PDA

Zobacz pełną wersję : Czy będzie zakaz palenia węglem???



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

marcus312
12-12-2016, 15:26
Czytaj więcej na http://www.pb.pl/4651065,14033,ministerstwo-walczy-ze-smogiem?utm_source=copyPaste&utm_medium=referral&utm_campaign=Firefox (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.pb.pl%2F465106 5%2C14033%2Cministerstwo-walczy-ze-smogiem%3Futm_source%3DcopyPaste%26utm_medium%3Dre ferral%26utm_campaign%3DFirefox)
To moze byc dobre rozwiazanie ale jak oni sobie poradza z obliczaniem tego musieli by chyba wymienic licznik i zaplombowac urzadzenia grzewcze zeby nic innego nie dało sie pod to podłaczyc bo odrazu zaczna kombinowac i podłaczac wszystko tam gdzie taniej :rolleyes:

lolson28
12-12-2016, 15:35
Atrakcyjna taryfa nocna dla domu który potrzebuje ogrzewania przez całą dobę jak mróz przyjdzie. Hehe . Wychodzi na to że są nadwyżki w nocy , jak to pompiarze krzyczą , ale jak by tu biednemu to wcisnąć ???

מרכבה
12-12-2016, 15:40
Lolson28 jest inna opcja izolacja i jeszcze raz izolacja, buli pompiarzy tu nie będę

lolson28
12-12-2016, 15:51
Lolson28 jest inna opcja izolacja i jeszcze raz izolacja, buli pompiarzy tu nie będę

Odpowiedz mi na jedno pytanie. Czytam Twoje wypowiedzi i wiem że planujesz izolować dom swoich rodziców. Z zapotrzebowaniem na ciepło chcesz zejść bardzo nisko. Ile planujecie zainwestować , a ile już jest zainwestowane ? Wypowiedzi typu zrobię sam daruj sobie. Potrafisz to ogarnąć jedną kwotą ?

מרכבה
12-12-2016, 15:54
a przy ogrzewaniu pompą ciepła ogrzewanie kominkiem wychodzi drożej biorąc pod uwagę 270zl/mp. a no to dowiezienie drewna do centrum warszawki - tyle kosztuje .. u mnie mp buka - 130-150zł . http://brzozowiak.pl/ogloszenie.php?nr=1518089

A co do pompy ciepła .. owszem .. owszem .. ale one są dobre kiedy mało chcą.

lolson28
12-12-2016, 15:56
To jeszcze raz powtorze,w dobrze zbudowanym domu nie opłaca grzać kominkiem a przy ogrzewaniu pompą ciepła ogrzewanie kominkiem wychodzi drożej biorąc pod uwagę 270zl/mp.
Dałem przykład domu projektowego 150m2 i 13500kWh czyli gazem 3300zl lub swiadomego inwestora i dobrego domu 150m2 o 4500kWh i gazem 1100zl.
Morał jakiś z tego wyciagniesz ?

Ile tych domów dobrze zbudowanych jest ? Co z resztą, mają zburzyć i dobrze zbudować ? Chcesz zakazać spalania paliw stałych bo ludzie mają źle domy zbudowane ? Czy może atrakcyjną taryfę nocną im zaproponujesz ?

Jarecki79
12-12-2016, 16:00
Morał jakiś z tego wyciagniesz ?

Morał wyciągam taki,że tak tik-tak strzelając Arturo72 zbanowany i powraca pod nowym nickiem, taka bańka-wstańka

lolson28
12-12-2016, 16:04
Czary mary hokus pokus dla takiego jak Ty ale dla myślącego projektowa ściana BK24+12cm styro to U=0,21 w cenie 76zl/m2 za materiał a już silka 18cm+20cm styro to U=0,13 w cenie 76zl/m2.
Ponownie jakiś morał z tego wyciągniesz czy dalej będziesz robił z siebie sierote ?
Rezygnacja z komina i kotłowni to dalsze oszczędności ok.15tys.zl za które można nabyć WM z odzyskiem ciepła.
Liczyć i myśleć nie nauczono ?

Arturo żebyś ty czepił się tak starego budownictwa jak czepiłeś się nowego. Myślę że przez te lata co tu katujesz coś byś na pewno wymyślił.

Jarecki79
12-12-2016, 16:13
ale pellet to jedno z nie wielu paliw stałych które działa cdn

Zacytuję od tego i wkleję pod sobą kilka postów
Pod sobą, bo chcę każdy temat oddzielić.

Zacznę od tego,że przy produkcji energii oraz ciepła w tej dużej skali uważam,że dywersyfikacja jest bardzo dobra
Dywersyfikacja nie musi oznaczać,że coś jest tańsze, przynajmniej niekoniecznie dzisiaj.

Żyjemy w Polsce, więc zacznę od tego jak to widzę.
Dość spory kraj jak na warunki EU i zróżnicowany terytorialnie
Musimy jako Państwo w sposób globalny nauczyć się wykorzystywać potencjał danego regionu

1. Energia odnawialna
np. wiatraki, ustawiać tam, gdzie wieje, najmocniej nad morzem i pewnie w grę wchodzą jeszcze góry
Niestety terytorialnie zajmuje to sporo miejsca a produkcja energii jak na obszar, który to zajmuje jest dość mała, co nie znaczy,że nic nie znacząca

Problemem wiatraków jest to,że działają jak wieje i od siły wiatru zależy tez produkcja energii, nie możemy więc decydować czy sterować, kiedy my chcemy produkowac energię, tylko zdajemy się na "los"
Na zachodzie do tego źródła energii musi istnieć alternatywa w postaci równoważenia braku prpdukcji energii przez te wiatraki z innych źródeł.

Z energią wiatrowa jednak dość sporo się już w naszym kraju dzieje, ale też jest sporo protestów także wszelkiej maści ekologów, a to zaburzają drogi ptaków, a to hałas, a to znowu,że w pobliżu takowych nie ma robaków w ziemi itp. historyje

Musimy jednak mieć świadomość, że to tez nie bierze się znikąd, tylko jest kosztem czegoś, coś przyrodzie zabieramy.

Z tych źródeł "odnawialnych" jest jeszcze fotowoltaika
Mówiąc o dużej skali wyobrażam sobie,że np. mamy także tereny pustynne, pustynia błędowska chociażby (33km2 lotnych piasków) 10km długości i szerokość do 4km
Wyobrażam sobie zatem,że na sporym kawałku takiej pustyni można postawić taką elektrownię fotowoltaiczną. Problemem będzie pewnie doprowadzenie kabli przesyłowych oraz utrzymanie tej elektrowni i jakiś przemysłowy sposób na czyszczenie "luster" czy też "zwierciadeł" plus pewnie walka z ekologami, którzy będą wymyślać,że są tam jakieś rzadkie mrówki, żabki etc.

lolson28
12-12-2016, 16:14
Przez te 7 lat wyraźnie zmniejszyl się odsetek nieswiadomych inwestorów chcacych ogrzewać nowy dom ekogroszkiem i zainteresowanych kupnem kotła na paliwo stałe.
Pozostają jedynie rzadkie całkowite ..... które niezbyt lotne są w liczeniu.

Arturo , jakby przez te 7 lat wyraźniej zmniejszył się odsetek tych co najbardziej kopcą, to dziś nie byłoby problemu.

מרכבה
12-12-2016, 16:15
Z zapotrzebowaniem na ciepło chcesz zejść bardzo nisko. Ile planujecie zainwestować , a ile już jest zainwestowane ? Wypowiedzi typu zrobię sam daruj sobie. Potrafisz to ogarnąć jedną kwotą ? ile już poszło - nie wiele .. 6m3 izolacji. na 30cm skosów.
Już widzę jak "fachowiec" bierze do ręki 30cm styropianu- więcej się ogada niż zrobi .. a jeszcze na złość
sam materiał tj izolacja na 350m2 i 30cm izolacji to jakieś 16kzł .. plus nowe okna ip .. uzbiera się tego .. teraz 30-35mp drewna trzeba sfajczyć..
spokojnie wyjdzie około 50kzł .. przy fachowcach .. a tymi ręcami .. przynajmniej koszt izolacji będzie wcenie..40-50zł fachowcy biorą..
a 1m2 izolacji to jak by nie było wypada 48 zł.. a drugie 50zł.. za marudzenie ?
Cel ? komfort .. i jeszcze raz komfort .. opłaca się robić samemu..
centralne postawiłem na nogi, aż się zdziwiłem .. jeden gwincik podciekał .. kropelka na min .
Gwintowanie ręczne rury 6/4 jest nawet zdrowe i wyrabia krzepę.

Jarecki79
12-12-2016, 16:18
2. Północ i wschód kraju jest mocniej zalesiony

Tutaj można zatem w jakims stopniu nie degradującym środowiska pomyśleć o elektrociepłowniach i produkcji prądu z wykorzystaniem drewna
tyle,że nie w sposób rabunkowy

Tutaj można rozmawiać o tych rozwiązaniach np. na pellet

Trzeba jednak to tak zorganizować, aby na przestrzeni kolejnych 50-80lat to co zostanie wycięte mogło być odbudowane i odrosnąć.

Jak zawsze będe protesty lokalnej społeczności oraz ekologów a to żabki a to fauna i flora a to parki narodowe. No nie ma nic za darmo, ale można z głową, pytanie czy mądrości w narodzie wystarczy, aby się ekomafii nie wystraszyć ale jednocześnie nie zniszczyć przyrody

מרכבה
12-12-2016, 16:21
Loloson28http://forum.muratordom.pl/showthread.php?213470-Marzenia-si%C4%99-spe%C5%82niaj%C4%85-Arnika-skazana-na-superenergooszcz%C4%99dno%C5%9B%C4%87&highlight=arnika szkoda że zdjęcia poszły .. 98% Kolega robił swoimi siłami.
Sterownika i elektroniki nie ogarniam jeszcze, może kiedyś - tj chodzi o wykonanie płytki i zaprogramowanie.
A klejenie płyt EPS"a .. wolę sam, niż użerać się z wykonawcą i tłumaczyć czemu - nie na placki..

http://www.baubiologie.at/_system/bilder/141/big/projekt_Biohof_Achleitner___OOe__laengste_Strohwan d_Oesterreichs_2069.jpg kostka słomy

Jarecki79
12-12-2016, 16:23
3. Ogólnie pojęty śląsk
Na węglu leży mówiąc w skrócie, tutaj zatem rację bytu powinny mieć NOWO BUDOWANE, NOWOCZESNE I WYPOSAŻONE W NAJNOWSZE ROZWIĄZANIA I FILTRY
elektrociepłownie węglowe. Wysokokaloryczne opały, mniejsza szkodliwość

Tu znowu nie można się przestraszyć pseudo ekologów i protestów, teren silnie zaludniony, więc krzyki mieszkańców najgłośniejsze, niestety ileś lat do tyłu ktoś pozwolił budować się nad terenami kopalni i jest jak jest (podobne problemy mamy przy budowie domów blisko rzek na terenach zalewowych, tez swego czasu jacyś ograniczeni urzędnicy na to zgode wyrazili i mamy co mamy). Też trzeba tu mądrze i twardo zadziałać, aby wilk był syty i owca cała.

Jarecki79
12-12-2016, 16:27
4. Na przykładzie Wielkopolski i jeszcze może woj. zach-pomorskiego
Te rejony rolnictwem stoją

Tutaj zatem powinniśmy patrzeć na tzw biospalarnie w kwestii produkcji ciepła i energii, tak sie to robi m.in. w Holandii
Z tego co kojarzę ze spotkań z nauką można wykorzystując potencjał rolniczy tego rejonu produkować jak pamiętam bodajże ropę czy jakieś palne oleje.
Nie wiem na ile jest to technologia przemysłowa i mająca sens i racje bytu w skali makro, ale technologiczne rozwiązania w tym kierunku są możliwe.


i chyba w skrócie na tym zakończę swoje luźne przemyślenia o produkcji energii i ciepła w Polsce.
Bardzo ogólnie i zarysowując jedynie potencjały danych części kraju.

Tak bym to widział u nas w Polsce poza podziałami robiąc wszystko z rozmysłem i poszanowaniem człowieka i środowiska. Cały problem w tym wszystkim to walka z ekoterroryzmem i głupimi przepisami bardziej populistycznymi niż pro ekologicznymi


Do atomu i odpadów po nim nie jestem w żadnej mierze przekonany i nie chciałbym, aby taka bombka ekologiczna na terenie naszego kraju powstała

marcus312
12-12-2016, 16:30
Atrakcyjna taryfa nocna dla domu który potrzebuje ogrzewania przez całą dobę jak mróz przyjdzie. Hehe . Wychodzi na to że są nadwyżki w nocy , jak to pompiarze krzyczą , ale jak by tu biednemu to wcisnąć ???

Pisza ze beda do tego piece z rozbudowana akumulacja cieplna czyli grzanie tylko w taniej taryfie:rolleyes:

Potrafisz to ogarnąć jedną kwotą ?
Mniej wiecej na 200m2 typowy klocek ceny 60tys 100tys 120 tys zalezy od firmy i ca ma byc zrobione:P

מרכבה
12-12-2016, 16:33
Mniej wiecej na 200m2 typowy klocek ceny 60tys 100tys 120 tys zalezy od firmy i ca ma byc zrobione no .. i jeszcze się urzerać ..
u mnie nie ma ekipy która skalała się montażem 15cm, a co dopiero 30cm .. biadolenia masa.. wykładów czemu tak a nie .. szkoda prowadzić, jak
sam nie zrozumie taki wykonawca, to będzie olewał, wyzłośliwiał się itp.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217809-R-amp-K-buduje-nowy-dom-ZX35-standard-PASYWNY-w-rozs%C4%85dnej-cenie/page86 proszę Kolega zdiełał hand made..
bez "fachowców" to się tak odbywa - zwietrzy dobry biznes.. będzie kleił styropian ..
Szkoda że naciągnie mitów .. i swoją fizykę budowli stworzy, dać mu proste U policzyć ..
zęby w ścianę .. on nie wie.. no to jak..
ilu takich złapałem ? jeden gada - a to nie będzie oddychać.. a ja mu wtedy - od wentylacji jest wentylacja z rekuperacją .. - co to jest ? później sza .. jadł by z ręki ..
Owszem sprawność manualna wyćwiczona- to wszystko co można się spodziewać, to dobre zatarcie tynku .. którego może nie być ..

Jedyną biedą było brak spawarki, bo i bufor by się wyspawało i inne rzeczy.. teraz jest po biedzie.
Okna też - większość fix ..

a i nie patrzę czy to ma sens czy nie .. jak ktoś wątpi to możemy urządzić mały sybir ..
po 2 dniach jak temperatura spadnie poniżej 5st .. i się prześpi .. to wyleczy się skutecznie z
domów z ciepłych pustaków. Brakło C.O i skutecznie utwierdziło mnie ..że izolacja.. a później to wyjdzie jak wyjdzie..co z C.W.U

lolson28
12-12-2016, 16:42
ile już poszło - nie wiele .. 6m3 izolacji. na 30cm skosów.
Już widzę jak "fachowiec" bierze do ręki 30cm styropianu- więcej się ogada niż zrobi .. a jeszcze na złość
sam materiał tj izolacja na 350m2 i 30cm izolacji to jakieś 16kzł .. plus nowe okna ip .. uzbiera się tego .. teraz 30-35mp drewna trzeba sfajczyć..
spokojnie wyjdzie około 50kzł .. przy fachowcach .. a tymi ręcami .. przynajmniej koszt izolacji będzie wcenie..40-50zł fachowcy biorą..
a 1m2 izolacji to jak by nie było wypada 48 zł.. a drugie 50zł.. za marudzenie ?
Cel ? komfort .. i jeszcze raz komfort .. opłaca się robić samemu..
centralne postawiłem na nogi, aż się zdziwiłem .. jeden gwincik podciekał .. kropelka na min .
Gwintowanie ręczne rury 6/4 jest nawet zdrowe i wyrabia krzepę.

Pomijam fakt że do starego domu chcesz 30 cm przykleić. Teraz mur ma ile ? 40 cm ? Gdzie zamontujesz te nowe okna ? W styropianie ? Pomijam wersję estetyki .
50 000 ? A gdzie reszta. Pianki , kleje , siatki , kołki , kolor inne duperele. Cały środek do malowania po wymianie okien. Ta izolacja spasuje Ci do konstrukcji dachu ?
Dodaj może jeszcze jakieś obróbki blacharsko-dekarskie , rynny.

Kobra64 dobrze pisał że 100-120 tyś. Teraz wytłumacz to temu co ma dylemat czy kupić tonę węgla na zimę , czy może książki do szkoły.

ps. O wentylacji zapomniałem

lolson28
12-12-2016, 16:44
Pisza ze beda do tego piece z rozbudowana akumulacja cieplna czyli grzanie tylko w taniej taryfie:rolleyes:

Mniej wiecej na 200m2 typowy klocek ceny 60tys 100tys 120 tys zalezy od firmy i ca ma byc zrobione:P

Piece z akumulacją jak manna z nieba polecą. Dla każdego .

ps. Dziękuję za wycenę.

מרכבה
12-12-2016, 16:49
No ja liczyłem wykonanie z robocizną .. za metr + cena izolacji .. A murem się nie przejmuje - zupełnie ..ponieważ tak zaprojektowałem tą modernizację, aby
to nie był problem .. wyobraź sobie że jest tak ustawione .. pod łącznie 80cm dodatkowej warstwy.. bez szkody w jakimś tunelowym widzeniu, odcięci światła itp.
Okna bez względnie w izolacji oczywiście ..
Wersja koniec końców wyjdzie z wełną mineralną .. i pierwotną elewację z projektu .. wygląda to nieziemsko, na szczęście dom sprzyja temu

Jak wcześniej pisałem - wybrać jedną elewację i zrobić i poczuć różnicę .. nikt nie będzie brał lokalnej ekipy - aby zrobić 10cm izolacji .. wydać na to tyle co za 30cm i.. jeszcze mieć to spartaczone.

Trzeba jak najwięcej łączyć prac, teraz szykuje się kopanie studni, później podprowadzenie wody do kotłowi= wybranie przy fundamencie i wykorzystanie tego wykopu i zrobienie izolacji termicznej przy okazji. Większy problem to schody wejściowe, potrzeba wzmocnić i dać wsparcie i odciąć od budynku - jak ma być to dobrze wykonane i zrobione.
Balkony - wada i jednocześnie bardzo dobra baza do przeróbki.. dolny balkon do wycięcia, górny skrócony maksymalnie. Przy wymianie dachu - skosy zostały za izolowane już .. ale też "fachowiec" olał temat i zrobił puste miejsce, bo nie miał czym ciąć styropianu..
teraz jak zobaczył bym pana od izolacji.. który tnie piłką styropian .. miło i grzecznie .. dziękuje, sam sprzątaj styropian ..
od tego jest drut oporowy, czy specjalny nóż do cięcia, a nie haratanie krzywo piłką :(
Teraz trzeba będzie to poprawić .. i do piankować/ lub wdmuchnąć jakiś materiał ...
wełnę/ celulozę ..
Tym się nie martwię .. tzn wykonaniem izolacji termicznej, nikt nad głową nie wisi, jeść to nie woła.

Zrobi się jedną, apetyt wzrośnie na resztę, nie chodzi o mnie.

Dobrze że jest bufor ciepła - łagodzi moc kotła, daje możliwość puszczenia na grzejniki
odpowiedniej temperatury, kolejny wydatek to będzie założenie palnika na pelet.

Kluczem do ostatecznego zwycięstwa będą okna ..

lolson28
12-12-2016, 17:34
A jaki to problem ? Kolejne czary mary hokus pokus :D
http://oknotest.pl/montaz-okien/sfs-intec-system-jb-d

Arturo przy ścianie 20 cm ok , a przy ścianie 40-50 cm ? Co się z tego okna robi ? Bunkier ? To po pierwsze. Po drugie kolega ładnie to opisuje bo ma więdzę i zdolności twórcze. Wyobraźnię. Własnymi siłami chce to robić. Tylko ilu takich jest co z chęcią wskoczy na rusztowanie na wysokość 8 metrów i będą sobie jechać z robotą.
Pamiętaj też o innym aspekcie , że kolega nadal będzie spalał paliwa stałe. Nadal dymek z komina poleci. Wiadomo że nie w takich ilościach jak przed modernizacją.

מרכבה
12-12-2016, 17:54
Spalać trzeb czysto i efektywnie, komin jest tajnym/ poufnym buforem ciepła .. jak by nie było to jest 7,5 -8 m słupa ceglanego - który jest nagrzany do parudziesięciu stopni, też to ma znaczenie. http://www.passivhausprojekte.de/index.php#d_11 np
3888 argumentów - za ciepłym budowaniem http://www.passivhausprojekte.de/index.php#d_16 i inne Loloson28 lukaj .. patrz ile ma kumin ..
ale to padło by każde lobby :) prócz kuminkowego :)

Jeśli spalanie w czymś co ma 2-5 kW mocy będzie równie czyste co z gazu, to czemu nie.
Oczywiście to jest jedna z opcji, prawdopodobnie będzie jeszcze bufor 350-500 L który będzie jako sprzęgło z instalacją solarną, dom jest tak wystawiony pięknie cudnie na działanie słońca, że grzech nie skorzystać.

Ale pierwsze to odpowiednia przeróbka kotła na dolniaka, to podstawa aby wypalać totalnie czysto, coś się zaprojektuje.

A wykonanie różnych rzeczy ? wielu ludziom się nie chce, a tym którzy by chcieli - trafi się przysyracz który międli - nie opłaca się itp .. znalazł się ekonomista ..

wg39070
12-12-2016, 18:34
[QUOTE=Liwko;7361336]Znowu gówno wiesz.
Jeżeli już palę w kominku (tej jesieni dwa razy), to tylko w okresach przejściowych jak nie działa podłogówka. Jak podłogówka działa to palenie w kominku jest już mało przyjemne.[/QUO
TE]

A u mnie jest bardzo przyjemne bo kominek napędza podłogówkę, haha.

klaudiusz_x
12-12-2016, 18:45
W tych chałupach z lat 70-siątych są ogromnie okna + duża ich ilość.
Więc nie piszcie głupot, że wyjdą bunkry.

Lejecie wodę na młyn i uważacie się za nie wiem kogo.
Zejdzcie na ziemię!

A jeśli nawet ktoś już wymienił te okna na nowe, tam są szerokie nadproża, więc tak czy tak ściemniacie.

Artur ma rację, powinien być dawno zakaz palenia paliwami stałymi, ewentualnie dopuszczony, ale kontrola co rok syfu z komina, tak jak przegląd auta.

Wdychamy syf przez niewłaściwe spalanie, skracamy sobie życie!
A Wy dalej jesteście oburzeni.
Ludzie umierają za szybko, to dobrze?
Sprawdzcie co jest przyczyną tego.
Zanieczyszczone powietrze uśmierca więcej ludzi niż wypadki samochodowe, które u nas są znacznie częstrze niż na zachodzie.

Zejdzcie na ziemie, przeanalizujnie fakty.

Otwórzcie umysły.
Nie wszystko da się zrobić od razu.

Ale negowanie zmniejszonego trucia, zastanówcie się nad tym!

TwojPan
12-12-2016, 19:00
W tych chałupach z lat 70-siątych są ogromnie okna + duża ich ilość.
Więc nie piszcie głupot, że wyjdą bunkry.

W moim nowym namiocie 63% elewacji to okna.Zapotrzebowanie budynku o metrażu 137m2(garaż 63m2-,odizolowany,nieogrzewany-w bryle budynku) to ok 6021kWh/rok.,co daje ok 35,8 kWh/m2 rok.
Przegroda U=0,080 [W/m2K] .

klaudiusz_x
12-12-2016, 19:06
Masz nowy dom.
Większość innych, nowych, ma mało przeszkleń plus dodatkowo dzielone na pół pośrodku.
Więc te stare dziury na okna w starszych domach, wcale nie są otworami strzelnicowymi, tak jak tu jest to sugerowane.


