PDA

Zobacz pełną wersję : Blachodachówka problem z uzyskaniem reklamacji



maciek1630
05-12-2013, 12:27
Witam
kupiłem niedawno blacho-dachówkę w kolorze czarnym mat-gruboziarnisty, Blach.Tr.... Problem polega na tym że na stronie nakładającej jest ciemniejszy kolor po całej długości blachy na każdej jednej, co skutkuje widokiem zebry jak się patrzy na dach. Blacha jest kupiona ok. 1 miesiąc temu, na początku miało to być "mleczko" pozostałe od wytłaczania blachy, ale po paru deszczach nie zeszło problem nadal jest. Po zgłoszeniu reklamacji oczywiście uznano że jest ona pełnowartościowa, może kiedyś to zejdzie, żeby ją "obserwować" i że ten efekt jest naturalnym, oczywistym zjawiskiem na tej strukturze blachy czyli ten mat gruboziarnisty, i nie stanowi wady. Widziałęm taką blachę na niejednym domu i nie ma żadnych aż tak widocznych pasów, najbardziej widać jak patrzę z lewej strony i na wprost.
Proszę o poradę jak mogę dochodzić swoich praw połowa dachu jest pokryta a druga połowa nie, do czego to podobne żeby blacha dochodziła do siebie po paru latach.
Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą radę.

la***is
10-12-2013, 15:12
Użytkowo, nie ma podstaw do reklamacji, wizualnie, mogli zrobić zastrzeżenie w gwarancji i nic im nie zrobisz, blachodachówki są albo malowane, albo powlekane, może się trafić niewielka różnica kolorystyczna, jest to normalne, co ciemniejsze, szybciej wypali słońce i się wyrówna....
Możesz im założyć sprawę sądową, ale wcale nie jest pewne, że wygrasz.

Pozdrawiam

GraMar
10-12-2013, 16:29
Byłam swego czasu na ich firmowym składzie, gdzie otrzymałam kopie ich zasad gwarancji.
Sam sobie z tym zakupem nie poradzisz, dla mnie pkt 10 jest najgroźniejszy.
Pędź do powiatowego rzecznika praw konsumenta i tam szukaj bezpłatnej pomocy, sądy tak Cię wydoją, że to dziadostwo tego niewarte.
Widzę w warunkach gwarancji kilka zapisów abuzywnych, z listy klauzul zabronionych.
3maj się.




Witam
Po zgłoszeniu reklamacji oczywiście uznano że jest ona pełnowartościowa, może kiedyś to zejdzie, żeby ją "obserwować" i że ten efekt jest naturalnym, oczywistym zjawiskiem na tej strukturze blachy czyli ten mat gruboziarnisty, i nie stanowi wady. Widziałęm taką blachę na niejednym domu i nie ma żadnych aż tak widocznych pasów, najbardziej widać jak patrzę z lewej strony i na wprost.
Proszę o poradę jak mogę dochodzić swoich praw połowa dachu jest pokryta a druga połowa nie, do czego to podobne żeby blacha dochodziła do siebie po paru latach.
Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą radę.