PDA

Zobacz pełną wersję : Czy będzie zakaz palenia węglem???



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

lolson28
08-11-2016, 08:27
Widzisz tu logikę?

Oj, tu logiki to na pewno nie ma . Zgadzam się z Tobą w kwestii kredytów.

TwojPan
08-11-2016, 08:28
No widzę nastepny z gebą pełną frazesów i rad dla innych , który sam TRUJE okolicę swoim ŚMIECIUCHEM , bo jak inni trują to ja też moge truć ...
Cholerny "ekolog" który widzi dym u innych , który poucza innych a sam truje śmieciuchem ...

Nie jestem żadnym ekologiem.Pragnę jedynie wprowadzenia zakazu palenia węglem w nowych domach,albo wyznaczenie stref gdzie tego robić nie wolno.
I tyle.

TwojPan
08-11-2016, 08:31
Czepiasz się Kaszpir. Ten "Cichewicz" jest naprawdę malutki. :p
Na koniec powiem ci tak.
Ja wyprowadzam się z zadymionego miasta,bo kilkanaście lat tułałem się po świecie i mnie na to stać.To ,że moje dziecko choruje notorycznie z powodu zanieczyszczonego powietrza,sprawiło że decyzja jest prosta.Wioska,tania działka pod lasem,mały domek z dużym ogrodem.I koniec z zasypowcem czy innym kotłem.End.Pewnie następny kupi mieszkanie i dalej będzie tam palił.
Ale pomyśl o tych,których dzieci chorują a ich nie stać na taką zamianę na jaką było mnie stać....

kaszpir007
08-11-2016, 08:37
Pod warunkiem,że jest spalany poprawnie-i o ile w kotłach na eko można to uczynić,to w zwykłym śmieciuchu jest już inaczej.Musiałbyś zobaczyć,jak moi sąsiedzi palą miałem od dołu i jak wygląda kilkuletnia dachówka wokół ich komina (drudzy palą sosnowym drewnem).
Dyskomfortu piszesz hmm...Pył przy zasypywaniu podajnika,pył przy wyciąganiu szuflady itd.
Ok.Komfort jest rzeczą niemierzalną.To co dla jednych jest komfortem,dla drugich jest dyskomfortem.


Ale o czym Ty piszesz ?
Czy ja spalam miał zasypowcem ?

NIE ...

Spalam kotłem z palnikiem APPM-1 stworzonym do spalaniu miału. Kotłem z podajniknikiem który podaje opał w dawkach po około 18gram na sekundę. Opal który jest spalany z odpowiednio wyliczonym przez sterownik nadmuchem i siłą nadmuchu.
Wystarczy zobaczyć w link u mnie w podpisie i zobaczyć jak zmienia się moc kotła a jaką pracuje , zmienia się nonstop ...
To nie dwustan gdzie kociol idzie na max pelną moca a później sie kisi w podtrzymaniu , tutaj proces spalania caly czas idzie ze zmienną mocą i co chwię zmieniają się dawki opału ...

Nie wrzucam opału szufelką. Robi to za mnie precyzyjnie podajnik.

Miał kupuje pakowany w worki.
Mam swój sposób załadunku o którym już pisałem wielokrotnie (cały worek do podajnika i powoli wyjmuję pusty worek). Pylenia brak.

Masz opinie i doświadczenia tak jak większość ze spalaniu opału w śmiecichach , gdzie ludzie nie potrafią a nawet jakby potrafili to nie spalą dobrze opału.

lolson28
08-11-2016, 08:47
Na koniec powiem ci tak.
Ja wyprowadzam się z zadymionego miasta,bo kilkanaście lat tułałem się po świecie i mnie na to stać.To ,że moje dziecko choruje notorycznie z powodu zanieczyszczonego powietrza,sprawiło że decyzja jest prosta.Wioska,tania działka pod lasem,mały domek z dużym ogrodem.I koniec z zasypowcem czy innym kotłem.End.Pewnie następny kupi mieszkanie i dalej będzie tam palił.
Ale pomyśl o tych,których dzieci chorują a ich nie stać na taką zamianę na jaką było mnie stać....

Życzę Ci abyś nie miał sąsiadów którzy niepoprawnie spalają paliwa stałe.

oszczednyGrześ
08-11-2016, 09:07
Wklej całą fakturę. U mnie za 2500 kWh w G11 wychodzi 1400 zł u Ciebie 600 buhahahahaha. Napisz gdzie mieszkasz a wybuduję się koło Ciebie i obiecuję że nie zakopcę , no chyba że szlugiem.

Kolego pisze żebyś zwrócił uwagę na zużycie a nie koszt! Obecnie place za prąd 58 groszy za kwh wliczając wszystkie opłaty wez pomóż sobie nawet po swojej stawce.

lolson28
08-11-2016, 09:25
Kolego pisze żebyś zwrócił uwagę na zużycie a nie koszt! Obecnie place za prąd 58 groszy za kwh wliczając wszystkie opłaty wez pomóż sobie nawet po swojej stawce.

Pisać możesz co chcesz . Forum wszystko przyjmie. Ja Ci napisze że masz w domu 17 stopnii a do oświetlenia używasz świeczek. Łykniesz to ?
Albo napisze Ci że zużywam 10 metrów drewna na 220 metrów domu na sezon i mam 23 stopnie w domu przez całą dobę . Łykasz ?
Albo napiszę Ci że mam zużycie energii na poziomie 3000 kWh rocznie. Da radę ?

Temat jest o zakazie palenia węglem :-)

oszczednyGrześ
08-11-2016, 09:43
Pisać możesz co chcesz . Forum wszystko przyjmie. Ja Ci napisze że masz w domu 17 stopnii a do oświetlenia używasz świeczek. Łykniesz to ?
Albo napisze Ci że zużywam 10 metrów drewna na 220 metrów domu na sezon i mam 23 stopnie w domu przez całą dobę . Łykasz ?
Albo napiszę Ci że mam zużycie energii na poziomie 3000 kWh rocznie. Da radę ?

Temat jest o zakazie palenia węglem :-)

Innej odpowiedzi nie można było się spodziewać tak temat jest o tym i o tym piszemy.

wg39070
08-11-2016, 09:44
Pani z forum,po tym jak napisałem nawet z przaśnym komentarzem,że mam dosyć palenia w kotłach na paliwo stałe i mam zamiar (już zbudowałem) dom bez kominów-zwietrzyła sensację.Ankietę chciała zrobić-kurna a samo forum daje pole do popisu dla węglem,kotłami,pompami i piz..mi chyba jeszcze karmionych.
Nic tylko płakać ze śmiechu.
Nie mam ŻADNEGO komina w domu.
I tak chcę żyć.

A moim zdaniem komin dodaje uroku budynkowi.

Liwko
08-11-2016, 09:50
A moim zdaniem komin dodaje uroku budynkowi.

Z zewnątrz czy wewnątrz?

lolson28
08-11-2016, 09:54
Dopóki węgiel jest w kopalniach , dopóty będzie spalany. Zakazu nie będzie. Milioner, lekarz, farmaceuta, duchowny i grabarz też muszą zarobić. Wbijcie sobie to do głów. Wracam do pracy, bez odbioru.

wg39070
08-11-2016, 09:55
Z zewnątrz czy wewnątrz?

Co za pytanie? Oczywiście, że z zewnątrz.

lolson28
08-11-2016, 09:56
A moim zdaniem komin dodaje uroku budynkowi.

Taaa, tak jak antena na dachu w samochodzie.

Liwko
08-11-2016, 10:07
Co za pytanie? Oczywiście, że z zewnątrz.

To zrób sobie atrapę, w czym problem?
A może tobie chodzi o dymiący komin?

boluslolusj23
08-11-2016, 10:45
W zwykłych kotłach nie da się. Nawet spalając bezdymowo zatruwasz okolicę rakotwórczymi dioksynami, furanami i WWA.

Drogi Kolego,
jedyne spalanie nietrujące, to spalanie czystego wodoru w czystym tlenie. Ale i tak ciepełko wyzwolone ulegając rozproszeniu nieco temp. atmosfery podniesie.
Chodzi o to, że spalanie bezdymne to emisja wielokrotnie niższa, niż kopciuchowa.
Nie uwierzycie:
w moim zapyziałym miasteczku gdzie zabudowa wysoka (ogrzewana gazem z lokalnych osiedlowych kotłowni) zwarta otoczona jest niskimi i tez zwartymi budynkami tzw. jednorodzinnymi. a w każdym z nich komin walący smrodem.
Nie było można mieszkania przewietrzyć. I stal się cud!!! Poważnie.
Przeszkolono strażników miejskich i zaczęły się kontrole. Przywalili nieco mandatów za spalanie odpadków, liści itp. Wieść poszła w lud i jak ręką odjął. Już od tygodnia można wietrzyć wieczorem czy nad ranem mieszkania w wysokich budynkach. Nawet jeśli słabiej widać, to z powodu mgły jedynie.
Jaki pierwszy wniosek z tego?
Bat, panie - bat i zero pobłażliwości.
p.s. na lokalnym forum wskakiwali, że jak im dopłaca to oni będą palić porządnie, jak im kontener pod sama działkę podstawią, to oni tam zielsko i liście wrzucać będą itp. pierdy. Ale gdy się dowiedzieli ile kosztuje nie wpuszczenie kontroli, to siedli na doopskach.
Oby tak zawsze i wszędzie.

Ale się rozmarzyłem.

boluslolusj23
08-11-2016, 10:49
A moim zdaniem komin dodaje uroku budynkowi.

Drogi Kolego,
niegdyś "uroku' dodawały domkowi tynki z wklejonymi kawałkami talerzy rozbitych, lusterek itp. Obecnie w okresie zimowym "uroku" dodają okutane chałupy lampkami przeróżnistymi, reniferki, a latem krasnale w ogródkach.

De gustibus non est disputandum

JTKirk
08-11-2016, 10:53
Rozumiem że żyjesz w nocy, śpisz w dzień . Wszystko też zależy od tego kto jak rozumie słowa "wyrzeczenia " i " tryb życia " hehe :P

nie, chodziło mi przede wszystkim o weekendy, które często spędzam w domu. Jedynie zmywarkę puszczam w nocy na opóźnionym starcie, czasami(rzadko) tak samo pralka...reszta bez ograniczeń. I to daje 75% zużycia prądu bytowego w taniej taryfie.
Ale nie dziwię się twojemu zachowaniu. Ileś lat wstecz, nie uwierzyłbym, ze będę korzystać z taryfy strefowej...

JTKirk
08-11-2016, 11:06
A jaka jest różnica pomiędzy miałem a ekogroszkiem ?

Bo widze że dla niektórych miał to jakaś trauma i koszmar ...

Miał to normalny ekogroszek , tyle o mniejszej gramaturze i tyle ...

Powstaje go najwięcej podczas "produkcji" (kruszenie) i dzięki temu że jest w największej ilości "produkowany" jest sprzedawany w niższej cenie ...

Oosby które zmieniają taryfę z G11 na G12 lub G12w robią to w imię szukania oszczędności i to samo ludzie robią szukają tańszego opału lub zmieniając ekogroszek na miał i nie widzę tutaj niczego niestosownego ...

Ja nie oczuwam żadnego dyskomfortu paląc miałem.

no pozostaje współczuć...
zmieniając G11 na G12w nic nie zmienia się jeśli chodzi o zasyfienie otoczenia, natomiast przesiadając się z "ekogroszku" na miał, tego syfu jest jakby więcej.....
chociażby dlatego, że musisz go więcej spalić, żeby tyle samo energii uzyskać, to jest więcej zanieczyszczeń
proponuje od razu kupno mułu, to dopiero będzie oszczędność (też jest legalnie dostępny) :P

Liwko
08-11-2016, 11:08
Ale nie dziwię się twojemu zachowaniu. Ileś lat wstecz, nie uwierzyłbym, ze będę korzystać z taryfy strefowej...

Ja do tej pory się dziwię, że tak mało ludzi z tego korzysta. Po odjęciu ogrzewania nadal rachunki są u mnie o około 20% niższe.

TwojPan
08-11-2016, 13:05
no pozostaje współczuć...
Nie ma śmiacia :)
To jest żałosne...
Kaszpir nie wie nawet ,że można inaczej.Wie natomiast dobrze,że puścił kupę floty psu w tyłek.Kupił nowy dom,z archaicznym kotłem i został ...palaczem.
To jest przykład na to,że trzeba wprowadzić zakaz stałopalnych kotłów w nowych domach.Trzeba tego zakazać,bo zaostrzenie norm takich jak NF 40 dla budynków niskoenergetycznych -w praktyce niczego nie zmieni.Wprowadzą NF 40,a koleś jeden z drugim przyklei 20cm styropianu na elewacji,a i tak do kotłowni-hop i kociołek 16-20kW,z rusztem awaryjnym rzecz jasna.trzeba jakoś te durackie normy odrobić :)
A gdyby naród był inny,w małych wspólnotach (starych domów) nie królowałby przewymiarowany kocioł w każdej piwnicy-tylko jedna i czysta kotłownia-nawet na dobry kocioł na eko.Ale do tego trzeba nakazu-bo dobrej woli nie ma i nigdy nie będzie...

adam_mk
08-11-2016, 14:07
"trzeba wprowadzić zakaz stałopalnych kotłów w nowych domach."

Potrafisz sobie wyobrazić to, co powiedziałby Tobie właściciel tartaku czy producent klepki podłogowej, który buduje sobie dom?
A co by dodał, jakbyś mu "unijnie" kazał utylizować za opłatą odpady?
:lol:

Adam M.

Liwko
08-11-2016, 14:15
"trzeba wprowadzić zakaz stałopalnych kotłów w nowych domach."

Potrafisz sobie wyobrazić to, co powiedziałby Tobie właściciel tartaku czy producent klepki podłogowej, który buduje sobie dom?
A co by dodał, jakbyś mu "unijnie" kazał utylizować za opłatą odpady?
:lol:

Adam M.

Jeżeli to jest poważny producent a nie pierdoła, to nie będzie bezsensownie czasu marnował na upierdliwe palenie klepkami w swoim domu. Przerobi na pellet, sprzeda, a sam ogrzeje się prądem lub gazem :)

QIM
08-11-2016, 16:22
[...]
I stal się cud!!! Poważnie.
Przeszkolono strażników miejskich i zaczęły się kontrole. Przywalili nieco mandatów za spalanie odpadków, liści itp. Wieść poszła w lud i jak ręką odjął. Już od tygodnia można wietrzyć wieczorem czy nad ranem mieszkania w wysokich budynkach. Nawet jeśli słabiej widać, to z powodu mgły jedynie.
Jaki pierwszy wniosek z tego?
Bat, panie - bat i zero pobłażliwości.
p.s. na lokalnym forum wskakiwali, że jak im dopłaca to oni będą palić porządnie, jak im kontener pod sama działkę podstawią, to oni tam zielsko i liście wrzucać będą itp. pierdy. Ale gdy się dowiedzieli ile kosztuje nie wpuszczenie kontroli, to siedli na doopskach.
Oby tak zawsze i wszędzie.

Ale się rozmarzyłem.

Jeśli można to poproszę na PW namiary do tematu na forum i uchwały czy tam innego rozporządzenia gminy. Dziękuję :)

Alessandro
08-11-2016, 16:57
U mnie ulotka w skrzynce pocztowej...

"Jedenaste.. Nie pal śmieci ! Jeśli zauważyłeś, że ktoś w Twoim sąsiedztwie spala niedozwolone rzeczy - ALARMUJ ! "

Straż Miejska: tel. ..... Urząd Miasta i Gminy: tel. ..... Policja: 997 lub 112

Biuro: .Nowoczesna ...... ul. ......

#1 W domowych piecach nie wolno spalać: plastykowych butelek, płyt wiórowych, etc...

#2 Badania dowodzą, że spalanie odpadów może prowadzić do wystąpienia śmiertelnych chorób jak: uszkodzenia mózgu, zawał serca, nowotwory płuc, astma i wiele innych.

TwojPan
08-11-2016, 22:54
"trzeba wprowadzić zakaz stałopalnych kotłów w nowych domach."
Potrafisz sobie wyobrazić to, co powiedziałby Tobie właściciel tartaku czy producent klepki podłogowej, który buduje sobie dom?
A co by dodał, jakbyś mu "unijnie" kazał utylizować za opłatą odpady?
:lol:
Adam M.
Mentalności takich jednostek nie poskładamy do kupy.Trzeba zrobić to prawem.Jednym dla wszystkich.A najbiedniejszymi,realnie-nie na papierze,powinno się zająć Państwo.

TwojPan
08-11-2016, 22:56
U mnie ulotka w skrzynce pocztowej...

"Jedenaste.. Nie pal śmieci ! Jeśli zauważyłeś, że ktoś w Twoim sąsiedztwie spala niedozwolone rzeczy - ALARMUJ ! "

Straż Miejska: tel. ..... Urząd Miasta i Gminy: tel. ..... Policja: 997 lub 112
Biuro: .Nowoczesna ...... ul. ......
#1 W domowych piecach nie wolno spalać: plastykowych butelek, płyt wiórowych, etc...
#2 Badania dowodzą, że spalanie odpadów może prowadzić do wystąpienia śmiertelnych chorób jak: uszkodzenia mózgu, zawał serca, nowotwory płuc, astma i wiele innych.
Szkoda kasy na ulotki-i tak pójdą z dymem.Era konfidentów już za nami.Brakuje ery prawa.

adam_mk
08-11-2016, 23:56
"Jeżeli to jest poważny producent a nie pierdoła, to ..."

Życia nie znasz i w tartaku w życiu nie byłeś!
Bandę "bolków" pracujących nawet nie za michę a za zwykłe piwo ma.
Myślisz, ze widuje swoją kotłownię?
:lol:

Adam M.

adam_mk
08-11-2016, 23:59
Ulotki dobre na rozpałkę.
Papier nie kredowy, dobrze "chwyta".
Tylko jakoś coraz mniej rozpałki mi dostarczają pod próg...
Wyborczą mam kupować?
No, tez dobrze się pali i stron ma trochę...
A było już tak fajnie...
Co rano dzienną rozpałkę miałem...

Adam M.

Liwko
09-11-2016, 07:36
"Jeżeli to jest poważny producent a nie pierdoła, to ..."

Życia nie znasz i w tartaku w życiu nie byłeś!
Bandę "bolków" pracujących nawet nie za michę a za zwykłe piwo ma.
Myślisz, ze widuje swoją kotłownię?
:lol:

Adam M.