Z tego co widzę w moim regionie,

TwojPan
12-12-2016, 19:07
Do atomu i odpadów po nim nie jestem w żadnej mierze przekonany i nie chciałbym, aby taka bombka ekologiczna na terenie naszego kraju powstała
Ja ,natomiast chciałbym,natychmiastowego zakazu spalania paliw stałych w gospodarstwach domowych.Bez względu na koszta użytkowników.Był czas na naukę,negocjacje,prośby,niekaralność,bezprawie .Teraz cierpią niewinni.Dzieci i dorośli.
Żadne tam ,czyste spalanie.Węgiel do elektrociepłowni i na eksport.Górnicy na emerytury,kompanie węglowe out.
Ekogroszek i tak od dawna,powinien być sprzedawany jedynie w dużych marketach,pod stała kontrolą.Żadne tam składy z opałem,gdzie piasek i woda zamieniają się w złotówki...

TwojPan
12-12-2016, 19:09
Masz nowy dom.
Większość innych, nowych, ma mało przeszkleń plus dodatkowo dzielone na pół pośrodku.

Przeszklenia domu,są jego "furtką na zyski".Trzeba planować rozmieszczenie domu,elewacji,okien..Jak i sam dom.Do ograniczenia światła,mamy sporo instrumentów.Od łamaczy światła,aż po żaluzje fasadowe...

lolson28
12-12-2016, 19:11
W tych chałupach z lat 70-siątych są ogromnie okna + duża ich ilość.
Więc nie piszcie głupot, że wyjdą bunkry.

Więc więcej $ potrzeba na ich wymianę.



Wdychamy syf przez niewłaściwe spalanie, skracamy sobie życie!

To naucz ludzi właściwie spalać. Nie zakazuj.



Zanieczyszczone powietrze uśmierca więcej ludzi niż wypadki samochodowe, które u nas są znacznie częstrze niż na zachodzie.

Skoro są częstsze to zakazać ludziom jeździć.



Artur ma rację, powinien być dawno zakaz palenia paliwami stałymi, ewentualnie dopuszczony, ale kontrola co rok syfu z komina, tak jak przegląd auta.


Artur jest zaślepiony tylko na nowe budownictwo.

wg39070
12-12-2016, 19:11
Ja ,natomiast chciałbym,natychmiastowego zakazu spalania paliw stałych w gospodarstwach domowych.Bez względu na koszta użytkowników.Był czas na naukę,negocjacje,prośby,niekaralność,bezprawie .Teraz cierpią niewinni.Dzieci i dorośli.

Żadne tam ,czyste spalanie.Węgiel do elektrociepłowni i na eksport.Górnicy na emerytury,kompanie węglowe out.
Ekogroszek i tak od dawna,powinien być sprzedawany jedynie w dużych marketach,pod stała kontrolą.Żadne tam składy z opałem,gdzie piasek i woda zamieniają się w złotówki...

Ile osób masz na utrzymaniu, ile dzieci? Pytam. Ile masz lat i jak zarabiasz na życie? Tak łatwo i szybko wszystkich byś zwolnił a resztę zaorał. Odpowiedz na moje pytania.

klaudiusz_x
12-12-2016, 19:13
Przeszklenia domu,są jego "furtką na zyski".Trzeba planować rozmieszczenie domu,elewacji,okien..Jak i sam dom.Do ograniczenia światła,mamy sporo instrumentów.Od łamaczy światła,aż po żaluzje fasadowe...

Widzę to po moim, mimo że zrezygnowałem z dzielenia na pół (20cm okna).

Winien jest ustawodawca, ale tego wybiera tłum bez wiedzy.
Stąd znaczne pogorszenie powietrza w moim regionie.
Massa nowych domów plus śmieciuchy.
Dodatkowo w starych możliwość wymiany na śmieciuchy.

klaudiusz_x
12-12-2016, 19:18
Ile osób masz na utrzymaniu, ile dzieci? Pytam. Ile masz lat i jak zarabiasz na życie? Tak łatwo i szybko wszystkich byś zwolnił a resztę zaorał. Odpowiedz na moje pytania.

Ale dla Ciebie zabranie społeczeństwu 28 milionów lat nic nie znaczy...

lolson28
12-12-2016, 19:20
.Górnicy na emerytury,kompanie węglowe out.


Przecież by się w rządzie pozabijali jakby im tyle pieniędzy do podziału zostało.

Kto później zapłaci temu górnikowi na utrzymanie rodziny ? ten bankrut ZUS ?

wg39070
12-12-2016, 19:25
Ale dla Ciebie zabranie społeczeństwu 28 milionów lat nic nie znaczy...

Odpowiadanie pytaniem na pytanie to unikanie odpowiedzi. Już wszystko o Tobie wiem, nie musisz nic więcej pisać. Jest dokładnie tak jak przewidziałem.

TwojPan
12-12-2016, 19:27
Kolego,może nie jak kobra,ale na węglu i spalaniu się nieco znam.
Mam drugi kocioł,bo pierwszy instalator wepchał mi 25kW.Przerobiłem forum,znalazłem takich co mają wiedzę i mam kocioł 12kW.Zmieniłem sterownik z topowego za 1,5k,na taki za 500pln ,nie dla tego że mnie stać,ale dla tego by w największym procencie wykorzystywać własne pieniądze zapłacone za opał.Wydałem sporo pieniędzy,by z mojego komina nie widac było dymu.Palę najdroższym opałem na rynku.W międzyczasie,moi sąsiedzi,spalili mnóstwo butetek PET,drewna i co tam popadło.Mają Lexusa i kilka aut dostawczych wartych sporo pod domem i firmę budowlaną.
Moje dziecko choruje,bo mieszkam na poddaszu i od zimy do lata wdychamy smrody z kotłów sąsiadów,kupionych z garaży w Dziadowej Kłodzie-to takie regionalne zagłębie kotłów.
Musiałem kupić nawilżacz/oczyszczacz powietrza za prawie 3k pln,aby można było normalnie oddychać w domu.Kto mnie pytał,czy mnie na to stać?
Mam gdzieś górników,handlarzy opałem i farsę z 5 klasą kotłów na eko-która modernizuje kotły o ceramikę w ich wnętrzu.
Bo to tylko się zmienia w ich budowie.Miałem ceramikę w swym kotle.Nie ma tam filtrów,specjalnych komór itd.Zwykłą ceramika na której osadzi się większość pyłów ,a zamocowana w komorze spalania,podniesie temp spalania i doprowadzi do osadzenia ich na ceramice na tym etapie spalania...To całe cudo 5 klasy kotłów.

klaudiusz_x
12-12-2016, 19:30
Odpowiadanie pytaniem na pytanie to unikanie odpowiedzi. Już wszystko o Tobie wiem, nie musisz nic więcej pisać. Jest dokładnie tak jak przewidziałem.

Czytałeś moje wcześniejsze wypowiedzi? Najwyraźniej coś przeoczyłeś.

A teraz wyobraź sobie,że przez węgiel i jego niewłaściwe spalanie zabierają Ci okres na oczekiwanie na 1 dziecko.
Bo o tyle przez węgiel niewłaściwie spalany krócej żyjemy.

Do tego dochodzą ogromne koszty na leczenie, leczenie chorób, których by nie było.

Jaro0106
12-12-2016, 19:34
Ja ,natomiast chciałbym,natychmiastowego zakazu spalania paliw stałych w gospodarstwach domowych.Bez względu na koszta użytkowników.Był czas na naukę,negocjacje,prośby,niekaralność,bezprawie .Teraz cierpią niewinni.Dzieci i dorośli.
Żadne tam ,czyste spalanie.Węgiel do elektrociepłowni i na eksport.Górnicy na emerytury,kompanie węglowe out.
Ekogroszek i tak od dawna,powinien być sprzedawany jedynie w dużych marketach,pod stała kontrolą.Żadne tam składy z opałem,gdzie piasek i woda zamieniają się w złotówki...

jestem za pod jednym warunkiem zakaz spalania czegokolwiek czyli paliwa kopalne , zakaz samochodów spalinowych , pozamykać wszystkie elektrownie weglowe gazowe i na biomasę wtedy będziemy szczęśliwsi i zdrowsi,

lolson28
12-12-2016, 19:35
Kolego,może nie jak kobra,ale na węglu i spalaniu się nieco znam.
Mam drugi kocioł,bo pierwszy instalator wepchał mi 25kW.Przerobiłem forum,znalazłem takich co mają wiedzę i mam kocioł 12kW.Zmieniłem sterownik z topowego za 1,5k,na taki za 500pln ,nie dla tego że mnie stać,ale dla tego by w największym procencie wykorzystywać własne pieniądze zapłacone za opał.Wydałem sporo pieniędzy,by z mojego komina nie widac było dymu.Palę najdroższym opałem na rynku.W międzyczasie,moi sąsiedzi,spalili mnóstwo butetek PET,drewna i co tam popadło.Mają Lexusa i kilka aut dostawczych wartych sporo pod domem i firmę budowlaną.
Moje dziecko choruje,bo mieszkam na poddaszu i od zimy do lata wdychamy smrody z kotłów sąsiadów.Kupionych z garaży w Dziadowej Kłodzie,to takie regionalne zagłębie kotłów.
Musiałem kupić nawilżacz/oczyszczacz powietrza za prawie 3k pln,aby można było normalnie oddychać w domu.Kto mnie pytał,czy mnie na to stać?
Mam gdzieś górników,handlarzy opałem i farsę z 5 klasą kotłów na eko-która modernizuje kotły o ceramikę w ich wnętrzu.

Hehe. Ale bezczelny typ. Sam truje a gada na innych . Górników ma gdzieś , ale gdyby nie górnik nie kupiłby najdroższego węgla.

lolson28
12-12-2016, 19:37
jestem za pod jednym warunkiem zakaz spalania czegokolwiek czyli paliwa kopalne , zakaz samochodów spalinowych , pozamykać wszystkie elektrownie weglowe gazowe i na biomasę wtedy będziemy szczęśliwsi i zdrowsi,

Zaraz Ci napiszą że samochody to nic, a elektrownie są cacy.

klaudiusz_x
12-12-2016, 19:42
Hehe. Ale bezczelny typ. Sam truje a gada na innych . Górników ma gdzieś , ale gdyby nie górnik nie kupiłby najdroższego węgla.
Gdybu tak wszyscy palili, normy nigdzie nie byłyby przekroczone.

wg39070
12-12-2016, 19:43
Hehe. Ale bezczelny typ. Sam truje a gada na innych . Górników ma gdzieś , ale gdyby nie górnik nie kupiłby najdroższego węgla.

On tym "najdroższym" nie syfi, jak twierdzi. Jak można być tak zadufanym w sobie i źle życzącym innym ludziom człowiekiem? Najlepiej górników out a węgiel od ruskich.

lolson28
12-12-2016, 19:45
Gdybu tak wszyscy palili, normy nigdzie nie byłyby przekroczone.

Zgadzam się z Tobą. Teraz wymyśl co zrobić żeby wszyscy tak palili.

A odnośnie bezczelnego typka to poczytaj kilka stron wcześniej jak sam pisał że nawet jak dymu nie widać to i tak trutka leci.

klaudiusz_x
12-12-2016, 19:45
On tym "najdroższym" nie syfi, jak twierdzi. Jak można być tak zadufanym w sobie i źle życzącym innym ludziom człowiekiem? Najlepiej górników out a węgiel od ruskich.

Przecież napisał, chce zakazu.
Wtedy zmieni kocioł na coś innego .
Przy okazji znacznie dłużej będzie żył, nie wydając na leki, chemię dla dzieci i siebie.
Tak to ciężko zrozumieć?

klaudiusz_x
12-12-2016, 19:47
Zgadzam się z Tobą. Teraz wymyśl co zrobić żeby wszyscy tak palili. .
Tylko bat :P
Przyjmujemy ich całą masę.
Ale ten jeden dodatkowy, może być krytyczny.

A odnośnie bezczelnego typka to poczytaj kilka stron wcześniej jak sam pisał że nawet jak dymu nie widać to i tak trutka leci.


Bo leci.
I nikt temu nie zaprzeczy.
To jest oczywiste.

TwojPan
12-12-2016, 19:48
On tym "najdroższym" nie syfi, jak twierdzi. Jak można być tak zadufanym w sobie i źle życzącym innym ludziom człowiekiem? Najlepiej górników out a węgiel od ruskich.

Węgiel od ruskich,mój amigos -jest prawie w każdej mieszance jaka kupujesz.Kazach itd-występuje w większości mieszanek węgla.Bo nasz ,z takimi rogami (Ri) nie da się spalić na domowej retorcie bez domieszki.Rozumiesz to?

TwojPan
12-12-2016, 19:53
Bo leci.
I nikt temu nie zaprzeczy.
To jest oczywiste.

Przecież o tym pisałem.
Nie napisałem,że dbam aby nie truć,ale dbam by truć najmniej-i za najmniej...
Pewnie dla wielu z Was to hipokryzja posiadacza kotła na eko.Ale gdyby dziś wszedł zakaz spalania paliw stałych w gospodarstwach domowych,to jestem przygotowany.Nie prowadzę biznesu 30lat,ale odpalam klimatyzatory w grzaniu,plus kospel na -20deg i przeżyję te koszta.Byle bym nie widział dymu za oknem z kominów sąsiadów...
amen.

lolson28
12-12-2016, 19:54
Przecież napisał, chce zakazu.
Wtedy zmieni kocioł na coś innego .


Dlaczego nie zmienił 5 lat temu ? Dlaczego nie dał przykładu ?




Bo leci.
I nikt temu nie zaprzeczy.
To jest oczywiste.


Wiec dlaczego nadal truje ?

lolson28
12-12-2016, 19:59
.Byle bym nie widział dymu za oknem z kominów sąsiadów...
amen.

Dym widać truje, nie widać truje.
Dym widać truje, nie widać truje.
Dym widać truje, nie widać truje.
Dym widać truje, nie widać truje.

Przeżyłby koszty grzania energią elektryczną ale nadal truje.

lolson28
12-12-2016, 20:03
Tylko bat :P
Przyjmujemy ich całą masę.
Ale ten jeden dodatkowy, może być krytyczny.


Ale bat to kara czy zakaz bo nie rozumiem ?

TwojPan
12-12-2016, 20:09
Dym widać truje, nie widać truje.
Dym widać truje, nie widać truje.
Dym widać truje, nie widać truje.
Dym widać truje, nie widać truje.

Przeżyłby koszty grzania energią elektryczną ale nadal truje.

Masz problemy ze zrozumieniem prostego przekazu?
Co daje jednostkowy przekaz w postaci:
Hej,grzeje już bez węgla :)
Na to inni:
Mamy cie daleko w dupce,my dalej spalamy nasze czarne złoto !
Na to Ty:
Nie palcie węgla,bo poumieramy od tego syfu....
Oni:
Ale my mamy małe dzieci i kredyty do spłacenia za nowy dom
I ty na koniec:
Przepraszam,jestem katolikiem,palcie -wasze dzieci muszą żyć,a moje ....mogą umierać w waszym przetrwaniu...

lolson28
12-12-2016, 20:12
Co daje jednostkowy przekaz w postaci:
Hej,grzeje już bez węgla :)


Daje przykład do naśladowania, daje również jednego truciciela mniej.

TwojPan
12-12-2016, 20:14
Widzę to po moim, mimo że zrezygnowałem z dzielenia na pół (20cm okna).

Winien jest ustawodawca, ale tego wybiera tłum bez wiedzy.
Stąd znaczne pogorszenie powietrza w moim regionie.
Massa nowych domów plus śmieciuchy.

To nie wina inwestora.To wina prawa.Normy takie jak NF 40,zaostrzą wydawanie pozwoleń na budowę.Choć nie są lekarstwem.Bo inwestor wpadnie na ze sto pomysłów,aby je obejść.
Tylko po to,aby kupić kuchnie za 60-70k pln na pokaz,albo kafle Made in Italy za 300pln/m2,A na ścianę ....trzeba zaoszczędzić,wystarczy 15cm styro.
Normalnie,mentalnie-po polsku :)

TwojPan
12-12-2016, 20:16
Daje przykład do naśladowania, daje również jednego truciciela mniej.

Hehhhhhheeeeeeeeee!
Przepraszam.

lolson28
12-12-2016, 20:17
Hehhhhhheeeeeeeeee!
Przepraszam.

Teraz podsyp węgla.

TwojPan
12-12-2016, 20:22
Teraz podsyp węgla.
Wybacz.Nie podejmę dyskusji.
Największą niewiedzą i głupotą w inwestycji typu nowy dom,jest najpierw kredyt-a potem typowe zachowanie polskiego burżuja.Mój dom i wara od niego.
I to się nie zmieni.Nigdy.
Niestety.
Wygrałeś.

TwojPan
12-12-2016, 20:37
Zadowolony?

wg39070
12-12-2016, 20:38
Wybacz.Nie podejmę dyskusji.
Największą niewiedzą i głupotą w inwestycji typu nowy dom,jest najpierw kredyt-a potem typowe zachowanie polskiego burżuja.Mój dom i wara od niego.

I to się nie zmieni.Nigdy.
Niestety.
Wygrałeś.

Mam nowy dom, ogrzewany gazem plus kominek z PW czyli wg obiegowej opinii truję innych. Napiszę jak wyżej: MÓJ DOM I WARA OD NIEGO. Dopóki posiadam kominek, który można kupić i użytkować legalnie, dopóty będę w nim palił ile wlezie i kiedy tylko będę miał na to ochotę!

lolson28
12-12-2016, 20:44
Wybacz.Nie podejmę dyskusji.
Największą niewiedzą i głupotą w inwestycji typu nowy dom,jest najpierw kredyt-a potem typowe zachowanie polskiego burżuja.Mój dom i wara od niego.
I to się nie zmieni.Nigdy.
Niestety.
Wygrałeś.

A jaka jest największa głupota i niewiedza w inwestycji typu stary dom ?


Zadowolony?

Nie , bo problem nadal jest nierozwiązany.

TwojPan
12-12-2016, 20:44
Napiszę jak wyżej: MÓJ DOM I WARA OD NIEGO. Dopóki posiadam kominek, am nowy dom, ogrzewany gazem plus kominek z PW czyli wg obiegowej opinii truję innych. który można kupić i użytkować legalnie, dopóty będę w nim palił ile wlezie i kiedy tylko będę miał na to ochotę!
Brawo!
Dokup solary,brakuje ich w noworyszowym standardzie :lol2:

wg39070
12-12-2016, 20:54
Brawo!
Dokup solary,brakuje ich w noworyszowym standardzie :lol2:

Nie jestem nowobogacki, do wszystkiego doszedłem z pracy rąk. Ty natomiast masz zero kultury i też sam do tego doszedłeś. Solary szpecą ładny dach a mnie stać na podgrzanie wody gazem.
Aha, kopiować tekstu też nie umiesz.

TwojPan
12-12-2016, 21:00
Nie jestem nowobogacki, do wszystkiego doszedłem z pracy rąk. Ty natomiast masz zero kultury i też sam do tego doszedłeś. Solary szpecą ładny dach a mnie stać na podgrzanie wody gazem.
Aha, kopiować tekstu też nie umiesz.

Napisz proszę,o zaletach "kotłowni" w salonie,kuchni-czy gdzie tam masz ten kominek.Jakie jego koszta,komina itd.Ile drewna potrzeba na sezon,jakie powierzchnie na składowanie,ile kosztowały-no chyba że leci mokry opał z lasu :)
Nie uwierzę tez ze nie czyścisz szyby w kominku bo oczyszczasz drewno z kory.....
I jak wygląda pomieszczenie w którym palisz/przepalasz?Co ile je malujesz/dbasz?
Dziękuję.
P.S.
Solary nie szpecą dachu,a kieszeń.
Niebawem pokaże ci baterie fotowoltaiczne na dachu.Są jak cienki LED TV :)

wg39070
12-12-2016, 21:02
Palę brykietem Barlinek. Odpowiedź na resztę pytań brzmi - a kto bogatemu zabroni?

TwojPan
12-12-2016, 21:05
Odpowiedź na resztę pytań brzmi - a kto bogatemu zabroni?
Czyli ...My way or the highway?
Tyle ,że normalnie.Po polsku?

oszczednyGrześ
12-12-2016, 21:07
nie jest .. tylko mamy za duże potrzeby - jak dom np moich Rodziców potrzebuje 30-35 mp drewna, a po modyfikacjach zjadał by 3-4 mp to różnica jest kolosalna, na każdym takim budynku i nie potrzeba nam putinowskiego gazu..

Jakież modyfikacje poczyniono że taki wynik?!

adam_mk
12-12-2016, 21:16
Takie coś wyczytałem....

"Ludzie umierają za szybko, to dobrze?

A teraz wyobraź sobie,że przez węgiel i jego niewłaściwe spalanie zabierają Ci okres na oczekiwanie na 1 dziecko.
Bo o tyle przez węgiel niewłaściwie spalany krócej żyjemy.

Do tego dochodzą ogromne koszty na leczenie, leczenie chorób, których by nie było."

OCZYWIŚCIE, ŻE TO DOBRZE!!!
To WSPANIALE!!
Jest szansa, że zanim ZUS totalnie padnie skończy się kadencja i problem na WROGA (co władzę podebrał) spadnie!
DOBRZE MU TAK!

Ty aspołeczny jesteś? Źle chcesz dla "dobrej zmiany" i wspaniałego PISu pod wodzą prezesa!
Uważaj - bo zostaniesz ekskomunikowany!
Emeryt ma zdechnąć po pierwszej a góra drugiej emeryturze!!!
JAK inaczej ten biedny ZUS sobie poradzi?...
(tylko WTEDY da się utrzymać wysokość emerytury jako "przyzwoitą")

Im wyższe koszty leczenia tym wyższe PODATKI od lekarstw, usług itp w procesie leczenia...
POJEBAŁO CIĘ? CHCESZ WYLECZYĆ?!!!
WROGU NARODU!!!
LECZYĆ trzeba a nie - wyleczyć.
W wyleczeniu nie ma KASY!!!

A bo to jeden coś traci?
No i dobrze, ze żyjesz krócej... ZUS wspomożesz i problemy rządu zmniejszysz...
Chciałbyś żyć wiecznie? PASOŻYCIE?

Oczywiście, coś się wymyśli, coś się obieca, czegoś się zakaże, coś się opodatkuje - i do następnej kadencji jakoś zleci...

BARDZO jesteście aspołeczni...
Nic tylko byście chcieli żyć DŁUGO i zdrowo...
FE!

Adam M.

TwojPan
12-12-2016, 21:20
POJEBAŁO CIĘ? CHCESZ WYLECZYĆ?!!!
WROGU NARODU!!!
Adam M.
Adam to Ciebie p....,a to i od już dawna.
Trzeba zapobiegać leczeniu.Gdybyś nie był chory,zrozumiałbyś co ci uczyniono....

adam_mk
12-12-2016, 21:24
Ja rozumiem...
SAM se wszystko robię.
Jak muszę - leki też, ale ja to umiem.
MNIE myślenie nie boli.

Trzeba zapobiegać leczeniu....
No JAK? Koncerny medyczne będziesz wysadzał w powietrze?
MONARCHIĘ wprowadzisz?

Obudź się, bo bredzisz w półśnie.

