PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty kg na ścianach a zawieszenie grzejnika



Tedisan
03-12-2013, 18:04
Witam serdecznie, dziś chciałem założyć grzejnik na ścianie, która została obłożona płytami kg. Nająłem do założenia tych regipsów firmę remontową. Nie pomyślałem by w miejscu, gdzie będą grzejniki zastosować dodatkowe zabezpieczenia (osb zamiast płyty kg). Ponieważ ściany nie były zbyt równe, między warstwą płyt a ścianą jest przerwa i nie ma szans na powieszenie grzejnika....

Pytanie moje brzmi:

Czy wykonawcy byli odpowiedzialni za przygotowanie ściany pod grzejnik? I mogę pociągnąć ich do odpowiedzialności?

Pytam bo po całym moim remoncie juz za dużo musiałem czarować i poprawiać po nich sam, nie były to wielkie rzeczy to problemu nie robiłem ale to już przesada.


Pozdrawiam!

krzysiek1504
03-12-2013, 18:47
Ja jako wykonawca muszę powiedzieć że firma która ci robiła ścianki odstawiła fuszerkę!! Zawsze gdy ide na oględziny robót w których stawiam nowe ścianki to pytam inwestora o grzejniki (ich wymiar), miejsce gdzie może być montowany telewizor na ścianie czy jakieś wiszące półki. Nie wiem jaka była umowa między wami ale moim zdaniem nawet gdy nic nie wspominałeś o wzmocnieniach na grzejniki to obowiązkiem wykonawcy było się zapytać i zrobić te wzmocnienia bo przecież to on ma wiedzieć jak wykonać daną robotę żeby było dobrze a nie ty.

Tedisan
03-12-2013, 18:50
Dzięki za info, jutro pogadam z prawnikiem z pracy bo, jak to było w kabarecie: "Król załamał ręce"....

krzysiek1504
03-12-2013, 20:41
A tak na marginesie to dorobić takie wzmocnienie to nie jest znowu bardzo dużo roboty.

30-60min w dniu pierwszym (wycięcie otworu, przykręcenie wzmocnienia np osb, zapłytowanie tego co wcześniej wycieliśmy i szpachlowanie,
5min w dniu drugim (zaszpachlowanie z drugiego)
ok 1h dzień trzeci. (szlifowanie, gruntowanie malowanie całej ściany)

jasiek71
04-12-2013, 07:02
szafki się wiesza na k-G i jakoś nie spadają to niby dlaczego grzejnik ma spaść ...?

no chyba że ma służyć za drążek do podciągania ...:cool:

Tedisan
06-12-2013, 22:36
Grzejnik spadnie bo między ścianą a płytą jest przerwa na palec. Inaczej, grzejnik nie spadnie, płyta się złamie. Z tą płytą osb pewnie nie będę mieć wyjścia. Myślałem nawet o przymontowaniu desek w do ścian na same sanki do grzejnika.

Tedisan
07-12-2013, 22:22
Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi w tym poście powyżej.

krzysiek1504
08-12-2013, 20:46
I ja nie rozumiem tego gościa oraz tego który twierdzi że półki wiesza na samych regipsach :bash: szczerze mówiąc to wzmocnienia robi sie nawet pod uchwyt na słuchawkę od prysznica.