A to ten bidulek buduje swój nowy dom w tartaku? A to zmienia postać rzeczy :)

Myjk
09-11-2016, 08:01
Drogi Kolego,
jedyne spalanie nietrujące, to spalanie czystego wodoru w czystym tlenie. Ale i tak ciepełko wyzwolone ulegając rozproszeniu nieco temp. atmosfery podniesie.
Chodzi o to, że spalanie bezdymne to emisja wielokrotnie niższa, niż kopciuchowa.
Z tym nie ma co dyskutować, bo to oczywiste patrząc na świadomość palaczy. Natomiast da się spalić "czysto" (znaczy o tyle czysto, że bez kopcenia) węgiel w zasypowcu. Jest na forum wielu ludzi (np. lysy1), którzy to udowadniają i niejednokrotnie mają czystsze w komorze spalania śmieciuchy niż niektórzy rzekomo idealnie "czysto" spalające podajnikowce. Z mojego węglowego komina też się nie uświadczy dymu w fazie spalania węgla, poza 15 min. w fazie rozpalania z drewna (ale i tego czasem udaje się uniknąć). Wszystko bowiem rozbija się o palacza, a palaczy świadomych jest mało, za mało. I to w każdej grupie, choć niewątpliwie w przypadku podajnikowca trudniej coś spieprzyć. Wszystko dlatego, że ludzie z natury leniwi są. Tak czy siak, mnie nikt nie musi groźbami zmuszać aby problem widzieć (także u siebie), dyskutować o problemie i próbować go rozwiązywać. Obecnie czekam na regulacje związane z gruntem i montuję gaz ziemny w starym durszlaku (nie zamierzam wymieniać węglowca na innego węglowca tylko z podajnikiem), jednocześnie budując nowy dom bez obciachowych kominów.


Bat, panie - bat i zero pobłażliwości.
Niestety na niektórych tylko i wyłącznie bat działa i to głównie jak wali po kieszeni.

lesiu681
09-11-2016, 15:41
A to ten bidulek buduje swój nowy dom w tartaku? A to zmienia postać rzeczy :)

Tak się składa, że mieszkam niedaleko tartaku i jego właściciel, starszy miły pan, buduje właśnie na jego terenie w samym rogu nowy ładny domek, taki trochę futurystyczny ������ ale bynajmniej palić w nim nie zamierza odpadami tartacznymi, zainstalował sobie w nim gaz������

adam_mk
09-11-2016, 17:20
"zainstalował sobie w nim gaz������ "

Głupców się nie sieje.
Sami się rodzą.

Adam M.

TwojPan
09-11-2016, 17:35
"zainstalował sobie w nim gaz������ "

Głupców się nie sieje.
Sami się rodzą.

Adam M.

Trzeba rozgraniczać to z czego się ma na chleb,a to czym się ogrzewamy.
Jak prowadzę serwis opon ,to znaczy że mam palić zużytymi?
Analogicznie-jeśli gość prowadzi tartak,czy musi opalać dom drewnem?Ależ to typowo polskie myślenie....
Adam,jesteś mądry gość,ale to co ostatnio piszesz jest chyba wynikiem starości :)

Liwko
09-11-2016, 17:39
:lol2:

adam_mk
09-11-2016, 19:00
Nie.
Ja, widzisz, znam kotły zgazowujące.

Czyż nie gazem, namawiacie - aby palić?
Prostsze jak budowa czadnicy do zasilenia kogeneratora.

Adam M.

TwojPan
09-11-2016, 19:48
Nie.
Ja, widzisz, znam kotły zgazowujące.
Czyż nie gazem, namawiacie - aby palić?.
Adam,po raz kolejny mam wrażenie ,że większość tu piszących chce żyć wiecznie.Przez pół życia targać worki,zgazowywać drewno,wynosić popiół,rąbać,ciąć itd.Wszystko po to,aby w nowym domu ogrzewanie było "opłacalne" i stanęły w nim dwa kominy,kominek i kocioł na eko.
Pytam po raz kolejny.Ilu ludzi wybudowało dom za gotówkę,a ilu wzięło lichwiarską kreskę w banku i odda 100% tego co pożyczyło?Ilu wtedy myślało,że to nieopłacalne,co?Ilu wtedy myślało,że to wyciąganie kasy z jego kieszeni?Za te odsetki,można do końca życia ogrzewać taki dom czystym prądem,bez JEDNEGO cm styropianu na ścianie.
Kiedyś na forum brylował gość o nicku Rezi.Po krótce,zwolennik teorii,że każdy powinien mieć swój dom,nawet w 100% skredytowany.Pamiętam,jak czytałem jego posty i dyskusje z tymi,co uważali ,że pożyczanie na dom to totalna katastrofa finansowa.Ktoś tu napisał,że nie każdy musi mieć dom.Zgadzam się w 100%.Jeśli ma go wybudować i palić oponami i petami lub nawet węglem,to lepiej niech go nie buduje.

adam_mk
09-11-2016, 22:10
"...że większość tu piszących chce żyć wiecznie.Przez pół życia targać worki,zgazowywać drewno,wynosić popiół,rąbać,ciąć itd...."
No, rozsądni, myślący, akurat tak chcą!
A ci ekoprzemądrzali i , wybaczcie, ekopierdolnięci, to filtry EU7 by chcieli, gwarancji na lat 10 na wszystko, sterylności, wygody posuniętej do absurdu...
A to prosta droga do wielkiego brzuszyska, trzęsącego się łba, wiecznie zaślinionej gęby i kilku gości w głowie czy gnatach - Niemca co ci herbatę wylewa czy Anglika, co ci wszystko chowa (albo na odwrót to robią... dranie! nie pamiętam).
Ci co wory noszą, łapy brudzą i nie zawsze czas maja je doszorować zanim kanapkę w nie wezmą - w leciech będąc młodziaków zaginają z matmy czy geografii.
A dodatkowo...
Są STALE i PRAKTYCZNIE przygotowani do odparcie nawet ataku potworów-zombi!!! :lol: :lol: :lol:
Co im tam jakieś "zielone ludziki"...
Zwykle ani oni ani ich dzieciarnia alergii nijakich nie miewa...

Powiedz tu teraz i się nie zarumień - TO JEST GÓWNO WARTE!
EKO SIĘ LICZY!!!

Adam M.

lolson28
10-11-2016, 05:55
Za te odsetki,można do końca życia ogrzewać taki dom czystym prądem,bez JEDNEGO cm styropianu na ścianie.


Cóż za marnowanie energii. Pokaż mi kogoś kto w taki sposób myśli, nie przeleję do banku to przeleję do elektrowni. Tak , wiem wiem o czym myślałeś.

Pamiętaj też o jednym że ten wątek nie jest tylko o paleniu węglem w nowych domach a o ogólnym zakazie palenia węglem. Także zamiast pouczać starszego pana idź do sąsiada i jego nauczaj żeby Ci mniej dymił .

JTKirk
10-11-2016, 07:46
http://slask.onet.pl/lekarze-ze-slaskiego-centrum-chorob-serca-smog-powoduje-zawaly-i-udary-mozgu/l7rddq

jojoro
10-11-2016, 08:13
Dziś w drodze do pracy obserwowałem sobie kominy swój i sąsiada. Obaj mamy kotły na eko, sąsiad kupił nawet lepszy ekogroszek (bo ja ruska z lokalnego składu, a on workowany dobry polski eko).
U mnie z komina nie widać w ogóle dymu podczas pracy kotła, a u sąsiada dymi, jak parowóz. I to nie jest wąska stróżka dymu, tylko kłęby siwego dymu na pół kamienicy.
Dlaczego taka różnica?

lolson28
10-11-2016, 08:35
http://slask.onet.pl/lekarze-ze-slaskiego-centrum-chorob-serca-smog-powoduje-zawaly-i-udary-mozgu/l7rddq

Ze zdjęcia wynika że to jakaś elektrociepłownia tak dymi :rotfl:

Myjk
10-11-2016, 08:59
Dziś w drodze do pracy obserwowałem sobie kominy swój i sąsiada. Obaj mamy kotły na eko, sąsiad kupił nawet lepszy ekogroszek (bo ja ruska z lokalnego składu, a on workowany dobry polski eko).
U mnie z komina nie widać w ogóle dymu podczas pracy kotła, a u sąsiada dymi, jak parowóz. I to nie jest wąska stróżka dymu, tylko kłęby siwego dymu na pół kamienicy.
Dlaczego taka różnica?
Kotły na "eko"groszek ZAWSZE palą czysto i NIGDY nie kopcą. Pewnie ma w kotłowni jeszcze śmieciucha, spryciarz.

Konto usunięte_1*
10-11-2016, 09:02
Kotły na "eko"groszek ZAWSZE palą czysto i NIGDY nie kopcą. Pewnie ma w kotłowni jeszcze śmieciucha, spryciarz.
ale przecież to inni kopcą nigdy my :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

muchenz
10-11-2016, 16:03
Kotły na "eko"groszek ZAWSZE palą czysto i NIGDY nie kopcą.

Mała uwaga. Powinno być napisane: Kotły na "eko"groszek ZAWSZE palą "czysto". Bo to że nie kopcą, to nie znaczy że mniej zatruwają dioksynami czy tlenkami azotu, mało, te substancje toksyczne są wtedy uwalniane nawet w większym stopniu.

Adik50
10-11-2016, 18:22
Panowie stop !!!! Jest alternatywa Skoro rządcy tego świata chcą ekologi OK wszyscy montujemy panele solarne nie ma problemu Ja pierwszy rezygnuję z węgla
Niech nam dadzą uczciwe ; kredyty , ceny , pewne na czas spłaty my nie chcemy zarabiać !!!!możemy nawet dopłaćić z 1 tyś rocznie do tego ?
No co ni ma chętnych? Do tego nigdy nie dojdzie bo złodzieje muszą zarabiać a głupi kowalski dla nich kasę w zębach przynieść
Robi się z ludu głupi motłoch i pierze mózgi!!! Jakie normy spełniają ; USA Chiny i Rosja Pytam się?
Rakieta startująca w kosmos robi bajzel większy jak polska przez rok
Kurwica mnie bierze jak czytam niektóre posty
Jestem ciekaw czym chodzą zwolennicy eko do pracy niech zaczną od siebie
Znam wielu takich 1 osoba w terenówce ! I to w 7-mio osobowej
Zaden ,,fetniak '' ani pieszo ani rower ani elektryk

wg39070
10-11-2016, 19:25
Panowie stop !!!! Jest alternatywa Skoro rządcy tego świata chcą ekologi OK wszyscy montujemy panele solarne nie ma problemu Ja pierwszy rezygnuję z węgla

Niech nam dadzą uczciwe ; kredyty , ceny , pewne na czas spłaty my nie chcemy zarabiać !!!!możemy nawet dopłaćić z 1 tyś rocznie do tego ?
No co ni ma chętnych? Do tego nigdy nie dojdzie bo złodzieje muszą zarabiać a głupi kowalski dla nich kasę w zębach przynieść
Robi się z ludu głupi motłoch i pierze mózgi!!! Jakie normy spełniają ; USA Chiny i Rosja Pytam się?
Rakieta startująca w kosmos robi bajzel większy jak polska przez rok
Kurwica mnie bierze jak czytam niektóre posty
Jestem ciekaw czym chodzą zwolennicy eko do pracy niech zaczną od siebie
Znam wielu takich 1 osoba w terenówce ! I to w 7-mio osobowej
Zaden ,,fetniak '' ani pieszo ani rower ani elektryk

Zgadzam się w 100%. W wielkim skrócie dzisiejsza sytuacja to nic innego jak: LOBBY, LOBBY, LOBBY PRODUCENTÓW WSZYSTKIEGO!

Adik50
10-11-2016, 19:32
To mało powiedziane ; Wraca niewolnictwo! Polityczne , gospodarcze Polska jest w czołowce!
Zniszczono nam wszystko nawet historię Jesteśmi najlepsi w pracach ,,śmieciowych'' i za cenę śmieci Ale nie my jesteśmy w centrum europy ale na liście za Rumunią
Pytam się co ma np . przeciętny kowalski z prywatyzacji malątku polskiego?
Sprzedanego za symboliczną 1 zŁ?
Ma niewolniczą prace za 10 zł brutto w większości ponad 200godzin m-c
Po 40 latach pracy ni ma emerytury bo za młody ni ma 65 lat no i 168o brutto emerytury jak skończy 65 lat
I o czym tu gadać ? o ekologii ??? Paleniu czym???

oszczednyGrześ
10-11-2016, 20:59
Spokojnie... terazniejsza wladza wszystko zmieni! Bedzie cacy.
Po co sie tak denerwowac... Polska dopiero co wstala z kolan. Wolna i niepodlegla jest zaledwie od ostatnich wyborow.

Nie rozumiem jednak co ma "Rakieta startująca w kosmos robi bajzel większy jak polska przez rok" do smrodu i smogu w bezposrednim otoczeniu....
Co ma dym szcypiacy w oczy moje dzieci w drodze do szkoly do rakiety na drugim koncu swiata.
Moze warto zaczac od siebie i tym na co ma sie wplyw....
Glupia zecz...niejeden Polak nie potrafi po swoim psie posprzatac z chodnika a bedzie innych poczal kultury.... to tez przez niskie dochody czy z prywatyzacji majatku?
Budujac nowy dom i ogrzewajac go drobnym weglem ( wtedy ponoc jest eko) to tez z biedy.... bo na bogatym zachodzie nie jednego nie stac na wlasny dom...
Za to na podjezdzie musi stac nowy lub prawie nowy dieselek... w ktorym za jakis czas wytniemy filtr bo drogo... a diesel ponoc kopcic musi... itd.
To tez przez zniszczenbie histori i niewolnicza prace? Takie kultywowanie wartosci narodowych?

Nic dodać nic ująć...

muchenz
11-11-2016, 03:14
Zgadzam się w 100%. W wielkim skrócie dzisiejsza sytuacja to nic innego jak: LOBBY, LOBBY, LOBBY PRODUCENTÓW WSZYSTKIEGO!

Póki co to najsilniejsze jest lobby węglowe. Cały naród dopłaca, a jak rząd chce coś z tym zrobić, to najazd na stolicę, blokady, rozpierducha, podkulenie ogona i tak wkoło Macieju.

Konto usunięte_1*
11-11-2016, 07:58
To mało powiedziane ; Wraca niewolnictwo! Polityczne , gospodarcze Polska jest w czołowce!
Zniszczono nam wszystko nawet historię Jesteśmi najlepsi w pracach ,,śmieciowych'' i za cenę śmieci Ale nie my jesteśmy w centrum europy ale na liście za Rumunią
Pytam się co ma np . przeciętny kowalski z prywatyzacji malątku polskiego?
Sprzedanego za symboliczną 1 zŁ?
Ma niewolniczą prace za 10 zł brutto w większości ponad 200godzin m-c
Po 40 latach pracy ni ma emerytury bo za młody ni ma 65 lat no i 168o brutto emerytury jak skończy 65 lat
I o czym tu gadać ? o ekologii ??? Paleniu czym???

to tylko dziękować nocnej zmianie Bolków i im podobnych durni

Konto usunięte_1*
11-11-2016, 08:00
Póki co to najsilniejsze jest lobby węglowe. Cały naród dopłaca, a jak rząd chce coś z tym zrobić, to najazd na stolicę, blokady, rozpierducha, podkulenie ogona i tak wkoło Macieju.

ale jak przez 50 lat węgiel odbudowywał Polskę to jakoś nie miałczałeś , ale pewnie młody jesteś i z TVN-u od Balcerowicza się dowiedziałeś tych mądrości

ProStaś
11-11-2016, 09:05
Schludny, mały dom. W drodze gaz, na posesji latem fajny basen dla dzieci, dobry samochód.
I co?

http://i2.fmix.pl/fmi1574/1bdeadc1002af45b58258937/zdjecie.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fmix.pl%2Fzdje cie%2F5045982%2Fimg-20160501-140629515-hdr%3FprivateKey%3Dbd8e56ba8b8362cb98d127efa88f8b4 2)

A naprawdę zdjęcie nie oddaje tego co było na żywca...

מרכבה
11-11-2016, 09:11
Patrzyłem na komin wczoraj - spalanie drewna .. wygląda ja gaz :)

Myjk
11-11-2016, 09:50
ale jak przez 50 lat węgiel odbudowywał Polskę to jakoś nie miałczałeś , ale pewnie młody jesteś i z TVN-u od Balcerowicza się dowiedziałeś tych mądrości
ROTFL No, ja też za młody jestem żeby łykać takie bajki. PRL nieźle jednak niektórych przewalcował.

boluslolusj23
11-11-2016, 10:04
Panowie, Panowie,
To nie forum polityczne "dobrej zmiany" i rozpatrywanie historii wg nowych zaleceń programowych. ( 6 h tzw. historii, ze 2 godz. matematyki i fizyki łącznie, katecheza 4 h i ze 2 h śpiewu chóralnego tudzież 12 h przysposobienia ormo dla don Antoniego obrony. Tygodniowo.)
Tylko tak dogonimy świat. O obowiązkowych zajęciach w kopaniu grządek na cmentarzach i udziałach w ekshumacjach nie wspominam. Bo to będzie w czynie społecznym.
Pytam! Co z paleniem węglem, gdy zacznie obowiązywać światowe Mein Trampf?

JTKirk
11-11-2016, 13:18
normalny, swojski widok, codziennie widuję takie i o wiele gorsze też
nie czepiajcie się :P

adam_mk
11-11-2016, 13:42
Przecież to pierwsze chwile - rozpala.
Rozpali to tylko para poleci!
:lol:
:lol:

Adam M.

fandango
12-11-2016, 12:52
Od półtorej miesiąca palę ekogroszkiem w piecu z 4 klasą (norma 2012r) i nie ma czarnego dymu z komina, a popiołu jest znacznie mniej niż w tradycyjnych kotłach. Super sprawa. Nie ma sensu zakazywać węgla, bo ekogroszek to węgiel, tylko odpowiednio rozdrobniony i spalany.

Arturo72
12-11-2016, 14:31
Od półtorej miesiąca palę ekogroszkiem w piecu z 4 klasą (norma 2012r) i nie ma czarnego dymu z komina, a popiołu jest znacznie mniej niż w tradycyjnych kotłach. Super sprawa. Nie ma sensu zakazywać węgla, bo ekogroszek to węgiel, tylko odpowiednio rozdrobniony i spalany.Wylot z komina masz skierowany do wnętrza domu ? A jak nie to czemu nie ?

robo__
12-11-2016, 15:12
Wylot z komina masz skierowany do wnętrza domu ? A jak nie to czemu nie ?

Z tego samego powodu dla którego nie masz rury wydechowej skierowanej do kabiny samochodu

kotlopal43
12-11-2016, 17:48
Od półtorej miesiąca palę ekogroszkiem w piecu z 4 klasą (norma 2012r) i nie ma czarnego dymu z komina, a popiołu jest znacznie mniej niż w tradycyjnych kotłach. Super sprawa. Nie ma sensu zakazywać węgla, bo ekogroszek to węgiel, tylko odpowiednio rozdrobniony i spalany.

Zgadzam sie w 100%

Arturo72
12-11-2016, 17:51
Zgadzam sie w 100%Że ?Że ludzie bezmyślni pakują ekogroszek do nowych domów głupio myśląc,że to tanie rozwiązanie ?Nie szkoda Ci takich idiotów ?

kotlopal43
12-11-2016, 18:06
Że ?Że ludzie bezmyślni pakują ekogroszek do nowych domów głupio myśląc,że to tanie rozwiązanie ?Nie szkoda Ci takich idiotów ?