Adam M.

miedziannik
12-12-2016, 21:43
Witam.
Adam,masz coś takiego na myśli
http://www.vibronika.eu/jod-niechciana-prawda
http://ukryteterapie.pl/strona/cholesterol
Jest tego od cholery i trochę tylko trzeba poszukać.:p
Polecam również to
http://davidicke.pl/forum/medycyna-niekonwencjonalna-zdrowie-dieta-f7.html
Kopalnia wiedzy na temat zdrowia.
Też sam się leczę,bo wiem jak.Lekarze mają leczyć ale nie WYLECZYĆ,w przeciwieństwie do weterynarza.:D
Pozdrawiam.

adam_mk
12-12-2016, 23:31
Weterynarz pracuje PRYWATNIE.
To JA mu płacę a i to wtedy, jak jestem zadowolony z tego, co robi.
Jak rozumiem co robi i widzę efekt.

Lekarze mają PROCEDURY i zgodnie z nimi mają leczyć zapisując LEKARSTWA.
Dużo, ciągle, przez lata całe.




Tak, ale nie tylko to.
Dużo więcej jest tu skurwysyństwa niż się wydaje.


Adam M.

JTKirk
13-12-2016, 06:00
LECZYĆ trzeba a nie - wyleczyć.
W wyleczeniu nie ma KASY!!!


abstrahując już od tematu wątki...napisał tak jak jest...

asolt
13-12-2016, 07:04
Ja rozumiem...
SAM se wszystko robię.
Jak muszę - leki też, ale ja to umiem.
.

Adam ty sie tu marnujesz na tym forum, umiesz produkowac leki to załóż firme farmaceutyczną. Nie ma swiecie lepszego interesu. Po co jałowe dyskusje na forum, czy nie lepiej zajac sie tym co przyniesie prawdziwą kasę.

Jaro0106
13-12-2016, 07:28
Internet może być zbawieniem i przekleństwem zarazem, co widać na przykładzie tego wątku. Niestety internet jest też dla dużej grupy ludzi źródłem zdobywania pieniędzy nie zawsze w dobrej wierze. Laikowi jak widać na załączonym obrazku ciężko się w tym połapać, ciężko odcedzić fakty od insynuacji i nie popartych niczym teorii.

miedziannik
13-12-2016, 07:30
Witam.
Adam,jeśli weterynarz nie wyleczy ci krowy,konia,czy innego zwierza,więcej do niego nie pójdziesz,bo masz straty.:p
Na ludziach się zarabia kosztem ich zdrowia,jest o wiele gorzej niż myślisz,choć wiesz sporo.
Ba są nawet "podziemia" w szpitalach ratujący ludziom życie.;)
Panie andrzeju,gdyby adam był lekarzem,wyleczył by ludzi ale bardzo krótko=brak sprzedanych chemicznych lekarstw=odebranie licencji,albo zostałby bardzo biednym lekarzem.:o
Pozdrawiam.

Liwko
13-12-2016, 07:44
A u mnie jest bardzo przyjemne bo kominek napędza podłogówkę, haha.

Mógłbym cię prosić o zdjęcie wkładu pod koniec palenia?

Jaro0106
13-12-2016, 08:02
Jak w każdym zawodzie są ludzie z powołania a są tacy co robią to wyłącznie dla pieniędzy także wśród lekarzy tyle że w tej profesji bardziej bije to po oczach.

Myjk
13-12-2016, 08:06
Dlatego właśnie od zawsze lepiej zapobiegać, niż się potem (próbować) leczyć.

wg39070
13-12-2016, 08:18
Mógłbym cię prosić o zdjęcie wkładu pod koniec palenia?

Zdjęcie, o które prosiłeś. Fakt faktem, że nie jest to koniec palenia tylko poranne rozpalanie. Pragnę nadmienić, że wkład jak i szyba nie były czyszczone z pozostałości po kilku poprzednich dniach. Palę brykietem, jak widać. Zrobię zdjęcie pod koniec palenia i wstawię.

375733

מרכבה
13-12-2016, 09:16
W tych chałupach z lat 70-siątych są ogromnie okna + duża ich ilość.
Więc nie piszcie głupot, że wyjdą bunkry. nie wyjdą bo to najlepsze domy do modernizacji - domy około kostkowe.. no ale ..
uczą jak pisać w Żeszowie rosły rzułte rurze, na ktrure usiadła rzułta jaskułka.. to jest ważniejsze nirz nasze zdrowie, nirz rzycie ..
uwieżycie - rze to sprawa rzycia i smierdzi.ci

idąc tokiem bunkrów .. to powinniśmy nie nosić czapek - bo głowy wielkie, grubych kurtek - bo grubo wyglądamy - argumenty naprawdę godne oddać rękę za nie.
Curz(cóż) ja poradzę, rze -że jest warzniejsze nirz zdrowie i komfort.

kulibob
13-12-2016, 09:23
Internet może być zbawieniem i przekleństwem zarazem, co widać na przykładzie tego wątku. Niestety internet jest też dla dużej grupy ludzi źródłem zdobywania pieniędzy nie zawsze w dobrej wierze. Laikowi jak widać na załączonym obrazku ciężko się w tym połapać, ciężko odcedzić fakty od insynuacji i nie popartych niczym teorii.

A od czego jest ten temat? Zlatują się trole łączenie zemną i każdy pierdoli jak potłuczony byle pierdolić :) że on ma rację i że on jest mądrzejszy:). A prawda jak zwykle leży po środku.

מרכבה
13-12-2016, 09:30
A od czego jest ten temat? Zlatują się trole łączenie zemną i każdy pierdoli jak potłuczony byle pierdolić że on ma rację i że on jest mądrzejszy. A prawda jak zwykle leży po środku. chwila chwila ;) to lepiej iść - dać się złowić na słodką gadkę marketingową, iść na waleta do sklepu - gdzie pan sprzedawca wyda wyrok 20kW na 100m2 :rotfl: albo jakiś "fachowiec" który będzie praskał śmiechem na internet - a dobrze wie, że jego "fachowość" zostanie szybko obnażona w takim miejscu. Tak jak temat - izolacja = bunkier.. myślał ktoś z tych którzy tak piszą ? czy to faktycznie prawda..
Nie wierzę, aby ktoś kto żyje w tym kraju był na tyle nie sprytny, aby nie mógł rozwalić tego tematu, jak osadzenie okien / nie bunkrowe itp

Liwko
13-12-2016, 09:44
Zdjęcie, o które prosiłeś. Fakt faktem, że nie jest to koniec palenia tylko poranne rozpalanie. Pragnę nadmienić, że wkład jak i szyba nie były czyszczone z pozostałości po kilku poprzednich dniach. Palę brykietem, jak widać. Zrobię zdjęcie pod koniec palenia i wstawię.

375733

Poranne rozpalanie? Po co, żeby było ciepło? Zawsze myślałem, że w kominku dla klimatu rozpala się wieczorem. Ale widać co kraj to obyczaj.
Do podobnej wielkości domu mam wkład 6kW, ty 16kW. Mówisz że tą całą moc odbierze posadzka? A może spora część pójdzie w komin?

מרכבה
13-12-2016, 09:56
Liwko .. ile pójdzie w komin .. to ilość m3 wyliczona w górnej części komina i zmierzenie temperatury spalin np jak u mnie
50cm nad posadzką strychu .. co daje jakieś 8m słupa ceglanego o masie paru ton cegły rozgrzanego do nastu stopni ..(taki bufor)
teraz mierząc temperaturę spalin mam stratę w komin, to nie jest aż takie trudne do wyliczenia.
Np piec 16 kW .. potrzebuje 16x10m3 = 160m3 powietrza przy nominalnej mocy i .. teraz jak spaliny mają 200st..dt jest 180 =
1,168 kg/m3 (suche powietrze ;) ) . co daje 1,168*160=186 kJ/StC *180 = 33 638 kJ przy tej delcie podzielić przez 3600 = 9,34 kW a po godzinie 9,34 kWh ..
straty .. coś to inaczej wygląda niż podają pododucenty ..

wg39070
13-12-2016, 09:56
Poranne rozpalanie? Po co, żeby było ciepło? Zawsze myślałem, że w kominku dla klimatu rozpala się wieczorem. Ale widać co kraj to obyczaj.
Do podobnej wielkości domu mam wkład 6kW, ty 16kW. Mówisz że tą całą moc odbierze posadzka? A może spora część pójdzie w komin?

I co 6-cioma kw ogrzejesz spory dom? Ja moim kominkiem ogrzewam cały dom, więc po co mam palić dla klimatu? Bez sensu to co napisałeś. A poranne rozpalanie w moim przypadku jest właśnie po to, aby było ciepło. Posadzek mam około 210 m2. Wątpię, żeby 6 kw dało radę.

Liwko
13-12-2016, 10:31
I co 6-cioma kw ogrzejesz spory dom? Ja moim kominkiem ogrzewam cały dom, więc po co mam palić dla klimatu? Bez sensu to co napisałeś. A poranne rozpalanie w moim przypadku jest właśnie po to, aby było ciepło. Posadzek mam około 210 m2. Wątpię, żeby 6 kw dało radę.

No widzisz, a ja nie robię nic i mam w domu ciepło.
6KW to mało na taki dom? Moja pompa 8kW ogrzewa mój dom od siedmiu lat i uważam, że jest przewymiarowana. Świadczy o tym pierwsza zima gdzie na zewnątrz było -27, a w łazience (źle ustawiona krzywa grzewcza) +28.
Zeszłej zimy przy -5 na zewnątrz wysłałem sterownik od PC do wgrania nowego softu. Trzy dni jechałem na samym kominku. Wystarczyło że pootwierałem wszędzie drzwi (mam dwie antresole) i w całym domu było ciepło. Przy tej temperaturze zewnętrznej wystarczyło, że kominek jechał na pół gwizdka.

Tak wygląda pod koniec palenia

https://lh3.googleusercontent.com/55H5xCYkqk1nl1yA_g7B1IoC2_NWyKCIv9iMRc71adS5vQI7cn hPEgTrAp22RUp6V15r_2NB1ejXZg=w1280-h1024-no

מרכבה
13-12-2016, 10:32
I co 6-cioma kw ogrzejesz spory dom? Ja moim kominkiem ogrzewam cały dom, więc po co mam palić dla klimatu? Bez sensu to co napisałeś. A poranne rozpalanie w moim przypadku jest właśnie po to, aby było ciepło. Posadzek mam około 210 m2. Wątpię, żeby 6 kw dało radę.

Wyobraź sobie - że mając dom który potrzebuje około 10 wat /m2 mocy .. 6 kW kominkiem uciągniesz 600m2 .. spokojnie - ponieważ .. jak jest cieplej nadwyżkę mocy można wpakować w bufor.. i na noc kiedy przy -30 potrzeba więcej energii- to weźmiesz z nadprodukcji dziennej tak dla przykładu. jak masz 30wat obciążenie - to 200m2 .. jak 20 to 300m2 rachunek prosty..

Liwko
13-12-2016, 10:34
Posadzek mam około 210 m2.

Nie liczy się posadzek tylko kubaturę!

plusfoto
13-12-2016, 10:39
I co 6-cioma kw ogrzejesz spory dom?.
wg - ogrzejesz. Mam 200 po podłodze i 180 użytkowej ~460m3 kubatury i potrzebuję dokładnie 5,2 kW i to przy -20.
Na dzień dzisiejszy grzejnik 1,5kW utrzymuje mi temp na poziomie 12 -13 stopni

boluslolusj23
13-12-2016, 10:47
4. Na przykładzie Wielkopolski i jeszcze może woj. zach-pomorskiego
Te rejony rolnictwem stoją

Tutaj zatem powinniśmy patrzeć na tzw biospalarnie w kwestii produkcji ciepła i energii, tak sie to robi m.in. w Holandii
Z tego co kojarzę ze spotkań z nauką można wykorzystując potencjał rolniczy tego rejonu produkować jak pamiętam bodajże ropę czy jakieś palne oleje.
Nie wiem na ile jest to technologia przemysłowa i mająca sens i racje bytu w skali makro, ale technologiczne rozwiązania w tym kierunku są możliwe.


i chyba w skrócie na tym zakończę swoje luźne przemyślenia o produkcji energii i ciepła w Polsce.
Bardzo ogólnie i zarysowując jedynie potencjały danych części kraju.

Tak bym to widział u nas w Polsce poza podziałami robiąc wszystko z rozmysłem i poszanowaniem człowieka i środowiska. Cały problem w tym wszystkim to walka z ekoterroryzmem i głupimi przepisami bardziej populistycznymi niż pro ekologicznymi


Do atomu i odpadów po nim nie jestem w żadnej mierze przekonany i nie chciałbym, aby taka bombka ekologiczna na terenie naszego kraju powstała

Biomasa mówisz. Uprawowa. OK. Ile w ciągu roku można uzyskać z 1 ha? Bardzo optymistycznie podchodząc do liczenia, to może ok. 20 ton. Optymista ze mnie.
A z pokładu węgla o miąższości ok. 2,2 m (są też znacznie grubsze) pod ziemią o powierzchni 1 hektara (taki obszar kol. minertu swoim kombajnem w nieco ponad miesiąc fedrował) uzyskujemy ok. 20 tysięcy ton paliwa. I gdyby nawet to biomasowe miało wartość opałową taką jak ten węgiel, to albo pole trzeba by uprawiać tysiąc lat, aby uzyskać to samo, albo uprawiać co roku 1000 hektarów dla zrównoważenia.
Nawet Kanada zalesiona na biomasie energetycznie by nie ujechała.
Oczywiście lokalnie, gdzie występują nadmiary np. słomy czy odpadów rolnych można to spalać dla własnych i ew. okolicznych potrzeb.
Rnergetyki zawodowej na tym oprzec się nie da.
Dlatego wegiel w mądry sposób eksploatowany i zużywany energetycznie tak.
Natomiast NIE dla byle jakiego paliwa, spalanego byle jak w byle czym z niską emisją przekraczającą nawet normy piekielne u Lucka.

Jarecki79
13-12-2016, 10:59
Oczywiście lokalnie, gdzie występują nadmiary np. słomy czy odpadów rolnych można to spalać dla własnych i ew. okolicznych potrzeb.
Rnergetyki zawodowej na tym oprzec się nie da.
.

Nie chodziło mi o zastąpienie w 100% biomasą węgla, tak sie nie da.
Podałem luźno przykłady skorzystania z uwarunkowań lokalnych, na samym początku wspominałem o dywersyfikacji, w skali kraju może to być nawet 0,002%, ale chodzi o to,że można i dlaczego tego nie robić
W Holandii sa el.atomowe a takie lokalne biospalarnie w rejonach rolniczych i sadowniczych funkcjonują. U nas zatem też by mogły.

wg39070
13-12-2016, 11:11
No widzisz, a ja nie robię nic i mam w domu ciepło.
6KW to mało na taki dom? Moja pompa 8kW ogrzewa mój dom od siedmiu lat i uważam, że jest przewymiarowana. Świadczy o tym pierwsza zima gdzie na zewnątrz było -27, a w łazience (źle ustawiona krzywa grzewcza) +28.
Zeszłej zimy przy -5 na zewnątrz wysłałem sterownik od PC do wgrania nowego softu. Trzy dni jechałem na samym kominku. Wystarczyło że pootwierałem wszędzie drzwi (mam dwie antresole) i w całym domu było ciepło. Przy tej temperaturze zewnętrznej wystarczyło, że kominek jechał na pół gwizdka.

Tak wygląda pod koniec palenia

https://lh3.googleusercontent.com/55H5xCYkqk1nl1yA_g7B1IoC2_NWyKCIv9iMRc71adS5vQI7cn hPEgTrAp22RUp6V15r_2NB1ejXZg=w1280-h1024-no

Czyli masz kominek z PW czy DGP? A tak w ogóle to co to za durne pytanie "jak wygląda kominek pod koniec palenia", o co tutaj chodzi i jakie ma to znaczenie.

wg39070
13-12-2016, 11:14
Nie liczy się posadzek tylko kubaturę!

Do jasnej ciasnej, nie chodzi o kubaturę bo mowa o posadzkach odbierających energię wytworzoną przez kominek. Kubatura nie ma tu nic do rzeczy!

wg39070
13-12-2016, 11:15
wg - ogrzejesz. Mam 200 po podłodze i 180 użytkowej ~460m3 kubatury i potrzebuję dokładnie 5,2 kW i to przy -20.
Na dzień dzisiejszy grzejnik 1,5kW utrzymuje mi temp na poziomie 12 -13 stopni

12 - 13 stopni? Mieszkasz czy utrzymujesz anty zamrożeniową?

wg39070
13-12-2016, 11:18
Wyobraź sobie - że mając dom który potrzebuje około 10 wat /m2 mocy .. 6 kW kominkiem uciągniesz 600m2 .. spokojnie - ponieważ .. jak jest cieplej nadwyżkę mocy można wpakować w bufor.. i na noc kiedy przy -30 potrzeba więcej energii- to weźmiesz z nadprodukcji dziennej tak dla przykładu. jak masz 30wat obciążenie - to 200m2 .. jak 20 to 300m2 rachunek prosty..

Gdzie i kiedy miałeś -30 stopni? Z Twojej stopki wynika, że Twój dom nie potrzebuje żadnego ogrzewania. Skąd więc bierze się u Ciebie energia? Wystarczy bytowa?

Liwko
13-12-2016, 11:33
Czyli masz kominek z PW czy DGP? A tak w ogóle to co to za durne pytanie "jak wygląda kominek pod koniec palenia", o co tutaj chodzi i jakie ma to znaczenie.

Kominki z płaszczem zazwyczaj wtedy mają brudne szyby i brak widoku ognia. Może przy brykiecie to nie występuje.

Kominek mam zwykły (acz porządny), bez zbędnych wodotrysków.

plusfoto
13-12-2016, 11:35
12 - 13 stopni? Mieszkasz czy utrzymujesz anty zamrożeniową?
Nie mieszkam. Instalacja pompy 21 grudnia. A grzejnik chodzi aby zbytnio nie wyziębić budynku.

wg39070
13-12-2016, 11:36
Kominki z płaszczem zazwyczaj wtedy mają brudne szyby i brak widoku ognia. Może przy brykiecie to nie występuje.

Kominek mam zwykły (acz porządny), bez zbędnych wodotrysków.

Jakbym miał kominek "zwykły" to w życiu nie nagrzał bym całej chałupy, o poddaszu nawet nie wspomnę. To fizycznie niewykonalne. Ale kominek masz ładny, wygląda na porządną półkę jak Brunner czy Austroflam. Dodam jeszcze, że gdybym jeszcze raz robił kominek to kupiłbym o wiele lepszy, choć złego nie mam.

מרכבה
13-12-2016, 11:40
Tak .. wiem że to wydaje się na granicy absurdu, ale winna wystarczyć bytowa i odpady z C.W.U tylko że idę w kierunku około 7 W/m2 przy właśnie -30..
zima 1996 -35, zima 2006 -36 taki rejon gdzie temperatury spadają dość znacznie. U rodziców najniżej - bo na górce i 3m nad ziemią -30 mim .
Kolega mieszka niżej i w kotlince -36. Analogia jest prosta - kiedy dom który potrzebuje 23 kW - jak rodziców ..
to przy +15 potrzebuje ile ? 2,875 kW mocy na utrzymanie temperatury +20 st wewnątrz, przy +10 jest to 5,6 kW a koniec sezonu grzewczego jest
przy około +13/+14 st.. wtedy przestaje się palić w centralnym bo w domu jest naruralnie ciepło ..
To jak teraz dom przy -30 będzie potrzebował 2kW mocy około .. a dodaj do tego - że w dzień tyle nie ma, jest przeważnie słońce . bardzo mało prawdopodobne aby się rozładował z temperatury. Problemem lekkim jest C.W.U ..ale rozwiązań jest bez liku, dziś jadę kończyć solar .. zimowy / tak aby go pomierzyć..
dziś nie wiem jak u Ciebie. ale u mnie czyste niebo czyściusieńkie .. to mamy pod 1,1 kW brutto mocy .. teraz razy sprawność układu ..
Albo dolne źródło pompy ciepła .. home made.. po dnie rzeki np bo mam jakieś ile ? 60mb rzeki więcej - nie pamiętam dokładnie
ale DZ w temperaturze +5 +7 stałe wydajne .. tylko pompę na scroll'u zrobić o mocy cieplnej jakieś 3kW .. prądowo wyjdzie jakieś 600 wat..
i to da się ogarnąć .. zobaczymy.

Liwko
13-12-2016, 11:49
Jakbym miał kominek "zwykły" to w życiu nie nagrzał bym całej chałupy, o poddaszu nawet nie wspomnę.

A musisz kominkiem? Masz przecież gaz.

wg39070
13-12-2016, 11:49
Tak .. wiem że to wydaje się na granicy absurdu, ale winna wystarczyć bytowa i odpady z C.W.U tylko że idę w kierunku około 7 W/m2 przy właśnie -30..
zima 1996 -35, zima 2006 -36 taki rejon gdzie temperatury spadają dość znacznie. U rodziców najniżej - bo na górce i 3m nad ziemią -30 mim .
Kolega mieszka niżej i w kotlince -36. Analogia jest prosta - kiedy dom który potrzebuje 23 kW - jak rodziców ..
to przy +15 potrzebuje ile ? 2,875 kW mocy na utrzymanie temperatury +20 st wewnątrz, przy +10 jest to 5,6 kW a koniec sezonu grzewczego jest
przy około +13/+14 st.. wtedy przestaje się palić w centralnym bo w domu jest naruralnie ciepło ..
To jak teraz dom przy -30 będzie potrzebował 2kW mocy około .. a dodaj do tego - że w dzień tyle nie ma, jest przeważnie słońce . bardzo mało prawdopodobne aby się rozładował z temperatury. Problemem lekkim jest C.W.U ..ale rozwiązań jest bez liku, dziś jadę kończyć solar .. zimowy / tak aby go pomierzyć..
dziś nie wiem jak u Ciebie. ale u mnie czyste niebo czyściusieńkie .. to mamy pod 1,1 kW brutto mocy .. teraz razy sprawność układu ..
Albo dolne źródło pompy ciepła .. home made.. po dnie rzeki np bo mam jakieś ile ? 60mb rzeki więcej - nie pamiętam dokładnie
ale DZ w temperaturze +5 +7 stałe wydajne .. tylko pompę na scroll'u zrobić o mocy cieplnej jakieś 3kW .. prądowo wyjdzie jakieś 600 wat..
i to da się ogarnąć .. zobaczymy.

Ja widzę życie zupełnie inaczej niż większość budujących. Przez wiele lat mieszkałem w bloku, płaciłem 300 - 700 zł/m-c za czynsz plus media. Budując dom nie myślałem ani przez chwilę o super energooszczędnym. Dociepliłem budynek a jakże, w niektórych miejscach nawet lekko ponad projekt. Cieszę się, że wybudowałem i wydatek miesięczny na ogrzewanie rzędu 300 - 500 zł w zupełności mnie zadowala. Cieszę się jak dziecko, że mamy z rodziną coś tylko swojego i jesteśmy niezależni pod względem kwaterunku. A wydatki na ogrzewanie, no cóż, raz większe raz mniejsze ale są zawsze. Pewnie, że cieszy jak płaci się mało ale czy życie kończy się na pieniądzach? Nie. Najczęściej to życie się kończy a pieniądze pozostają. Ot cała moja życiowa filozofia.

wg39070
13-12-2016, 11:55
A musisz kominkiem? Masz przecież gaz.

Pewnie, że nie muszę kominkiem. Pewnego dnia chciałem wygasić ale żona całymi dniami siedzi w domu z malutkim synkiem i do tego uwielbia widok ognia i ciepło płynące z kominka. Moja starsza córka nawet stwierdziła, że dom bez kominka to tak jak blok. Ogrzewanie kominkiem wcale nie wychodzi jakoś szczególnie taniej niż gazem ale widok ognia bezcenny. Kupuję teraz brykiet produkowany przez lokalnego wytwórcę w cenie 500 zł/tonę a przy zakupie całej tony na raz po 450. Na dobę muszę wrzucić około 15 - 20 kg więc na miesiąc wyjdzie 225 - 300 zł.

wg39070
13-12-2016, 11:57
Nie mieszkam. Instalacja pompy 21 grudnia. A grzejnik chodzi aby zbytnio nie wyziębić budynku.

