PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana oddzielająca segmenty



Zeta
14-07-2004, 19:02
Moje pytanie kieruję do właścicieli bliźniaków lub segmentów. Czy ścianka oddzielająca budynki z pełnej cegły o grubości 38 cm zapewni dobrą izolację akustyczną?

_ZBYCH_
14-07-2004, 19:09
Moje pytanie kieruję do właścicieli bliźniaków lub segmentów. Czy ścianka oddzielająca budynki z pełnej cegły o grubości 38 cm zapewni dobrą izolację akustyczną?

Jak najbardziej. Taka gruba i ciężka ściana zapewni b. dobrą izolację akustyczną.
Ja mam beton komórkowy 24 cm :( i słyszę wszystko, co się dzieje u sąsiada. Dobrze, że nasze domy łączą się tylko garażami i jednym pokojem nad garażem.
Nie wiem, jak można projektować takie ściany :evil: . Projektantowi chyba zabrakło wyobraźni :roll: .

Zeta
14-07-2004, 19:25
Dziękuję za tak szybką i pokrzepiającą odpowiedź, szczegółnie,że pochodzi ona od mieszkańca bliźniaka. Tak , tak czytałam Twoje wszystkie uwagi nt bliźniaków i nieraz cierpła mi skóra .Najbardziej obawiam się właśnie różnych dźwięków zza ściany.

Tadeusz M
14-07-2004, 19:35
Jeśli ma być budowana to najlepiej dwie nie powiązane ze sobą ściany po 18 cm( to już konstrukcyjne z przerwą powietrzną 2cm i dylatacja w elewacji. Chroni przed przenoszeniem dźwięków muzyki i wiercenia czego jednorodna ściana nie zapewnia. Nawet dylatacja na fundamencie jest wskazana.

jareko
14-07-2004, 21:53
Moje pytanie kieruję do właścicieli bliźniaków lub segmentów. Czy ścianka oddzielająca budynki z pełnej cegły o grubości 38 cm zapewni dobrą izolację akustyczną?
Musze cie zmarwic - moze oddechu sasiada nie bedziesz slyszec ale dzwieki beda od niego do ciebie przechodzic a jak klutliwy i rzucac czyms bedzie po 22 to nie zasniesz
Tadzio najlepiej doradzil a koszt w sumie nie wiele wiekszy
wystarczy jak sciane konstrukcyjna kazdy swoja postawi a miedzy nimi chocby 2 cm styropianu da. W 99% wystarczy jak sciana bedzie miala 1 warstwe o grugosci wynikajacej z materialu (cegla np. to tylko 12 cm - wystarczajace do podparcie wiencow stropow, nawet tregr przy stropie Kleinowskim)
w twoim wypadku to raptem o 1/4 materialu wiecej - sciane i tak stawiac chcesz na poltorej cegly
Mieszkalem 13 lat z bylymi tesciami gdzie sciana miedzy kolejnymi budynkami w zabudowie hmmm....cos na wzor szeregowej byla na 2 cegly (51 cm) i jak sasiadka oblucje wieczorne czynila zasnac nie moglismy a jak robila z mezem cos innego ;) podobnie - tylko smaku nam robila ;)

*marta*
15-07-2004, 09:23
Ja mam dwie ściany (2x 36) z Maxa, między nimi pustka powietrzna 2 cm. Nic nie słychać. Nie wiem, czy mniej będzie dobrze, ale wiem, że dobrze bęzie dać dwie ściany :)

Pozdrawiam,
Marta

jareko
15-07-2004, 09:30
*marta* spoko - mniej wystarczy. Wiekszosc o ile nie wszystkie konstrukcje stropow wymagaja podparcia min 10cm - ale badac takze zwolennikiem wszelkiego rodzaju "zapasow" ;) dalbym szerzej - np. pustak lub szczelinowka 24cm, zwiekszanie tej wartosci poza zmniejszeniem powierzchni we wnetrzu wlasciwie nic nie wniesie (no moze jeszcze tylko podniesie koszty takiej sciany)
Dla akustyki w takiej sytuacji najwazniejsze jest to ze jestesmy calkowicie odseparowanie od mozliwosci przeniesienina drgan przez konstrukcje