Wszystko zalezy od kasy jaką sie posiada a nie przezywanie ze jest idiota . nieladnie

robo__
12-11-2016, 18:36
Spokojnie zaraz usłyszysz od kolegi że za duzy dom zbudowałeś i jak miales na dom za pol miliona to stac ciebie na pompke albo na prad a na koniec pojdą obelgi i tak to trolololo trwa juz kilka lat.

oszczednyGrześ
12-11-2016, 18:37
Wszystko zalezy od kasy jaką sie posiada a nie przezywanie ze jest idiota . nieladnie

Co ma do tego kasa? Jaki jest koszt całego systemu ogrzewania opartego na kotle na ekogroszek powiedzmy na dom 120m2?

oszczednyGrześ
12-11-2016, 18:46
Spokojnie zaraz usłyszysz od kolegi że za duzy dom zbudowałeś i jak miales na dom za pol miliona to stac ciebie na pompke albo na prad a na koniec pojdą obelgi i tak to trolololo trwa juz kilka lat.

od 2017 roku zaostrzają się normy co do budynków i ich izolacyjności. W takich domach nie będzie dało się wrzucić kotłowni na węgiel! Od 2020 ma wejść standard zeroenergetyczny. Pisaliśmy już o tym na forum.

Arturo72
12-11-2016, 18:57
Wszystko zalezy od kasy jaką sie posiada a nie przezywanie ze jest idiota . nieladnie
Nowy dom buduje się od podstaw tak ? Tak.
Zatem Ci którzy planują węgiel w tym domu muszą być majetni czy idioci ?
A czemu jedno z dwóch ?
Ponieważ węgiel w domu wymaga komina tak ? Tak,zatem Ci majetni albo idioci wywalaja kasę na komin,który dla innych bez węgla jest zbednym i drogim gadzetem.
Ponieważ węgiel w domu musi posiadać kotłownię tak ? Tak,zatem Ci majetni albo idioci wywalaja kasę na tą kotłownię,która dla innych jest drogim i zbednym gadzetem.
Zatem pakujacy węgiel do nowych domów to bogacze czy idioci którzy nie myślą o nie potrafią liczyć ?

Arturo72
12-11-2016, 19:04
Spokojnie zaraz usłyszysz od kolegi że za duzy dom zbudowałeś i jak miales na dom za pol miliona to stac ciebie na pompke albo na prad a na koniec pojdą obelgi i tak to trolololo trwa juz kilka lat.
No swoim rozumowaniem potwierdzasz to co wyżej napisałem wyłączając raczej "majetnosc" a włączając chorobę gdzie objawem jest zboczenie babrania się w węglu nie patrząc na koszty.

muchenz
12-11-2016, 19:30
A nie? Zwlaszcza jezeli nowy... :rolleyes:

W wielu przypadkach stac tez na wypasiona kostke, ogrodzenie, lub nie najtanszy samochod....
Arogancja, kwestia oobistych priorytetow, niewiedza ze mozna inaczej, czy patryjotyzm? :D

Zawisć. Jedynym legalnym sposobem, żeby wytruć sąsiadów, utrudnić im życe jest ich zaczadzenie smrodem z komina :D. A że dioksynami, benzopirenem czy furanami dostaje również rodzina.....jest wojna, to i są ofiary ;).

czp01
12-11-2016, 19:36
Że ?Że ludzie bezmyślni pakują ekogroszek do nowych domów głupio myśląc,że to tanie rozwiązanie ?Nie szkoda Ci takich idiotów ?


Znam takich bezmyślnych ludzi co grzeją pompami i prądem a w salonie mają wybudowaną kotłownię z tzw. kominkiem (chyba dla ochłody)

gawel
12-11-2016, 19:41
No swoim rozumowaniem potwierdzasz to co wyżej napisałem wyłączając raczej "majetnosc" a włączając chorobę gdzie objawem jest zboczenie babrania się w węglu nie patrząc na koszty.

Gdyby to było zboczenie to pół biedy, ale to jest totalna bezmyślność połączona z mentalnością i poziomem inteligencji owcy, która wywodzi się wprost ze stwierdzenia "bo inni tak maja i jest super" to że wszyscy coś robią to nie oznacza że przestało być głupie. Przykładów jest wiele jak np kredyty we frankach lub kupowanie "niemieckich samochodów" itd

Arturo72
12-11-2016, 19:46
Znam takich bezmyślnych ludzi co grzeją pompami i prądem a w salonie mają wybudowaną kotłownię z tzw. kominkiem (chyba dla ochłody)Im kominek służy do tego samego co np.TV w salonie czyli dla relaksu:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-r%C3%B3bcie-komink%C3%B3w-w-domu-)&p=7338398&viewfull=1#post7338398 .A idioci jedynie myślą,że to do "taniego" grzania :D

Arturo72
12-11-2016, 19:49
Gdyby to było zboczenie to pół biedy, ale to jest totalna bezmyślność połączona z mentalnością i poziomem inteligencji owcy, która wywodzi się wprost ze stwierdzenia "bo inni tak maja i jest super" to że wszyscy coś robią to nie oznacza że przestało być głupie. Przykładów jest wiele jak np kredyty we frankach lub kupowanie "niemieckich samochodów" itdNo i dokładnie to jest to :)

czp01
12-11-2016, 20:11
Im kominek służy do tego samego co np.TV w salonie czyli dla relaksu:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-r%C3%B3bcie-komink%C3%B3w-w-domu-)&p=7338398&viewfull=1#post7338398 .A idioci jedynie myślą,że to do "taniego" grzania :D

A Świstak siedzi i zawija te sreberka.

Arturo72
12-11-2016, 20:28
A Świstak siedzi i zawija te sreberka.No dla idiotow i bezmyslnych nie potrafiacych liczyć i owszem.Dlatego piszę o bezmyślnych lub zboczonych ludziach pakujacych węgiel do nowych domów :DInnego wytłumaczenia na taką głupotę nie widzę ;)
Nowy dom buduje się od podstaw tak ? Tak.Zatem Ci którzy planują węgiel w tym domu muszą być majetni czy idioci ?A czemu jedno z dwóch ? Ponieważ węgiel w domu wymaga komina tak ? Tak,zatem Ci majetni albo idioci wywalaja kasę na komin,który dla innych bez węgla jest zbednym i drogim gadzetem.Ponieważ węgiel w domu musi posiadać kotłownię tak ? Tak,zatem Ci majetni albo idioci wywalaja kasę na tą kotłownię,która dla innych jest drogim i zbednym gadzetem.Zatem pakujacy węgiel do nowych domów to bogacze czy idioci którzy nie myślą o nie potrafią liczyć ?

kaszpir007
12-11-2016, 23:02
Im kominek służy do tego samego co np.TV w salonie czyli dla relaksu:

Mi kocioł też służy do relaksu , więc ;)

A to że dodatkowo ogrzewa mi dom to taki efekt uboczny ...

A tak to palę dla klimatu i dla nastroju , dokładam opału co minimum tydzień , więc żadziej niż innni co palą dla klimatu w kominkach ;-)

:lol2:

adam_mk
13-11-2016, 07:56
Pogooglujcie trochę i dowiedzcie się co to jest OBSESJA.
Przyda Wam się taka wiedza.

Kotłownia w domu to wyraz zapobiegliwości, przezorności życiowej.
Ten, kto ją ma jest choć trochę mniej zależny od tych, którzy rządzą.
CAŁY zapas energii cieplnej, której będzie zimą potrzebował, ma zgromadzony U SIEBIE.
Użyje albo nie - JAK BĘDZIE CHCIAŁ.
A Ty?
- Ty MUSISZ!
:lol:

Budujemy sobie KOTŁOWNIĘ.
Wstawiamy do niej KOCIOŁ.
Dodajemy mu do towarzystwa BUFOR, aby się nie czuł samotnie.
Rodzaj kotła zależy od regionu kraju, zawodu, znajomości itp - rodzaju dostępnego paliwa.
Dookoła tej kotłowni budujemy tę całą resztę - pokoje, kuchnię, salon, kibelek jakiś i gabinet...
Im bardziej świadomy inwestor - tym prostsze paliwa wybiera.
Drewno jest dobre, bo...
Ciecie, rżnięcie, piłowanie, szczapowanie, noszenie - to niezła zaprawa fizyczna, której znaczenia nie sposób przecenić.
Brzuszysko spada, dupa nie rośnie, ciśnienie w normie się utrzymuje, ruchomość stawów jest duża...
Satysfakcja z dobrze spędzonego dnia - latem przy gromadzeniu opału, zimą przy jego zużywaniu - pewna.
Rośnie samoocena, poziom samoakceptacji.

Czasem ciśnienie niepotrzebnie podniesie człowiekowi ktoś taki, jak Wy.
Jaka swoją paranoją czy obsesją.

Mnie podnosi ciśnienie obsesyjna żądza dokonywania wykopków przez "Prawdziwych Polaków" nad "Bohaterami" czy "Wrogami Ludu".
Nic tylko by porządkowali Powązki i podobne miejsca.
Jednych wykopać i wyrzucić, innych wykopać i przenieść, jeszcze innych wykopać , pooglądać i zakopać...
Staram się wiec o tym nie myśleć.

Dobrze Wam radzę - nie myślcie zbyt często o tym - co kto robi, ile soli zupę czy jak dom grzeje.
Postarajcie się szerzyć wiedzę - jak spalać czysto, co jest tańsze jako źródło energii cieplnej.
Że istnieją alternatywne rozwiązania, jakie, gdzie...
Opowiadanie o tym - kto jest większym kretynem, bo se kociołek kupił - rodzi samą miłość i sympatię otoczenia.
:lol:

Adam M.

Liwko
13-11-2016, 09:48
Sąsiad tak ma. Ma gaz i kominek z płaszczem. Jako że drewnem wychodzi taniej, przywozi wałki, zrzuca, tnie (hałasuje), rąbie, sezonuje, nosi, rozpala, wynosi popiół. I tak w kółko Macieju.
Ja w tym samym czasie pojadę sobie na wycieczkę rowerową z rodziną, czy pogram z synem w piłkę. Czasami pobiegam z pieskiem. Ale jak kto lubi.

adam_mk
13-11-2016, 09:58
Wolałbyś aby to on zabrał Twoja rodzinę na wycieczkę, pograł w piłkę czy biegał z psem?
A może lubi "zrzucić brzucha" a po porcji wysiłku popatrzeć sobie przez okno jak wdychasz benzo-a-pierny, furany i jak rozmazujesz sadzę na nosie...
:lol:

Adam M.

Liwko
13-11-2016, 10:03
Są różne zboczenia :)

bladyy78
13-11-2016, 10:16
Każdy ma swoje hobby, jak chce mieć kotłownie i szuflować niech ja ma, jak chce mieć kominek to niech go ma, najważniejsze żeby swoim zachowaniem nie zakłócał spokoju otoczeniu. Wina nie jest w ludziach tylko w ustawach które zezwalają na produkcje uprzedzeń które nie spełniają żadnych norm przy spalaniu, a mimo to są sprzedawane jako ekologiczne. Narzucanie na sile innym swoich poglądów zazwyczaj przynosi odwrotny rezultat.

adam_mk
13-11-2016, 11:17
Uprzedzenia nigdy norm nie spełniają.
Wiem, urządzeń miało być...
Generalnie - dokładnie o to chodzi!
Nie zmuszać tylko oczy otwierać, edukować.
Działać przykładem nie przymusem.

Adam M.

Adik50
14-11-2016, 09:49
Pogooglujcie trochę i dowiedzcie się co to jest OBSESJA.
Przyda Wam się taka wiedza.

Kotłownia w domu to wyraz zapobiegliwości, przezorności życiowej.
Ten, kto ją ma jest choć trochę mniej zależny od tych, którzy rządzą.
CAŁY zapas energii cieplnej, której będzie zimą potrzebował, ma zgromadzony U SIEBIE.
Użyje albo nie - JAK BĘDZIE CHCIAŁ.
A Ty?
- Ty MUSISZ!
:lol:

Budujemy sobie KOTŁOWNIĘ.
Wstawiamy do niej KOCIOŁ.
Dodajemy mu do towarzystwa BUFOR, aby się nie czuł samotnie.
Rodzaj kotła zależy od regionu kraju, zawodu, znajomości itp - rodzaju dostępnego paliwa.
Dookoła tej kotłowni budujemy tę całą resztę - pokoje, kuchnię, salon, kibelek jakiś i gabinet...
Im bardziej świadomy inwestor - tym prostsze paliwa wybiera.
Drewno jest dobre, bo...
Ciecie, rżnięcie, piłowanie, szczapowanie, noszenie - to niezła zaprawa fizyczna, której znaczenia nie sposób przecenić.
Brzuszysko spada, dupa nie rośnie, ciśnienie w normie się utrzymuje, ruchomość stawów jest duża...
Satysfakcja z dobrze spędzonego dnia - latem przy gromadzeniu opału, zimą przy jego zużywaniu - pewna.
Rośnie samoocena, poziom samoakceptacji.

Czasem ciśnienie niepotrzebnie podniesie człowiekowi ktoś taki, jak Wy.
Jaka swoją paranoją czy obsesją.

Mnie podnosi ciśnienie obsesyjna żądza dokonywania wykopków przez "Prawdziwych Polaków" nad "Bohaterami" czy "Wrogami Ludu".
Nic tylko by porządkowali Powązki i podobne miejsca.
Jednych wykopać i wyrzucić, innych wykopać i przenieść, jeszcze innych wykopać , pooglądać i zakopać...
Staram się wiec o tym nie myśleć.

Dobrze Wam radzę - nie myślcie zbyt często o tym - co kto robi, ile soli zupę czy jak dom grzeje.
Postarajcie się szerzyć wiedzę - jak spalać czysto, co jest tańsze jako źródło energii cieplnej.
Że istnieją alternatywne rozwiązania, jakie, gdzie...
Opowiadanie o tym - kto jest większym kretynem, bo se kociołek kupił - rodzi samą miłość i sympatię otoczenia.
:lol:

Adam M.

Dobrze gada polać mu!

robo__
15-11-2016, 11:03
Rzeczywistość jeszcze może nas zaskoczyć. Cena czarnego złota rośnie :

http://niewygodne.info.pl/artykul7/03417-Weglowy-BOOM-stal-sie-faktem.htm

Myjk
15-11-2016, 12:03
Tymczasem elektrownie mogą spalać czyściej najgorszy i co za tym idzie najtańszy syf.

Konto usunięte_1*
15-11-2016, 17:56
Pogooglujcie trochę i dowiedzcie się co to jest OBSESJA.
Przyda Wam się taka wiedza.

Kotłownia w domu to wyraz zapobiegliwości, przezorności życiowej.
Ten, kto ją ma jest choć trochę mniej zależny od tych, którzy rządzą.
CAŁY zapas energii cieplnej, której będzie zimą potrzebował, ma zgromadzony U SIEBIE.
Użyje albo nie - JAK BĘDZIE CHCIAŁ.
A Ty?
- Ty MUSISZ!
:lol:

Budujemy sobie KOTŁOWNIĘ.
Wstawiamy do niej KOCIOŁ.
Dodajemy mu do towarzystwa BUFOR, aby się nie czuł samotnie.
Rodzaj kotła zależy od regionu kraju, zawodu, znajomości itp - rodzaju dostępnego paliwa.
Dookoła tej kotłowni budujemy tę całą resztę - pokoje, kuchnię, salon, kibelek jakiś i gabinet...
Im bardziej świadomy inwestor - tym prostsze paliwa wybiera.
Drewno jest dobre, bo...
Ciecie, rżnięcie, piłowanie, szczapowanie, noszenie - to niezła zaprawa fizyczna, której znaczenia nie sposób przecenić.
Brzuszysko spada, dupa nie rośnie, ciśnienie w normie się utrzymuje, ruchomość stawów jest duża...
Satysfakcja z dobrze spędzonego dnia - latem przy gromadzeniu opału, zimą przy jego zużywaniu - pewna.
Rośnie samoocena, poziom samoakceptacji.

Czasem ciśnienie niepotrzebnie podniesie człowiekowi ktoś taki, jak Wy.
Jaka swoją paranoją czy obsesją.

Mnie podnosi ciśnienie obsesyjna żądza dokonywania wykopków przez "Prawdziwych Polaków" nad "Bohaterami" czy "Wrogami Ludu".
Nic tylko by porządkowali Powązki i podobne miejsca.
Jednych wykopać i wyrzucić, innych wykopać i przenieść, jeszcze innych wykopać , pooglądać i zakopać...
Staram się wiec o tym nie myśleć.

Dobrze Wam radzę - nie myślcie zbyt często o tym - co kto robi, ile soli zupę czy jak dom grzeje.
Postarajcie się szerzyć wiedzę - jak spalać czysto, co jest tańsze jako źródło energii cieplnej.
Że istnieją alternatywne rozwiązania, jakie, gdzie...
Opowiadanie o tym - kto jest większym kretynem, bo se kociołek kupił - rodzi samą miłość i sympatię otoczenia.
:lol:

Adam M.

Pięknie napisane , mnie też tych kilku gamoni wkurza co na siłę świat by naprawiali , żeby to aby była jakaś większość ale gdzie tam , tylko kilku krzykaczy

TwojPan
15-11-2016, 22:25
Pięknie napisane , mnie też tych kilku gamoni wkurza co na siłę świat by naprawiali , żeby to aby była jakaś większość ale gdzie tam , tylko kilku krzykaczy

Zakopane.
Jakość powietrza+forumowe lobby kotlarsko-węglowe na forum ,sprawia że niemieckim turystom zatrzymuje się proces starzenia :)
To wada czy zaleta takiego procesu zanieczyszczenia?
Pytanie do Adama mk?

adam_mk
16-11-2016, 10:01
A kto twierdzi, że im się coś zatrzymuje?

Adam M.

Liwko
18-11-2016, 13:46
Pamiętacie jak kiedyś firmy tytoniowe sponsorowały sport? Polska dobrej zmiany jest teraz na etapie sponsorowania polskich sportowców przez jedną z firm produkujących kotły na węgiel :rotfl:
Poważnie, słyszałem w radiu :D

Konto usunięte_1*
18-11-2016, 18:52
i to ma być ta sensacja ? , :lol2:

klaudiusz_x
18-11-2016, 21:59
http://24tp.pl/n/35742
Deser dla zwolenników śmieci, drewna, węgla i reszty dziadostwa.
Może ktoś w końcu zrobi porządek.

adam_mk
18-11-2016, 23:25
No!
Pieprznąć tam małą atomicę - i SPOKÓJ!
Na całe lata!

Adam M.