No to jak zaczniesz regularnie mieszkać i ogrzewać to wrócimy do tematu. Obliczenia często są bezdusznie weryfikowane przez życie. Życzę oczywiście jak najmniejszych rachunków za ogrzewanie.

מרכבה
13-12-2016, 11:58
Wiesz tu chodzi o długo falowe planowanie - wątku domy z bali - rąbek trudnego zadania - przebudowy domu ..
Wujek dziadkom dołożył do pokrycia dachowego- pokryli dach blachą - dzięki temu stoi do dziś, na wiosnę w tamtym roku
tylko przykręciłem wkrętami blachę, która o dziwo trzymała się jako jeden płat, coś nie tak było z systemem mocowania - blacha
łata.. i puściło. Izolacja to imo - podstawa zrobię raz i po sprawie. Nie chodzi o koszty .. ogrzewania, tylko o komfort termiczny.
Nie ma nic przyjemniejszego niż każdy kąt ciepły. Nie wymagam złotych klamek .. a czym będę grzał wodę do C.W.U jeszcze do końca nie wiem..
muszę solarka skończyć i przetestować.


Obliczenia często są bezdusznie weryfikowane przez życie. kwestia danych .. jak potrafią policzyć ruch kontynentów z dokładnością do mm - to jakiż problem jest wyliczyć straty ciepła. Częściowy mit bierze się z powodu braku rzetelności i wiedzy tych którzy OZC liczą.. czasem abstrakcją jest pojęcie mostku termicznego ..
a ten albo trzeba wyliczyć na komputerze, albo przebadać model w lab.
Zostaje z oczywistych względów pierwsze opcja ..

I ta kwestia dokładności wyliczeń + doświadczenia = wynik dokładny.
A też jeszcze do wyliczeń przyjmuje się średni rok z wielolecia pomiarowego - stąd też wahania w kWh .. ale pierwszy człon liczenia tj straty ciepła Ht .. wyrażone w W/K - pozwalają wyliczyć moc potrzebną ..nawet w Wierchojańsku ..

kulibob
13-12-2016, 18:11
Osobiście uważam że OZC to bzdura bo jeden gamoń policzy tak a drugi inaczej i jest to coś co należy traktować poglądowo i dlatego życie weryfikuje wyliczenia.
Walka o każdy Wat jest również bez sensu ponieważ w niektórych przypadkach to jest sztuka dla sztuki na przykład twoje 7W przy -30 Merkava. Obawiam się że możesz mieć duże problemy z przegrzewaniem budy, ale to tylko moje zdanie.

muchenz
13-12-2016, 18:34
Polska, z powodu zanieczyszczenia powietrza, stanie przed unijnym trybunałem:

http://wyborcza.pl/akcje_specjalne/7,155201,21106265,smog-stanie-przed-trybunalem.html

Ciekawe jaką karę nam dadzą. Powinni ją zapłacić węglarze i palący drewnem + jeszcze składka zdrowotna za wielokrotne przekraczanie benzopirenu i przyczynianie się do raka całego narodu :D.

lolson28
13-12-2016, 18:49
Spokojnie. Pieniędzy nie mamy to się im węglem zapłaci.

klaudiusz_x
13-12-2016, 20:44
Osobiście uważam że OZC to bzdura bo jeden gamoń policzy tak a drugi inaczej i jest to coś co należy traktować poglądowo i dlatego życie weryfikuje wyliczenia.
Walka o każdy Wat jest również bez sensu ponieważ w niektórych przypadkach to jest sztuka dla sztuki na przykład twoje 7W przy -30 Merkava. Obawiam się że możesz mieć duże problemy z przegrzewaniem budy, ale to tylko moje zdanie.

U nas w żadmym rejonie nie wylicza się dla -30*C
:P

JTKirk
13-12-2016, 20:44
Do jasnej ciasnej, nie chodzi o kubaturę bo mowa o posadzkach odbierających energię wytworzoną przez kominek. Kubatura nie ma tu nic do rzeczy!

ano.
bo patrz na 2 domy
- dom z poddaszem użytkowym z dachem czterospadowym i niską ścianą kolankową
- dom o takiej samej powierzchni użytkowej z dachem dwuspadowymi wysoką ścianą kolankową
różnica będzie dosyć spora

JTKirk
13-12-2016, 20:45
Osobiście uważam że OZC to bzdura bo jeden gamoń policzy tak a drugi inaczej i jest to coś co należy traktować poglądowo i dlatego życie weryfikuje wyliczenia.

dziwnym trafem, wielu ludziom się te obliczenia potwierdziły....

Myjk
13-12-2016, 20:53
Osobiście uważam że OZC to bzdura bo jeden gamoń policzy tak a drugi inaczej i jest to coś co należy traktować poglądowo i dlatego życie weryfikuje wyliczenia.
Standardowo już, do domu też się nie wprowadzisz, bo "gamoń" mógł źle policzyć obciążenia? Zwróć uwagę, że domów się budują miliony, i tak jak nikomu się stropy na łeb nie walą, bo są podparte obliczeniami i doświadczeniem, tak samo od wielu lat się oblicza i obserwuje domy pod kątem zużycia energii. Bzdurą jest twierdzenie, że lepiej brać na wiarę niż na wyliczenia. Takie to polskie.

wg39070
13-12-2016, 20:56
Polska, z powodu zanieczyszczenia powietrza, stanie przed unijnym trybunałem:


http://wyborcza.pl/akcje_specjalne/7,155201,21106265,smog-stanie-przed-trybunalem.html

Ciekawe jaką karę nam dadzą. Powinni ją zapłacić węglarze i palący drewnem + jeszcze składka zdrowotna za wielokrotne przekraczanie benzopirenu i przyczynianie się do raka całego narodu :D.

Kolejny naiwny fan "Wyborczej".

Liwko
13-12-2016, 21:12
Kolejny naiwny fan "Wyborczej".

Twierdzisz że artykuł jest kłamliwy albo zmanipulowany? Wskaż to. Umiesz?

מרכבה
13-12-2016, 21:16
Osobiście uważam że OZC to bzdura bo jeden gamoń policzy tak a drugi inaczej i jest to coś co należy traktować poglądowo i dlatego życie weryfikuje wyliczenia.
Walka o każdy Wat jest również bez sensu ponieważ w niektórych przypadkach to jest sztuka dla sztuki na przykład twoje 7W przy -30 Merkava. Obawiam się że możesz mieć duże problemy z przegrzewaniem budy, ale to tylko moje zdanie.

Bądź tak miły weź sobie metodologię liczenia OZC, pokalaj się wiedzą na temat przepływu ciepła, zacznij analizować/ liczyć szukać, zaboli Cie wtedy coś tu napisał. To taka przypadłość - której każdy doświadczył - zwie się pycha .. czasem ukryta w fałszywej pokorze - ukrywania się za filarem "niewiedzy".

Nie napiszę Ci więcej - z stopki wynika żeś Niegłupi gościu który analizował swój dom i potencjalne możliwości. Moje są pozornie większe w tym względzie, co nie oznacza, ze nie mogę się pomylić, mogę - liczę się z tym, że noga mi się powinie w jakimś przypadku.
Co nie oznacza, że mam siedzieć i nic nie robić- był taki jeden co swój talent zakopał .. źle to dla niego się skończyło.

מרכבה
13-12-2016, 21:21
Kolejny naiwny fan "Wyborczej".

Wybiórcza jak już :) choć podejrzewam, że w takich sprawach raczej napisali dobrze, ich interesuje się walka z PiS..
i mieszanie w polityce, a tu .. trudno powiedzieć... na pewno jakość jest zła, bardzo zła.. dziś jadąc autem przez miejscowości, w jednej krztusiłem się
efektami spalania, wyraźnie czuć.. że każdy ładuje wungiel jak może ... najgorzej. Może jak by było -20 i mniej, to wtedy
było by ciut lepiej .. sam jestem zaskoczony - że jest aż tak źle...normalnie jak bym do kotłowni węglowej wszedł.
A jechałem autem z filtrem aktywnego "węgla" nie wchłonęły się syfy, lub są tak wstrętnie małe - że przechodzą..
Nie było to przyjemne.

Greengaz
13-12-2016, 21:22
Kolejny naiwny fan "Wyborczej".

Kto jest naiwny?

http://krakow.onet.pl/ke-pozywa-polske-za-smog-groza-nam-milionowe-kary/pv7w5z
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/komisja-europejska-pozwala-polske-do-trybunalu-sprawiedliwosci-za-smog/sc80dee
http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1556484,Polska-bedzie-sadzona-za-smog-Grozi-nam-nawet-4-mld-zl-kary
http://www.polskatimes.pl/artykul/9172794,komisja-europejska-zaskarzyla-polske-za-smog-wideo,id,t.html

asolt
13-12-2016, 21:54
Osobiście uważam że OZC to bzdura bo jeden gamoń policzy tak a drugi inaczej i jest to coś co należy traktować poglądowo i dlatego życie weryfikuje wyliczenia.
Walka o każdy Wat jest również bez sensu ponieważ w niektórych przypadkach to jest sztuka dla sztuki na przykład twoje 7W przy -30 Merkava. Obawiam się że możesz mieć duże problemy z przegrzewaniem budy, ale to tylko moje zdanie.

Spokojnie, nie kazdy liczący OZC jest gamoniem, a zycie faktycznie weryfikuje obliczenia a róznice o ile są wcale nie są takie duze jak sie Tobie wydaje.

kulibob
13-12-2016, 21:55
@Merkava
Zle to ująłem co do OZC. Jestem przeciwnikiem płacenia za OZC bo nie wiadomo jaki gamoń to liczy (a później robol winny czy czy gamoń źle policzył?). Takie rzeczy powinien zawierać projekt. W przypadku braku czegoś takiego wystarczający pogląd daje ciepłowłaściwe. Zwykła umiejętność policzenia sobie U, m2 i delty daje już jakiś pogląd.
@Klaudiusz
Jeden liczy :)
@Myjk
Odwracasz kota ogonem.

muchenz
13-12-2016, 22:02
Kolejny naiwny fan "Wyborczej".

A jako świadomy, prawdziwy Polak trujesz kominkiem i przyczyniasz się do tego, że mamy najgorsze powietrze w Europie. Wylej jeszcze szambo na pole - będzie komplet.

Rakotwórczy benzopiren w Polsce jest przekroczony kilka-kilkanaście razy. Ciekawe czy jakby twój sąsiad np. masarz czy piekarz dodawał ci do jedzenia kilkanaście razy więcej toksycznych substancji niż wolno to też byłbyś taki zadowolony.

asolt
13-12-2016, 22:05
Zle to ująłem co do OZC. Jestem przeciwnikiem płacenia za OZC bo nie wiadomo jaki gamoń to liczy (a później robol winny czy czy gamoń źle policzył?). Takie rzeczy powinien zawierać projekt.
A co w przypadku gdy projekt liczył gamoń?, a tak jest w zdecydowanej wiekszosci projektów co mam okazję prawie codziennie sprawdzac.

hajnel
13-12-2016, 22:09
Właśnie wróciłem z krótkiego spaceru. Taka obserwacja: jak latem ludzie wystawiają po 3 worki z plastikiem i opakowaniami to teraz 1 albo 2... Rozumiem, że adwent ale żeby tak spożycie spadło? Papieru nikt w zasadzie nie oddaje...

kulibob
14-12-2016, 05:34
A co w przypadku gdy projekt liczył gamoń?, a tak jest w zdecydowanej większości projektów co mam okazję prawie codziennie sprawdzać.
Cały kraj gamoni :) Mniej więcej ile u Ciebie kosztuje OZC?? i ile można m3 styropianu za to można kupić?? Po prostu na budowie było zbyt wielu darmozjadów wymaganych ustawowo tak dla papierka i poco OZC kolejny papierek który niema gwarancji czy jest poprawny. Mój orginalny projekt z 10cm ściana, 8cm podłoga, 18cm dach wymagał jeśli dobrze pamiętam 9,8kW zmieniając to i owo zszedłem do jakichś 5-5,5kW jak dorzucę reku będzie pewnie z 4-4,5. I poco mi OZC? Wolę te pieniądze przerzucić na węgiel, brykiet czy ten rekuperator.

asolt
14-12-2016, 07:04
Cały kraj gamoni :) Mniej więcej ile u Ciebie kosztuje OZC?? i ile można m3 styropianu za to można kupić?? Po prostu na budowie było zbyt wielu darmozjadów wymaganych ustawowo tak dla papierka i poco OZC kolejny papierek który niema gwarancji czy jest poprawny. Mój orginalny projekt z 10cm ściana, 8cm podłoga, 18cm dach wymagał jeśli dobrze pamiętam 9,8kW zmieniając to i owo zszedłem do jakichś 5-5,5kW jak dorzucę reku będzie pewnie z 4-4,5. I poco mi OZC? Wolę te pieniądze przerzucić na węgiel, brykiet czy ten rekuperator.

Jako gamoń i darmozjad nie chcę dyskutowac z Tobą na temat dokładnosci i celowosci wykonywania tych obliczeń. Uwazam to za bezcelowe. Z drugiej strony Twoja wiara ze projekt zawiera wiarygodne dane cieplne budynku graniczy z naiwnoscią.

kulibob
14-12-2016, 07:56
Jako gamoń i darmozjad nie chcę dyskutowac z Tobą na temat dokładnosci i celowosci wykonywania tych obliczeń. Uwazam to za bezcelowe. Z drugiej strony Twoja wiara ze projekt zawiera wiarygodne dane cieplne budynku graniczy z naiwnoscią.

Nie nazwałem Cię gamoniem jeżeli tak to odbierasz to sorry. To ile kosztuje OZC??Nie lepiej za te parę złotych kupić kilka m3 styropianu?? Wg Ciebie o ile mój szacunek może odbiegać od OZC o 20% ? a o ile ktoś liczący może się pomylić też o 5-10-20%.

Myjk
14-12-2016, 08:08
Jako gamoń i darmozjad nie chcę dyskutowac z Tobą na temat dokładnosci i celowosci wykonywania tych obliczeń. Uwazam to za bezcelowe. Z drugiej strony Twoja wiara ze projekt zawiera wiarygodne dane cieplne budynku graniczy z naiwnoscią.
Właśnie napisał, o dziwo, że projekt nie zawierał wiarygodnych danych to "se" je poprawił sam. Dlatego pytałem czy konstruktorów też poprawiał i jakim cudem się wprowadził do takiego domu zaprojektowanego przez darmozjada, który ponoć źle liczy. Niestety standardowo odwrócił kota ogonem. I zamontował sobie piec węglowy. W końcu wiadomo wszem i wobec, że Prawdziwy Polak bierze wszystko na wiarę, sam wie najlepiej, a matematyka i fizyka to tylko w szkole jako ozdoba. Dlatego nadal niektórzy badają intensywnie dlaczego tutka spadła, poruszając się w oparach absurdalnych domysłów i wiary.

kulibob
14-12-2016, 08:36
Właśnie napisał, o dziwo, że projekt nie zawierał wiarygodnych danych to "se" je poprawił sam. Dlatego pytałem czy konstruktorów też poprawiał i jakim cudem się wprowadził do takiego domu zaprojektowanego przez darmozjada, który ponoć źle liczy. Niestety standardowo odwrócił kota ogonem. I zamontował sobie piec węglowy. W końcu wiadomo wszem i wobec, że Prawdziwy Polak bierze wszystko na wiarę, sam wie najlepiej, a matematyka i fizyka to tylko w szkole jako ozdoba. Dlatego nadal niektórzy badają intensywnie dlaczego tutka spadła poruszając się w oparach absurdalnych domysłów i wiary.
Sporo poprawiałem zamiast gazobetonu dałem poroterm, grubsze krokwie, spore zmiany w ociepleniu i rozprowadzenie wentylacji.
Ja jestem przeciwnikiem wyrzucania pieniędzy w błoto a OZC jeśli nie zawiera tego projekt to jest błoto.
A jeśli masz coś do węgla to ten węgiel puki co nieźle się sprawuje.

budowlany_laik
14-12-2016, 08:47
Nie nazwałem Cię gamoniem jeżeli tak to odbierasz to sorry. To ile kosztuje OZC??Nie lepiej za te parę złotych kupić kilka m3 styropianu?? Wg Ciebie o ile mój szacunek może odbiegać od OZC o 20% ? a o ile ktoś liczący może się pomylić też o 5-10-20%.
Niezły jesteś...
Wiedzieć przed budową (zrobić OZC), nawet nie do końca pewnie, to koszt ułamka tego, co możesz stracić każdego roku przez tę niewiedzę...

asolt
14-12-2016, 08:49
Właśnie napisał, o dziwo, że projekt nie zawierał wiarygodnych danych to "se" je poprawił sam. Dlatego pytałem czy konstruktorów też poprawiał i jakim cudem się wprowadził do takiego domu zaprojektowanego przez darmozjada, który ponoć źle liczy. Niestety standardowo odwrócił kota ogonem. I zamontował sobie piec węglowy. W końcu wiadomo wszem i wobec, że Prawdziwy Polak bierze wszystko na wiarę, sam wie najlepiej, a matematyka i fizyka to tylko w szkole jako ozdoba. Dlatego nadal niektórzy badają intensywnie dlaczego tutka spadła, poruszając się w oparach absurdalnych domysłów i wiary.

Nie chodzi o ten konkretny projekt tylko o stwierdzenie ogolne ze kazdy projekt zawiera wiarygodne obliczenia cieplne bo zostały one wykonane przez projektanta. Nie zgadzam sie z tym twierdzeniem kuliboba bo od wielu lat mam mozliwosc porównania tych danych z moimi obliczeniami. Byc moze ta sytuacja sie powoli zmieni na lepsze bo do programów nauczania na wydziałach budownictwa temat obliczen ozc jest wprowadzany ale jak na razie wiekszosc projektów posiada niewiarygodne obliczenia cieplne.

Myjk
14-12-2016, 08:52
Sporo poprawiałem zamiast gazobetonu dałem poroterm, grubsze krokwie, spore zmiany w ociepleniu i rozprowadzenie wentylacji.
Ja jestem przeciwnikiem wyrzucania pieniędzy w błoto a OZC jeśli nie zawiera tego projekt to jest błoto.
Te krokwie to po co robiłeś grubsze? Ja dla odmiany wszystko kazałem odchudzać, by nie było zrobione na wyrost. Począwszy od fundamentów, nadproży, stropu a skończywszy konstrukcji dachu. Dzięki temu zaoszczędzę min. 10-15 tys. zł. I nie boję się, że się zawali, bo zostało dokładnie POLICZONE przez specjalistę zwanego dalej przez ciebie "gamoniem" i "darmozjadem". Podobnie z obliczeniami na ciepło. Dlatego OZC zostało policzone (nie ponownie co prawda, bo projekt był indywidualny), grubości ocieplenia dobrane tak aby nie przeinwestować i żeby nie kupować zbyt dużego urządzenia grzewczego. I to są kolejne oszczędności, zamiast zgadywać jak ty i "dla bezpieczeństwa" wtykać brudny, śmierdzący i trujący piec na węgiel i jeszcze kozę żeby przypadkiem nie zamarznąć.


A jeśli masz coś do węgla to ten węgiel puki co nieźle się sprawuje.
Mam do węgla sporo -- cały wątek o tym traktuje. Węgiel w domu jest brudny, drogi i trujący ludzi -- w tym ostatnim szczególnie dobrze się sprawuje (przeskakuje go tylko koza).

plusfoto
14-12-2016, 09:11
Sporo poprawiałem zamiast gazobetonu dałem poroterm,.
A w czym niby ten poroterm jest lepszy od gazobetonu.? Z powieszeniem czegoś na ścianie kłopot, jedna niedokładność i pizga gniazdkami, przy osadzaniu okien trzeba równać otwory i.t.d. A OZC z projektu to najczęściej sobie można co najwyżej w kibelku powiesić. U mnie w projekcie wskazywało na 13kW, apo przeliczeniu okazało się że starczy 8, a dodatkowo po poprawkach w ociepleniu stanęło na 5kW. A koszt ? no powiedzmy że 2-3m3 styropianu.

kulibob
14-12-2016, 09:27
Te krokwie to po co robiłeś grubsze? Ja dla odmiany wszystko kazałem odchudzać, by nie było zrobione na wyrost. Począwszy od fundamentów, nadproży, stropu a skończywszy konstrukcji dachu. Dzięki temu zaoszczędzę min. 10-15 tys. zł. I nie boję się, że się zawali, bo zostało dokładnie POLICZONE przez specjalistę zwanego dalej przez ciebie "gamoniem" i "darmozjadem". Podobnie z obliczeniami na ciepło. Dlatego OZC zostało policzone (nie ponownie co prawda, bo projekt był indywidualny), grubości ocieplenia dobrane tak aby nie przeinwestować i żeby nie kupować zbyt dużego urządzenia grzewczego. I to są kolejne oszczędności, zamiast zgadywać jak ty i "dla bezpieczeństwa" wtykać brudny, śmierdzący i trujący piec na węgiel i jeszcze kozę żeby przypadkiem nie zamarznąć.


Mam do węgla sporo -- cały wątek o tym traktuje. Węgiel w domu jest brudny, drogi i trujący ludzi -- w tym ostatnim szczególnie dobrze się sprawuje (przeskakuje go tylko koza).

Zmiana blachy na dachówkę dlatego były pogrubione.Odchudzaj sobie dalej... a ja uważam że lepiej często gówno w gaciach nosić niż raz w gnoju utonąć:).
Uważam że w tym kraju większość fachowców od różnych rzeczy jest niekompetentna i każdy patrzy aby Cię wydoić i OZC jest jedną z tych rzeczy.
A z tą kozą to żeś odjebał.

asolt
14-12-2016, 09:28
A w czym niby ten poroterm jest lepszy od gazobetonu.? Z powieszeniem czegoś na ścianie kłopot, jedna niedokładność i pizga gniazdkami, przy osadzaniu okien trzeba równać otwory i.t.d. A OZC z projektu to najczęściej sobie można co najwyżej w kibelku powiesić. U mnie w projekcie wskazywało na 13kW, apo przeliczeniu okazało się że starczy 8, a dodatkowo po poprawkach w ociepleniu stanęło na 5kW. A koszt ? no powiedzmy że 2-3m3 styropianu.

Styropian 031 to koszt ok 170 fasada do 210 zł /m3 dach-podłoga Swisspor, OZC było dla Ciebie tansze niz 2 m3 takiego styropianu.

kulibob
14-12-2016, 09:34
A w czym niby ten poroterm jest lepszy od gazobetonu.? Z powieszeniem czegoś na ścianie kłopot, jedna niedokładność i pizga gniazdkami, przy osadzaniu okien trzeba równać otwory i.t.d. A OZC z projektu to najczęściej sobie można co najwyżej w kibelku powiesić. U mnie w projekcie wskazywało na 13kW, apo przeliczeniu okazało się że starczy 8, a dodatkowo po poprawkach w ociepleniu stanęło na 5kW. A koszt ? no powiedzmy że 2-3m3 styropianu.

Od gazobeonu jest lepszy niemal że we wszystkim. Co do gniazdek nie zauważyłem aby coś dmuchało.
Aja już wole te 2-3m3 czyli 1-2 cm więcej na ścianie niż papierek który może być tyle samo warty co ten z projektu.Bo kto da gwarancje że nie jest tyle samo warty??

