PDA

Zobacz pełną wersję : Za niski komin! Pomocy!



Yacky
29-11-2013, 07:49
Witam wszystkich. Jestem na ukończeniu domu (projekt Marcysia ze studia Dom na 5), opalam ekogroszkiem od ok 3 tygodni. Wczoraj zaczęło dość mocno wiać i okazało się ze dym jest wpychany do pieca i do kominka. Najpierw myślałem ze to wina pieca, kominka itp, ale okazało się po różnych próbach, ze nie. Prawdopodobnie komin jest za niski. Został wybudowany zgodnie z projektem. Projekt zakłada że kominy są przy zewnętrznej ścianie poniżej kalenicy. Pytałem na początku projektanta czy to nie przeszkadza, ale twierdził ze nie. Teraz jednak okazuje się, ze kominy nie spełniają swojej funkcji. Nie wie co teraz. Dom w zasadzie ukończony a tu taka niespodzianka. projektant milczy, nie wiem co dalej. Kominiarz radzi założyć "strażaka", ale nie gwarantuje sukcesu. Czytałem też, ze "strażak" to wcale nie jest dobre rozwiązanie (zacina się po jakimś czasie, niszczeje na skutek zanieczyszczeń - nie usmiecha mi się co pół roku wchodzić na komin i wyminiać). Podnieść komin? ale o ile? zbyt wysoki moze się przewrócić - a i tak nie wiem czy to pomoże. No i te koszty ...

Aleksandryta
29-11-2013, 18:18
Siedzisz 3 lata na forum i nie wiesz, ze jest odpowiedni dział o kominach? Tam napisz.
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?58-%C5%9Aciany-stropy-kominy-gara%C5%BCe

Mareks77
20-05-2014, 09:45
Jeśli został wykonany odbiór budynku to komin prawdopodobnie jest ok tylko należy zamontować tzw. strażaka który będzie się obracał w stronę wiatru i wysysał spaliny. Dobudowa komina do odpowiedniej wysokości także nie gwarantuje powodzenia a tylko spaskudzi wizualnie dom.