Konto usunięte_1*
19-11-2016, 06:19
http://24tp.pl/n/35742
Deser dla zwolenników śmieci, drewna, węgla i reszty dziadostwa.
Może ktoś w końcu zrobi porządek.

winni turyści :lol2: po hoja ich tam się pcha setki tysięcy :mad: więc baca musi im tyłki grzać :sick:

autorus
19-11-2016, 06:33
Kurcze, tylko siedzieć w domu i wymieniać filtry w reku co kilka dni .

lolson28
19-11-2016, 07:47
winni turyści :lol2: po hoja ich tam się pcha setki tysięcy :mad: więc baca musi im tyłki grzać :sick:

To niech baca PC włączy , albo kable .

Konto usunięte_1*
19-11-2016, 08:25
To niech baca PC włączy , albo kable .
ale jemu jest ciepło w baraniej kurtce :rolleyes: tylko tych lebrów musi grzać :rolleyes:

Liwko
19-11-2016, 09:20
To niech baca PC włączy , albo kable .

Bez zakazu ani rusz. Beton.

kulibob
19-11-2016, 20:21
Z powodu tragicznego stanu polskich elektrowni od 2017 wprowadzony jest zakaz używania PC, klimatyzatorów i kabli :)

Konto usunięte_1*
20-11-2016, 06:55
tak, wlasnie o tym czytalem... zapomniales dodac ze tez kuchenek elektrycznych, mikrofalowych... kosiarek elektrycznych ...
Tylko co z patryjotycznym projektem aut na prad?

No właśnie dlatego że cały prąd do aut pójdzie :D

ironsmith
20-11-2016, 11:05
hej nie śledziłem wątku ale ostatnio od firmy produkującej kotły c.o. usłyszałem że od 2017r kotły na węgiel będą musiały spełniać normy emisji pyłu padła wartość ale nie pamiętam, ten człowiek stwierdził że przy takich normach kocioł musi pracować z filtrem workowy (dodatkowy koszt) twierdził również że w Niemczech jest już tak od dawna, ktoś może to potwierdzić bo jeśli tak to faktycznie może to trochę skomplikować życie

marcus312
20-11-2016, 11:43
Wydawało mi sie ze takie działania maja poprawic jakosc zycia a nie go komplikowac :p

boluslolusj23
20-11-2016, 13:30
hej nie śledziłem wątku ale ostatnio od firmy produkującej kotły c.o. usłyszałem że od 2017r kotły na węgiel będą musiały spełniać normy emisji pyłu padła wartość ale nie pamiętam, ten człowiek stwierdził że przy takich normach kocioł musi pracować z filtrem workowy (dodatkowy koszt) twierdził również że w Niemczech jest już tak od dawna, ktoś może to potwierdzić bo jeśli tak to faktycznie może to trochę skomplikować życie

Zgodnie z wymaganiami normy PN-EN303-5:2012 dla kl. 5 pył max. 40mg/m3 (10%O2) - automaty, 60 dla ręcznych. OGC - 20 mg/m3 (10%O2) i CO 500 mg/m3 (10%O2)

Konto usunięte_1*
20-11-2016, 16:19
Jak dla mnie to powinien być definitywny zakaz palenia węglem. O ile byśmy byli zdrowsi, nie było by tego smogu...
Jadąc autem widać jak się dymi z kominów ludzie palą słabej jakości węgiel podrzucany śmieciami, a my musimy płacić w postraci zdrowia za to..
U siebie w domu palę drewnem i jest ok... przychodzą duże mrozy odpalam gaz i jest ok. Nie truje wszystkich do okoła... :mad:

Głowę daje że do 200-stu lat byśmy dożywali :lol2::lol2::lol2:

adam_mk
20-11-2016, 19:18
"a my musimy płacić w postraci zdrowia..."
No, płacić musimy.
Ale możesz przecież ZAPŁACIĆ SĄSIADOM za ogrzewanie ICH domów prądem.
KTO Ci broni?
- Czyściej będziesz miał!

Bardzo hojni jesteście ... z cudzej kieszeni!

Adam M.

adam_mk
20-11-2016, 19:25
Gadają, że "nec Hercules contra plures".
W tłumaczeniu - i Herkules dupa, kiedy ludu kupa.
Zmienić tego lokalnie nie możesz?
Nie zapłacisz wszystkim, aby robili tak jak TY wolisz?
- Sprzedaj budę i wyprowadź się w jakie odludzie.
Tam podciągnij jaki kilometr sieci elektrycznej czy gazowej i nie smrodź SOBIE - jak tak wolisz.

Adam M.

מרכבה
20-11-2016, 19:28
Adamie taka sytuacja jak opisujesz skłania ku innemu budowaniu- tj na odludziu - właśnie niezależnego, to kiedyś powstała jakaś moda i wsparta socjalizmem bajka, która się skończyć nie może - np brak ustawy o OZE lub plany koślawej ustawy, wiele jest tu spraw które robią z obywatela biedaka,
znajdą ci ropę, gaz na działce - twoje to nie jest... dadzą lub nie dadzą jakieś ochłapy i się ciesz.

adam_mk
20-11-2016, 20:01
Idiotyczne czasy, idiotyczne prawa, idiotyczne rządy...

Zarobisz - płacisz podatek.
Schowasz na potem co zarobisz, lokata jaka - płacisz podatek.
Nie zachowasz a wydasz, płacisz podatek.
Wsadzisz do "skarpety" też tracisz, bo w nocy Ci dodrukują i rano to co leży ma już mniejszą wartość...
Zainwestujesz - płacisz podatek od każdej śrubki czy gwoździa tej inwestycji.
CO W ZAMIAN?
Wizyta w darmowej służbie zdrowia - za kilka lat po, np, złamaniu nogi.
Emerytura? No jak będzie, bo zapowiada się, ze nawet jałmużny nie będzie...
Satysfakcja? No JEST!!!
GRUNT TO - WIARA!
Na to kasa rzeką nie strumieniem płynie!

Co robić?
Rwać byle dalej. Emigrować, w lasy jakie się zaszyć...
Ekoosadę założyć i na wymienny handel przejść.

Adam M.

adam_mk
20-11-2016, 20:04
Kiedy naród dojrzeje do tego, aby sobie WODZA poszukać a nie kierować się wolą bandy niewykształconych debili, co chwilowo jakąś większość gdzieś mają?
Na moje oko - nieprędko w porywach do - nigdy!

Adam M.

adam_mk
20-11-2016, 20:07
Może inaczej napiszę...
AKTÓW PRAWNYCH mamy za dużo.
PRAW nie mamy już prawie wcale....

Adam M.

מרכבה
20-11-2016, 20:32
Był taki tacyt - on gadał - że im więcej praw tym bardziej chore państwo. Chorobą tego naszego kraju, jest socjalizm i komuno wróć, wcale nie musi wracać, bo ona nadal jest. Ale przykład bimbru - dało się zrobić możliwość na własny użytek ? dało się. Tylko wszelakie udogodnienia - e paragony w imię kontroli totalnej .. najlepiej aby banda banksterów - zrobiła obrót bezgotówkowy, wtedy będą mieć łapę nad wszystkim. A naród uwiedziony ideałami kupi tą bajkę .. jak emeryturę .. ona będzie jeszcze wcześniejsza.. bo jej nie będzie. Przynajmniej wzajemnie się nie trujmy, zamiast skarpety - lokata w gaceniu chałupy ..
zresztą tuś mi druh - odpowiednia bania na wodę .. i trochę słońca, sam wiesze o co chodzi :)

kulibob
20-11-2016, 20:44
A kiedy to już wszystko pierdolnie to najlepiej mieć kozę albo śmieciucha na grawitacji :). Przyda się też parę słoików z ogórami.

מרכבה
20-11-2016, 20:55
A po co mi koza ? przecież z góry zakładam - że ~2kW przy -20 będzie potrzeba .. i to ostrożne szacunki.
To i kozucha wielka będzie, Ale dzięki za przypomnienie .. już mam ekstra rozwiązanie :)
zawsze będzie ciepło i nawet jak paliwa w pile zabraknie .. warunek .. porządne gacenie .. tego nikt tak łatwo nie zabierze.

marcus312
20-11-2016, 21:44
"a my musimy płacić w postraci zdrowia..."
No, płacić musimy.
Ale możesz przecież ZAPŁACIĆ SĄSIADOM za ogrzewanie ICH domów prądem.
KTO Ci broni?
- Czyściej będziesz miał!

Bardzo hojni jesteście ... z cudzej kieszeni!

Adam M.
Tez nad tym juz myslałem ze skoro mi przeszkadza dym sasiada to wymienie mu system ogrzewania :rolleyes::p

joker2
20-11-2016, 23:13
Ludziska masakra co za czasy nastały... Pomijając wszystkie rzeczy oczywiste o których się tu nie mówi oczywiście :P
Ale wracają do tematu to chodzę codziennie do pracy w masce na twarzy. Droga moja trwa jakieś 20-25 minut. Można powiedzieć, że maseczki są jednorazowe... Kiedy zdejmuje, to odrazu wrzucam do kosza, ponieaż są całe czsrne... Masakra... :mad:
U mnie w domu jakoś potrafi się palić drewnem, a w większych mrozach gazem... Ludzie nie dość, że palą słabej jakości węgiel, to jeszcze śmieci i inne trucizny. Powinni to ścigać z urzędu jak dla mnie,a węgiel dopuszczać do sprzedaży tylko dobrej jakości to może by się jakoś żyło lepiej bo jak tak dalej pójdzie to ZUS będzie zadowolony, ponieważ wszyscy będą umierać zaraz po 67 roku życia... :mad:

kulibob
21-11-2016, 06:58
A po co mi koza ? przecież z góry zakładam - że ~2kW przy -20 będzie potrzeba .. i to ostrożne szacunki.
To i kozucha wielka będzie, Ale dzięki za przypomnienie .. już mam ekstra rozwiązanie :)
zawsze będzie ciepło i nawet jak paliwa w pile zabraknie .. warunek .. porządne gacenie .. tego nikt tak łatwo nie zabierze.

Bo cała Polska pasywniakami stoi

oszczednyGrześ
21-11-2016, 07:15
Bo cała Polska pasywniakami stoi

Za niedługo będzie musiała... Przynajmniej tak będą chcieli wymusić przepisami.

kulibob
21-11-2016, 09:37
Za niedługo będzie musiała... Przynajmniej tak będą chcieli wymusić przepisami.

Wierzysz w to że nagle to się zmieni ??To sprawa na bardzo wiele lat. Raczej niewierze w toże nagle stare klocki staną się pasywne o ile w ogóle to możliwe przy rozsądnych nakładach. Sam chyba widzisz jak wyglądają domy na wsiach. Najlepiej powiedzieć węgiel be, ale co dalej...

oszczednyGrześ
21-11-2016, 09:48
Wierzysz w to że nagle to się zmieni ??To sprawa na bardzo wiele lat. Raczej niewierze w toże nagle stare klocki staną się pasywne o ile w ogóle to możliwe przy rozsądnych nakładach. Sam chyba widzisz jak wyglądają domy na wsiach. Najlepiej powiedzieć węgiel be, ale co dalej...
Ja piszę o normach jakie wchodzą i mają wejść... co do węgla nie musi być be ale nauczmy się go mądrze spalać

jojoro
21-11-2016, 10:18
Za niedługo będzie musiała... Przynajmniej tak będą chcieli wymusić przepisami.
Wymusi przepisami. Jasne. Już widzę te tłumy biednych ludzi, którzy wydają dziesiatki tysięcy PLN na termomodernizację budynków tak, żeby dało się je ogrzewać prądem, pompą ciepła lub innym bezdymnym sposobem.

Już widzę oczami wyobraźni jak jakiś urzędnik mówi 70 letniej emerytce, że ma wydać np 40000 PLN na izolację budynku. Za tyle kasy to ona może 10-15 lat grzać węglem i drewnem (o ile dożyje).
Wiem, że są obecnie programy na dofinansowanie ocieplenia budynków ale to kropla w morzu potrzeb. Praktycznie zupełnie nieopłacalne 40% dofinansowania KREDYTU!
A bez ocieplenia budynku nikt nie bedzie sobie zawracał głowy pompami ciepła itp.
Oprócz tego jest wiele problemów konstrukcyjnych, przedwojenne kamienice w większości miast, konserwatorzy zabytków, zabudowy szeregowe (ty docieplisz, sąsiad się grzeje).

boluslolusj23
21-11-2016, 10:23
Wierzysz w to że nagle to się zmieni ??To sprawa na bardzo wiele lat. Raczej niewierze w toże nagle stare klocki staną się pasywne o ile w ogóle to możliwe przy rozsądnych nakładach. Sam chyba widzisz jak wyglądają domy na wsiach. Najlepiej powiedzieć węgiel be, ale co dalej...

Nie lamentujcie tak o wieś, bo oni mają teraz lepiej, niż większość z miastowych. Nawet jak smrodzą bo palą byle czym, to najczęściej w polskich ulicówkach ma się gdzie smród rozejść i to w miarę szybko, przy lekkim nawet zefirku. A miastowe kupy z komin przy kominie co kilkanaście metrów jak rusza, to amentus.
Przy okazji mają więcej możliwości obrotu kasą bez kontroli i dostępem do niej, bo jak mają mniej niż 10ha, to na wszystkie da radę 500+, niziutki KRUS, za nieuprawianie de facto UE tez coś dorzuci, koguta jest gdzie zaszlachtować, sąsiady wredne ale honorowe i szybko po niebieskich nie zadzwonią, bo mają często od ognia ubezpieczenia brak, jest gdzie zacier postawić i paliwo z niego odgonić. A miastowe co? W jednym wieżowcu mieszka tyle, co w małej wsi. A dookoła niskie w kupie jak 5 wsi i walą smrodem prosto w okna betonowcom.
Dopóki nie zrobią rzeczywistego porządku z zakazem sprzedaży indywidualnym mułów, flotu oraz surowych (sianych jedynie) drobnych węgli (udających miał) i nie zaczną kontroli kto czym pali i jak pali, to wcześniej zdechniemy wszyscy pospołu.
Ja już stary dziad swoje przez nerki przepuściłem, wątrobę w styropian zamieniłem ale młodych kurczę trochę szkoda. Bo alembiki zmyślne zostaną, a nie będzie komu robić.

boluslolusj23
21-11-2016, 10:37
A kiedy to już wszystko pierdolnie to najlepiej mieć kozę albo śmieciucha na grawitacji :). Przyda się też parę słoików z ogórami.

Z tą koza to dobrze wymyśliłeś. Tylko jeszcze będziesz musiał ją nauczyć prać, gotować i sobie buty z cholewami sprawić. Będzie full service.
:p

kulibob
21-11-2016, 10:46
Wiem, że są obecnie programy na dofinansowanie ocieplenia budynków ale to kropla w morzu potrzeb. Praktycznie zupełnie nieopłacalne 40% dofinansowania KREDYTU!


Z tym się zgodzę co to k... jest sam chciałem założyć PV ale kupić nie mogę i dostać zwrot tylko k.... kredyt. A jestem przeciwnikiem kredytów to tylko niewola.

kulibob
21-11-2016, 10:48
koza lub kominek to awaryjne ogrzewanie w razie W. Są teraz kozy o naprawdę małych mocach sam mam taką.

מרכבה
21-11-2016, 11:04
Ale biadolicie .. główny problem nie jest izolacja - tylko mity .. ostatnio kolega mnie się pyta - a czy to będzie oddychać itp ..
lub i tak grzać trzeba...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?332825-Jak%C4%85-we%C5%82n%C4%99-wybra%C4%87-044-czy-035&p=7345042#post7345042 90cm ..za 36 zł.. m2
to dużo .. nawet jeśli efektywnie to będzie z 70cm izolacji .. to nie da się babinie ocieplić tanio ?da się .. tylko mentalność ludzi .. coś nie bardzo..
kolega ma dom drewniany .. wystarczy tylko deskowanie zdjąć .. i izolować .. dla samego komfortu

jojoro
21-11-2016, 12:04
Ale biadolicie .. główny problem nie jest izolacja - tylko mity .. ostatnio kolega mnie się pyta - a czy to będzie oddychać itp ..
lub i tak grzać trzeba...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?332825-Jak%C4%85-we%C5%82n%C4%99-wybra%C4%87-044-czy-035&p=7345042#post7345042 90cm ..za 36 zł.. m2
to dużo .. nawet jeśli efektywnie to będzie z 70cm izolacji .. to nie da się babinie ocieplić tanio ?da się .. tylko mentalność ludzi .. coś nie bardzo..
kolega ma dom drewniany .. wystarczy tylko deskowanie zdjąć .. i izolować .. dla samego komfortu

Ale zauważ, że 36zł to tylko cena za wełnę. Wełna sama się nie "przyklei" do poddasza. Powiedzmy, że realny koszt materiałów to będzie 45zł m2. Do tego robocizna - u mnie najtaniej znalazłem 65zł m2 (bez materiałów). Bo wiadomo, że 70-letnia staruszka sama nie zrobi tego.
Razem 110zł m2 * jakieś 150m2 dachu to mamy 16500zł (jeśli nie wyjdą dodatkowe koszty w trakcie).
A to tylko poddasze. A gdzie stropy, podłogi, ściany? Gdzie wymiana okien, drzwi? A może jeszcze fundamenty, balkony, tarasy żeby mostków nie było? Na koniec przyda się rekuperacja z GWC.
Jeśli całość się zamknie w 80K PLN to byłoby super! Realnie z dofinansowania kredytu wrócą 25K PLN. Za tę kasę to staruszka będzie do śmierci palić węglem i jeszcze jej zostanie na leki :)

mig12345
21-11-2016, 18:52
Jak dla mnie to powinien być definitywny zakaz palenia węglem. O ile byśmy byli zdrowsi, nie było by tego smogu...
Jadąc autem widać jak się dymi z kominów ludzie palą słabej jakości węgiel podrzucany śmieciami, a my musimy płacić w postraci zdrowia za to..
U siebie w domu palę drewnem i jest ok... przychodzą duże mrozy odpalam gaz i jest ok. Nie truje wszystkich do okoła... :mad:

no tak.... wstaw sobie do googli 'piroliza drewna' to dowiesz sie czy nie trujesz..... ;-)

oszczednyGrześ
21-11-2016, 19:43
Wymusi przepisami. Jasne. Już widzę te tłumy biednych ludzi, którzy wydają dziesiatki tysięcy PLN na termomodernizację budynków tak, żeby dało się je ogrzewać prądem, pompą ciepła lub innym bezdymnym sposobem.
.

Mówię głównie o nowych domach i normach jakie wchodzą poczytaj sobie http://ekobudowanie.pl/aktualnosci/2755-zmiany-w-warunkach-technicznych-od-1-stycznia-2017-r-i-ich-wplyw-na-izolacje-przegrod od 2017 początek a po 2021 to już kosmos...

oszczednyGrześ
21-11-2016, 19:45
Zawsze powraca przyklad starych domow... i starszych ludzi...
A co z nowszymi domami... ba nawet tymi w trakcie budowy gdzie sie przewiduje wegiel....

nawet stare budynki można rozsądnie poprawić pod względem szczelności i izolacyjności bez wyrzucania fortuny

Marty0000
21-11-2016, 20:03
Mówię głównie o nowych domach i normach jakie wchodzą poczytaj sobie http://ekobudowanie.pl/aktualnosci/2755-zmiany-w-warunkach-technicznych-od-1-stycznia-2017-r-i-ich-wplyw-na-izolacje-przegrod od 2017 początek a po 2021 to już kosmos...