Myjk
14-12-2016, 09:45
Zmiana blachy na dachówkę dlatego były pogrubione.
Sprawdziłeś dla jakiego materiału były zrobione obliczenia? Ja stawiam, że były jednak przewymiarowane w razie jakby sobie inwestor wiedział lepiej i postanowił sobie zamiast blachy dać dachówkę. Czyli standardowo, było już przewymiarowane w projekcie. A ty, nie znając liczb, sam sobie dowaliłeś jeszcze więcej. Wszak wiesz lepiej a i lepiej z kupą w spodniach łazić niż policzyć.


Odchudzaj sobie dalej... a ja uważam że lepiej często gówno w gaciach nosić niż raz w gnoju utonąć:).
Oczywiście, a jeszcze niedawno pisałeś, że jesteś przeciwnikiem wyrzucania pieniędzy w błoto. Niestety twoje zeznania temu przeczą, począwszy od umiejętności przemyślenia i budowy domu, skończywszy na jego ogrzewaniu.


Uważam że w tym kraju większość fachowców od różnych rzeczy jest niekompetentna i każdy patrzy aby Cię wydoić i OZC jest jedną z tych rzeczy.
Oczywiście, zawsze lepiej wydoić się samemu, zmieniając sobie materiał bez poznania i zmiany obliczeń, pakując do domu dwie kotłownie.


A z tą kozą to żeś odjebał.
No w końcu i z kulturą się zaczynasz ujawniać...

asolt
14-12-2016, 09:55
Aja już wole te 2-3m3 czyli 1-2 cm więcej na ścianie niż papierek który może być tyle samo warty co ten z projektu.Bo kto da gwarancje że nie jest tyle samo warty??

Ja dam, ale takich inwestorów omijam szerokim łukiem, nie jest mozliwe przekonanie kogokolwiek do koniecznosci/celowosci wykonania obliczen/projektu jezeli dany inwestor ma tak negatywnie nastawiony na ich temat. Na szczescie wymagane są jeszcze projekty budowlane bo inaczej owi nieprzekonani by sami sie brali za obliczenia konstrukcyjne, bo darmozjad konstruktor i architekt to wrzód, który czyha na kase inwestora.

budowlany_laik
14-12-2016, 10:04
Od gazobeonu jest lepszy niemal że we wszystkim. Co do gniazdek nie zauważyłem aby coś dmuchało.
Aja już wole te 2-3m3 czyli 1-2 cm więcej na ścianie niż papierek który może być tyle samo warty co ten z projektu.Bo kto da gwarancje że nie jest tyle samo warty??
Poważnie piszesz, czy jaja sobie robisz?
Jeśli chcesz oszczędzić sumę jaką tu można sobie łatwo wyliczyć by mieć z jakimś przybliżeniem ocenę energochłonności domu, to niezbyt mądrze robisz.

Tu rada dla przyszłych inwestorów. Przy OZC nic chodzi tylko o ocenę energochłonności domu - przy jego pomocy przede wszystkim można zmieniać parametry izolacji, co za tym idzie dopasować je do planowanego źródła ciepła! Albo na odwrót - zakładasz poziom energooszczędności domu, a OZC pomoże dobrać źródło ciepła.

Dla mnie to była podstawa projektu domu - ustalone wcześniej OZC, źródło ciepła i prognoza rachunków.

kulibob
14-12-2016, 10:10
Trochę już mi się nie chce ciągnąć tematu do niczego to i tak nie prowadzi ja swoje Wy swoje.Tylko nie rozumiem co ma obliczenie wytrzymałości konstrukcji co jest niezbędne do OZC które uważam za..... zresztą sami wiecie.
@ Myjk a Ty idz się przewietrz bo kopciuch Cię oczadział jakie dwie kotłownie co ma koza czyli mniejszy kominek do tego..... to awaryjne żródło ogrzewania i fajna rzecz do zabawy aby sobie w sobotę wieczorem zapalić.
@Asolt a nie czyhasz?? :) chyba z tego żyjesz :))

kulibob
14-12-2016, 10:13
Poważnie piszesz, czy jaja sobie robisz?
Jeśli chcesz oszczędzić sumę jaką tu można sobie łatwo wyliczyć by mieć z jakimś przybliżeniem ocenę energochłonności domu, to niezbyt mądrze robisz.

Tu rada dla przyszłych inwestorów. Przy OZC nic chodzi tylko o ocenę energochłonności domu - przy jego pomocy przede wszystkim można zmieniać parametry izolacji, co za tym idzie dopasować je do planowanego źródła ciepła! Albo na odwrót - zakładasz poziom energooszczędności domu, a OZC pomoże dobrać źródło ciepła.

Dla mnie to była podstawa projektu domu - ustalone wcześniej OZC, źródło ciepła i prognoza rachunków.
Poważnie wole 1cm na ścianie więcej.

asolt
14-12-2016, 10:24
@Asolt a nie czyhasz?? :) chyba z tego żyjesz :))

Zyję, ale nie odstawiam maniany o którą oskarzasz wystkich gamoniów i darmozjadów.

Myjk
14-12-2016, 10:33
Trochę już mi się nie chce ciągnąć tematu do niczego to i tak nie prowadzi ja swoje Wy swoje.Tylko nie rozumiem co ma obliczenie wytrzymałości konstrukcji co jest niezbędne do OZC które uważam za..... zresztą sami wiecie.
Skoro uważasz obliczenia na ciepło za głupkowate i niepotrzebne, to obliczenia konstrukcyjne też powinieneś uznać za głupkowate. Ba, przecież to właśnie zrobiłeś -- bez przeliczenia i bez zająknięcia dowalając materiału na dach (żeby przypadkiem się nie zawalił) czy zmieniając materiał, ignorując zupełnie koszty za tym idące. Podobnie zrobiłeś z ogrzewaniem, ładując piec węglowy (żeby przypadkiem mocy nie zabrakło, żeby jak wybuchnie wojna to być niezależnym itd.) i zapasową kozę. I nadal się upierasz, że bezsensowne wydawanie pieniędzy na materiały, bo tak ci się wydaje będzie lepiej, jest mądrzejsze niż wydanie pieniędzy na przeliczenie -- co w wyniku pozwoli więcej pieniędzy zaoszczędzić niż jak się strzela na ślepo.


@ Myjk a Ty idz się przewietrz bo kopciuch Cię oczadział jakie dwie kotłownie co ma koza czyli mniejszy kominek do tego..... to awaryjne żródło ogrzewania i fajna rzecz do zabawy aby sobie w sobotę wieczorem zapalić.
Ależ ja myślę przed budową nowego domu i nie mam zamiaru w nim montować śmierdzącego, brudnego i trującego pieca węglowego. Podobnie na źródło awaryjne mam inny pomysł niż kolejnego trującego i śmierdzącego kopciucha na drewno -- do tego jeszcze w salonie. No ale ja nie jadę na wierze i domysłach, tylko na matematyce, fizyce i doświadczeniach sensownych inwestorów -- stąd zapewne taka różnica.

kulibob
14-12-2016, 10:53
Skoro uważasz obliczenia na ciepło za głupkowate i niepotrzebne, to obliczenia konstrukcyjne też powinieneś uznać za głupkowate. Ba, przecież to właśnie zrobiłeś -- bez przeliczenia i bez zająknięcia dowalając materiału na dach (żeby przypadkiem się nie zawalił) czy zmieniając materiał, ignorując zupełnie koszty za tym idące. Podobnie zrobiłeś z ogrzewaniem, ładując piec węglowy (żeby przypadkiem mocy nie zabrakło, żeby jak wybuchnie wojna to być niezależnym itd.) i zapasową kozę. I nadal się upierasz, że bezsensowne wydawanie pieniędzy na materiały, bo tak ci się wydaje będzie lepiej, jest mądrzejsze niż wydanie pieniędzy na przeliczenie -- co w wyniku pozwoli więcej pieniędzy zaoszczędzić niż jak się strzela na ślepo.


Ależ ja myślę przed budową nowego domu i nie mam zamiaru w nim montować śmierdzącego, brudnego i trującego pieca węglowego. Podobnie na źródło awaryjne mam inny pomysł niż kolejnego trującego i śmierdzącego kopciucha na drewno -- do tego jeszcze w salonie. No ale ja nie jadę na wierze i domysłach, tylko na matematyce, fizyce i doświadczeniach sensownych inwestorów -- stąd zapewne taka różnica.

Węgiel jest bo z tym się trochę za późno się obudziłem i zmiana była już bezsensowna jednak jak kocioł wykituje to wsadzę pompę i nie będzie problemu bo wszystko jest pod to gotowe.Póki co węgle jest ok tylko za drogo ale zawsze będzie za drogo :) Tylko widzisz pogrubienie tych dech akurat nic mnie nie kosztowało zostały pogrubione bez zmiany kosztorysu . I co żeś się tej kozy usrał pisałem Ci doczego ona służy i jest ok.A co do Twojego awaryjnego ogrzewania to z chęcią posłucham.

@Asolt widzisz może robisz swoją robotę rzetelnie ale to nie oznacza że inni to robią.

asolt
14-12-2016, 11:03
...

@Asolt widzisz może robisz swoją robotę rzetelnie ale to nie oznacza że inni to robią.

Dlatego tez uogolnianie to błąd, nie ma czegos takiego jak odpowiedzialnisc zbiorowa, to ze w kazdym zawodzie zdarzają sie czarne owce to fakt, ale załozenie ze wszyscy to czarne owce to naduzycie. Wiem ze uprzedzen sie trudno pozbyc i najłatwiej przyjąc ze wszyscy to przysłowiowi gamonie.

budowlany_laik
14-12-2016, 11:27
Węgiel jest bo z tym się trochę za późno się obudziłem i zmiana była już bezsensowna jednak jak kocioł wykituje to wsadzę pompę i nie będzie problemu bo wszystko jest pod to gotowe.Póki co węgle jest ok tylko za drogo ale zawsze będzie za drogo :) Tylko widzisz pogrubienie tych dech akurat nic mnie nie kosztowało zostały pogrubione bez zmiany kosztorysu . I co żeś się tej kozy usrał pisałem Ci doczego ona służy i jest ok.A co do Twojego awaryjnego ogrzewania to z chęcią posłucham.

@Asolt widzisz może robisz swoją robotę rzetelnie ale to nie oznacza że inni to robią.
Węgiel za drogo? Sprzedaj dom.

Skąd wiesz jak inni robią obliczenia, skoro są one Tobie obce? Płacisz komuś dodatkowo za weryfikację?
Z Tobą już za późno, ale daj wiarę nowym inwestorom, że OZC ma sens i trzeba zaufać obliczającym.

kulibob
14-12-2016, 11:29
Dlatego tez uogolnianie to błąd, nie ma czegos takiego jak odpowiedzialnisc zbiorowa, to ze w kazdym zawodzie zdarzają sie czarne owce to fakt, ale załozenie ze wszyscy to czarne owce to naduzycie. Wiem ze uprzedzen sie trudno pozbyc i najłatwiej przyjąc ze wszyscy to przysłowiowi gamonie.

Tylko z tego co widzę, mówię ogólnie o zawodach to nieliczni ludzie to prawdziwi fachowcy reszta robi to co robi i tyle. I dlatego mówię że OZC nie koniecznie mówi prawdę więc zapłacenie 400 zł za papierek który nie do końca musi być prawdziwy nie ma sensu.

kulibob
14-12-2016, 11:32
Węgiel za drogo? Sprzedaj dom.
.........
trzeba zaufać obliczającym


Dlaczego mam sprzedać?? W bloku drożej i mniejsza powierzchnia.Do póki będę musiał coś płacić to zawsze będzie za drogo :)

Można również zaufać fachowcowi murarzowi:rotfl:

kulibob
14-12-2016, 12:08
Dlatego mam kołowanie bo za późno zainteresowałem się innymi metodami ogrzewania domu i energooszczędnością a nie dlatego że nie zrobiłem OZC. . Gdybym teraz budował dom zrobiłbym to inaczej ale i na pewno nie zapłaciłbym za OZC prędzej usiadłbym sam do tego chociaż i tak przybliżony wynik z kalkulatora wystarczy. Pomimo pewnych błędów i tak uważm że dom wyszedł przyzwoicie.

kulibob
14-12-2016, 12:10
A co do zakazu węgla a niech sobie jest za kilka lat może wtedy mi pompę dofinansują :)
Kurde aż dwie strony natrolowałem.

kulibob
14-12-2016, 12:22
Samemu kazdy może wykonać OZC nawet tak jak to robią profi audytorzy,wystarczy jedynie posiedzieć nad tym bo oni korzystają dokładnie z tego programu:
http://pl.sankom.net/do-pobrania/programy-probne

Myślisz że nie wiem ale poco mi to teraz

Myjk
14-12-2016, 12:33
Węgiel jest bo z tym się trochę za późno się obudziłem i zmiana była już bezsensowna jednak jak kocioł wykituje to wsadzę pompę i nie będzie problemu bo wszystko jest pod to gotowe.Póki co węgle jest ok tylko za drogo ale zawsze będzie za drogo :)
Z pewnością będzie drogo, jak się kasę właduje w komin, by potem stał bez pożytku, oraz w kocioł, który potem na złom pójdzie. Całe szczęście, że kotłownię da się jeszcze odzyskać na jakieś normalne przeznaczenie służące domownikom. :P A przecież można było tego wszystkiego uniknąć, licząc wszystko przy budowie. Ale kto by się takimi pierdołami jak liczenie przejmował. Mnie to zawsze zastanawia, ktoś kupuje samochód za 20-120 tys. (taka średnia) to siedzi, analizuje, który bardziej statystycznie bezawaryjny, a to liczy spalanie, a to koszty inwestycji. Buduje dom za 300-500 tys. i sru komin, tam drugi, tu jedna kotłownia, tam druga. Na koniec budzi się z ręką w nocniku i kwituje "no trochę zaspałem, co pocznę, co pocznę, co pocznę, co". I żeby tego było mało, to jeszcze innym doradza żeby zrobili podobnie. Bez pojęcia.


Tylko widzisz pogrubienie tych dech akurat nic mnie nie kosztowało zostały pogrubione bez zmiany kosztorysu .
Jasne. Że można było policzyć, odchudzić i kosztorys zmienić, to już mało istotne...


I co żeś się tej kozy usrał pisałem Ci doczego ona służy i jest ok.
Ależ ja wiem do czego się przyczepiłem (jeśli to miałeś na myśli) i do czego ona służy. Do mania kotłowni w salonie i trucia ludzi. Ponownie jak wyngiel w kotłowni w domu budowanym w XXI wieku.


A co do Twojego awaryjnego ogrzewania to z chęcią posłucham.
Pisałem nie raz -- będzie to mały piecyk gazowy na PB wspomagany akumulatorami (będącymi jednocześnie "globalnym" UPSem domowym, ponieważ biuro mam w domu i pracuję przy kompie) ew. jakimś agregatem (swoja drogą, są też agregaty na PB) jakby prądu nie było dłużej (aczkolwiek nie spodziewam się takich przygód, bo mamy XXI wiek a nie ciemnogród).


A co do zakazu węgla a niech sobie jest za kilka lat może wtedy mi pompę dofinansują :)
Kurde aż dwie strony natrolowałem.
Jakbyś trollował, to byś w większości kłamał i zmyślał. Mylisz trolling z ignorancją.

kulibob
14-12-2016, 13:32
Z pewnością będzie drogo, jak się kasę właduje w komin, by potem stał bez pożytku, oraz w kocioł, który potem na złom pójdzie. Całe szczęście, że kotłownię da się jeszcze odzyskać na jakieś normalne przeznaczenie służące domownikom. :P A przecież można było tego wszystkiego uniknąć, licząc wszystko przy budowie. Ale kto by się takimi pierdołami jak liczenie przejmował. Mnie to zawsze zastanawia, ktoś kupuje samochód za 20-120 tys. (taka średnia) to siedzi, analizuje, który bardziej statystycznie bezawaryjny, a to liczy spalanie, a to koszty inwestycji. Buduje dom za 300-500 tys. i sru komin, tam drugi, tu jedna kotłownia, tam druga. Na koniec budzi się z ręką w nocniku i kwituje "no trochę zaspałem, co pocznę, co pocznę, co pocznę, co". I żeby tego było mało, to jeszcze innym doradza żeby zrobili podobnie. Bez pojęcia.


Jasne. Że można było policzyć, odchudzić i kosztorys zmienić, to już mało istotne...


Ależ ja wiem do czego się przyczepiłem (jeśli to miałeś na myśli) i do czego ona służy. Do mania kotłowni w salonie i trucia ludzi. Ponownie jak wyngiel w kotłowni w domu budowanym w XXI wieku.


Pisałem nie raz -- będzie to mały piecyk gazowy na PB wspomagany akumulatorami (będącymi jednocześnie "globalnym" UPSem domowym, ponieważ biuro mam w domu i pracuję przy kompie) ew. jakimś agregatem (swoja drogą, są też agregaty na PB) jakby prądu nie było dłużej (aczkolwiek nie spodziewam się takich przygód, bo mamy XXI wiek a nie ciemnogród).


Jakbyś trollował, to byś w większości kłamał i zmyślał. Mylisz trolling z ignorancją.

Jak zwykle przekręcasz wszystko. Ty masz dopiero klapki na oczach. Drogo to znaczy że wogóle kosztuje ogrzewanie. Naucz sie czytać bo słabo Ci idzie.
Jak już istnieje komin i kotłownia w nowym domu to najlepszym rozwiązanie jest eko i to doradzam, a nei stawiania kotłowni i kominów. Kocioł pójdzie na zlom jak się wyeksploatuje nie wcześnie dlatego napisał za kilka lat niech to wprowadzają jak to uchwalą za kilka lat to jeszcze kilka lat okresu przejściowego czyli akurat przyjdzie czas na jego zgon.
Pozatym komin to nie jest jakiś majątek i zawsze w razie W można go wykorzystać.. A takie ogrzewanie awaryjne jak ty wymyśliłeś to chu... a nie ogrzewanie nie dość że zależne od prądu w aku to jeszcze potrzebny gaz. Zabłysnąłeś jak diabli.

Myjk
14-12-2016, 14:06
Jak zwykle przekręcasz wszystko. Ty masz dopiero klapki na oczach. Drogo to znaczy że wogóle kosztuje ogrzewanie. Naucz sie czytać bo słabo Ci idzie. Jak już istnieje komin i kotłownia w nowym domu to najlepszym rozwiązanie jest eko i to doradzam, a nei stawiania kotłowni i kominów. Kocioł pójdzie na zlom jak się wyeksploatuje nie wcześnie dlatego napisał za kilka lat niech to wprowadzają jak to uchwalą za kilka lat to jeszcze kilka lat okresu przejściowego czyli akurat przyjdzie czas na jego zgon.
Przestań zmieniać zeznania. Jak w domu stoi komin, to znaczy że inwestor zawczasu się nie zastanowił, nie pomyślał i nie policzył. Jak ty. Dalsze brnięcie w błędy to GŁUPOTA, bo na etapie jak już stoi komin jeszcze wszystko można naprawić stosunkowo niewielkim kosztem. Ale ty dalej wpierasz inwestorowi, żeby się pakował w łajno pod postacią węglosyfu, a później se najwyżej dopłaci podwójnie i zmieni. Że 15 lat będzie truł i się użerał z tym czarnym szajsem to już mało istotne (że może dostać po dupie wcześniej, bo wiadome są zakusy na ukrócenie tego dziadostwa, to już nie wspomnę).


Pozatym komin to nie jest jakiś majątek i zawsze w razie W można go wykorzystać..
Takich co na W budowali to na pęczki jest, problem w tym, że każdy bez wyjątku poszedł z torbami. I ty to samo innym doradzasz.


A takie ogrzewanie awaryjne jak ty wymyśliłeś to chu... a nie ogrzewanie nie dość że zależne od prądu w aku to jeszcze potrzebny gaz. Zabłysnąłeś jak diabli.
Ja wiem (z obliczeń!) że będzie potrzeba minimalnych ilości energii do utrzymania temperatury w domu, nawet podczas największych mrozów -- a nie węglowego smoka czy głupiej kozy. I to mi zapewni zapasowe źródło. Jedna butla starczy na 3-4 dni (a pewnie staną sobie dwie). Tylko ja już nie pamiętam, mieszkając obecnie w lesie gdzie przy ostatnich ciężkich opadach śniegu drzewa łamały się jak zapałki, kiedy przerwa w dostawie prądu w zimie była dłuższa jak godzinę (ostatnio właśnie 15 minut). Częściej w lato nie było prądu. Ale oczywiście, idąc twoim tropem trzeba mieć kocioł z rusztem awaryjnym i kozę w salonie, koniecznie dwa kominy na 10m w górę -- wtedy dopiero się błyszczy jak diabli, szczególnie jak się dymka puści. Twoja koza w salonie to pewnie meble wsuwa (skoro takiś zdziwiony, że do pieca gazowego jest gaz potrzebny). Akumulatory i generator tak będą, bo muszę sobie zapewnić możliwość pracy gdyby prądu zabrakło (i tu znowu bardziej się obawiam o lato).

kulibob
14-12-2016, 14:36
Nie zminiam zeznań!! Tu masz racje na początku zakładałem ekogroch później zaczełm myśleć jednak ekogroch nie jest zły!!! jednak są lepsze rozwiązania.
Jak stoi komin i kotłownia to robisz tak instalcje aby moc kiedys przejsć na Pc i tyle. zdechnie kocioł wsadzasz pompe i tyle. Oczywiście lepszym rozwiązaniem jest bez komina odrazu PC lub kable jak dobrze ocieplony. Jakoś nie ma problemu z "użeraniem" się z kotłem ale śmieciuchowiec tego nie pojmie. Męczy mnie gatka z Tobą twój dom twoja sprawa mój moja.

Myjk
14-12-2016, 14:54
Nie zminiam zeznań!! Tu masz racje na początku zakładałem ekogroch później zaczełm myśleć jednak ekogroch nie jest zły!!! jednak są lepsze rozwiązania.
Jak stoi komin i kotłownia to robisz tak instalcje aby moc kiedys przejsć na Pc i tyle. zdechnie kocioł wsadzasz pompe i tyle. Oczywiście lepszym rozwiązaniem jest bez komina odrazu PC lub kable jak dobrze ocieplony. Jakoś nie ma problemu z "użeraniem" się z kotłem ale śmieciuchowiec tego nie pojmie. Męczy mnie gatka z Tobą twój dom twoja sprawa mój moja.
Nie tylko twoja sprawa, bo trujesz syfem węglowym z komina nie tylko siebie, ale także innych. I to w nowym domu, a nie jakimś 20-30 letnim. Gatki to już wiadomo, że masz pełne. :P

kulibob
14-12-2016, 15:01
Nie tylko twoja sprawa, bo trujesz syfem węglowym z komina nie tylko siebie, ale także innych. I to w nowym domu, a nie jakimś 20-30 letnim. Gatki to już wiadomo, że masz pełne. :P
Strasznie truje bez dymu i jak na razie 700kg w 2,5mc zaczadziłem normalnie całą okolice. Ciekawe czy w twoim śmierdzielu też tak robisz.Gdyby wszyscy tak palili to by tego tematu nie było. . Jedyne co się teraz liczy to koszty eksploatacji.

plusfoto
14-12-2016, 15:08
Strasznie truje bez dymu
Nie obraź się ale żeby sprawdzić czy trujesz bez dymu to jest prosta metoda. Wsadź głowę do tego komina na pięć minut a potem zdaj nam relację - oczywiście jak jeszcze będziesz w stanie.

