PDA

Zobacz pełną wersję : Sciana trójwarstwowa-z jakich skladników budujecie warstwy?



Croolick
14-07-2004, 18:12
Witam!
Pytanie jak w temacie.
Przypuszczam, że kombinacji moze byc sporo. :P Osobiście sklaniam się do 3W z klinkierem na zewnątrz jako trzecią (pierwszą) warstwą . Z moich wstępnych i zgrubnych wyliczeń wynika, że taka 3w nie musi być w ostatecznej wersji droższa od 2w. Odpada przecież kosz tynków, siatek, klejow, ferb elewacyjnych.
Proszę o dzielenie się swoimi doswiadczeniami!
Pozdrawiam


Croolick

Ultima
15-07-2004, 14:11
Z czego będą wykonane pozostałe 2 warstwy w Twoim murze? Czy można najpierw wykonać te 2 warstwy a w póżniejszym czasie zrobić elewację z klinkieru. Widziałem tu na forum foty, które wskazują, że można ale jak to technicznie wygląda?

KrzysiekS
15-07-2004, 14:39
Poszukaj w starych wątkach.

Ja mam U220 plus welna plus DZ 9.

Solidna sciana, wolałem miec normalny tynk cementowo wapienny, gdyz jest bardzo trwały i dom moze zmieniac kolorystyke.

Croolick
15-07-2004, 14:48
Ultima->skłaniam się ku ceramice jako pierwszej warstwie. Może Porotherm (thermopor) albo poprostu Max. Jako druga warstwa pojdzie prawdopodobnie wełna (~12-14). Robic dwuetapowo można tylko po co?
Ja zakladam jako tzrecią warstwę klinkier by miec załatwione kilka pieczeni na jednym ogniu. T. zn miec gotową elewację(trwałą, na lata!) i nie musieć szukać w późniejszych etapach budowy kolejnych ekip do dociepleń tynków, malowań. Zawsze to mniejsze ryzyko błędu jeżeli czynnik ludzki ograniczyć do minimum. :D Zdaje sobie sprawe,że budowanie 3w może mnie opóźnic czasowo (koszty)w realizacji całości domu, mam jednak dziwne przeczucie, że zwróci mi się to w dwójnasób z powoduów w/w oraz dodatkowo zaowocuje brakiem klopotów z montażem okiennic lub nawet tabliczki z numerem domu :P
Obawiam się jedynie wysokich kosztów murowania klinkierem(zaprawa).
Ale w życiu kieruje sie zasadą "co jest tanie jest drogie".
Reasumując nie stać mnie na scianę 2W :D :D :D

Croolick
15-07-2004, 14:49
Ultima->skłaniam się ku ceramice jako pierwszej warstwie. Może Porotherm (thermopor) albo poprostu Max. Jako druga warstwa pojdzie prawdopodobnie wełna (~12-14). Robic dwuetapowo można tylko po co?
Ja zakladam jako tzrecią warstwę klinkier by miec załatwione kilka pieczeni na jednym ogniu. T. zn miec gotową elewację(trwałą, na lata!) i nie musieć szukać w późniejszych etapach budowy kolejnych ekip do dociepleń tynków, malowań. Zawsze to mniejsze ryzyko błędu jeżeli czynnik ludzki ograniczyć do minimum. :D Zdaje sobie sprawe,że budowanie 3w może mnie opóźnic czasowo (koszty)w realizacji całości domu, mam jednak dziwne przeczucie, że zwróci mi się to w dwójnasób z powoduów w/w oraz dodatkowo zaowocuje brakiem klopotów z montażem okiennic lub nawet tabliczki z numerem domu :P
Obawiam się jedynie wysokich kosztów murowania klinkierem(zaprawa).
Ale w życiu kieruje sie zasadą "co jest tanie jest drogie".
Reasumując nie stać mnie na scianę 2W :D :D :D

Croolick
15-07-2004, 14:55
P.S Nie wim dlaczego ale wątek z tym tematem rozwarstwił sie na dwa :o :o (dobrze,że nie trzy :D ).
Obydwa żyją wlasnym życiem ale proponuje uśmiercic :oops: ten a dyskusje przenieść do drugiego. Ordnung mus sein! :evil:
Zapraszam!
Croolick

Croolick
15-07-2004, 14:56
P.S Nie wim dlaczego ale wątek z tym tematem rozwarstwił sie na dwa :o :o (dobrze,że nie trzy :D ).
Obydwa żyją wlasnym życiem ale proponuje uśmiercic :oops: ten a dyskusje przenieść do drugiego. Ordnung mus sein! :evil:
Zapraszam!
Croolick