Poczytaj np. najnowszy numer Muratora (gazetę) są tam wyliczenia izolacji z normą 2017, szału nie ma - wystarczy około 10 cm styropianu na ścianę

imrahil
21-11-2016, 20:07
Poczytaj np. najnowszy numer Muratora (gazetę) są tam wyliczenia izolacji z normą 2017, szału nie ma - wystarczy około 10 cm styropianu na ścianę

a prawda taka, że przepisy swoje, a życie swoje. dzięki poradom panów murarzy wygląda to potem tak:

373906

w mojej okolicy połowa nowych domów ma tak zrobioną izolację.

kulibob
22-11-2016, 05:25
@imrahil z tym się zgodzę, projekt projektem a i tak każdy robi co chce. W moim projekcie też była tylko wełna między krokwiam 18cmi a majstry mówiły że to dużo.
U nas papier wszystko przyjmie.
@ oszczednyGrześ Dlaczego kosmos? Ja swój projekt domu pasującego do WT2008 ulepszyłem mniej więcej do WT 2021 jeszcze jak bym wsadził reku to już w ogóle było by super. Pomijam tu te chore współczynniki EP i EK czyli eko pierdoły które nie świadczą o niczym.
Mój ojciec mieszka w skupisku starych klocków spora część ocieplona co prawda dawno temu i pewnie to będzie z 5cm. Ludzie mają gaz i śmieciuchy przyjdą mrozy odpalają węgiel. I jest tylko jeden śmierdziel w okolicy . Umnie śmierdzi przeważnie stara część wioski. Nie wiem co żeście się tak tego węgla usrali. To trzeba z śmierdzielami walczyć a nie z węglem.
Dwa filtry kasetowe jako tako dają rade f3 i f7 chociaż w aż takim śmierdzielowie nie mieszkam.

jojoro
23-11-2016, 12:21
Zawsze powraca przyklad starych domow... i starszych ludzi...
A co z nowszymi domami... ba nawet tymi w trakcie budowy gdzie sie przewiduje wegiel....

Oczywiście - jeśli ktoś buduje nowy dom to jestem za tym aby nie ładować tam kotłów (żadnych). Tylko docieplić+PC lub prąd.
Jednak nowe budynki to nikły procent istniejącego budownictwa. Jak już powstają to też raczej na obrzeżach miast. (czyli nie tam gdzie jest najgorzej z powietrzem)
Centra miast to właśnie pokoleniowe przedwojenne kamienice i różne stare budynki. Może tego nie widać w Warszawie, która była zrównana z ziemią po wojnie, ale w Łodzi i całym województwie widać to doskonale.

asolt
23-11-2016, 12:37
Pomijam tu te chore współczynniki EP i EK czyli eko pierdoły które nie świadczą o niczym.


Ek to nie eko pierdoły tylko wskaznik energii koncowej która jest iloczynem sprawnosci systemu grzewczego i energii uzytkowej. Inna rzecz ze sprawnosc systemu grzewczego jest wg norm troche za niska ale daje to obraz zapotrzebowania a raczej zuzycia energii na ciepło. Ep i owszem ma zwiazek z eko, ale na pewno nie Ek

asolt
23-11-2016, 12:39
Poczytaj np. najnowszy numer Muratora (gazetę) są tam wyliczenia izolacji z normą 2017, szału nie ma - wystarczy około 10 cm styropianu na ścianę

Szału nie ma ale jest jeszcze wymóg Ep=95 kWh/m2*a, a to przy 10 cm na sciane praktycznie nie da sie osiągnąc

Liwko
23-11-2016, 12:39
http://mistrzowie.org/uimages/services/mistrzowie/i18n/pl_PL/201511/1446888595_by_vneb.jpg?1447063649

adam_mk
23-11-2016, 12:45
Zwróć uwagę na to, że ludzie wścieku dostają aby być SAMOWYSTARCZALNYMI energetycznie, jak całościowo się nie da.
Montują sobie PV i solary, dodają do tego śmieciucha z buforem a w ogródku sieją marchewkę, pietruszkę czy rzodkiewkę.
Wyścig szczurów nie pozwala im na hodowlę kur czy prosiaka, jak kiedyś bywało.
Dom buduje się na teraz i na potem.
A jak będzie potem - nie wiadomo...
Już teraz nie jest najlepiej. Lepiej - to już BYŁO.

No oczywiście, można...
Wszystko na prąd czy gaz, dowód osobisty, prawo jazdy, konto bankowe w smartfonie z kopią w 'chmurze" która cholera wie gdzie jest.
Do tego - centralna rejestracja paragonów sklepowych - czyli podgląd na Twoje wydatki on-line.
Łącznie ze śledzeniem położenia, preferencji itd itp.
A czego tą drogą nie oddasz - SAM na jakim fejkbuku dopiszesz.
Prosta droga do tego, aby się zaczipowac jak psa.
Na dodatek - większość o te "udogodnienia" SAMA się prosi!

Jestem za tym aby wiedzę szerzyć a nie zakazy.

Adam M.

kulibob
23-11-2016, 13:06
Ek to nie eko pierdoły tylko wskaznik energii koncowej która jest iloczynem sprawnosci systemu grzewczego i energii uzytkowej. Inna rzecz ze sprawnosc systemu grzewczego jest wg norm troche za niska ale daje to obraz zapotrzebowania a raczej zuzycia energii na ciepło. Ep i owszem ma zwiazek z eko, ale na pewno nie Ek

Jak dla mnie decydująca jest energia użytkowa a Ek cóż każda instalacja inna sprawność daje jakiś pogląd chociaż to też zależy od kwalifikacji liczącego :)

oszczednyGrześ
23-11-2016, 14:18
Zwróć uwagę na to, że ludzie wścieku dostają aby być SAMOWYSTARCZALNYMI energetycznie, jak całościowo się nie da.
Montują sobie PV i solary, dodają do tego śmieciucha z buforem a w ogródku sieją marchewkę, pietruszkę czy rzodkiewkę.
Wyścig szczurów nie pozwala im na hodowlę kur czy prosiaka, jak kiedyś bywało.
Dom buduje się na teraz i na potem.
A jak będzie potem - nie wiadomo...
Już teraz nie jest najlepiej. Lepiej - to już BYŁO.

No oczywiście, można...
Wszystko na prąd czy gaz, dowód osobisty, prawo jazdy, konto bankowe w smartfonie z kopią w 'chmurze" która cholera wie gdzie jest.
Do tego - centralna rejestracja paragonów sklepowych - czyli podgląd na Twoje wydatki on-line.
Łącznie ze śledzeniem położenia, preferencji itd itp.
A czego tą drogą nie oddasz - SAM na jakim fejkbuku dopiszesz.
Prosta droga do tego, aby się zaczipowac jak psa.
Na dodatek - większość o te "udogodnienia" SAMA się prosi!

Jestem za tym aby wiedzę szerzyć a nie zakazy.

Adam M.

Jednym słowem Księga Daniela się wypełnia :).

Oczywiście przede wszystkim edukować. Broń boże wyzywać kogoś od debili co tutaj spotyka się nagminnie.

oszczednyGrześ
23-11-2016, 14:20
Szału nie ma ale jest jeszcze wymóg Ep=95 kWh/m2*a, a to przy 10 cm na sciane praktycznie nie da sie osiągnąc

Kolego Asolt jakie proponujesz teraz izolacje dla nowych domów dla poszczególnych przegród? Co z ogrzewaniem? Prąd g12w do czego zaprzągnięty?

Myjk
24-11-2016, 09:30
W temacie mafii węglowo paliwowej --> http://www.spacex.com.pl/2016/11/elon-musk-kontra-trolle-wegiel-ropa-ula.html

budowlany_laik
24-11-2016, 10:42
Jednak nowe budynki to nikły procent istniejącego budownictwa. Jak już powstają to też raczej na obrzeżach miast. (czyli nie tam gdzie jest najgorzej z powietrzem)
Dokładnie. I w tym sęk, by utrzymać tam to świeże powietrze.
Na stare domy ciężko zaradzić, ale nowe, to inna sprawa. Nie budujemy kominów w nowych domach i tyle - albo sami z siebie, a jeśli nie mamy wiedzy albo wierzymy w głupoty opowiadane przez szwagrów i znajomych, którzy sami kopcą ekosyfem - to wtedy ratuje zakaz w przepisach. Nie ma innego wyjścia by nie zrobić z obrzeży miast tego, co jest w centrach.

kulibob
24-11-2016, 11:04
Dokładnie. I w tym sęk, by utrzymać tam to świeże powietrze.
Na stare domy ciężko zaradzić, ale nowe, to inna sprawa. Nie budujemy kominów w nowych domach i tyle - albo sami z siebie, a jeśli nie mamy wiedzy albo wierzymy w głupoty opowiadane przez szwagrów i znajomych, którzy sami kopcą ekosyfem - to wtedy ratuje zakaz w przepisach. Nie ma innego wyjścia by nie zrobić z obrzeży miast tego, co jest w centrach.

U siebie na wiosce nie widzę aby sffił ktoś poza starymi klockami z śmieciuchami i to głównie w momencie rozpalania. Jeśli chodzi o podajnikowce niebyłemu światkiem jakiegoś mega syfienia ani u u siebie ani u znajomych. Po prostu popadliście w jakąć anty węglową paranoje. Jestem jak najbardzej za cyzstym spalaniem, termo modernizacją starych domów i grzani czym tam kto chce byle w miarę czysto. A w nowych domach są lepsze metody niż węgiel.

מרכבה
24-11-2016, 12:32
a majstry mówiły że to dużo. oni mogą mówić o jednym dużo →http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28408/reklama-wino.jpeg ale w większości - gadka z takim - to jak UFC w stajni z ogierem. Pisałem w temacie o murarzach .. http://www.izolacje.com.pl/images/photos/24/1121/szczelnosc-dachu3_1.jpg a później musi taki grzać śmieciuchem .. bo dom termiczny durszlak i wygłaszać tyrady, że izolacja nic nie daje ..

kulibob
24-11-2016, 13:12
Przy okazji durszlaka to co z tym miejscem zrobić 374146 Przykleić pionowo z 5cm wełny od środka??

מרכבה
24-11-2016, 13:26
Przyklej 10cm EPS"a - najlepiej oczywiście by było to zlikwidować ... ale to więcej roboty .. choć efekty najlepsze.
Właśnie czeka w przyszłym roku wywalenie 2 szczytówek .. bo nikt nie będzie ciągną dodatkowych 30m2 .. izolacji ..

Średnio licząc .. budynek przeciętny z okresu późnego jaruzeslkiego/ wczesnego bolka ..
mostki termiczne to .. 40-50% strat na przenikanie .. właśnie takich miejsc jak podałeś ..
balkony, nadproża .. i są to najgorsze rzeczy, które wymagają tylko innego ułożenia, pomyślenia itp,
Stąd też kocioł 17 kW goniony drewnem .. na 220m2 dawał radę.. bo mocy cieplnej mu nie brakowało, jak dałem zdjęcia komina .. to pisali co niektórzy ze sobie jaja robię ..
nic z tych rzeczy, teraz z konieczności trzeba było zrobić remont C.O i już widzę .. że komin będzie brudniejszy, kocioł puszcza mało ciepła w komin, muszę jutro wypeznąć na dach i zobaczyć jak to wygląda, bo nie przyzwoczajony do czyszczenia komina .. bo nikt go nie czyścił przez 26 lat.. i tak sukces.. pali się raptem 3 godziny na dobę .. grzejąc bufor..
to na pewno zysk dla środowiska.

budowlany_laik
24-11-2016, 13:26
Lucky you!

Ja u siebie mam na ulicy 'dioksyniarzy', których efekty oszczędności na projekcie i braku myślenia muszę często bezpośrednio wdychać, co zapewne zdrowe nie jest.

מרכבה
24-11-2016, 13:42
Cóż poradzić, skąd ja te problemy znam ? a no z okolicy .. masa domów które potrzebują teraz - przy tej pogodzie 2x tyle co by pasywny potrzebował
przy -30.. to efekt - tego że późny szergowy jaruzel, wczesny bolek .. przyzwyczaił ludzi do taniego ogrzewania byle czym..
Kolega ma drewno tyle co go kosztuje paliwo do piły .. ale w silne mrozy .. +3 tam gdzie spał .. komfort - kto raz poczuje .. że dom jest z natury ciepły..
nawet nie pomyśli o jakimś szajsie. A widzę co się buduje w okolicy, wypadało by se japę otworzyć i .. na te ściany szczytowe ! masakra jakaś .
Później trzeba buhaja 2x za dużego .. bez bufora .. - w mojej okolicy to chyba pierwszy bufor na wodę .. ludzie się pytają co to jest..

Ale Adam dobrze pisze .. edukować .. a nie zakazywać .. jak sąsiad poczuje że .. drugi ma lepiej .. to nie pozostanie dłużny...

kulibob
24-11-2016, 13:43
Przyklej 10cm EPS"a - najlepiej oczywiście by było to zlikwidować ... ale to więcej roboty .. choć efekty najlepsze.



374148
Myślałem żeby od środka zrobić tak akurat tyla wełny mam a potrzeba by tak 7-8mb na wysokość jednego arkusza. Da to jakiś efekt.W takim ukłądzie zanim ciepło dojdzie do strefy nie ogrzewanej ma do przejścia ok 1m porothermu.
Weżmy pod uwagę że ten strych jest jakoś tam ocieplony i stanowi pewien bufor.

JTKirk
24-11-2016, 15:20
Pisałem w temacie o murarzach .. http://www.izolacje.com.pl/images/photos/24/1121/szczelnosc-dachu3_1.jpg a później musi taki grzać śmieciuchem .. bo dom termiczny durszlak i wygłaszać tyrady, że izolacja nic nie daje ..

to taki standard....jeden z wielu...tak myślę że 80-90% przypadków tak wygląda

adam_mk
24-11-2016, 15:37
"...jak sąsiad poczuje że .. drugi ma lepiej .. to nie pozostanie dłużny... "

No, bo... to takie jakieś NASZE jest. Polskie.
To ten kocioł w piekle, gdzie go nikt nie pilnuje...
Nie ma to jak dobre zwywracanie sąsiadowi wątroby z miłym uśmiechem - patrz, nie wierzyłem, ale pomyślałem kosztowało niewiele ino się zapociłem przy robocie - za to patrz jak to działa!. No i koszt mi spadł o 70% (mniej, ale co se żałować? :lol: )
Zadziała lepiej jak zakazy...

Adam M.

QIM
24-11-2016, 20:41
W temacie mafii węglowo paliwowej --> http://www.spacex.com.pl/2016/11/elon-musk-kontra-trolle-wegiel-ropa-ula.html

W temacie newsów internetowych -->
innpoland.pl/131197,pedofile-iluminaci-i-reptilianie-chcesz-panowac-nad-swiatem-opowiadaj-bzdury

klaudiusz_x
24-11-2016, 22:25
a prawda taka, że przepisy swoje, a życie swoje. dzięki poradom panów murarzy wygląda to potem tak:

373906

w mojej okolicy połowa nowych domów ma tak zrobioną izolację.

Dom z hasioka?
Albo jakiś szary bk.
Mam znajomego, ściany bk 38 bez ocieplenia.
Tłukłem mu do głowy, by dali mu murarze styro na szczytowe i pozostałe.
Zapomnij. Murarze sa najlepsi i zrobią najlepiej.
Niedaleko mnie mieszka KB. U Niego to samo, tylko troszkę słąbiej.
Nie pamiętam z czego ściany.
Jakiś biały bk, chyba.

Ale to nic.
Dom z lat 90, dach zimą jest w białe paski, dokładniej poddasze.
A białymi paskami są ośnieżone krokwie, pomiędzy nimi, brak śniegu.
To jest jazda...

kulibob
25-11-2016, 06:52
Ale to nic.
Dom z lat 90, dach zimą jest w białe paski, dokładniej poddasze.
A białymi paskami są ośnieżone krokwie, pomiędzy nimi, brak śniegu.
To jest jazda...

Nie znasz się to dekoracja

Przypomiało mi się z budowy:
- drewno jest dobrym izolatorem
-XPS ma ZEROWĄ przenikalność

TwojPan
26-11-2016, 11:34
Nie znasz się to dekoracja

Przypomiało mi się z budowy:
- drewno jest dobrym izolatorem
-XPS ma ZEROWĄ przenikalność

Śmiejesz się z innych,a w stopce śmierdziuch OgniwoEko 10kW na 110m2 :lol2:
Ale to takie polskie,kpić z innych,a sam w czarnej d....

TwojPan
26-11-2016, 11:43
to taki standard....jeden z wielu...tak myślę że 80-90% przypadków tak wygląda

Tak samo jak budowanie z porothermu-bo ceramika jest najzdrowsza :lol2: Tylko ten porotherm niewiele (oprócz chyba koloru) ma z ceramika wspólnego.Wystarczy poczytać skład,wnioski nasuwają się same.Ale "tradycja" to tradycja :)

wg39070
26-11-2016, 11:47
Tak samo jak budowanie z porothermu-bo ceramika jest najzdrowsza :lol2: Tylko ten porotherm niewiele (oprócz chyb
a koloru) ma z ceramika wspólnego.Wystarczy poczytać skład,wnioski nasuwają się same.Ale "tradycja" to tradycja :)

Z tym porothermem to niby co sugerujesz? Zalatuje mi tu antyreklamą. Ceramika "dzwoni" i to najłatwiejszy sposób kontroli jej składu i bycia ceramiką.

kulibob
26-11-2016, 11:59
Śmiejesz się z innych,a w stopce śmierdziuch OgniwoEko 10kW na 110m2 :lol2:
Ale to takie polskie,kpić z innych,a sam w czarnej d....

I kto tu kpi?? dlaczego w czarnej dupie?? Czarną dupę zawsze można umyć i będzie czysta :)
Ps powierzchnia użytkowa to nie jest koniecznie powierzchnia grzewcza.

kulibob
26-11-2016, 12:03
Tak samo jak budowanie z porothermu-bo ceramika jest najzdrowsza :lol2: Tylko ten porotherm niewiele (oprócz chyba koloru) ma z ceramika wspólnego.Wystarczy poczytać skład,wnioski nasuwają się same.Ale "tradycja" to tradycja :)

Porotherm raczej jest materiałem uniwersalnym pod względem parametrów ( przenikalność, akumulacyjność, dzwięk, nasiąkliwość, wytrzymałość ). Na pewno lepszy od gazo betonu a od silki zależy.

TwojPan
26-11-2016, 12:04
Z tym porothermem to niby co sugerujesz? Zalatuje mi tu antyreklamą. Ceramika "dzwoni" i to najłatwiejszy sposób kontroli jej składu i bycia ceramiką.