Myjk
14-12-2016, 15:09
Strasznie truje bez dymu i jak na razie 700kg w 2,5mc zaczadziłem normalnie całą okolice. Ciekawe czy w twoim śmierdzielu też tak robisz.Gdyby wszyscy tak palili to by tego tematu nie było. . Jedyne co się teraz liczy to koszty eksploatacji.
Liczy się wszystko. Sam fakt że nie kopcisz i mało spalasz nie znaczy, że nie trujesz wcale. Podobnie jak reszta okolicy. Przyswój to w końcu. Grzejąc prądem czy gazem trułbyś znacznie mniej a i mniej byś wydał na leczenie. I tak widzę można powtarzać do usranej śmierci, podobnie jak regułkę że warto liczyć OZC, tak samo jak liczy się obciążenia, i że jak się ma komin, to nie znaczy że trzeba grzać obleśnym węglem.

lolson28
14-12-2016, 15:13
Witam


Ale oczywiście, idąc twoim tropem trzeba mieć kocioł z rusztem awaryjnym i kozę w salonie, koniecznie dwa kominy na 10m w górę -- wtedy dopiero się błyszczy jak diabli, szczególnie jak się dymka puści.

Taa , gadacie o nowych domach, a ty królu walisz z kominem na 10 m w czasach gdzie dominują parterówki.


Nie tylko twoja sprawa, bo trujesz syfem węglowym z komina nie tylko siebie, ale także innych.

Ty też trujesz. Podłącz sobie butle i akumulator pod piecyk i przestań kopcić.

Musiałem ukąsić :wiggle:

kulibob
14-12-2016, 15:17
W tej chwili liczą się już tylko koszty eksploatacji!!! do czasu zgonu kotła i wymiany na coś i wtedy będą znowu liczyć się będą tylko koszty!!anie EKOPIERDOŁY. Jak ci to tak przeszkadaza to zrób mi przyłącze gazu kup porządny kondensat i będzie ok. Bo mnie to wali palę czysto i mało a jeśli nawetby tak nie było to przecież kopcę na sąsiada :)

przemo1
14-12-2016, 15:20
Jest nadzieja! - oglądał ktoś TVN 24 z rana? Na Śląsku i w Krakowie rusza testowy montaż elektrofiltrów na kominach indywidualnych. Polski patent i produkcja, cena jak na razie ok 2tys pln:
http://www.energetykacieplna.pl/wiadomosci-i-komunikaty/w-sosnowcu-ruszy-pilotazowy-projekt-instalowania-elektrofiltrow-kominowych-119471-10
http://www.rynekinstalacyjny.pl/aktualnosc/id8071,skuteczny-elektrofiltr-dla-kotlow-na-paliwa-stale

lolson28
14-12-2016, 15:21
Ja też poproszę przyłącze gazu :)

lolson28
14-12-2016, 15:25
Jest nadzieja! - oglądał ktoś TVN 24 z rana? Na Śląsku i w Krakowie rusza testowy montaż elektrofiltrów na kominach indywidualnych. Polski patent i produkcja, cena jak na razie ok 2tys pln:
http://www.energetykacieplna.pl/wiadomosci-i-komunikaty/w-sosnowcu-ruszy-pilotazowy-projekt-instalowania-elektrofiltrow-kominowych-119471-10
http://www.rynekinstalacyjny.pl/aktualnosc/id8071,skuteczny-elektrofiltr-dla-kotlow-na-paliwa-stale

Nikt tego nie kupi, bo nie będzie można śmieci spalać.

Myjk
14-12-2016, 15:55
W tej chwili liczą się już tylko koszty eksploatacji!!! do czasu zgonu kotła i wymiany na coś i wtedy będą znowu liczyć się będą tylko koszty!!anie EKOPIERDOŁY. Jak ci to tak przeszkadaza to zrób mi przyłącze gazu kup porządny kondensat i będzie ok. Bo mnie to wali palę czysto i mało a jeśli nawetby tak nie było to przecież kopcę na sąsiada :)
Wiadomo że mądry polak po szkodzie. jak władowałeś węgiel, to jak już wspominałem, będziesz się go trzymał jak rzep psiego ogona. Dlatego jak ty doradzałeś niedawno inwestorowi aby sobie zamontował węglosyfa, to ja go próbowałem od tego odwieść -- żeby w nowym domu nie skoczył przez kolejne 15 lat na kotłowaniu w trutce węglowej pod zagrożeniem montażu kosztownego filtra na komin albo wręcz zakazie palenia. Ale wiadomo, ty wiesz lepiej. Umotywujesz sensownie dlaczego ja mam płacić za twoją ignorancję i błędy kupując piec gazowy? Jeszcze niedawno twierdziłeś, że nie jesteś zwolennikiem wyciągania łap po pieniądze innych (vide pińćset minus) a tu jednak po raz kolejny wyszło szydło z worka... Na koniec, jak palisz tak czysto, to faktycznie ładuj głowę do komina na 5 minut i pokaż się po tym eksperymencie. Tylko przypadkiem nie bierz tego na poważnie, bo nie chcę mieć cię na sumieniu.

lolson28
14-12-2016, 16:23
Na koniec, jak palisz tak czysto, to faktycznie ładuj głowę do komina na 5 minut i pokaż się po tym eksperymencie. Tylko przypadkiem nie bierz tego na poważnie, bo nie chcę mieć cię na sumieniu.

Może spróbujesz u siebie węglarzu ?

kulibob
14-12-2016, 16:29
Wiadomo że mądry polak po szkodzie. jak władowałeś węgiel, to jak już wspominałem, będziesz się go trzymał jak rzep psiego ogona. Dlatego jak ty doradzałeś niedawno inwestorowi aby sobie zamontował węglosyfa, to ja go próbowałem od tego odwieść -- żeby w nowym domu nie skoczył przez kolejne 15 lat na kotłowaniu w trutce węglowej pod zagrożeniem montażu kosztownego filtra na komin albo wręcz zakazie palenia. Ale wiadomo, ty wiesz lepiej. Umotywujesz sensownie dlaczego ja mam płacić za twoją ignorancję i błędy kupując piec gazowy? Jeszcze niedawno twierdziłeś, że nie jesteś zwolennikiem wyciągania łap po pieniądze innych (vide pińćset minus) a tu jednak po raz kolejny wyszło szydło z worka... Na koniec, jak palisz tak czysto, to faktycznie ładuj głowę do komina na 5 minut i pokaż się po tym eksperymencie. Tylko przypadkiem nie bierz tego na poważnie, bo nie chcę mieć cię na sumieniu.

Pier... jak potłuczony.
1. Ekogroch nie jest jakimś wielkim błędem porostu są lepsze rozwiązania i tylko PC wychodzi lepiej
2. Skoncz z tą trutką mnie ch... to obchodzi
3. Masz założć dlatego bo to tobie przeszkadza :wiggle: i jeszcz zagwarantuj że będzie tanie niż teraz ekogrochem
4. Nie jestem zwolennikiem wyciągania łap po kasę innych hahahah jest przeciwnikiem 500+ bo go nie dostaje :))
5. Sam sewsadz łeb w komin skoro tak to Cię interesuje bo mnie nie. Grunt że mało pali ,ale i tak za dużo :)

Brak Ci argumentów . Włącz farelke jak jesteś taki eko i grzej czystym prądem.

lolson28
14-12-2016, 16:57
1. Ekogroch nie jest jakimś wielkim błędem porostu są lepsze rozwiązania i tylko PC wychodzi lepiej.......


...... Włącz farelke jak jesteś taki eko i grzej czystym prądem.

Z tą PC to dodaj jeszcze że chodzi o bardzo dobrze zaizolowany dom z wentylacją mechaniczną i z taryfą G12 . Czyli tylko budowane od podstaw pod pompę. W starym domu nakłady na modernizację prędzej zabiją domownika niż dym z prawidłowo spalanego węgla.

Dopóki nie wprowadzą zakazu będzie kopcił węglem jak wszyscy.

kulibob
14-12-2016, 17:15
Z tą PC to dodaj jeszcze że chodzi o bardzo dobrze zaizolowany dom z wentylacją mechaniczną i z taryfą G12 . Czyli tylko budowane od podstaw pod pompę. W starym domu nakłady na modernizację prędzej zabiją domownika niż dym z prawidłowo spalanego węgla.

Dopóki nie wprowadzą zakazu będzie kopcił węglem jak wszyscy.

Dlatego piszę że u mnie sens ma już tylko PC i to faktycznie z jazdą w drugiej taryfie.

P.S Wkoncu przechodzimy z C11 na G12W w koncu normalne rachunki będą :rotfl:

מרכבה
14-12-2016, 17:20
W starych domach - pierwsze to etap cywilizowania spalania wungla, druga sprawa - modernizacja, najlepiej przez stopniowe kroki,
nikt tak kogoś nie przekona do czegoś - jak on sam siebie. Łazienka - u Rodziców to było miejsce - sybir .. można było zębami strzelać..
teraz jest to najcieplejsze miejsce w domu, a nie jest jeszcze pełna izolacja wykonana. 30-35 mp drewna przygotować, poskładać itp ..
trzeba się natrudzić, fakt jest to najtańsza opcja teraz.. ale bez wkładu pracy się nie obejdzie i o komfort chodzi..
Można przecież jeździć autobusem .. a

Myjk
14-12-2016, 17:44
Pier... jak potłuczony.
1. Ekogroch nie jest jakimś wielkim błędem porostu są lepsze rozwiązania i tylko PC wychodzi lepiej
2. Skoncz z tą trutką mnie ch... to obchodzi
3. Masz założć dlatego bo to tobie przeszkadza :wiggle: i jeszcz zagwarantuj że będzie tanie niż teraz ekogrochem
4. Nie jestem zwolennikiem wyciągania łap po kasę innych hahahah jest przeciwnikiem 500+ bo go nie dostaje :))
5. Sam sewsadz łeb w komin skoro tak to Cię interesuje bo mnie nie. Grunt że mało pali ,ale i tak za dużo :)

Brak Ci argumentów . Włącz farelke jak jesteś taki eko i grzej czystym prądem.
1. W nowym domu "eko"syf jest błędem piorunującym -- tylko skrajny ignorant nie potrafiący liczyć może twierdzić inaczej.
2. Tyle to wiadomo od dawna i nie musisz się znowu chwalić.
3. Mnie przeszkadza twoja ignorancja i instalacja węglosyfa, bo m.in. z moich pieniędzy będą, z powodu kopcenia przez kolejne 15 lat, z twojej trutki leczyć ludzi. Gazem będzie taniej. Skup się i policz -- na początek zrób OZC. :wiggle: Tylko zleć to komuś, bo inaczej znowu ci głupoty powychodzą i znowu węglotrutkę zamontujesz.
4. Jesteś, bo wyciągasz łapę po moje pieniądze (i to jeszcze bez sensownego umotywowania), a także pieniądze innych -- bo za marne zaoszczędzone grosiki narażasz ludzi na poważne i kosztowne choroby.
5. Ja nie muszę głowy do komina wsadzać, wiem że to szkodliwe. To ty twierdzisz uparcie, że nie trujesz. To pokaż. I ponownie, nie bierz tego na serio, bo szkoda życia. Że dużo pali to nic dziwnego, w końcu masz przewymiarowanego smoka węglowego i dogrzewasz atmosferę.

Jak sobie logikę naprawisz, to wróć do dyskusji, ignorancie.

czp01
14-12-2016, 17:46
Jest nadzieja! - oglądał ktoś TVN 24 z rana? Na Śląsku i w Krakowie rusza testowy montaż elektrofiltrów na kominach indywidualnych. Polski patent i produkcja, cena jak na razie ok 2tys pln:
http://www.energetykacieplna.pl/wiadomosci-i-komunikaty/w-sosnowcu-ruszy-pilotazowy-projekt-instalowania-elektrofiltrow-kominowych-119471-10
http://www.rynekinstalacyjny.pl/aktualnosc/id8071,skuteczny-elektrofiltr-dla-kotlow-na-paliwa-stale

Taki filtr wydaje się być salomonowym wyjściem - jeżeli jego cena jest na odpowiednim poziomie no i jeszcze trzeba ustalić jakie są ewentualne koszty jego eksploatacji. Z chęcią taki filtr po testuję :) - i sąsiadów trzeba namówić i będzie ok :)

W sumie zamiast dopłacać do wymiany kotłów wystarczy zakupić mieszkańcom takie filtry i będzie pozamiatane - taniej dla mieszkańców i o wiele taniej dla budżetu miasta :)

przemo1
14-12-2016, 17:50
Taki filtr wydaje się być salomonowym wyjściem - jeżeli jego cena jest na odpowiednim poziomie no i jeszcze trzeba ustalić jakie są ewentualne koszty jego eksploatacji. Z chęcią taki filtr po testuję :) - i sąsiadów trzeba namówić i będzie ok :)

W sumie zamiast dopłacać do wymiany kotłów wystarczy zakupić mieszkańcom takie filtry i będzie pozamiatane - taniej dla mieszkańców i o wiele taniej dla budżetu miasta :)

Z tego, co mówili w dziś TVN, to taki jest plan na początek.

Myjk
14-12-2016, 18:02
Ten "porównywalny efekt ekologiczny" filtrów to w stosunku do czego? Przecież to taki plaster na zaropiałą ranę, raptem pyły eliminuje, a reszta najgorszych tosycznych syfów dla ludzi jak leciała, tak będzie lecieć, podobnie jak leci z podajnikowców.

kulibob
14-12-2016, 18:05
1. W nowym domu "eko"syf jest błędem piorunującym -- tylko skrajny ignorant nie potrafiący liczyć może twierdzić inaczej.
2. Tyle to wiadomo od dawna i nie musisz się znowu chwalić.
3. Mnie przeszkadza twoja ignorancja i instalacja węglosyfa, bo m.in. z moich pieniędzy będą, z powodu kopcenia przez kolejne 15 lat, z twojej trutki leczyć ludzi. Gazem będzie taniej. Skup się i policz -- na początek zrób OZC. :wiggle: Tylko zleć to komuś, bo inaczej znowu ci głupoty powychodzą i znowu węglotrutkę zamontujesz.
4. Jesteś, bo wyciągasz łapę po moje pieniądze (i to jeszcze bez sensownego umotywowania), a także pieniądze innych -- bo za marne zaoszczędzone grosiki narażasz ludzi na poważne i kosztowne choroby.
5. Ja nie muszę głowy do komina wsadzać, wiem że to szkodliwe. To ty twierdzisz uparcie, że nie trujesz. To pokaż. I ponownie, nie bierz tego na serio, bo szkoda życia. Że dużo pali to nic dziwnego, w końcu masz przewymiarowanego smoka węglowego i dogrzewasz atmosferę.

Jak sobie logikę naprawisz, to wróć do dyskusji, ignorancie.
1. koszt eksploatacji jest do przyjęcia
2.nie pisz wkółko o syfie to niebędę tego podkreślał
3. Mam to w d... patrz punkt 1.Koszt inwestycji nieuzasadniony i przegrywa z PC(w eksploatacji i inwestycji w moim przypadku)
4.Mam to w d... patrz punkt 1 wyłącz swojego śmierdziela
5. Mam to w d... patrz punkt 1 Dużo pali bo jestem sknerą zawsze będzie za dużo ogarniasz to??
6. Sam jesteś ignorantem pierdzielisz jedno a walisz ze śmierdziela
7. W nagrodę idę wrzucić butelkę na ruszt. żartowałem

imrahil
14-12-2016, 18:09
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,restrykcyjny-krok-wodzislawia-sl-w-walce-z-niska-emisja-brak-pozwolen-na-domy-opalane-weglem,wia5-3266-14013.html

w Wodzisławiu w MPZP planują zakaz ogrzewania paliwami stałymi, jeśli jest w okolicy gaz lub ciepłociąg. w końcu coś zaczęło się dziać także na Śląsku.

kulibob
14-12-2016, 18:10
AD 4. ja oszczędzam ludzkie zdrowie że palę tym czym palę anie walę ze śmierdziela jak Ty

lolson28
14-12-2016, 18:15
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,restrykcyjny-krok-wodzislawia-sl-w-walce-z-niska-emisja-brak-pozwolen-na-domy-opalane-weglem,wia5-3266-14013.html

w Wodzisławiu w MPZP planują zakaz ogrzewania paliwami stałymi, jeśli jest w okolicy gaz lub ciepłociąg. w końcu coś zaczęło się dziać także na Śląsku.

Przeczytaj ten artykuł ze zrozumieniem.

imrahil
14-12-2016, 18:18
Przeczytaj ten artykuł ze zrozumieniem.

to wytłumacz mi

przemo1
14-12-2016, 18:19
Ten "porównywalny efekt ekologiczny" filtrów to w stosunku do czego? Przecież to taki plaster na zaropiałą ranę, raptem pyły eliminuje, a reszta najgorszych tosycznych syfów dla ludzi jak leciała, tak będzie lecieć, podobnie jak leci z podajnikowców.

To pytanie musisz zadać autorom patentu, np z Politechniki Śląskiej - ja tylko widziałem info w TVN. Możesz też popytać w Sosnowcu tych, którzy testują. Z pewnością chętnie z tobą podyskutują, przy okazji uzupełnisz wiedzę w temacie pyłów :) (te najgorsze toksyczne syfy lecą właśnie z pyłem - to on jest ich nośnikiem).

lolson28
14-12-2016, 18:19
Nie opowiadaj bzdur kolego.
W domu potrzebujacym na ogrzewanie ok.15000-20000kWh z ogrzewaniem podlogowym czyli w typowo projektowym z lat 2006-2016 z WG pompa będzie bardziej zasadna ekonomicznie niż w domach energooszczędnych z WM potrzebujacych na ogrzewanie ok.5000kWh czyli takich po 2021r wzwyż lub przed wśród myślących inwestorów.
Tylko w tych starszych domach trzeba było myśleć przed budową i liczyć co wyżej pisałem.

Arturo daj spokój. Już chyba każdy kto czyta ten wątek wie, że jak nie zainwestujesz konkretnej gotówki w dom , to możesz pomarzyć o komforcie z PC.

lolson28
14-12-2016, 18:21
to wytłumacz mi

Nie planują zakazu palenia węglem , a mają wprowadzić zakaz pozwoleń na budowę gdzie miałby być użyty kocioł na węgiel. Czyli nadal 95% miasta będzie smrodzić czy to widać czy nie widać z komina.

imrahil
14-12-2016, 18:27
Nie planują zakazu palenia węglem , a mają wprowadzić zakaz pozwoleń na budowę gdzie miałby być użyty kocioł na węgiel. Czyli nadal 95% miasta będzie smrodzić czy to widać czy nie widać z komina.

a czy ktoś tutaj pisze o czymś innym? na dobry początek to doskonały krok. władze województwa planują zakaz sprzedaży niskiej klasy kotłów i paliw. to kolejny krok. kolejnym może będzie, jak w Małopolsce, nakaz wymiany kotłów na kotły klasy V. chociaż sam nie jestem za odbieraniem praw nabytych. wystarczy, że w nowych domach nie będzie węgla w ogóle, a ze sklepów znikną niskiej klasy kotły.

http://smoglab.pl/czeska-walka-ze-smogiem-u-sasiadow-nie-kupisz-mulu-i-kopciucha-a-grzywny-sa-wysokie/

w Czechach za palenie mułem, flotem czy śmieciami jest 8200 zł mandatu od przyszłego roku. do tego nakaz wymiany wszystkich kotłów do 2022 r.

lolson28
14-12-2016, 18:38
Nie pisz bzdur,wystarczy ogrzewanie podłogowe i nic poza tym.
I nie pisz o domach przedwojennych bo ja piszę o nie nowych domach od 2006r.

Byłbyś w stanie zaryzykować wstawienie pompy do nieocieplonego domu z dziurawymi oknami ? Jaką temperaturą byś zasilał tą podłogówkę ? Ile godzin na dobę pracowałaby pompa ?

Nie wiem dlaczego dalej w to brniesz .

Myjk
14-12-2016, 18:58
To pytanie musisz zadać autorom patentu, np z Politechniki Śląskiej - ja tylko widziałem info w TVN. Możesz też popytać w Sosnowcu tych, którzy testują. Z pewnością chętnie z tobą podyskutują, przy okazji uzupełnisz wiedzę w temacie pyłów :) (te najgorsze toksyczne syfy lecą właśnie z pyłem - to on jest ich nośnikiem).
Z tego co piszą, autorzy zrobili podróbkę. Pył jest nośnikiem, co nie znaczy że "swobodnie" latające syfy w ilościach produkowanych przez kotly są bezpieczne. Jeśli to ma być finansowane przez gminy, to jest to kolejne jałowe napychanie pieniędzy producentowi tegoż, a żadnej gwarancji że ludzie będą z tego faktycznie korzystać. Będzie raczej jak z DPFami. Pudrowanie syfa i tyle.

lolson28
14-12-2016, 19:38
Wątek gdzie inwestorzy zastanawiali się nad ogrzewaniem PRĄDEM w "takich" domach powstał już w 2003r...
PRĄDEM czyli również grzanie taryfowe jak w przypadku PC.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-z-COP-1-WYST%C4%84P-!!!
Post z 2003r:

Post jest i będzie aktualny(OZC) pomimo,że sprzed 13 lat czyli żadna nowość i wymysł jak to weglarze uważają a konieczna konieczność przed budową :D

Arturo odpowiedz na moje pytanie. Po co podsyłasz mi linka gdzie w pierwszym poście ktoś pyta o dobrze docieplony dom.
Zrozum że wciskanie każdemu tego samego schematu nie przejdzie.

TwojPan
14-12-2016, 20:09
czerwony łeb i różowy czub Wy to jesteście bracia bliźniacy? czy tylko do jednego psychiatry chodzicie?
Arturo znowu Cię zbanowali?
Aż mi Cię żal :)

Panie Wiesławie,Pan wie,że mocno szanuje Pana i Pańską firmę.Szkoda,że takich nie ma więcej.
Ale niech mi Pan powie,dlaczego,trudno zdobyć "dotacje" na leczenie dzieci które chorują przez to,o czym od niedawna tak mocno się krzyczy (pewnie gdyby nie UE,nie było by tematu)?Czy naprawdę węgiel jest jedynym źródłem ciepła w gospodarstwie domowym na tym łez padole?Pan dobrze wie,jak wygląda klas 5 kotłów na eko.Widział Pan gdzieś tam filtry itd?Ceramika jest tylko takim małym szwindlem w tej gierce.Miałem i wiem jak to się odbywa.
Tak czy siak,ani Pan,ani kobra,ani nikt z uczciwych "czarnym opałem karmionych" pracy nie straci.Nie zmienia to faktu,że w nowych domach,żaden kocioł "nie da rady" być źródłem ciepła,bez smrodu i strat itd.
Włączam świadomie do tego wszelakie kominki,te wieczorowe-dla klimatu i te do ogrzewania.No może bez tych na biopaliwo....

lolson28
14-12-2016, 20:12
Jak wyglądał 13 lat temu(2003r)dobrze docieplony dom ? :D

A odpowiadając na pytanie jak nie potrafisz policzyć to nawet jak przy dużych mrozach pompa będzie grzala 24h/dobę w taryfie G12W przy średniej cenie dobowej za 1kWh 0,40zl i dzięki COP koszt 1kWh i tak wyniesie ok.0,13zl. Do tego dochodzą całe weekendy z kosztem 1kWh 0,10zl.
Ale to sytuacje ekstremalne,przy grubej wylewce większość ładowania akumulatora posadzkowego odbywać się będzie w tańszej taryfie a ciepło będzie oddawane w dzień.

No na pewno lepiej wyglądał niż w ogóle nie docieplony. Arturo powiedz mi o jakiej akumulacji mówisz w nieocieplonym domu , gdzie mróz wdziera się każdą możliwą dziurą ?

lolson28
14-12-2016, 20:14
Oczywiście zakładamy myślącego inwestora i takiego mam na myśli.
A Ty lolson powiedz coś o swoim domu ?
Co,gdzie i jak i po co ?