Ultima
15-07-2004, 16:23
Croolik - Interesuje mnie wykonanie takiego muru w dwóch etapach bo zwyczajnie nie będę miał na wszystko pieniędzy od razu Budowę zacznę dopiero w przyszlym sezonie i chce zrobic jak najwięcej. Z rozeznania kosztów wynika, ze nie starczy mi na elewacje klinkierową w przyszłym roku a wiem, ze kilka miesięcy później będę miał zastrzyk finansowy na wykończenie wnętrz no i ten klinkier upragniony. Mógłbym próbować zrobić wszystko od razu zaczynając za 2 lata i próbując skończyć w jeden sezon ale widzę same minusy takiego rozwiązania nawet mając pełne zabezpieczenie finansowe. Dlatego pytam o dwuetapowość. Zresztą kto by chciał czekać dwa lata! :D :D :D

Croolick
15-07-2004, 18:08
No cóż, tutaj to już muszą się wypowiedzieć ci, ktorzy tak budowali. Ja to widzę w ten sposób. Najpierw nośne sciany jako pierwsza warstwa. Potem stropy dach etc. A jak dostaniesz ten "zastrzyk" :D :D :D to kładziesz wełenke i dostawiasz trzecią warstwę z upragnionengo klinkieru. Patrząc na niektore fotki z budów wydaje się to rozwiązaniem często stosowanym.
Swoją drogą to na jaki klinkier sie zdecydowałeś( firma , wzór) i czy orientujesz się ile REALNIE kosztuje m2 klinkierowej ściany? (plus zaprawa) ~100pln/m2 :o :o :o :o ?
I jeszcze by zaspokoic ciekawość - z czego będziesz stawiał pozostałe warstwy?
Croolick

brzuzens
15-07-2004, 18:27
Czy można najpierw wykonać te 2 warstwy a w póżniejszym czasie zrobić elewację z klinkieru. Widziałem tu na forum foty, które wskazują, że można ale jak to technicznie wygląda?

Budowę ściany 3-warstowej można podzielić na dwa etapy, ale nie w sposób, który sugerujesz. W pierwszym etapie murujemy jedynie ścianę nośną z wmurowanymi kotwami łączącymi oba mury. W drugim etapie dokładamy docieplenie i murujemy ścianę osłonową. Czasem można zauważyć domy, których ściany mają "wąsy" :) - to właśnie kotwy czekające na lepsze czasy...

mdzalewscy
15-07-2004, 18:43
raczej polecam wykonywać 2 warstwy na raz (w zasadzie to 3, bo ocieplenie), zawsze taniej. Często konstrukcja ściany nie ma aż takiego dużego wpływu na cenę wykonania, albo cena jest nie tak dużo większa co późniejszy koszt postawienia ściany. Podejerzewam, że w przypadku moich majstrów cena samej ściany nośnej i całej 3W byłaby podobna

Croolick
15-07-2004, 18:44
tutaj link do strony z ktorej możecie "zassać" pliki w formacie pdf do poczytania o ścianach 3w z klinkierem oraz o zaletach i wadach każdej z technologi 1W-3W. Z Muratora ocywiście :roll: no to juz pewnie dawno czytaliśta. :D :D :D
Croolick

Croolick
15-07-2004, 18:45
chyba cos spaprałem :oops:
może teraz: 8)
http://www.crh-klinkier.pl/ciekawostki.php
8)

Ultima
15-07-2004, 21:53
No cóż, tutaj to już muszą się wypowiedzieć ci, ktorzy tak budowali. Ja to widzę w ten sposób. Najpierw nośne sciany jako pierwsza warstwa. Potem stropy dach etc. A jak dostaniesz ten "zastrzyk" :D :D :D to kładziesz wełenke i dostawiasz trzecią warstwę z upragnionengo klinkieru. Patrząc na niektore fotki z budów wydaje się to rozwiązaniem często stosowanym.
Swoją drogą to na jaki klinkier sie zdecydowałeś( firma , wzór) i czy orientujesz się ile REALNIE kosztuje m2 klinkierowej ściany? (plus zaprawa) ~100pln/m2 :o :o :o :o ?
I jeszcze by zaspokoic ciekawość - z czego będziesz stawiał pozostałe warstwy?
Croolick

Na dzień dzisiejszy jestem na etapie finalizowania zakupu działki. Czekam na decyzje czy gmina skorzysta z prawa pierwokupu. Mam już na oku projekt. Na ten rok zaplanowałem: przygotowanie działki, zakup i adaptacja projektu, pozwolenie na budowe, no i zebranie jak najwięcej informacji i zdobycie wiedzy do przyszlej wiosny. Interesuje mnie elewacja klinkierowa ze wzgledu na trwalosc i estetyke. Zdaje sobie sprawe, ze jest to wariant znacznie drozszy od innych. Spodziewam sie finalnych kosztow ok 100 zl za m2. Nieukrywam, ze nie jest to moja ostateczna decyzja ale jedna z rozwazanych mozliwosci. Jesli po analizie kosztow stwierdze, ze to za drogo to zmienie opcje. Na razie szukam i pytam...