Dobre.
Przeczytaj skład porothermu.
A bzdury dotyczące porothermu i jego "cudownych właściwości"-zachowaj dla siebie.

TwojPan
26-11-2016, 12:05
Porotherm raczej jest materiałem uniwersalnym pod względem parametrów ( przenikalność, akumulacyjność, dzwięk, nasiąkliwość ). Na pewno lepszy od gazo betonu a od silki zależy.

I tak samo od lat.Bzdury.
Masz coś na dowód tego co napisałeś,czy kolega z pracy ci o tym powiedział?:lol2:

TwojPan
26-11-2016, 12:08
I kto tu kpi?? dlaczego w czarnej dupie?? Czarną dupę zawsze można umyć i będzie czysta :)
Ps powierzchnia użytkowa to nie jest koniecznie powierzchnia grzewcza.
Jak skończysz dopisywać do posta,to powiedz.
Taki kocioł u mnie ogrzewa budynek z lat 70tych,bez grama styropianu na ścianie-przy nieocieplonym stropodachu.Nawet w największe mrozy,ma jeszcze odrobinę zapasu.
Kupiłeś taki kocioł,bo zamierzasz rozbudować powierzchnię grzewczą (z taką izolacją jak w stopce) do 300m2?

kulibob
26-11-2016, 12:13
I tak samo od lat.Bzdury.
Masz coś na dowód tego co napisałeś,czy kolega z pracy ci o tym powiedział?:lol2:

Ja wiem swoje Ty mi udowodnij że tak nie jest a nie wlatujesz z rozbawioną japą i siejesz syf.

kulibob
26-11-2016, 12:16
Jak skończysz dopisywać do posta,to powiedz.
Taki kocioł u mnie ogrzewa budynek z lat 70tych,bez grama styropianu na ścianie-przy nieocieplonym stropodachu.Nawet w największe mrozy,ma jeszcze odrobinę zapasu.
Kupiłeś taki kocioł,bo zamierzasz rozbudować powierzchnię grzewczą (z taką izolacją jak w stopce) do 300m2?

Do czego to ma zmierzać ma 10 kW bo na 7kW było za długie oczekiwanie. Na razie jest ok. A dlaczego kocioł a nie coś innego ciągnełm tema rok temu i niemam zamiaru znowu.

jarekpolak
26-11-2016, 12:18
w mojej okolicy to chyba pierwszy bufor na wodę .. ludzie się pytają co to jest..

Zanim zacząłem robić CO to pytałem wszystkie firmy i "firmy" w okolicy o cenę i przedstawiałem moje plany- kocioł na drewno, bufor, podłogówka.
Kilka ekip pukało się w głowę, że to nie ma prawa działać.
Kilka, że fajnie ale chociaż wypuścić zasilania pod normalne grzejniki bo co jeśli podłogówka nie zadziała
Jeden człowiek był szczerze zainteresowany tematem i z chęcią zgodził się pospinać wszystko w kotłowni za śmieszne pieniądze. Prawdopodobnie tylko dlatego, że chciał zobaczyć jak to będzie wyglądać i bardzo mu się to podobało.
Dosłownie wszystkie ekipy były zgodne w jednym. Nigdy nie podpinali bufora 1tys i nigdy nie robili tylko podłogówki w całym domu.
Tak rozwinięta jest ta gałąź budowlanki w moim kilkunastotysięcznym miasteczku...
Nikt nie zasugerował gazu, oleju, prądu. Jeśli instalatorzy czyli potencjalni fachowcy nie mają pojęcia o lepszych technologiach to skąd klient ma wiedzieć? Nie każdy czyta forum przez rok zanim zacznie dom budować.

TwojPan
26-11-2016, 12:20
Ja wiem swoje Ty mi udowodnij że tak nie jest a nie wlatujesz z rozbawioną japą i siejesz syf.

Tak na szybko.http://www.mam-sklad.pl/artykuly-czytaj.php/Porotherm-gazobeton-czy-silka-co-jest-lepsze-583
Wpółczynnik przewodzenia ciepła,odporność ogniowa,izolacyjność akustyczna.
Skład i jego "cudowne właściwości" sobie sam wygooglaj .

kulibob
26-11-2016, 12:29
Tak na szybko.http://www.mam-sklad.pl/artykuly-czytaj.php/Porotherm-gazobeton-czy-silka-co-jest-lepsze-583
Wpółczynnik przewodzenia ciepła,odporność ogniowa,izolacyjność akustyczna.
Skład i jego "cudowne właściwości" sobie sam wygooglaj .

No i wyszło tak jak mówiłem jest raczej materiąłem uniwersalnym. Gdzie przenikalność można raczej pomijać bo od tego jest izolacja. Akumulacjaz racji wagi też wyjdzie po środku. Ognio trwałość a co ma się w domu palić ?? poza dachem który jest osłonięty wełną i gips kartonem ogniowym.. Pozostałe rzeczy to raczej pożar o charakteż lokalnym

rübezahl
26-11-2016, 12:42
Tak na szybko.http://www.mam-sklad.pl/artykuly-czytaj.php/Porotherm-gazobeton-czy-silka-co-jest-lepsze-583
.
A żeś se panie znalazł rewelacyjne źródło wiedzy - pogratulować coś ja to tutaj: http://kobieta.onet.pl/forum/jak-zmniejszyc-straty-ciepla---ocieplanie-od-wewna,1004650,czytaj-popularne.html

Poza tym wiadomo, ze gazobeton najlepszy i basta :lol2:

rübezahl
26-11-2016, 13:21
kulibo
Budowanie to nie tylko domy jednorodzinne. Ognioodporność materiałów budowlanych jest ważna w kontekście czasu a nie ich niepalności.

kulibob
26-11-2016, 14:11
Nie mogę tego analizować pod innym kontem niż swój dom. Poza dachem i kotłownią to niema się co się palić powyżej 120min. Kotłownia z lanym stropem ściany kotłowni z silki a na ścianie miedzy domem i kotłowniąwełna+ drzwi ppoż. Do tego czujniki TSD-1 na każdej kondygnacji + garaż+ kotłowa i 6kg gaśnica i kocyk :)

rübezahl
26-11-2016, 14:19
Nie mogę tego analizować pod innym kontem niż swój dom. Poza dachem i kotłownią to niema się co się palić powyżej 120min. Kotłownia z lanym stropem ściany kotłowni z silki a na ścianie miedzy domem i kotłowniąwełna+ drzwi ppoż. Do tego czujniki TSD-1 na każdej kondygnacji + garaż+ kotłowa i 6kg gaśnica i kocyk :)
No i bosko. Jak by "odpukać w niemalowane", wydarzył się pożar w kotłowni, to wolnym kroczkiem opuścisz bezpieczny dom bez szwanku dla siebie i rodziny - tyle tylko, że niebieskiego szkoda. I o to właśnie chodzi w odporności przeciwpożarowej.

wg39070
26-11-2016, 19:21
Dobre.
Przeczytaj skład porothermu.

A bzdury dotyczące porothermu i jego "cudownych właściwości"-zachowaj dla siebie.

A z jakiego materiału wybudowałeś Swój dom?

panfotograf
26-11-2016, 22:12
... Nie każdy czyta forum przez rok zanim zacznie dom budować.
Ale każdy powinien.
Budowa domu to inwestycja za dużą kasę i często dla paru pokoleń.

klaudiusz_x
01-12-2016, 11:50
http://www.totylkoteoria.pl/2016/11/globalne-ocieplenie-smog.html?m=1

TwojPan
02-12-2016, 20:50
A z jakiego materiału wybudowałeś Swój dom?
A no z takiego Ytong Energo PP2/0,35 24,0 cm .

TwojPan
02-12-2016, 20:53
A z jakiego materiału wybudowałeś Swój dom?

Jak czytam ,to inwestycja w kotłownie,kafle,kuchnie itd.
Ciekawe.Nikt nie inwestuje w mury,okna,ocieplenie -przecież można coś urwać z kuchni od Rusta za 60k pln?

TwojPan
02-12-2016, 21:01
Prawda jest taka,niestety.
Kredyt.
Na indywidualny projekt -szkoda kasy-bo to 1-3% inwestycji.Okazuje się,że za 2-3k pln więcej można mieć indywidualny projekt..Ale po co.Zakupić z neta 3k,poprawki,itd i wychodzi 5-6k.Wychodzi polski dworek z kolumnami na wejściu-i jest ok.
Do tego kocioł na eko 16kW,wentyl z grawitacji,dachówka najtańsza ,deski z tartaku,albo nie-przecież można szmatę na dach zapodać.
I mieszkamy!

TwojPan
02-12-2016, 21:19
Na koniec powiem wam tak.
Totalny zakaz spalania paliw stałych gdziekolwiek i w jakichkolwiek projektowanych nowych domach.
Amen.

wg39070
03-12-2016, 09:43
Na koniec powiem wam tak.
Totalny zakaz spalania paliw stałych gdziekolwiek i w jakichkolwiek
projektowanych nowych domach.
Amen.

To żeś się napocił pisząc sam do siebie. Życzę ci, aby nastąpił zakaz palenia węglem dotyczący również elektrowni, z których czerpiesz prąd do swojego super energo oszczędnego domu. Potem pogadamy. Sam ogrzewam gazem a na razie kominkiem z PW ale nie jestem za zakazem węglowym, gdyż nie wszystkich stać na pompę ciepła, inverter czy prąd. Górnicy też chcą zapewnić byt swoim rodzinom. Jeśli ktoś, tak jak ty, myśli tylko o sobie, to tak na prawdę nie myśli wcale!

wg39070
03-12-2016, 10:00
Prawda jest taka,niestety.
Kredyt.

Na indywidualny projekt -szkoda kasy-bo to 1-3% inwestycji.Okazuje się,że za 2-3k pln więcej można mieć indywidualny projekt..Ale po co.Zakupić z neta 3k,poprawki,itd i wychodzi 5-6k.Wychodzi polski dworek z kolumnami na wejściu-i jest ok.
Do tego kocioł na eko 16kW,wentyl z grawitacji,dachówka najtańsza ,deski z tartaku,albo nie-przecież można szmatę na dach zapodać.
I mieszkamy!

Wypowiedź egoisty w czystym wydaniu.

Liwko
03-12-2016, 10:25
To żeś się napocił pisząc sam do siebie. Życzę ci, aby nastąpił zakaz palenia węglem dotyczący również elektrowni, z których czerpiesz prąd do swojego super energo oszczędnego domu. Potem pogadamy. Sam ogrzewam gazem a na razie kominkiem z PW ale nie jestem za zakazem węglowym, gdyż nie wszystkich stać na pompę ciepła, inverter czy prąd. Górnicy też chcą zapewnić byt swoim rodzinom. Jeśli ktoś, tak jak ty, myśli tylko o sobie, to tak na prawdę nie myśli wcale!

Bełkot.
To że jesteśmy panstwem zacofanym energetycznie nie oznacza, że prąd zawsze będziemy wytwarzać z węgla.

wg39070
03-12-2016, 10:33
Bełkot.
To że jesteśmy panstwem zacofanym energetycznie nie oznacza, że prąd
zawsze będziemy wytwarzać z węgla.

Taaa? Widziałeś co te ekooszołomy robili jak powstał program budowy elektrowni atomowej? Żeby było jasne - pod pewnymi względami jesteśmy bardzo ale to bardzo zacofani. Tylko nie wyskocz z farmami słonecznymi albo z elektrowniami wodnymi, to możliwe wszędzie ale nie u nas. Wprawdzie mamy trochę wodnych ale to promil w morzu potrzeb.

lolson28
03-12-2016, 10:39
To żeś się napocił pisząc sam do siebie. Życzę ci, aby nastąpił zakaz palenia węglem dotyczący również elektrowni, z których czerpiesz prąd do swojego super energo oszczędnego domu. Potem pogadamy

Jakiś doktorek w artykule powyżej pięknie opisał jak działają nasze elektrownie omawiając WT 2017 .

Panowie ekolodzy, musicie wiedzę uzupełnić . Polecając komuś PC albo kable trzeba doliczyć panele fot. , bo domek warunków nie będzie spełniał po 2017 roku.

wg39070
03-12-2016, 10:44
Jakiś doktorek w artykule powyżej pięknie opisał jak działają nasze elektrownie omawiając WT 2017 .


Panowie ekolodzy, musicie wiedzę uzupełnić . Polecając komuś PC albo kable trzeba doliczyć panele fot. , bo domek warunków nie będzie spełniał po 2017 roku.

Dobrze, że skończyłem budowę i wprowadziłem się w tym roku. Ufff

Liwko
03-12-2016, 10:45
Panowie ekolodzy, musicie wiedzę uzupełnić . Polecając komuś PC ... trzeba doliczyć panele fot. , bo domek warunków nie będzie spełniał po 2017 roku.

Kolejny bzdury wypisuje. Skąd wy się urywacie?

Liwko
03-12-2016, 10:47
Taaa? Widziałeś co te ekooszołomy robili jak powstał program budowy elektrowni atomowej? Żeby było jasne - pod pewnymi względami jesteśmy bardzo ale to bardzo zacofani. Tylko nie wyskocz z farmami słonecznymi albo z elektrowniami wodnymi, to możliwe wszędzie ale nie u nas. Wprawdzie mamy trochę wodnych ale to promil w morzu potrzeb.

Prędzej czy później z węgla sami zrezygnujemy.

jarekpolak
03-12-2016, 10:50
No to co, że panele trzeba montować? Argument od zawsze przeciwników paliw stałych "komin+kotłownia=paręnaście tys" więc teraz będą tą kwotę przypisywać do paneli = bilans wyjdzie na 0 ich zdaniem

wg39070
03-12-2016, 11:03
Prędzej czy później z węgla sami zrezygnujemy.

Może i tak ale prędko się na to nie zanosi.

lolson28
03-12-2016, 11:26
Kolejny bzdury wypisuje. Skąd wy się urywacie?

Zanim skrytykujesz to zobacz chociaż artykuł.

Liwko
03-12-2016, 11:34
Nie mam czasu. Możesz przytoczyć fragment gdzie napisano, że do PC muszą być panele fotowoltaiczne?

Jarecki79
03-12-2016, 12:09
W dużym skrócie:
PC, maty grzewcze, olej, gaz, kotły ne ekogroszek.... nie moga być samodzielnym źródłem grzewczym, trzeba je uzupełniać np. solarami dla CWU czy fotowoltaiką...

i aby było śmiesznie

samodzielnym źródłem grzewczym może być ordynarny kopciuch opalany drewnem bądź kocioł na pellet......
bo są eko-friendly

masakra z takimi rządzącymi

Myjk
03-12-2016, 12:25
To żeś się napocił pisząc sam do siebie. Życzę ci, aby nastąpił zakaz palenia węglem dotyczący również elektrowni, z których czerpiesz prąd do swojego super energo oszczędnego domu. Potem pogadamy. Sam ogrzewam gazem a na razie kominkiem z PW ale nie jestem za zakazem węglowym, gdyż nie wszystkich stać na pompę ciepła, inverter czy prąd.
W nowym domu stać na ww. każdego. I dlaczego ma niby nastąpić zakaz palenia węglem elektrowni, tam przecież stosują wyrafinowane systemy oczyszczające spaliny a emisja odbywa się w wysoko. Może dlatego w Niemczech, pomimo produkcji prądu z węgla, nie mają problemu tak jak u nas. Oczywiście jako kolejny nie uwzględniłeś też, że domy energooszczędne ogrzewane prądem, "ładuje' się prądem spadowym -- czyli wykorzystuje się to, co i tak byłoby stracone.


Górnicy też chcą zapewnić byt swoim rodzinom. Jeśli ktoś, tak jak ty, myśli tylko o sobie, to tak na prawdę nie myśli wcale!
Zawsze mogą zmienić branżę, to nie jest zakazane. Od 26 lat jest wypychanie im kieszeni pieniędzmi podatników, z trepami związkowymi na czele. Parafrazując, jeśli ktoś, myśli tak jak ty, to tak na prawdę nie myśli wcale!

wg39070
03-12-2016, 12:29
W nowym domu stać na ww. każdego. I dlaczego ma niby nastąpić zakaz palenia węglem elektrowni, tam przecież stosują
wyrafinowane systemy oczyszczające spaliny a emisja odbywa się w wysoko. Może dlatego w Niemczech, pomimo produkcji prądu z węgla, nie mają problemu tak jak u nas. Oczywiście jako kolejny nie uwzględniłeś też, że domy energooszczędne ogrzewane prądem, "ładuje' się prądem spadowym -- czyli wykorzystuje się to, co i tak byłoby stracone.


Zawsze mogą zmienić branżę, to nie jest zakazane. Od 26 lat jest wypychanie im kieszeni pieniędzmi podatników, z trepami związkowymi na czele. Parafrazując, jeśli ktoś, myśli tak jak ty, to tak na prawdę nie myśli wcale!

Byłeś pod ziemią, widziałeś pracę górników? Ja widziałem.

wg39070
03-12-2016, 12:31
W dużym skrócie:

PC, maty grzewcze, olej, gaz, kotły ne ekogroszek.... nie moga być samodzielnym źródłem grzewczym, trzeba je uzupełniać np. solarami dla CWU czy fotowoltaiką...

i aby było śmiesznie

samodzielnym źródłem grzewczym może być ordynarny kopciuch opalany drewnem bądź kocioł na pellet......
bo są eko-friendly

masakra z takimi rządzącymi

To kocioł na pellet też jest be? Ach wy elektrycy, żeby was piorun strzelił!

imrahil
03-12-2016, 12:49
W dużym skrócie:
PC, maty grzewcze, olej, gaz, kotły ne ekogroszek....

nieprawda. jedyne co z tego musi mieć dodatkowo w praktyce dorzucone solary czy PV to maty grzewcze czy kotły elektryczne. w teorii można wybudować na tyle ciepły dom, że OZE nie będzie w tym przypadku potrzebne, ale w rzeczywistości to może być problem. przy PC, gazie czy węglu wystarczy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła + przyzwoite ocieplenie.

ale fakt, że generalni można będzie prawie że olać ocieplenie, jeśli zainstaluje się kocioł na drewno. a w praktyce zapewne będzie tak, że projektant wpisze zapotrzebowanie z czapy i niewiele się zmieni, szczególnie że nikt tego potem nie sprawdzi.

