PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na docieplenie ścian od wewnątrz w mieszkaniu narożnym



Marcian
01-12-2013, 18:52
Witam,

Mam mieszkanie narożne, w którym dwie ściany w dużym pokoju mojego mieszkania są ścianami zewnętrznymi bloku w tym jedna z nich ta dłuższa jest od północy. Mieszkanie na 4 piętrze. Zastanawiam się nad dociepleniem tych ścian od wewnątrz. W mojej spółdzielni mieszkaniowej powiedzieli mi, że blok był ocieplany na początku lat 90-tych, nie powiedzieli jaką metodą ani czym ocieplenie zostało wykonane. W dużym pokoju oraz w kuchni, która jest obok tego dużego pokoju i ma także ścianę od północy jest najzimniej w całym mieszkaniu około 19-19,5 stopni przy ustawionej głowicy termostatycznej na 2-2,5 i temp. na zewnątrz około 2 stopni C i wszystkich oknach plastikowych dobrej firmy Oknoplast i Dako. Odczuwalny jest nawet lekki chłód. Wydaje mi się, że jest trochę za zimno, w następnym roku chce uniknąć dopłaty do ogrzewania (ostatnio miałem około 35 zł). Zastanawiam się nad dociepleniem ścian takimi płytami Climapor XPS. Oczywiście obecnie na ścianach jest czysto, nie ma żadnej pleśni, przemarzania ścian itd. Te ściany które chce docieplić są zimniejsze od innych ścian w moim mieszkaniu, sprawdzałem poprzez dotykanie ścian rękami. Oczywiście zależy mi na tym, żeby nie wprowadzić do domu grzyba poprzez docieplenie ścian. Zależy mi na tym aby podnieść temp w mieszkaniu wiadomo bez konieczności odkręcania kaloryferów bardziej.

Może ktoś korzystał z takich płyt?

http://www.e-izolacje.pl/a/8445,plyty-ocieplajace-sciany-wewnetrzne

A może ktoś poleci mi coś innego aby w mieszkaniu było cieplej?