemy z bramą Hormanna. Napęd przy bramie to promatic.

78konopiel
30-11-2013, 15:50
Nie wiem, co może być przyczyną, ale chyba najprościej skontaktować się z autoryzowanym punktem Hormanna. Hormann pooza tym daje 10 lat gwarancji na bezpieczne działanie bramy. Jeśli to problem jakiegoś elementu w rodzaju rolki bieżne, liny, sprężyny - to gwarancja obejmuje okres 5 lat.

stary
30-11-2013, 22:55
Nie wiem, co może być przyczyną, ale chyba najprościej skontaktować się z autoryzowanym punktem Hormanna. Hormann pooza tym daje 10 lat gwarancji na bezpieczne działanie bramy. Jeśli to problem jakiegoś elementu w rodzaju rolki bieżne, liny, sprężyny - to gwarancja obejmuje okres 5 lat.
To prawda, że taka gwarancja jest możliwa, jednak jest obwarowana warunkami, których użytkownik może nie spełniać, np. coroczny, płatny przegląd gwarancyjny wedle wytycznych zawartych w instrukcji montażu i eksploatacji oraz odnotowany w książce gwarancyjnej.
Zadzwonić jak najbardziej może i nawet powinien, jednak taka usługa zapewne będzie odpłatna jeżeli mamy 3 rok użytkowania.
Nie bardzo rozumiem, co oznacza "zjeżdżała ciut za nisko" ? Wcześniej zjeżdżała do posadzki a teraz sunie się poniżej ?
Może coś się poluzowało, może zabierak jest wygięty, może wystarczy coś dokręcić i napęd jeszcze raz zaprogramować?
Co do napędu? Promatic jest przeznaczony do mniejszych bram więc zależy jaki jest wymiar.