*marta*
15-07-2004, 12:51
jareko, pewnie wystarczy, ale tak zbudowaliśmy i jest ok :) przyznam szczerze, że nawet nie myśleliśmy, żeby to zrobić inaczej, niż po prostu tak, jak 2 oddzielne domy :-? Chociaż może rzeczywiście taniej byłoby zrobić trochę mniej tego ścianiska. Ale to chyba jakieś grosze różnicy by były, prawda? [/b]

_ZBYCH_
15-07-2004, 17:38
Ja mam dwie ściany (2x 36) z Maxa, między nimi pustka powietrzna 2 cm. Nic nie słychać. Nie wiem, czy mniej będzie dobrze, ale wiem, że dobrze bęzie dać dwie ściany :)

Pozdrawiam,
Marta

Też tak chciałem (ale 2 x 24 z betonu komórkowego), ale sąsiad się nie zgodził :evil:

ot durny jaki no

QBQ
15-07-2004, 21:02
Najlepsze rozwiazane to dwie niezalezne sciany, oddzielone dylatacja.
Natomiast wspolna sciana na ktorej oparte sa dwa stropy powoduje ze dzwieki beda przenoszone przez konstrukcje scian i stropu i niestety beda uciazliwe mniej lub wiecej.
Ewentualnie mozna probowac sciany wygluszac np welna 5 cm i na to plyta GK, natomiast sufit jakas "porowata" tapeta lub tez welna. Ale sa to dodatkowe koszty, no i zmniejszamy kubature i powierzchnie uzytkowa domu.

Cezarr
16-07-2004, 07:23
Qrcze dzis murarze zaczna mi ścianę dzielącą segmenty. W projekcie jest max 29.9, czy to wystarczy?, czy dac maxa 2*18? Fundament jest przystosowany do tej grubości. Jesteście pewni, że warto?trace na pomieszczeniach po 5 cm (i tak juz b małych).Co Wy na to, za dwie godz musze podjąć decyzję.

*marta*
16-07-2004, 08:37
Dopiero zobaczyłam, jaką napisałam bzdrurę. Oczywiście mam 2 x Maxa 29 (nie 36) :oops: . Ale wciąż jest cicho :)

Zeta
16-07-2004, 09:49
Ciekawa jestem jaką podjąłeś Cezarze decyzję ? Moja ściana ma być budowna z cegły pełnej, to chyba dla akustyki trochę lepiej niż z Max-a? Ale już sama nie wiem?
Jak sądzicie , czy warto ewentualnie wygłuszać wełną + płyty g-k tylko w niektórych pomieszczeniach omijając np. klatkę schodową - szkoda mi zmniejszyć szerokość schodów?

Cezarr
16-07-2004, 11:39
zeta-opinii jest wiele,nie mogę już zmniejszać pomieszczeń, które juz z innych powodów niestety zostały zmniejszone.dziś dowiedziałem się o jakichś płytach wygłuszających (gr 2cm),,także zbudujemy chyba jedną+płyty w razie konieczności.Nie wiem dlaczego, ale większość gotowych projektów bliźniaczych ma właśnie jedną ścianę. Mieszkałem w bloku, w których wogóle nie słyszałem sąsiadów przez ściany z gazobetonu, mam nadzieję, że ściana 29 cm+tynk i cos jeszcze będzie ok, ale może się mylę. Z wypowiedzi forumowiczów wynika jednak co innego...

kalorm8
19-11-2018, 08:43
Witam serdecznie,

Dołączam się do tematu zaczynam budowę domu dwulokalowegi(dwa mieszkania) ściana między nimi to tylko 24cm co polecicie aby uzyskać najlepsza izolacje od hałasu od sąsiedniego mieszkania?

Myślałem o Porotherm T Dryfix albo silka co waszym zdaniem lepsze?