PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wystarczająco ocieplony blok?



gdak
02-12-2013, 16:00
Witam,

Planuje zakup mieszkania w budynku wielorodzinnym. Jest to mieszkanie narożne. Do ocieplenie użyto styropianu grubości 15cm, o lambdzie 0,036. Na ścianach od strony wyjścia na balkon i łazienki użyto betonu komórkowego o gęstości 600 grubości 24cm, natomiast od ściany szczyztowej silikatu pełnego grubości 25cm. Wyliczyłem lambdę przegrody i wyniosła około 0,018-0,021 (w zależnośći od typu ściany) także uważam że to bardzo dobry wynik. Zastanawia mnie tylko cena ogrzewania jaką będę musiał ponieść zimą. Wiem że są programy ale nie bardzo mam czas liczyć, bo muszę szybko podjąc decyzję odnośnie tego mieszkanka. Proszę o Waszą opinię :rolleyes:

turalyon
02-12-2013, 17:52
A co my wróżki jesteśmy i powiemy ile bedziesz płacił??? Zależy czy chcesz miec 20 czy 23 stopnie, czy zima bedzie czy tez nie. Blok ocieplony dobrze, wiec nie ma sie czego przejmowac

Mareks77
20-05-2014, 08:40
Cena za ogrzewanie jest kwestią użytkownika. Materiały użyte do budowy i ocieplenia wyglądają OK a to czy mieszkanie jest narożne czy środkowe to na pewno mieszkania narożne mają większe zużycie związane z dwoma przegrodami zewnętrznymi natomiast mieszkania środkowe są po części ogrzewane poprzez sąsiednie i mają tylko jedną przegrodę zewnętrzną ale te różnice są częściowo kompensowane przez odpowiednie współczynniki przy obliczaniu zużycia i opomiarowaniu

dewelopper
27-05-2014, 11:38
różnice mogą być minimalne - możesz się pokusić o lekkie stargowanie ceny podając za powód usytuowanie mieszkania w bryle budynku - narażenie na czynniki atmosferyczne itd

CracoviaKS
31-05-2014, 20:04
Zawsze jets mozliwość stargowania na materiałach. 2-5% to standard