Powiedz co to zmieni? Chcesz paru informacji aby później móc się wyżywać ? :-)

kulibob
14-12-2016, 20:29
Wątek gdzie inwestorzy zastanawiali się nad ogrzewaniem PRĄDEM w "takich" domach powstał już w 2003r...
PRĄDEM czyli również grzanie taryfowe jak w przypadku PC.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-z-COP-1-WYST%C4%84P-!!!
Post z 2003r:

Post jest i będzie aktualny(OZC) pomimo,że sprzed 13 lat czyli żadna nowość i wymysł jak to weglarze uważają a konieczna konieczność przed budową :D

Widzisz tylko jak ktoś chciał ogrzewać 13 lat temu dom prądem za 3k to chyba upadł na łeb :)

kulibob
14-12-2016, 20:35
2400 to ciągle dużo za dużo :)

TwojPan
14-12-2016, 20:36
Powiedz coś o swoim domu lolson ?
Podłoga w domu 150m2 z ogrzewaniem podłogowym to ok.12m3 betonu nagrzanego do ok.25-26st.C,spróbuj schłodzić taką masę betonu o 1st.C powietrzem o temp.pokojowej 2-3st.C niższej..
Jest na tym forum kolega,który tak jak ja,nie robi żadnego "hamburgera" w postaci izolacji styro pod podłogówką.Tylko wtedy,aby zrobić z podłogi i płyty fundamentowej bufor,trzeba odrobinę chęci i wiedzy.Choć i bez PF można to zrobić.Czytajcie dziennik kolegi Barth3z,powinno to wiele wyjaśnić.
Paliwa stałe,dla domu dla ok.100-150m2,są nieuzasadnionym w żadnym kryterium wyborem...Kotły na paliwa stałe,kominki itd. w takich domach stawia się,od tak.Nikt się nie przyzna,że kotłownia z kotłem to uciążliwe zadanie.Kominek,jako kotłownia i podstawowe ogrzewanie, w salonie to absurd.

kulibob
14-12-2016, 20:40
Jest na tym forum kolega,który tak jak ja,nie robi żadnego "hamburgera" w postaci izolacji styro pod podłogówką.Tylko wtedy,aby zrobić z podłogi i płyty fundamentowej bufor,trzeba odrobinę chęci i wiedzy.Choć i bez PF można to zrobić.Czytajcie dziennik kolegi Barth3z,powinno to wiele wyjaśnić.
Paliwa stałe,dla domu dla ok.100-150m2,są nieuzasadnionym w żadnym kryterium wyborem...Kotły na paliwa stałe,kominki itd. w takich domach stawia się,od tak.Nikt się nie przyzna,że kotłownia z kotłem to uciążliwe zadanie.Kominek,jako kotłownia i podstawowe ogrzewanie, w salonie to absurd.
Ok przyznam się że kotłownia jest bardziej uciązliwa od gazu, prądu itp. ale to ciągle niejest jakaś tragedia ta godzina w miesiącu. A kominek naprawdę może być dla klimatu.

Myjk
14-12-2016, 20:52
Taka PC 4000:- , no niech bedzie 5000:-, 500piw ( co by dla niektorych bylo zrozumiale )... nawet nie 1,5 piwa dziennie
A propos piw i bredni tutaj wcześniej wypisywanych przez "specjalistę" w temacie cen (bo coś zwiądł w temacie -- a taki był hardy) -- znajoma właśnie na "tablicę" wrzuciła fotkę (silnie wystraszona znaleziskiem) jakiegoś pasztetu polskiej produkcji w małym sklepie niemieckim tuż przy granicy ze Szwajcarią, który kosztuje 90 ecentów przy 2,50 zł u nas. Żeby nie było, to pasztety niemieckie i szwajcarskie były w tej samej cenie. Ot, przez przypadek taki pasztet z tego specjalisty od cen wyszedł. ;)

adkwapniewski
14-12-2016, 21:20
Jest na tym forum kolega,który tak jak ja,nie robi żadnego "hamburgera" w postaci izolacji styro pod podłogówką.Tylko wtedy,aby zrobić z podłogi i płyty fundamentowej bufor,trzeba odrobinę chęci i wiedzy.Choć i bez PF można to zrobić.Czytajcie dziennik kolegi Barth3z,powinno to wiele wyjaśnić.
Paliwa stałe,dla domu dla ok.100-150m2,są nieuzasadnionym w żadnym kryterium wyborem...Kotły na paliwa stałe,kominki itd. w takich domach stawia się,od tak.Nikt się nie przyzna,że kotłownia z kotłem to uciążliwe zadanie.Kominek,jako kotłownia i podstawowe ogrzewanie, w salonie to absurd.


Czekam niecierpliwie na Twoje wrażenia z użytkowania nowego domku zimą (nie złośliwie!) Mam nadzieję że tak jak do tej pory opiszesz treściwie :)

Szczególnie "uczucie ciepełka" kiedy podłoga nie będzie ładowana od 4h, termometr pokaże 23*C a Ty wrócisz zziębnięty z zewnątrz ... Lub CWU Ci zejdzie , włączy się ładowanie podłogi a Ty będziesz chciał wziąć kąpiel nie koniecznie pod prysznicem ...


Obie strony "barykady" przeginają ...

lolson28
14-12-2016, 21:25
A propos piw i bredni tutaj wcześniej wypisywanych przez "specjalistę" w temacie cen (bo coś zwiądł w temacie -- a taki był hardy) -- znajoma właśnie na "tablicę" wrzuciła fotkę (silnie wystraszona znaleziskiem) jakiegoś pasztetu polskiej produkcji w małym sklepie niemieckim tuż przy granicy ze Szwajcarią, który kosztuje 90 ecentów przy 2,50 zł u nas. Żeby nie było, to pasztety niemieckie i szwajcarskie były w tej samej cenie. Ot, przez przypadek taki pasztet z tego specjalisty od cen wyszedł. ;)

Właśnie pokazałeś mi kolego jak wyglądają te twoje wyjazdy na narty. Rozumiem że buła z najtańszym polskim pasztetem w rękę i w dół na nartach. Nie porywaj się na ceny z restauracji bo podejrzewam że nigdy tam nie byłeś.

Myjk
14-12-2016, 21:41
Ps. Przekładka ceny piwa w restauracjach niemieckich (w których nie byłem, bo to tylko kraj tranzytowy jeśli jadę samochodem, stąd się wcale im nie dziwię, że chcą opłaty wprowadzić) też znajoma zaraportowała o przekładce 1:2. Taki pasztet ze specjalisty od cen. Ponownie, jak ludzie podobnie liczą koszty budowy i wyposażenia domu biorąc z kapelusza przeliczniki zagraniczne po walucie, to nic dziwnego że im wyngiel i trutki węglowe tanio wychodzą. Śmieszno i straszno.

lolson28
14-12-2016, 22:19
Ps. Przekładka ceny piwa w restauracjach niemieckich (w których nie byłem, bo to tylko kraj tranzytowy jeśli jadę samochodem, stąd się wcale im nie dziwię, że chcą opłaty wprowadzić) też znajoma zaraportowała o przekładce 1:2. Taki pasztet ze specjalisty od cen. Ponownie, jak ludzie podobnie liczą koszty budowy i wyposażenia domu biorąc z kapelusza przeliczniki zagraniczne po walucie, to nic dziwnego że im wyngiel i trutki węglowe tanio wychodzą. Śmieszno i straszno.

To że widzisz cenę 50 na zachodzie i 50 w Polsce to też nie ma różnicy ? Bo zaręczam Ci że dla przeciętnej polskiej kieszeni różnica będzie znaczna.

No chyba że jedzie taki fajansiarz na narty i ma w bagażniku zapas pasztetu. Później na forum opisuje że w Alpach to miał taniej niż w Zakopanem.

מרכבה
14-12-2016, 22:27
To jest tak - mamy sandepid - który bada jakość wody i jak ktoś dostanie Japońskiej czynności- sra ki. Alarm jest wielki i larum grają.
Ale jak ktoś dostanie napadu kaszlu - od pyłu węglowego .. cóż.. jakoś nikt nie tęskni w miastach - za rynsztokami, za ekskrementami
płynącymi ulicami.. ale wyjątek stanowią kominy i palone w nich niedbale wungle.
http://www.globtroter.pl/zdjecia/maroko/58034_maroko_fez_za_murem_mrdiny.jpg jakoś ? dało się u nas to wyrugować - takie widoki, większość wsi - już jak w mieście - kanalizacja itp. Ale ogrzewanie jest pozbawione kultury, palić czym się da i jak się da -w totalnie przewymiarowanych kotłach.

adam_mk
14-12-2016, 22:30
Pomysły macie fajne!
Już widzę starówkę Krakowską po wywaleniu pieców i kotłów...

http://g4.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/1429000/1429356-klimatyzatory.jpg

Albo mieszkanie 500+

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31694/klimatyzacja-budynek-mieszkania-mat-pras-640.jpeg

Tylko jedno ALE jest w tym rozwiązaniu...
To na pedały nie pracuje...
Wungiel trza spalić, aby działało...

Adam M.

מרכבה
14-12-2016, 22:36
Oj tam oj - za biedny jestem na kopanie studni .. z potoczka sobie nabiorę wiejskiego .. coś w ten deseń jest myślenie.

lolson28
14-12-2016, 23:15
To jest tak - mamy sandepid - który bada jakość wody i jak ktoś dostanie Japońskiej czynności- sra ki. Alarm jest wielki i larum grają.
Ale jak ktoś dostanie napadu kaszlu - od pyłu węglowego .. cóż.. jakoś nikt nie tęskni w miastach - za rynsztokami, za ekskrementami
płynącymi ulicami.. ale wyjątek stanowią kominy i palone w nich niedbale wungle.
http://www.globtroter.pl/zdjecia/maroko/58034_maroko_fez_za_murem_mrdiny.jpg jakoś ? dało się u nas to wyrugować - takie widoki, większość wsi - już jak w mieście - kanalizacja itp. Ale ogrzewanie jest pozbawione kultury, palić czym się da i jak się da -w totalnie przewymiarowanych kotłach.

Na wszystko potrzeba czasu i pieniędzy. Każdy by chciał mieć tu drugą Germanię i śmiać się z tych co na wschodzie.

adam_mk
15-12-2016, 01:04
Taaa...
Germania...
Truje jedne!
http://wpolityce.pl/polityka/182912-prof-jedrysek-niemcy-spalaja-blisko-polowe-wegla-jaki-spala-sie-w-calej-ue-ale-dzieki-propagandzie-to-nas-uwaza-sie-za-ekologicznego-brudasa-nasz-wywiad

http://energetyka.wnp.pl/niemcy-spalaja-coraz-wiecej-wegla-glownie-z-usa,231240_1_0_0.html

Adam M.

kulibob
15-12-2016, 05:20
Na wszystko potrzeba czasu i pieniędzy. Każdy by chciał mieć tu drugą Germanię i śmiać się z tych co na wschodzie.

Przecież to nie jest trudne wystarczy butla i akumulator. Myjk ma Germanię jak się węgiel skończy to odpali butle :)

plusfoto
15-12-2016, 07:47
To że widzisz cenę 50 na zachodzie i 50 w Polsce to też nie ma różnicy ?
Potem znów powiesz że nie mówiłeś iż jedno euro = jeden zł.

oszczednyGrześ
15-12-2016, 08:34
:) , a zdjecia ktore zapodales to z ktorych "starowek" ? I oczywiscie mozna ironizowac...( nikt nie pisal o rozwiazaniu jak na zdjeciach ) najbardziej trudne do realizacj beda zmiany dla zyjacych na krawedzi egzystencji w 400m2 mieszkaniach na tej starowce... lub starej babci, wlascicielki kamienicy przy rynku...
( (Z tym ze jak Polakom nie przeszkadzaja wszechobecne odchody psow( taka wartosc narodowa ) to moze i klimatyzatory/ P/C by nie przeszkadzaly ... a

Co do starej babci, założyłem takiej klimę w mieszkaniu i grzejniki elektryczne zamiast pieca na syf oraz mały reku. Zeszłej zminy na 50 m2 poszło jej prądu za 600 zł przy temperaturach 21-22'C. Koszt inwestycji 4,5 tys. zł.

kulibob
15-12-2016, 08:48
Co do starej babci, założyłem takiej klimę w mieszkaniu i grzejniki elektryczne zamiast pieca na syf oraz mały reku. Zeszłej zminy na 50 m2 poszło jej prądu za 600 zł przy temperaturach 21-22'C. Koszt inwestycji 4,5 tys. zł.

Na ile było ocieplone to mieszkanko i co to jest mały reku??. 4,5 k wydaje się trochę mało za grzejniki, klimę i reku zakładam że to z robocizną bo napisałeś koszt inwestycji.

Myjk
15-12-2016, 09:49
:) A wiec sa alternatywy i da sie... ( pomijajac ze cena zadna dla np. takiego wnuczka co dorabial w Norwegii aby sie potem na forum chwalic ;) )
Mysle ze poza ograniczeniem kopcenia babcia tez zadowolona ze nie musiala palic... :)
Czasem nie bardzo jest sens inwestować w czyste źródła gdy w koło wszyscy czymś palą. Co z tego że ja zmienię, skoro jakiś ambitny zamontuje "eko"syfa i dalej mi będzie kadzić. Koło mnie dwa nowe domy powstały, w tym jeden z basenem w niecce i jacuzzi na podwórku z pompą ciepła do jego grzania, trzy samochody pod domem -- i choć gaz w ulicy, to w piwnicy kocioł na drewno czy inny wyngiel a w salonie kominek w ciągłym ruchu. I w tym kraju ma być normalnie... Moi rodzice na szczęście się już "złamali" (ambitni byli i chcieli grzać kominkiem do końca życia -- standardowo 3 lata minęły i mają dosyć) i pewnie w przyszłym roku będzie walka na klimatyzatory w domu (bo brak CO).

מרכבה
15-12-2016, 09:50
Obserwuję - że bieda łączy się z nihil novi, ludzie naprawę potrzebują życia w sobie, aby coś zmienić.
Marazm, beznadzieja itp .. nie dziwię się że tak jest, jak w telewizji leci ciągle .. "magiczne" Święta :(
Cudowne, Wspaniałe .. chyba tylko w reklamie Tchibo pało Świąt Bożego Narodzenia.
Czemu o tym piszę ? ponieważ nie raz padło hasło - biedna babcia, pewne obszary biedy powstały
po prl'u gdy ludzie byli przyzwyczajeni dostawać, przeważnie śnięte ryby. Ludzie potrzebują wędki i móc swobodnie
łowić. Ogrzewałem dość długo wynajmowany budynek - klimatyzatorem, jedyna wada, to że starczał do -7 ..
wersja skandynawska .. jak by była do -25 to już inna bajka .. ale 90% czasu klima dawała ogrzewanie .. budynku
gdzie było 20m2 okien U 2,8 W/m2K o ile reszta z płyty warstwowej.
Stą

kulibob
15-12-2016, 10:17
Czasem nie bardzo jest sens inwestować w czyste źródła gdy w koło wszyscy czymś palą. Co z tego że ja zmienię, skoro jakiś ambitny zamontuje "eko"syfa i dalej mi będzie kadzić. Koło mnie dwa nowe domy powstały, w tym jeden z basenem w niecce i jacuzzi na podwórku z pompą ciepła do jego grzania, trzy samochody pod domem -- i choć gaz w ulicy, to w piwnicy kocioł na drewno czy inny wyngiel a w salonie kominek w ciągłym ruchu. I w tym kraju ma być normalnie... Moi rodzice na szczęście się już "złamali" (ambitni byli i chcieli grzać kominkiem do końca życia -- standardowo 3 lata minęły i mają dosyć) i pewnie w przyszłym roku będzie walka na klimatyzatory w domu (bo brak CO).

Co do tego przykładu masz rację.


Ale w pozostałych przypadkach to wygląda tak:
ekogroch 10-15gr kwh
pompa podobnie do węgla może być mniej może być więcej
prąd -30-60gr
gaz 25gr

I to załatwia całą tą dyskusję.

kulibob
15-12-2016, 11:05
Tak uwazasz?

Zalezy troszke od mentalnosci, podejscia i priorytetow.... ;)
Ale ciezko tu przytaczac takie argumenty... bo zaraz znowu ktos wyskoczy z babcia lub rodzina na zasilku socialnym i 350m2 do ogrzania co by to godny metraz byl a nie kurnik dla rodziny 2+2...
Ale rozumiem dylematy ludzi i nieraz faktycznie ciezkie sytauacje zyciowe... jeden sie bedzie chwalil 40m2 garazem i promowal kopcenie ... Inny walczyl o utrzymanie rodziny na takim samym metrazu w mieszkaniu.

Jeśli wprowadzili by zakaz i dofinasowali zakup źródeł proekologicznycha ale na zasadzie wyboru czy z kredytem czy dopłata do zakupu to ok.
Powino się wprowadzić nadzór nad marżami sprzedających i monterów takich cudów w momencie wprowadzenia zakazu. Sam kiedyś przed zakupem jeszcze kotła dawałem do wyceny pompy niezłe ceny walili :) Teraz pewnie kupił i zamontował bym to sam ale jestem o rok mądrzejszy :)

Nieważnie co będzie koś będzie miał żniwa albo 5klasa albo pompy

Alessandro
15-12-2016, 12:51
A wczoraj w nocy jako #OSOMGliwice zakładaliśmy maseczki gliwickim pomnikom #SMOGjestTU, dusimy się w Gliwicach.
https://osomgl.wordpress.com/2016/12/15/smogjesttu/ …

kulibob
15-12-2016, 13:34
A wczoraj w nocy jako #OSOMGliwice zakładaliśmy maseczki gliwickim pomnikom #SMOGjestTU, dusimy się w Gliwicach.
https://osomgl.wordpress.com/2016/12/15/smogjesttu/ …

Wandalizm

fotohobby
15-12-2016, 14:01
Wandalizm

Ktoś coś zniszczył ?


Wandalizm – umyślne niszczenie bez wyraźnego powodu cudzego mienia, zwłaszcza publicznego. Słowo pochodzi od starożytnego germańskiego plemienia Wandalów[a] wsławionego barbarzyńskim zniszczeniem zdobytego Rzymu

Myjk
15-12-2016, 14:02
Tak uwazasz?

Zalezy troszke od mentalnosci, podejscia i priorytetow.... ;)
Ale ciezko tu przytaczac takie argumenty... bo zaraz znowu ktos wyskoczy z babcia lub rodzina na zasilku socialnym i 350m2 do ogrzania co by to godny metraz byl a nie kurnik dla rodziny 2+2...
Ale rozumiem dylematy ludzi i nieraz faktycznie ciezkie sytauacje zyciowe... jeden sie bedzie chwalil 40m2 garazem i promowal kopcenie ... Inny walczyl o utrzymanie rodziny na takim samym metrazu w mieszkaniu.
Tak wielu ignorantów uważa. Powyższe "wyliczenia" nie załatwiają dyskusji, bo jest tylko koszt kWh bez uwzględnienia kosztów inwestycyjnych, oraz innych mniej widocznych kosztów typu właśnie wielomiliardowe leczenie ludzi z tytułu zanieczyszczenia powietrza niską emisją. Mówiąc wprost takie wyliczenia węglarzy są nierzetelne -- by nie użyć bardziej dosadnego słowa. Czyli znowu dyskusja wraca do punktu wyjścia i braku zrozumienia podstaw tych poczynań i manipulacji liczbami. Niektórzy do dzisiaj nie rozumieją dlaczego został wprowadzony zakaz palenia papierosów w miejscach gdzie przebywają ludzie niepalący i jęczą coś o ograniczaniu.

Moi sąsiedzi, których ewidentnie stać i mogli zrobić sensownie od podstaw, ale zwyczajnie lachę położyli na ten najważniejszy element w domu. Nie widzę powodu aby mieli być dodatkowo pompowani kasą bo ich zwyczajnie jest stać na czyste ogrzewanie (jak i wielu innych w domach budowanych przez ostatnie 10 lat). Dotacje, jeśli już, powinny być dla starych budynków i to tylko do termomodernizacji (ew. z remontem CO) -- wtedy przejście na źródło bez niskiej emisji nie będzie problemem -- a jakie będzie, to już powinna być decyzja i koszt właściciela. W każdym razie dotowanie trutek, nawet 5-tej klasy, to jakaś paranoja i zwyczajne wyrzucanie pieniędzy w błoto z wizją trucia ludzi przez kolejne 15-20 lat. Ale elementarna podstawa to i tak zakaz spalania paliw stałych w nowych domach, a jeszcze przydałaby się edukacja ludzi aby nie budować stodół na które ludzi nie stać.

lolson28
15-12-2016, 14:12
Witam



Moi sąsiedzi, których ewidentnie stać i mogli zrobić sensownie od podstaw, ale zwyczajnie lachę położyli na ten najważniejszy element w domu. Nie widzę powodu aby mieli być dodatkowo pompowani kasą bo ich zwyczajnie jest stać na czyste ogrzewanie (jak i wielu innych w domach budowanych przez ostatnie 10 lat). Dotacje, jeśli już, powinny być dla starych budynków i to tylko do termomodernizacji (ew. z remontem CO) -- wtedy przejście na źródło bez niskiej emisji nie będzie problemem -- a jakie będzie, to już powinna być decyzja i koszt właściciela. W każdym razie dotowanie trutek, nawet 5-tej klasy, to jakaś paranoja i zwyczajne wyrzucanie pieniędzy w błoto z wizją trucia ludzi przez kolejne 15-20 lat. Ale elementarna podstawa to i tak zakaz spalania paliw stałych w nowych domach, a jeszcze przydałaby się edukacja ludzi aby nie budować stodół na które ludzi nie stać.

Zacznij zmieniać świat od siebie pasztetowy narciarzu a nie sąsiadowi za płot zaglądasz. Stać cie na pasztet w alpach to możesz i źródło ciepła wymienić. Chyba że jak sęp na dotację liczysz ?

lolson28
15-12-2016, 14:16
Potem znów powiesz że nie mówiłeś iż jedno euro = jeden zł.

Czytaj ze zrozumieniem, a nie wycinasz pojedyńcze zdania . Zachowujesz się jak ten "viking" z polskiej wsi. Co trochę obcej waluty zobaczył i całkowicie się w tym pogubił.

kulibob
15-12-2016, 15:01
Ktoś coś zniszczył ?

Obwieszenie pomników maseczkami jest tymczasowym oszpeceniem tego pomnika czyli do czasu usunięcia maseczki pomnik jest uszkodzony "zniszczony".

przemo1
15-12-2016, 15:05
Wandalizm

Raczej zaśmiecanie.

Liwko
15-12-2016, 15:09
Obwieszenie pomników maseczkami jest tymczasowym oszpeceniem tego pomnika czyli do czasu usunięcia maseczki pomnik jest uszkodzony "zniszczony".

Wiesz co to takiego happening? :bash:

kulibob
15-12-2016, 15:16
Tak wielu ignorantów uważa. Powyższe "wyliczenia" nie załatwiają dyskusji, bo jest tylko koszt kWh bez uwzględnienia kosztów inwestycyjnych, oraz innych mniej widocznych kosztów typu właśnie wielomiliardowe leczenie ludzi z tytułu zanieczyszczenia powietrza niską emisją. Mówiąc wprost takie wyliczenia węglarzy są nierzetelne -- by nie użyć bardziej dosadnego słowa. Czyli znowu dyskusja wraca do punktu wyjścia i braku zrozumienia podstaw tych poczynań i manipulacji liczbami. Niektórzy do dzisiaj nie rozumieją dlaczego został wprowadzony zakaz palenia papierosów w miejscach gdzie przebywają ludzie niepalący i jęczą coś o ograniczaniu.