Myjk
03-12-2016, 12:54
Byłeś pod ziemią, widziałeś pracę górników? Ja widziałem.
Widziałem 26 letniego górnika, co w 4 os. na dwa tygodnie do Egiptu sobie zawitał. Żona niepracująca. Mnie w mniej osób nie było stać na dwa tygodnie w tym konkretnym hotelu. Poza tym co, praca pod ziemią usprawiedliwia pompowanie ich kieszeni, oraz ich "obrońców", naszymi pieniędzmi? Wątpię. Jest dużo innych zawodów równie trudnych, czy choćby stres generujących i nikt tych zawodów, jak tych górniczych mafii, nie sponsoruje i się nad nimi nie użala. Tylko jakoś węglarzom kredyt nadano 20 lat temu i obciążono nim resztę społeczeństwa.

imrahil
03-12-2016, 12:54
No to co, że panele trzeba montować? Argument od zawsze przeciwników paliw stałych "komin+kotłownia=paręnaście tys" więc teraz będą tą kwotę przypisywać do paneli = bilans wyjdzie na 0 ich zdaniem

nie trzeba montować PV przy PC. aczkolwiek w świetle obowiązujących przepisów o bilansowaniu montaż PC jest najlepszym rozwiązaniem w celu sprowadzenia opłat za prąd (czyli prąd bytowy, CWU i ogrzewanie) do poziomu samych tylko opłat stałych. przy żadnym innym systemie grzewczym to nie będzie możliwe (poza czystym prądem, ale wtedy trzeba większą instalację PV).

imrahil
03-12-2016, 12:58
Widziałem 26 letniego górnika, co w 4 os. na dwa tygodnie do Egiptu sobie zawitał. Żona niepracująca. Mnie w mniej osób nie było stać na dwa tygodnie w tym konkretnym hotelu.

akurat to co piszesz, to kiepski przykład. może koleś miał inne priorytety. znam masę ludzi, dla których priorytetem są wczasy, takie na których ja nigdy nie byłem, co nie zmienia faktu że mają niższe dochody ode mnie. może gość z żoną mieszka u rodziców i nie planuje w nic inwestować?

też uważam, że z polskim górnictwem jest problem, ale znam je lepiej i wiem że twój przykład wcale nie świadczy o tym, że ten 26 letni górnik dużo zarabia - w tym wieku raczej jeszcze nie dociąga się do średniej w górnictwie.

JTKirk
03-12-2016, 13:21
nieprawda. jedyne co z tego musi mieć dodatkowo w praktyce dorzucone solary czy PV to maty grzewcze czy kotły elektryczne. w teorii można wybudować na tyle ciepły dom, że OZE nie będzie w tym przypadku potrzebne, ale w rzeczywistości to może być problem. przy PC, gazie czy węglu wystarczy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła + przyzwoite ocieplenie.



otóż to. nie wprowadzajcie ludzi w błąd, Wystarczy trochę "cieplejszy" dom niż "normowy" i bez problemu można...

Liwko
03-12-2016, 13:52
Byłeś pod ziemią, widziałeś pracę górników? Ja widziałem.

A czy ktoś ich do tej pracy zmusza? Są zawody dużo trudniejsze i bardziej niebezpieczne i nikt tam pracujących nie gilga po jajeczkach jak "nietykalnych" górników.

Myjk
03-12-2016, 14:09
akurat to co piszesz, to kiepski przykład. może koleś miał inne priorytety. znam masę ludzi, dla których priorytetem są wczasy, takie na których ja nigdy nie byłem, co nie zmienia faktu że mają niższe dochody ode mnie. może gość z żoną mieszka u rodziców i nie planuje w nic inwestować?

też uważam, że z polskim górnictwem jest problem, ale znam je lepiej i wiem że twój przykład wcale nie świadczy o tym, że ten 26 letni górnik dużo zarabia - w tym wieku raczej jeszcze nie dociąga się do średniej w górnictwie.
Niewykluczone, że miał inne priorytety. Z tym że "młody" wcale nie krył że jest z górniczej rodziny i że żyje im się ponadprzeciętnie.

TwojPan
03-12-2016, 16:27
Wypowiedź egoisty w czystym wydaniu.
Nie egoisty,tylko człowieka który wie co to architektura i urbanistyka.
Ten kraj cierpi na totalny brak gustu i kultury budowlanej.Od projektowania do samego budowania.
Na etapie stanu surowego,prawie nikt nie dba o jakość materiałów-no może oprócz dachówki.Drewno prosto z tartaku zalane zieloną breja i mokre jak cholera,a przecież na nieskomplkowany dach można zamówić wiązar za te same pieniądze.Suchy i solidny.Potem już tradycyjnie,porotherm na 1cm zaprawie,dwa nieśmiertelne słupy na wejściu i mamy polish kicz projekt,czyli polski dworek.
Jak widzę jak muruje się porothemem na 1-2cm zaprawie-to mnie przechodzą dreszcze.Co tam szczeliny-styropian zakryje i uszczelni,ehh....:)
Na forum jest koleś,co muruje porothermem na klej w piance.Czyli można.Kolega Barth3z zamiast tradycyjnych okien użył pakietów szybowych-lepsze to od okien od pana Mietka z garażu.Można?Można.
Tłumaczenie,że nie każdego stać na dobre materiały to zwykła ściema.Zwykle na stałe elementy budynku się żałuje,ale na kuchnie od Rusta za 60k pln już nie żal,albo na kafle 400pln za m2. Musi być na bogato.
I tak dalej...

TwojPan
03-12-2016, 16:34
nie jestem za zakazem węglowym, gdyż nie wszystkich stać na pompę ciepła, inverter czy prąd. Górnicy też chcą zapewnić byt swoim rodzinom. Jeśli ktoś, tak jak ty, myśli tylko o sobie, to tak na prawdę nie myśli wcale!
Wrzucałem na forum dane dot.zachorowalności z tytułu jakości powietrza.Dane mówią za siebie.Kumpla dzieciak ma zdiagnozowanego raka-powód 99% jakość powietrza.Nie chce mi się już dalej.Wystarczą oczy szeroko otwarte-problem widać z daleka...
Górników przemilczę.Większość polskich kopalni jest nierentowna.Powinna zostać dawno zamknięta.Z większości pozostałych opał ma takie rogi (Ri) ,że bez domieszki z młodego ruska czy kazacha-nie spalisz go na retorcie,a jedynie w elektrociepłowni.Wiedziałeś o tym?

wg39070
03-12-2016, 16:36
Nie egoisty,tylko człowieka który wie co to architektura i urbanistyka.

Ten kraj cierpi na totalny brak gustu i kultury budowlanej.Od projektowania do samego budowania.
Na etapie stanu surowego,prawie nikt nie dba o jakość materiałów-no może oprócz dachówki.Drewno prosto z tartaku zalane zieloną breja i mokre jak cholera,a przecież na nieskomplkowany dach można zamówić wiązar za te same pieniądze.Suchy i solidny.Potem już tradycyjnie,porotherm na 1cm zaprawie,dwa nieśmiertelne słupy na wejściu i mamy polish kicz projekt,czyli polski dworek.
Jak widzę jak muruje się porothemem na 1-2cm zaprawie-to mnie przechodzą dreszcze.Co tam szczeliny-styropian zakryje i uszczelni,ehh....:)
Na forum jest koleś,co muruje porothermem na klej w piance.Czyli można.Kolega Barth3z zamiast tradycyjnych okien użył pakietów szybowych-lepsze to od okien od pana Mietka z garażu.Można?Można.
Tłumaczenie,że nie każdego stać na dobre materiały to zwykła ściema.Zwykle na stałe elementy budynku się żałuje,ale na kuchnie od Rusta za 60k pln już nie żal,albo na kafle 400pln za m2. Musi być na bogato.
I tak dalej...

Nie twój zasmarkany interes kto, z czego i w jaki sposób buduje swój dom za zarobione przez siebie pieniądze. Krytykę innych zacznij od siebie i nie pisz więcej takich postów bo są bardzo płytkie i wręcz obrażają budujących.

wg39070
03-12-2016, 16:43
Wrzucałem na forum dane dot.zachorowalności z tytułu jakości powietrza.Dane mówią za siebie.Kumpla dzieciak ma
zdiagnozowanego raka-powód 99% jakość powietrza.Nie chce mi się już dalej.Wystarczą oczy szeroko otwarte-problem widać z daleka...
Górników przemilczę.Większość polskich kopalni jest nierentowna.Powinna zostać dawno zamknięta.Z większości pozostałych opał ma takie rogi (Ri) ,że bez domieszki z młodego ruska czy kazacha-nie spalisz go na retorcie,a jedynie w elektrociepłowni.Wiedziałeś o tym?

O węglu, jego jakości i przydatności do palenia w domowych warunkach zależnie od kopalni z której pochodzi, wiem więcej niż ci się wydaje. Mój tato przepracował pod ziemią 26 lat, zaliczył kilka kopalń na górnym Śląsku. Można powiedzieć, że na węglu zęby zjadł. Pracował na "przodku" jśli ci to coś mówi. Nie dotykaj materii nie znanej dla ciebie.

TwojPan
03-12-2016, 16:51
Nie twój zasmarkany interes kto, z czego i w jaki sposób buduje swój dom za zarobione przez siebie pieniądze. Krytykę innych zacznij od siebie i nie pisz więcej takich postów bo są bardzo płytkie i wręcz obrażają budujących.

Interes żaden.Zdrowie mojego dziecka-już mój interes.Póki nie będzie takich norm jak NF 40 z wykluczeniem kotłów na paliwa stałe,będzie coraz gorzej.Te normy pomogą nabrać kultury w samym budowaniu-a to bezpośrednio wiąże się z zapotrzebowaniem energetycznym budynku.Zrozumiałeś?
Nikogo nie obrażam,daję jedynie nieco do myślenia.

wg39070
03-12-2016, 17:00
Interes żaden.Zdrowie mojego dziecka-już mój interes.Póki nie będzie takich norm jak NF 40 z wykluczeniem kotłów na
paliwa stałe,będzie coraz gorzej.Te normy pomogą nabrać kultury w samym budowaniu-a to bezpośrednio wiąże się z zapotrzebowaniem energetycznym budynku.Zrozumiałeś?
Nikogo nie obrażam,daję jedynie nieco do myślenia.

A co do "nieśmiertelnych słupów na wejściu" to przyznam ci rację. Dla mnie to jest totalna wiocha w większości przypadków i brak wyobraźni przestrzennej inwestorów.

jarekpolak
03-12-2016, 18:12
o widzę, że dyskusja o gustach. Za chwilę będzie, że mercedes to kicz a bmw wiocha? No tak tylko w Polsce tak można poniżać to czego sami nie mamy.

wg39070
03-12-2016, 18:18
o widzę, że dyskusja o gustach. Za chwilę będzie, że mercedes to kicz a bmw wiocha? No tak tylko w Polsce tak można po
niżać to czego sami nie mamy.

Ale, że co, że nie mam kiczowatych kolumn przed wejściem? A z autami to trafiłeś. Znam taki kawał: Jak zrobić sok z buraka? Wrzucić granat do BMW.

jarekpolak
03-12-2016, 18:32
Ale, że co, że nie mam kiczowatych kolumn przed wejściem? A z autami to trafiłeś. Znam taki kawał: Jak zrobić sok z buraka? Wrzucić granat do BMW.

Inteligentny bardzo.
To tak jakby ktoś zapytał Cię czy na co dzień taki ciemny jesteś czy do kominka wpadłeś?
bez urazy

Widzę, że nie zmieniło się wiele w tym wątku - wiele gadania o niczym oraz obrażania innych i mało konkretnych dyskusji.

Myjk
03-12-2016, 18:42
Nie twój zasmarkany interes kto, z czego i w jaki sposób buduje swój dom za zarobione przez siebie pieniądze. Krytykę innych zacznij od siebie i nie pisz więcej takich postów bo są bardzo płytkie i wręcz obrażają budujących.
Znowu standardowo wszystko pokiełbasiłeś. Prawda może boleć -- ale obrazą być nie może. Żyjemy w społeczeństwie, obok siebie -- i co robi sąsiad dotyczy wszystkich, szczególnie jak w swoim "oświeceniu" robi bzdury budowlane a potem truje innych.


O węglu, jego jakości i przydatności do palenia w domowych warunkach zależnie od kopalni z której pochodzi, wiem więcej niż ci się wydaje. Mój tato przepracował pod ziemią 26 lat, zaliczył kilka kopalń na górnym Śląsku. Można powiedzieć, że na węglu zęby zjadł. Pracował na "przodku" jśli ci to coś mówi. Nie dotykaj materii nie znanej dla ciebie.
To wiele wyjaśnia, skąd masz takie a nie inne podejście do tematu wyngla i z automatu stajesz w obronie "biednych" górników. Znowu ci standardowo logika szwankuje. Tylko sam fakt że ktoś pracuje przy komputerze nie oznacza automatycznie, że wie jak ten komputer jest zbudowany, podobnie jak górnik mizerne ma pojęcie na temat skutków spalania węgla. Poza tym nasze kopalnie od lat są nierentowne i trzeba do nich dokładać. Innymi słowy wszyscy się składają na pensyjki górników i związkowców.

wg39070
03-12-2016, 20:31
Znowu standardowo wszystko pokiełbasiłeś. Prawda może boleć -- ale obrazą być nie może. Żyjemy w społeczeństwie, o
bok siebie -- i co robi sąsiad dotyczy wszystkich, szczególnie jak w swoim "oświeceniu" robi bzdury budowlane a potem truje innych.


To wiele wyjaśnia, skąd masz takie a nie inne podejście do tematu wyngla i z automatu stajesz w obronie "biednych" górników. Znowu ci standardowo logika szwankuje. Tylko sam fakt że ktoś pracuje przy komputerze nie oznacza automatycznie, że wie jak ten komputer jest zbudowany, podobnie jak górnik mizerne ma pojęcie na temat skutków spalania węgla. Poza tym nasze kopalnie od lat są nierentowne i trzeba do nich dokładać. Innymi słowy wszyscy się składają na pensyjki górników i związkowców.

Nie bronię górników bo ...itd. Czekałem aż ktoś mi to wytknie i wytknął. Jeśli nie mieszkałeś na śląsku pomiędzy rdzennymi jego mieszkańcami to pewnych kwestii nie zrozumiesz i nawet nie będę próbował Ci tłumaczyć. Teraz dokładamy się wszyscy do sztucznie upadającego górnictwa, to fakt, ale nie zawsze tak było. Nie wiem ile masz lat i jak daleko sięgasz pamięcią, ja trochę pamiętam. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy chce zarobić na rodzinę a, że na śląsku to właśnie kopalnie zatrudniają na dzień dzisiejszy dużo ludzi, to i wielu z tego stanu rzeczy jest nie zadowolonych. Na koniec napisze, ze mój tato jest już długo na emeryturze i nie bronie górników z racji sentymentu. To po prostu ciężka praca i nie zrozumie tego ten, który o górnictwo się w jakiś sposób nie otarł. Z poziomu ekranu komputera i przed TV wszystko jest proste, czyli najlepiej zamknąć, ludzi wypieprzyć i na koniec zaorać. Nie jest to takie proste dla tych, którzy tam pracują i w innej pracy się nie widzą. Tylko nie pisz, że trzeba się było uczyć bo wszyscy nie możemy być magistrami z teczką, ktoś na to studenckie pokolenie musi zapracować.

jarekpolak
03-12-2016, 21:18
znam parę/paręnaście osób, które jeszcze 5-10 lat temu miały dobrze działający biznes a teraz albo zamknęły działalność albo pracują na granicy opłacalności a wszystko dlatego, że przyszło wielkie z zachodu i wyparło nasze polski, lokalne. Z węglem podobnie. Importują zamiast o swoje dbać to nie dziw, że górnictwo upada.
ps. w górnictwie tak jak wszędzie - im mniej pracownik robi, tym więcej zarabia, ale czy to nie przesada, żeby brać te 13,14 barbórki, deputat? dobrze, że już jedno ucięli bo z tego raczej też cena węgla się robi prawda? Może np. pracownik linii montażowej opla w pl powinien dostać jakąś corsę raz do roku? Czemu by nie?

Konto usunięte_1*
04-12-2016, 10:51
wiem z pewnego źródła że 14-tek już nie ma , deputat należy się tylko starym pracownikom a nowoprzyjętym od jakiegoś czasu już też nie , barbórki też strasznie wysokie 3 tys , zarobki połowy górnictwa to 2500 na rękę , dużo ? tak duużo za mało , tu u mnie w Opolski byle pracownikowi na budowie czy przy dociepleniach płacą 4 tys , jak ktoś pracował w górnictwie to wie ile tracił zdrowia , pomijając już takie kwiatki jak w piątej o 18-tej wszyscy rozpalają grila a górnik zapitala do roboty bo przecież tylko oni robią na 6 zmian czasem więcej ba nawet na 2 -gą w nocy idą do roboty , dale twierdzicie że to taka fajna robota ?

Liwko
04-12-2016, 11:11
wiem z pewnego źródła że 14-tek już nie ma , deputat należy się tylko starym pracownikom a nowoprzyjętym od jakiegoś czasu już też nie , barbórki też strasznie wysokie 3 tys , zarobki połowy górnictwa to 2500 na rękę , dużo ? tak duużo za mało , tu u mnie w Opolski byle pracownikowi na budowie czy przy dociepleniach płacą 4 tys , jak ktoś pracował w górnictwie to wie ile tracił zdrowia , pomijając już takie kwiatki jak w piątej o 18-tej wszyscy rozpalają grila a górnik zapitala do roboty bo przecież tylko oni robią na 6 zmian czasem więcej ba nawet na 2 -gą w nocy idą do roboty , dale twierdzicie że to taka fajna robota ?

Czy ktoś ich do tej pracy zmusza?

lolson28
04-12-2016, 11:22
Czy ktoś ich do tej pracy zmusza?

Jak górnik nie wykopie węgla , to elektrownia nie wytworzy energii i dupa Ci zmarznie.

מרכבה
04-12-2016, 11:40
Na koniec powiem wam tak.
Totalny zakaz spalania paliw stałych gdziekolwiek i w jakichkolwiek projektowanych nowych domach.
Amen.

A co z moimi krzakami ;) małego Pieca Rakietowego koledze bronisz ;) Problemem jest gigantyczne zapotrzebowanie na moc i ciepło
tych domów .. spokojnie to co idzie do jednego domu, powinno starczyć na małe osiedle domków.
Zresztą jak już - to myślę jak oczyszczać spaliny, aby reku nie zaciągał ;) ale to jest jedna z opcji .. bogatej listy do wyboru.
Może być totalnie bez grzania itp ..zobaczym

Brat mojego Taty - też Górnik przodowy - zaliczył 25lat na"dole" ale pali drewnem ..

Problem jest - jakość palenia i ilość palenia .. a nie samo palenie ..
Jak widzę jak teraz się pali tu i ówdzie, to głowa mała.. brunatny cenny dym leci w powietrze - trując niemiłosiernie w około.. a dom z cegły.. gdzie 40% izolacji takiej goownianej ściany .. to opory przejmowania ciepła.. !!!!!!!! jak coś z U =1,25-1,3 czyli na każdym 1m2 1,3 wata..na 1st różnicy.. a przy 0 st .. każdy metr kw ściany traci 25 .. wat !
jak by takiemu w domu zapalić tak .. 10 takich lampek po 25 wat.. to by białej gorączki dostał.. a że wungiel jeszcze tani.. to truje pół okolicy, bo nie nadąża nagrzać ..