Moi sąsiedzi, których ewidentnie stać i mogli zrobić sensownie od podstaw, ale zwyczajnie lachę położyli na ten najważniejszy element w domu. Nie widzę powodu aby mieli być dodatkowo pompowani kasą bo ich zwyczajnie jest stać na czyste ogrzewanie (jak i wielu innych w domach budowanych przez ostatnie 10 lat). Dotacje, jeśli już, powinny być dla starych budynków i to tylko do termomodernizacji (ew. z remontem CO) -- wtedy przejście na źródło bez niskiej emisji nie będzie problemem -- a jakie będzie, to już powinna być decyzja i koszt właściciela. W każdym razie dotowanie trutek, nawet 5-tej klasy, to jakaś paranoja i zwyczajne wyrzucanie pieniędzy w błoto z wizją trucia ludzi przez kolejne 15-20 lat. Ale elementarna podstawa to i tak zakaz spalania paliw stałych w nowych domach, a jeszcze przydałaby się edukacja ludzi aby nie budować stodół na które ludzi nie stać.

Liczy się gr/kWh koszt inwestycji w przypadku kotła to tylko kocioł, mieszalnik i komin. I nie ucz mnie ekonomi bo postawiłem dom mając 33 lata i nie biorąc kredytu. Kotłownia nie jest kosztem inwestycji w CO jest pomieszczenie które z przejściem na PC zmieni tylko swój charakter. Lepiej byś się zainteresował co w tych pasztetach jest bo to żarcie i E-gówna nam bardziej szkodzą niż te twoje dymki. A dofiansowania powinny być dlatego bo to tacy jak Ty chcą zakazu a nie modernizacji i podejścia do tego z głową

kulibob
15-12-2016, 15:19
Wiesz co to takiego happening? :bash:

Po maseczkach widzę że zlot świrów. Lepiej by je codziennie nosili niż na pomnikach wieszali.

kulibob
15-12-2016, 15:22
Normalnie wkur.... mnie ten temat muszę przestać tu zaglądać. Bo na tego Myjka nie mam siły.

przemo1
15-12-2016, 15:25
Normalnie wkur.... mnie ten temat muszę przestać tu zaglądać. Bo na tego Myjka nie mam siły.

Wystarczy dodać go do ignorowanych - I po bólu.. :)

Liwko
15-12-2016, 15:43
Po maseczkach widzę że zlot świrów. Lepiej by je codziennie nosili niż na pomnikach wieszali.

W takim razie udowadniasz po raz kolejny, że gówno wiesz.

fotohobby
15-12-2016, 16:06
Obwieszenie pomników maseczkami jest tymczasowym oszpeceniem tego pomnika czyli do czasu usunięcia maseczki pomnik jest uszkodzony "zniszczony".

Chlopie, nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz, to nie będziesz się musiał tak idiotycznie, jak powyżej, tłumaczyć...

kulibob
15-12-2016, 16:09
Chlopie, nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz, to nie będziesz się musiał tak idiotycznie, jak powyżej, tłumaczyć...

Tylko czubek powiesiłby maskę na pomniku

fotohobby
15-12-2016, 16:12
Tylko czubek powiesiłby maskę na pomniku

Widzę, że organizatorzy tego happeningu trochę przeszacowali poziom intelektualny części odbiorców....

kulibob
15-12-2016, 16:24
Widzę, że organizatorzy tego happeningu trochę przeszacowali poziom intelektualny części odbiorców....

Dziękuję za komplement

klaudiusz_x
15-12-2016, 17:55
Miałem wrzucać dawno.
Sami Pasterze grzeszą, Papież nawołuje do ekologii, dołożyli grzechów ciężkich itd itp.
A poniżej komin probostwa + nowy kościół za miliony obok, cały w klinkierce:
375947

375948

Myjk
15-12-2016, 18:17
Ja nie kościelny, ale wiem że nowy kościół "w mojej parafii" i dom pasterzy grzane są czysto. Kościół grzany nawet podłogówką. Co tylko potwierdza, że jedni myślą, a inni mają to gdzieś.

BTW Ze szmelcbuka dzięki Czyste Ogrzewanie: http://smoglab.pl/burmistrz-skaly-opiniuje-negatywnie-projekt-programu-ochrony-powietrza/


Opinii negatywnych było więcej, w tym i z miejsc takich jak Rabka-Zdrój, która jest uzdrowiskiem pulmonologicznym, więc wydawałoby się, że powinna zrobić, co się da, by ludzie mogli się tam leczyć. A także z Nowego Targu, Bukowiny Tatrzańskiej i Liszek.

plusfoto
15-12-2016, 18:28
Czytaj ze zrozumieniem, a nie wycinasz pojedyńcze zdania . Zachowujesz się jak ten "viking" z polskiej wsi. Co trochę obcej waluty zobaczył i całkowicie się w tym pogubił.

Witam
Zacznij zmieniać świat od siebie pasztetowy narciarzu a nie sąsiadowi za płot zaglądasz. Stać cie na pasztet w alpach to możesz i źródło ciepła wymienić. Chyba że jak sęp na dotację liczysz ?


Kończą się argumenty to zaczyna wyłazić chamstwo i drobnomieszczaństwo a z butów słoma. Normalnie jakbym naszą Krystynkę P słyszał. Ale widać ten elektorat już tak ma.

Myjk
15-12-2016, 19:17
Kończą się argumenty to zaczyna wyłazić chamstwo i drobnomieszczaństwo a z butów słoma. Normalnie jakbym naszą Krystynkę P słyszał. Ale widać ten elektorat już tak ma.
Śmieszek z mafii węglowej zwyczajnie nie wytrzymał ciśnienia, nie potrafi jak prawdziwy facet się przyznać do palnięcia gafy, musi próbować zasłonić swoją ignorancję i próby manipulacji tematem. Ale to nie powinno akurat dziwić, w końcu nie pierwszy raz truje od rzeczy.

klaudiusz_x
15-12-2016, 19:21
Moze najzwyklej proboszcza wybrali... lub nowego ministranta... ;)
Zdjęcia mówią same za siebie.
Więcej nie potrzeba.

Ps.
Dymek tylko nowemu papieżowi można zrobić jeden raz... :P
na powitanie/ukoronowanie :P

kulibob
15-12-2016, 19:46
Śmieszek z mafii węglowej zwyczajnie nie wytrzymał ciśnienia, nie potrafi jak prawdziwy facet się przyznać do palnięcia gafy, musi próbować zasłonić swoją ignorancję i próby manipulacji tematem. Ale to nie powinno akurat dziwić, w końcu nie pierwszy raz truje od rzeczy.

To Ty manipulujesz wszystkim byle wyszło na twoje

lolson28
15-12-2016, 19:50
Kończą się argumenty to zaczyna wyłazić chamstwo i drobnomieszczaństwo a z butów słoma. Normalnie jakbym naszą Krystynkę P słyszał. Ale widać ten elektorat już tak ma.

Przedstawisz swoje argumenty ? Czy skopiujesz (wyrwiesz z tekstu) pojedyńcze słowa ?


Śmieszek z mafii węglowej zwyczajnie nie wytrzymał ciśnienia, nie potrafi jak prawdziwy facet się przyznać do palnięcia gafy, musi próbować zasłonić swoją ignorancję i próby manipulacji tematem. Ale to nie powinno akurat dziwić, w końcu nie pierwszy raz truje od rzeczy.

Gafę to ty walisz cały czas. Smrodzisz węglem w śmieciuchu a wszystkim ekologię doradzasz. Podobnie jak drugi koleś (TwójPAN). Napisz jak zbudujesz już ten swój kurnik i przestawisz się na ekologie.

Myjk
15-12-2016, 20:17
To Ty manipulujesz wszystkim byle wyszło na twoje
Że zapakowałeś węglosmroda do nowego domu na najbliższe 15 lat zamiast zamontować coś tańszego, bezobsługowego i mniej trującego tylko dlatego że się z ręką w nocniku obudziłeś, bo bierzesz wszystko na wiarę zamiast policzyć, a jak już próbujesz liczyć to jak twój kolega węglośmieszek na swoim indywidualnym przeliczniku? Luzuj poślady, to nie manipulacja tylko fakty. Takich jak ty jest na pęczki. Doradców jak ty, robiącym ludziom wodę z mózgu, jest też na pęczki. Szkodzisz ludziom gdzie się nie obejrzysz. Nawet problemu zrozumieć nie potrafisz, ba, twierdzisz usilnie, że problemu nie ma. Nic to, był czas przywyknąć.

kulibob
15-12-2016, 20:25
Że zapakowałeś węglosmroda do nowego domu na najbliższe 15 lat zamiast zamontować coś tańszego, bezobsługowego i mniej trującego tylko dlatego że się z ręką w nocniku obudziłeś, bo bierzesz wszystko na wiarę zamiast policzyć, a jak już próbujesz liczyć to jak twój kolega węglośmieszek na swoim indywidualnym przeliczniku? Luzuj poślady, to nie manipulacja tylko fakty. Takich jak ty jest na pęczki. Doradców jak ty, robiącym ludziom wodę z mózgu, jest też na pęczki. Szkodzisz ludziom gdzie się nie obejrzysz. Nawet problemu zrozumieć nie potrafisz, ba, twierdzisz usilnie, że problemu nie ma. Nic to, był czas przywyknąć.
Dziękuję że mi tak dobrze życzysz że mi kociołek 15 lat przeżyje byłbym szczęśliwy :) Przykro mi ze uważasz że z ręką w nocniku. Z ręką w nocniku to byłbym jak bym słuchał fachowców, a tak wyszło nie najgorzej.

plusfoto
15-12-2016, 20:31
Przedstawisz swoje argumenty ? Czy skopiujesz (wyrwiesz z tekstu) pojedyńcze słowa ?
.
Czy coś istotnego pominąłem? Oto całość.

To że widzisz cenę 50 na zachodzie i 50 w Polsce to też nie ma różnicy ? Bo zaręczam Ci że dla przeciętnej polskiej kieszeni różnica będzie znaczna. No chyba że jedzie taki fajansiarz na narty i ma w bagażniku zapas pasztetu. Później na forum opisuje że w Alpach to miał taniej niż w Zakopanem.
Wszyscy Ci tłumaczą że tam taniej lub ta sama kasa ale komfort dużo lepszy a ty swoje.
A argumenty masz tutaj
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221532-Czy-b%C4%99dzie-zakaz-palenia-w%C4%99glem&p=7359120&viewfull=1#post7359120

lolson28
15-12-2016, 20:43
Czy coś istotnego pominąłem? Oto całość.

No na razie nie przedstawiłeś nic. Jak czegoś nie rozumiesz to zapytaj.


Wszyscy Ci tłumaczą że tam taniej lub ta sama kasa ale komfort dużo lepszy a ty swoje.


Pijesz ?

Myjk
15-12-2016, 21:00
Dziękuję że mi tak dobrze życzysz że mi kociołek 15 lat przeżyje byłbym szczęśliwy :) Przykro mi ze uważasz że z ręką w nocniku. Z ręką w nocniku to byłbym jak bym słuchał fachowców, a tak wyszło nie najgorzej.Przede wszystkim życzę ci, abyś w końcu przestał ironicznie pogrywać, a szczególnie żebyś zrozumiał, istniejącym od lat gryzący problemem zasyfionego zimowego powietrza, żebyś zaczął, jeśli już koniecznie musisz, sensownie doradzać inwestorom aby nie popełnili podobnych błędów do twoich aby mogli powiedzieć "zrobiłen dobrze" a nie tylko "nienajgorzej". Oczywiście to wymaga odwagi cywilnej, więc nabycia tudzież ujawnienia tejże także ci życzę. Oh, jak świątecznie się zrobiło.

TwojPan
15-12-2016, 21:03
Czekam niecierpliwie na Twoje wrażenia z użytkowania nowego domku zimą (nie złośliwie!) Mam nadzieję że tak jak do tej pory opiszesz treściwie :)

Szczególnie "uczucie ciepełka" kiedy podłoga nie będzie ładowana od 4h, termometr pokaże 23*C a Ty wrócisz zziębnięty z zewnątrz ... Lub CWU Ci zejdzie , włączy się ładowanie podłogi a Ty będziesz chciał wziąć kąpiel nie koniecznie pod prysznicem ...
Obie strony "barykady" przeginają ...
Trzeba być i czasem "architektem ogrzewania".
Samsung EHS TDM http://www.ghs-polska.pl/samsung/samsung-ehs-tdm.html
załatwia sprawę.Pewnie piszesz o tych "przejściowych" okresach dla domu mocno energooszczędnego.O braku odczuwalnego "promieniowania ciepła".
Jest na to sposób który podałem powyżej.Ciepłe powietrze z jednostek kanałowych na już! To rozwiązuje problem bezwłądności takiej podłogówki o jakim pisałem,a latem-mamy piękną klimatyzację-tylko jeśli GWC sobie nie poradzi :)
Cały system z montażem dla pompy 8kW+dwie jednostki kanałowe po 3,6kW każda,zbiornik CWU 200l ,montaż-koszt 24k pln.
To mniej niż kocioł,komin do kominka,do kotła na CO ,kocioł,miejsce na kotłownie itd....
Pozdrawiam.

plusfoto
15-12-2016, 21:11
Pijesz ?
Tak - czasem piwo, częściej herbatę a rzadko coś mocniejszego.
Opuść to swoje zadupie i wyjedź gdzieś to może coś Ci zatrybi.

lolson28
15-12-2016, 21:19
Tak - czasem piwo, częściej herbatę a rzadko coś mocniejszego.
Opuść to swoje zadupie i wyjedź gdzieś to może coś Ci zatrybi.

To są te twoje argumenty ? Typowy pompiarz .

plusfoto
15-12-2016, 21:24
To są te twoje argumenty ? Typowy pompiarz .
Rozumiem że zazdrościsz bo nie muszę pilnować pieca i szuflować czarnego złota.

Myjk
15-12-2016, 21:29
Wszyscy Ci tłumaczą że tam taniej lub ta sama kasa ale komfort dużo lepszy a ty swoje.

WęgloŚmieszek pewnie górol z Zakopanego skoro tak ciśnie pod górkę. Musi ludziom nawtykać bredni o drożyźnie w Alpach, żeby samemu móc dudki pozbierać. W polskich górach w zimie jest dramat pod wszelkimi względami, śmierdzi spalinami, drogo, mało. W obecnym stanie kosztów i infrastruktury nie wrócę tam choćby za darmo wszystko rozdawali. Podobnie nie zainstaluję w nowym domu węglosyfa choćby darmo dawali piec, paliwo i jeszcze palacza.

adkwapniewski
15-12-2016, 21:35
Trzeba być i czasem "architektem ogrzewania".
Samsung EHS TDM http://www.ghs-polska.pl/samsung/samsung-ehs-tdm.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ghs-polska.pl%2Fsamsung%2Fsamsung-ehs-tdm.html)
załatwia sprawę.Pewnie piszesz o tych "przejściowych" okresach dla domu mocno energooszczędnego.O braku odczuwalnego "promieniowania ciepła".
Jest na to sposób który podałem powyżej.Ciepłe powietrze z jednostek kanałowych na już! To rozwiązuje problem bezwłądności takiej podłogówki o jakim pisałem,a latem-mamy piękną klimatyzację-tylko jeśli GWC sobie nie poradzi :)
Cały system z montażem dla pompy 8kW+dwie jednostki kanałowe po 3,6kW każda,zbiornik CWU 200l ,montaż-koszt 24k pln.
To mniej niż kocioł,komin do kominka,do kotła na CO ,kocioł,miejsce na kotłownie itd....
Pozdrawiam.

Oglądałem samsunga - nie mogę się doszukać jaki zakres napięcia toleruje - gree może pracować od 170V

Kanałówka kusi tylko nie za bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić sensowne sterowanie nadmuchem w poszczególnych pomieszczeniach ... Przepustnice z serwem ? Gdzie nadmuchy (góra, dół ) Co z wilgotnością , sama wentylacja robi dobrą robotę ale razem z klimą może być za sucho - nawilżacza nie mam ochoty dokładać.

Kiedy się wprowadzasz ? Mam nadzieję że opiszesz co i jak po sezonie zimowym :)

Myjk
15-12-2016, 21:46
Przeciez sie chwalil ze byl w Norwegii :D
A to ze wywiozl z tamtad tylko "wiedze" o cenach piwa i zadnych innych refleksji mowi samo za siebie ;)
Norwegia to wzór dla wspierania czystych technologii, w tym samochodów elektrycznych. Tesli tam jeżdżą już dziesiątki tysięcy. Co trzecie auto tam sprzedawane jest jakoś elektryczne. Gdyby śmieszek w Norwegii był, to winien nasiąknąć klimatem, ale widać nasiąkał tylko browarem za 50 zł.

lolson28
15-12-2016, 22:36
Rozumiem że zazdrościsz bo nie muszę pilnować pieca i szuflować czarnego złota.

A pewnie że tak, zgadzam się z tobą że masz wygodę.


WęgloŚmieszek pewnie górol z Zakopanego skoro tak ciśnie pod górkę. Musi ludziom nawtykać bredni o drożyźnie w Alpach, żeby samemu móc dudki pozbierać. W polskich górach w zimie jest dramat pod wszelkimi względami, śmierdzi spalinami, drogo, mało. W obecnym stanie kosztów i infrastruktury nie wrócę tam choćby za darmo wszystko rozdawali. Podobnie nie zainstaluję w nowym domu węglosyfa choćby darmo dawali piec, paliwo i jeszcze palacza.

Dynda mi to gdzie ludzie pojadą. Lecz nie dynda mi to że próbujesz kit wciskać [moderowano]

[moderowano]

JTKirk
16-12-2016, 06:31
Normalnie wkur.... mnie ten temat muszę przestać tu zaglądać. Bo na tego Myjka nie mam siły.

pewnie taka sama jest reakcja co poniektórych na twoje posty :P

kulibob
16-12-2016, 07:00
:lol2:

A Tesla bardzo fajne auta... Nie do konca pro rodzinne wedlug mnie aczkolwiek bagaznik tu i tu, tylni calkiem spory... z przodu siedzi sie bardzo dobrze ale z tylu dla doroslej osoby juz mniej. N, S.. i inni maja coraz wiecej stacji gdzie mozna je "zatankowac" w krotkim czasie...75 min 100% dla 90S
https://www.tesla.com/sites/default/files/images/supercharger/[email protected]
Pani zapewniala ze sprawdzi sie jako auto rodzinne jednak:lol2: No i pozostaje kwestia ceny.... Nie kupie odkladajac pieniadze rownowartosci ilus tam piw miesiecznie :D

W Polsce sa chyba 2 stacje .... a na koniec dnia mamy auto na wegiel ( chyba ze eko prad od Energii :D :D )... w swietle tego co sie czyta na fm

https://www.tesla.com/sv_SE/findus/supercharger/Europe

A o ile ta tesla jest tańsza od PB/LPG/ON w zakupie i eksploatacji, bo musiałbym się zastanowić czy mi się opłaca zamienić mojego starego grata z LPG.

TwojPan
16-12-2016, 07:45
Oglądałem samsunga - nie mogę się doszukać jaki zakres napięcia toleruje - gree może pracować od 170V

Kanałówka kusi tylko nie za bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić sensowne sterowanie nadmuchem w poszczególnych pomieszczeniach ... Przepustnice z serwem ? Gdzie nadmuchy (góra, dół ) Co z wilgotnością , sama wentylacja robi dobrą robotę ale razem z klimą może być za sucho - nawilżacza nie mam ochoty dokładać.

Kiedy się wprowadzasz ? Mam nadzieję że opiszesz co i jak po sezonie zimowym :)
To nie jest tupowa kanałówka.Te slimy,to normalne klimatyzatory,tyle że do zabudowy.Każdy ma swój sterownik na ścianie z termostatem.
Problemów z wilgocią się nie obawiam.Mam reku Samsunga z odzyskiem wilgoci,wymiennik celuloziwy.Koszt 4k pln.

klaudiusz_x
16-12-2016, 08:18
:D Stacje super charger sa... darmowe... przynajmniej w S...( np. w centrum handlowym ) i mysle ze tez w N... nie wiem jak reszta Europy. A wiec za tankowanie tam nie placisz...
Pod domem juz tak... no i tankowanie ( ladowanie ) trwa dluzej
W PL nie mam pojecia... co i jak . Cena auta ... no coz ...
Ale kiedy sie zwroci jakie kolwiek auto? I po Polsce jednak jezdza samochody spalinowe w tym przedziale cenowym ;) I tak... zdaje sobie sprawe ze babcia jezdzaca 15 letnim dieslem do kosciola sobie nie wymieni.... ( bo zaraz ktos z tym wyskoczy ), :)

A LPG zawsze lepsze od kopcacego diesla ;)



W Stanach koniec z darmowym ładowaniem. Już zapowiedzieli opłaty, tylko nie pamiętam od kiedy.
W Katowicach czytałem że otworzyli 1 punkt ładowania na orlenie.

klaudiusz_x
16-12-2016, 08:22
Musk chce otworzyć drugą giga fabrykę Tesli w Europie.


Idą do przodu. A my truptamy w miejscu.

Myjk
16-12-2016, 09:04
:D Stacje super charger sa... darmowe... przynajmniej w S...( np. w centrum handlowym ) i mysle ze tez w N... nie wiem jak reszta Europy. A wiec za tankowanie tam nie placisz...
Pod domem juz tak... no i tankowanie ( ladowanie ) trwa dluzej
W PL nie mam pojecia... co i jak . Cena auta ... no coz ...
Ale kiedy sie zwroci jakie kolwiek auto? I po Polsce jednak jezdza samochody spalinowe w tym przedziale cenowym ;) I tak... zdaje sobie sprawe ze babcia jezdzaca 15 letnim dieslem do kosciola sobie nie wymieni.... ( bo zaraz ktos z tym wyskoczy ), :)
A LPG zawsze lepsze od kopcacego diesla ;)

Stacje nigdy nie były w pełni darmowe, bo były wliczone ryczałtem w cenę auta. Teraz już oficjalnie "tankowanie" nie będzie już darmowe. Tesla S jest autem klasy premium, nawet 5-letnia nadal kosztuje ponad 200 tys. zł (ku mej rozpaczy). Niemniej jednak salonowe auta spalinowe, które mogą TS "objechać", kosztują w milionach. Dlatego śmieszą mnie tutejsze "argumenty" vel dobre rady, żeby "ekolodzy" sobie kupowali auta elektryczne (szczególnie jak wujki rzucają za przykład Teslę) gdy się pisze o czystych alternatywach dla węglosyfu i drewna. Póki co alternatyw w tej samej lub zbliżonej cenie do spalinowców nie ma. Nie ma także infrastruktury stacji "tankowania", aczkolwiek nie dalej jak w tym tygodniu otwarto drugi supercharger w PL. Drugi... śmieszny ten nasz ciemnogród węglem stojący, spalający znaczy. Nie ma też (jeszcze) technologii pozwalającej szybko ładować akumulatory (aby się zbliżyć do rurosmrodów). Ale to się pewnie niebawem zmieni, toteż w garażu nowego domu podciągam "siłę" do ładowania elektryka. Stąd też póki co auta elektryczne u nas to rodzynki (szczególnie TesleS które jako jedyne obecnie ze swoimi bateriami są względnym odpowiednikiem dla aut spalinowych). Wprost przeciwnie do alternatywnych źródeł grzewczych dla węgla i drewna pod strzechami, które nie stanowią 3-4-krotnej różnicy, dostęp do "paliwa" ma KAŻDY i to w preferencyjnych cenach z prądu "spadowego".

Babcia jak przestanie żłopać browary za cenę wyssaną z brudnego węglowego palca forumowego śmieszka, może sobie wymieni na Leafa. ;P