Mnie nikt nie przekona, choć by mnie za nogi obejmował ! że jakieś grzanie to podstawa..
teraz przeróbka 3 C.O - i dom po 2 dniach .. już ma 5st w środku.. to jest zgroza !
ho z "tanim" grzaniem .. jak zabraknie chwilunie i już zębami trzeba strzelać.

A to wina wszelakiej maści fachowców, od "izolacji" pierwsze pierdaszyli - 5cm więcej nie ..teraz dobili do 10cm.. choć jak widzę niektóre domy muszą -mieć 5cm..inaczej dom będzie zdychał. dla tych termomodernizacji teraz robionych 5cm izolacją.. zakaz palenia należy się jak psu buda.

jarekpolak
04-12-2016, 11:41
napisałem, że jedno im ucięli i chodziło mi o czternastą wypłatę.
deputat z jakiej racji?
jak górnik nie wykopie to przypłynie statkami i przyjedzie wagonami zza granicy w dodatku za niższą cenę, a ta cena właśnie z tych deputatów i tym podobnych się bierze, tylko z czego 500+ się weźmie? W sumie i tak podobno jest nierentowne.

Liwko
04-12-2016, 11:42
Jak górnik nie wykopie węgla , to elektrownia nie wytworzy energii i dupa Ci zmarznie.

Nie o to chodzi. Idą do kopalni bo chcą tam pracować, nikt na siłę ich do tego nie zmusza. Więc biadolenie nad ciężkim losem górników jest zwyczajnie żałosne. Jakoś nikt nie biadoli nad ciężkim losem szambonurków.

Konto usunięte_1*
04-12-2016, 12:04
Nie o to chodzi. Idą do kopalni bo chcą tam pracować, nikt na siłę ich do tego nie zmusza. Więc biadolenie nad ciężkim losem górników jest zwyczajnie żałosne. Jakoś nikt nie biadoli nad ciężkim losem szambonurków.

to nie chodzi o biadolenie nad ich losem ale o takich jak ty którym zależy aby im dokopać , każdą robotę powinno się szanować bez wyjątków koniec kropka

מרכבה
04-12-2016, 12:08
Nie nie nie, negowanie pracy górnika jest nie na miejscu, to jest bardzo ciężka praca - u mojego wujka = wymiana stawów biodrowych.
Ciągłe ryzyko - że to czorne złoto zwali ci się na głowę, pył i syf .. dziękuje za taką robotę.
U nas węgiel jest drogi z jednego powodu - śląsk to jedno wielkie miasto .. kopać pod nim ? ciężko i głęboko .. na syberii kopią młotyką jak w polu.
Stąd węgiel "tani" chińczyk to samo czyni .. kopie płytko za węglem- plus jeszcze bardzo tania siła robocza.
No ale u nas się nie opłaca 1km wydobyć ..ale ciągnąć 5tyś km ? z chin/ ruskich ? opłaca się.. Ale jest tyle sposobów na ogrzanie domu ..
zresztą.
Czemu ludzie traktują np zrobienie porządnej izolacji jako przymus, a tak hura idą w palenie węglem ? tego nie rozumie, nowy dom + buchaj na węgiel..
coś tu jest nie tak, na izolacji będą psy wieszać, wymyślać argumenty że coś zdycha, nie zdycha.. ale kocioł jak truje pół okolicy it's ok .

adam_mk
04-12-2016, 13:10
"Czemu ludzie traktują np zrobienie porządnej izolacji jako przymus, a tak hura idą w palenie węglem ? tego nie rozumie, nowy dom + buchaj na węgiel..
coś tu jest nie tak, na izolacji będą psy wieszać, wymyślać argumenty że coś zdycha, nie zdycha.. ale kocioł jak truje pół okolicy it's ok . "

Obawiam się, żeś mało kumaty...
Patrzysz na problem, ale go NIE WIDZISZ!

Ludzie, skoro coraz drozej i ciężej się żyje, termoizolują i termomodernizują swoje domy.
Na tyle, na ile umieją i na ile kieszeń wytrzymuje.
Bo?
Bo węgiel coraz droższy.
W efekcie, często jest tak ( no bo UDAJE IM SIĘ cel osiągnąć) że kocioł, który był i lata całe się sprawdzał paląc CZYSTO zaczyna niedopalać, smrodzić, truć..
Trzeba go ostro dusić, bo chałupę przegrzewa!
A kto wyrzuca DOBRY (sprawdzony, znany, sprawny) kocioł?

Kumaci dodają do niego bufor..

Adam M.

imrahil
04-12-2016, 13:21
"Czemu ludzie traktują np zrobienie porządnej izolacji jako przymus, a tak hura idą w palenie węglem ? tego nie rozumie, nowy dom + buchaj na węgiel..
coś tu jest nie tak, na izolacji będą psy wieszać, wymyślać argumenty że coś zdycha, nie zdycha.. ale kocioł jak truje pół okolicy it's ok . "

Obawiam się, żeś mało kumaty...
Patrzysz na problem, ale go NIE WIDZISZ!

Ludzie, skoro coraz drozej i ciężej się żyje, termoizolują i termomodernizują swoje domy.
Na tyle, na ile umieją i na ile kieszeń wytrzymuje.
Bo?
Bo węgiel coraz droższy.
W efekcie, często jest tak ( no bo UDAJE IM SIĘ cel osiągnąć) że kocioł, który był i lata całe się sprawdzał paląc CZYSTO zaczyna niedopalać, smrodzić, truć..
Trzeba go ostro dusić, bo chałupę przegrzewa!
A kto wyrzuca DOBRY (sprawdzony, znany, sprawny) kocioł?

Kumaci dodają do niego bufor..

Adam M.

jasna sprawa, ale są gorsze przypadki. budują nowy dom, zwykle niedbale, wstawiają do niego kocioł węglowy i to w dodatku taki jak do starego większego domu i klops.

מרכבה
04-12-2016, 13:22
Obawiam się, żeś mało kumaty...
Patrzysz na problem, ale go NIE WIDZISZ!
to wiesz Ty.

Problem jest w mitach i legendach budowlanych

adam_mk
04-12-2016, 13:27
Zgadzam się w pełni!
Mniemanologia zamiast wiedzy!
Dlatego nie zmuszać tylko edukować należy.

Adam M.

Liwko
04-12-2016, 13:54
to nie chodzi o biadolenie nad ich losem ale o takich jak ty którym zależy aby im dokopać , każdą robotę powinno się szanować bez wyjątków koniec kropka

Po raz kolejny zadam pytanie. Czy ktoś ich do tej pracy zmusza?

adam_mk
04-12-2016, 14:16
Tak.
OKOLICZNOŚCI.
Lepszy jest diabeł znany od nieznanego.
A w tym kraju - lepiej jest być robolem z kilofem w garści (którym głupi robol przypierdoli zza ucha jak mu się co nie spodoba) jak właścicielem własnej małej firmy, który z definicji jest ZŁODZIEJEM I PRZESTĘPCĄ SKARBOWYM.

Uważasz, że jak się urodzisz wśród lasów w rodzinie drwala to naturalne jest, ze zostajesz... marynarzem?

O to chodzi...

Adam M.

Liwko
04-12-2016, 14:36
Brawo. Okoliczności ich zmuszają. Jeszcze raz brawo za dedukcję :)

Myjk
04-12-2016, 14:52
Ta, okoliczności. Tymczasem specjalistów wszelkiej maści brakuje... Choćby właśnie z branży budowlanej. Ja całe życie przy kompie z własną DG, się właśnie zapisałem na kurs na instalatora urządzeń sanitarnych vel hydraulika. ;D

TwojPan
04-12-2016, 15:16
Czemu ludzie traktują np zrobienie porządnej izolacji jako przymus, a tak hura idą w palenie węglem ? tego nie rozumie, nowy dom + buchaj na węgiel..
coś tu jest nie tak, na izolacji będą psy wieszać, wymyślać argumenty że coś zdycha, nie zdycha.. ale kocioł jak truje pół okolicy it's ok .
Takimi tekstami kończą się uwagi na temat kultury budowania w Polsce:

Nie twój zasmarkany interes kto, z czego i w jaki sposób buduje swój dom za zarobione przez siebie pieniądze. Krytykę innych zacznij od siebie i nie pisz więcej takich postów bo są bardzo płytkie i wręcz obrażają budujących.
I dlatego potrzebne jest nowe prawo budowlane i normy takie jak NF40.A nie dotacje na nowe śmierdzące kotły klasy 5,które od klas poprzednich różni ceramika wewnątrz kotła,na której pozostaje sporo więcej pyłów.I tyle.Żadnej więcej różnicy.

מרכבה
04-12-2016, 15:52
Mój interes, jak mi ktoś rzopę przystawia do nosa i puszcza bąki to jest mój interes!
ludzie już tak mają, puścić soczystego bąka - źle .. puszczać siarczyste dymy z komina przykraszone
odpadami plastiku dobrze

מרכבה
04-12-2016, 16:04
Zgadzam się w pełni!
Mniemanologia zamiast wiedzy!
Dlatego nie zmuszać tylko edukować należy.

Adam M.

Zgadzam się, czasem miniemanologia czepia się każdego, też nie jestem wolny od niej.
Co nie znaczy że nie widzę upartych, opornych na wiedzę dystkutatnów.
Ale już z kolegą rozpracowujemy jedną miejscowość, właśnie dobrym przykładem.
Jak dasz przykład -pociągniesz za sobą więcej i to chyba droga tej edukacji.

jarekpolak
04-12-2016, 16:42
Trzeba sie uczyć było to by siedział w kierownictwie na powierzchni skoro już tak chce w górnictwie robić.
U mnie była wielka fabryka, w sumie to było kilka zakładów pracy i ludzie też zżyci byli ale sie rozdupczyło i co? Żałuje ktoś mnie, że za granicą muszę pracować bo więcej firm niż klientów w okolicy? Nikt mi trzynastki nie daje i nie kładzie ceramicznej zamiast modułowej, żeby mi więcej dać zarobić...
sie uczyć trzeba było, ale co, jak się w szkołę kamieniami rzucało.
takie czasy, że ludzie migrują za pracą ale są tacy co siedzą przy spódnicy mamusi i biadolą, że pracy nie ma.

wg39070
04-12-2016, 17:52
Trzeba sie uczyć było to by siedział w kierownictwie na powierzchni skoro już tak chce w górnictwie robić.
U mnie była wielka fabryka, w sumie to było kilka zakładów pracy i ludzie też zżyci byli ale sie rozdupczyło i co? Żałuje ktoś mnie, że za granicą muszę pracować bo więcej firm niż klientów w okolicy? Nikt mi trzynastki nie daje i nie kładzie ceramicznej zamiast modułowej, żeby mi więcej dać zarobić...
sie uczyć trzeba było, ale co, jak się w szkołę kamieniami rzucało.
takie czasy, że ludzie migrują za pracą ale są tacy co siedzą przy spódnicy mamusi i biadolą, że pracy nie ma.

Skoro siedzisz za granicą ,znaczy to dobitnie, że po drodze ci do szkoły nie było. Ale w myśl przysłowia- "Ciężkie były teczki, lżejsze będą woreczki", siedź i dorabiaj szwaba czy innego holendra. Nie wytykaj innym wykształcenia, bo jak pisałem wcześniej, nie możemy być wszyscy magistrami, ktoś na ten cały bajzel musi zarobić.

TwojPan
04-12-2016, 18:13
Trzeba sie uczyć było to by siedział w kierownictwie na powierzchni skoro już tak chce w górnictwie robić.

Jarek,bez urazy..ale mam pytanie.Na jednym z fotek twojego domu,nad wejściem jest balkon i okno.Powiedz mi jedną rzecz.Jak mogłeś się zgodzić na to,aby okno zostało tak zamontowane.Mówię o tej wypiankowanej dziurze nad górną ramą okna?Rozumiem,w czasie budowania rozkalibrowali otwór okienny...ale można tam było wkleić styropian przed zamontowaniem okna,potem zapiankować.Nawet jeśli nie robiłeś ciepłego montażu,to takiego ubytku w murze,akurat tutaj się nie powinno wypełniać samą pianą....

kulibob
04-12-2016, 18:20
I dlatego potrzebne jest nowe prawo budowlane i normy takie jak NF40.A nie dotacje na nowe śmierdzące kotły klasy 5,które od klas poprzednich różni ceramika wewnątrz kotła,na której pozostaje sporo więcej pyłów.I tyle.Żadnej więcej różnicy.

I co da CI NF40?? skoro nadzór budowlany u nas to fikcja każdy robi co chce i jak chce.

TwojPan
04-12-2016, 18:51
I co da CI NF40?? skoro nadzór budowlany u nas to fikcja każdy robi co chce i jak chce.
Zgoda.I to wymaga zmiany.Skoro i geodeta będzie odbierał budynek pod względen wys.,rozmieszczenia itd. to może kiedyś i kierownikowi budowy przybędzie obowiązków.
Tak czy siak.Zerknij na fotkę powyżej.Tak się montuje okna?Nie dosyć że sama piana,to jeszcze słońce jej nie oszczędzało.Nawet jej nie zabezpieczyli choćby zwykłą zaprawą.Po takiej dawce UV,gość ma tam sito.Zwykła łobuzerka.

marcus312
04-12-2016, 20:12
Szczęść Boże wszystkiego najlepszego z okazji Barbórki .Dziękujemy wam za wasz trud i wydobycie węgla .:rolleyes:https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjTh43DrNvQAhVDjCwKHZriDXsQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fslonskogodka.com%2F%3Fp%3D29768&psig=AFQjCNHovdUauj7BqfT8LjUYIX7u87HOxA&ust=1480968707824090
http://tvn24bis.pl/surowce,78/premier-swietowala-barborke-wspolnie-z-gornikami-kwk-brzeszcze,697035.html

jarekpolak
04-12-2016, 20:34
Jarek,bez urazy..ale mam pytanie.Na jednym z fotek twojego domu,nad wejściem jest balkon i okno.Powiedz mi jedną rzecz.Jak mogłeś się zgodzić na to,aby okno zostało tak zamontowane.Mówię o tej wypiankowanej dziurze nad górną ramą okna?Rozumiem,w czasie budowania rozkalibrowali otwór okienny...ale można tam było wkleić styropian przed zamontowaniem okna,potem zapiankować.Nawet jeśli nie robiłeś ciepłego montażu,to takiego ubytku w murze,akurat tutaj się nie powinno wypełniać samą pianą....

styropian jest zapchany, tylko od zewnątrz jakby go nie widać a widać jedynie piankę.375015

trochę się poziomy nie zgadzały :p

mirekaudi
05-12-2016, 06:27
Po raz kolejny zadam pytanie. Czy ktoś ich do tej pracy zmusza?

Po raz kolejny zadam pytanie. Czy ktoś cie zmusza do przebywania w okolicy gdzie PALĄ WĘGLEM?

Liwko
05-12-2016, 06:36
Po raz kolejny zadam pytanie. Czy ktoś cie zmusza do przebywania w okolicy gdzie PALĄ WĘGLEM?

A ten jak zwykle ni z gruszki ni z pietruszki. Dlaczego ja mam się gdzieś wyprowadzić? Niech spadają do jakiegoś rezerwatu ci którzy smrodzą węglem. To ich powinno się odizolować.

JTKirk
05-12-2016, 06:44
problem w tych, że ich jest więcej...

Liwko
05-12-2016, 06:57
problem w tych, że ich jest więcej...

No niestety. Na szczęście to gatunek pomału wymierający.

mirekaudi
05-12-2016, 07:18
A ten jak zwykle ni z gruszki ni z pietruszki. Dlaczego ja mam się gdzieś wyprowadzić? Niech spadają do jakiegoś rezerwatu ci którzy smrodzą węglem. To ich powinno się odizolować.

widać nie zależy ci na zdrowiu, lub myśleć nie potrafisz. W twoim przypadku to drugie wyklucza to pierwsze, niestety.

Myjk
05-12-2016, 07:21
Po raz kolejny zadam pytanie. Czy ktoś cie zmusza do przebywania w okolicy gdzie PALĄ WĘGLEM?
Podobny "argument" mieli palacze papierosów. Jak się nie podoba, to wypad z restauracji, albo na deszcz spod wiaty przystankowej -- bo se palacz musi dymka puścić. To palący przeszkadzają i szkodzą innym, a nie odwrotnie. Dlatego w końcu palaczy utemperowano a nie odwrotnie. Podobnie będzie z palaczami paliw stałych. Czasu tylko potrzeba.

Liwko
05-12-2016, 07:28
widać nie zależy ci na zdrowiu, lub myśleć nie potrafisz. W twoim przypadku to drugie wyklucza to pierwsze, niestety.

To że jest to forum budowlane nie oznacza, że mam dyskutować z pustakiem. Lecisz do ignorowanych, będziesz miał tam doborowe towarzystwo tobie podobnych.

marcus312
05-12-2016, 08:35
Widziałem 26 letniego górnika, co w 4 os. na dwa tygodnie do Egiptu sobie zawitał.
W Egipcie wczasy sa tansze niz nad polskim morzem :D

cactus
05-12-2016, 09:13
Górnicy narzekają i biadolą ale wypłat to oni akurat małych nie mają. Zwykle żona siedzi w domu bo z jednej wypłaty rodzina żyje co w dzisiejszych czasach już samo w sobie jest niespotykane.
Mam jeszcze mieszkanie w dzielicy górników i często stoje na poczcie z jakimś awizem i przychodzą tacy panowie w sile wieku, czasem wyglądają nawet na takich przed 50tką (swoją drogą dlaczego nie robia im przelewów na konto?) i odbierają tak srednio 4400-4800zł emerytury, a w tej samej kolejce stoi babcia, która odbiera tą sama emeryture tyle że 850zł.
Wiem że kopalnie ciagle napędzają w pewnym stopniu ten region i bez nich na kilka lat zrobi sie spora dziura, ale kiedyś trzeba przeciąć tą pempowine z kasą z państwa. Cały naród utrzymuje kilka zakładów, które kompletnie nie maja sensu bytu ze względów ekonomicznych.

marcus312
05-12-2016, 10:07
Chłopy to do łopaty i fedrować wegiel to zarobicie, tym bardziej trzeba ratowac górnictwo chociazby ze wzgledu jak tu piszecie na dobre zarobki niech chociaz jakas grupa ludzi w tym kraju dobrze zarobi :lol2:

Alessandro
05-12-2016, 10:53
W wielu gminach ogrzewania centralnego nie ma nawet połowa mieszkań. Nowe domy w Polsce mają zazwyczaj ogrzewanie gazowe. Poza miastami ogrzewanie z sieci niemal nie istnieje.

http://biqdata.wyborcza.pl/jak-palimy-w-piecu?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

W dalszym ciągu rodacy preferują inwestowanie w świątynie,krzyże, panów w koloratkach i inne gusła toruńskie zamiast zainwestować w zdrowie. W czystą wodę i powietrze. To jest nasz, polski sposób rozwoju cywilizacyjnego

jarekpolak
05-12-2016, 16:34
Widzę, że włącza się do dyskusji coraz więcej tych, którzy mieliby finansowe korzyści po wprowadzeniu zakazu.