PDA

Zobacz pełną wersję : adaptacja poddasza jaka wełna,jakiej firmy i o jakim współczynniku?



seb-tom
06-12-2013, 10:22
witam,
chce zaadoptować poddasze i nie wiem jaką wełne dać.
sytuacja wygląda tak dach papa-deski-legary 15cm-i dość mało miejsca do podłogi.
chce dać albo 15cm wełny między legary-i karton gips albo 15cm +5cm w poprzek i karton
główne pytanie jakiej firmy wełne i jaki wsółczynnik wiadomo że zawsze chodzi o kase....
byłem w składzie bud i dali mi ceny na tą chwile
isover uni mata 39 15zł/m
super mata 33 25zl/m
ursa 39 13.5zł/m
schwenk 39 12zł/m
wszystko 15cm grubości.
warto jest inwestować w ten lepszy współczynnik?
prosze o pomoc i ewentualne sugestie,dachu jest ok 70m kw

zeusrulez
06-12-2013, 11:43
chyba krokwie, a nie legary ;-) jesli nie masz kasy i malo teg
o - malo miejsca to slabo to widze. jesli zdecydujesz co dla Ciebie jest wazniejsze 1. pieniadze czy 2. miejsce, odpowiedz bedzie latwiejsza.
p.s. Jesli masz pelne deskowanie to nie mozesz dac 15cm welny miedzy krokwie. musisz miec szczeline 2-3 cm i pozniej welne.
pomijam oczywiscie fakt iz went dachu jest wykonana wg. sztuki

seb-tom
06-12-2013, 12:43
jak najbardziej krokwie:) zalezy mi na miejscu a kasy nie chce wywalić w błoto nie potrzebnie dlatego o tym wspomniałem.
musze się zmieścić w tych 15 albo 20cm. tylko czym?i jakiej firmy bo isover o lepszych parametrach kosztuje sporo więcej niż np ursa czy schwenk o lepszych parametrach i tu jest główne moje pytanie.
a o szczelinie swoją drogą pamiętam.

zeusrulez
06-12-2013, 13:07
kasy w bloto nie wywalisz jesli kupisz dobra welne bo pozniej bedziesz mniej placil za ogrzewanie. A chyba lepiej raz dobrze wydac i nie grzac Panu Bogu chmurek. A co sie stanie jesli zejdziesz jeszcze 5 cm nizej ?

seb-tom
06-12-2013, 13:19
zmniejszam sobie pomieszczenie dość sporo.zgadzam się z Tobą dlatego chce ew włożyc pare groszy więcej niż później drzeć wszystko i zmieniać wełne.
wiele osób pisze że wielkiej różnicy nie ma pomiędzy np 0,033 a 0,039.
zresztą skłaniam się raczej do leprzego współczynnika ale czy isover czy inna firma bo za cene isovera można prawie kupić wełne innej firmy o leprzym współczynniku.

zeusrulez
06-12-2013, 15:46
zmniejszam sobie pomieszczenie dość sporo.zgadzam się z Tobą dlatego chce ew włożyc pare groszy więcej niż później drzeć wszystko i zmieniać wełne.
wiele osób pisze że wielkiej różnicy nie ma pomiędzy np 0,033 a 0,039.
zresztą skłaniam się raczej do leprzego współczynnika ale czy isover czy inna firma bo za cene isovera można prawie kupić wełne innej firmy o leprzym współczynniku.

Wierz mi ma. Poza tym jakość isovera jak dla mnie to bajka a układanie tej wełny to znowu bajka -> wygoda.
Nie możesz zejść ze skosami czy raczej z sufitem ?
Bo jak liczę te 5 cm nawet super maty to bieda . . . . :/
Mieścisz się w normie ale normy zaraz zmienią (tzn. pójdą w dół) a cena z kWh w górę . . .
Więc nie możesz zejść ze skosami czy z sufitem ?

P.S. Warto jakbyś zainteresował się również ceną profimaty, bo koszt zakupu trochę większy od unimaty a U wychodzi b.przyzwoicie.

seb-tom
06-12-2013, 16:11
jest to jedno spadowy dach i niestety nie mam wielkiej mozliwości krokiew+5cm w poprzek pod krokiew a nad GK.
co do kładzenia to jakoś przeżyje bardziej mi chodzi o samą jakość firmy jednej czy drugiej.
teraz znalazłem isovera super mate za te 25zł i urse gold 35 za 18zł jest to spora różnica.
w składzie mi polecano jeszcze tego schwenka tylko nie wiedzą czy będą mileli o leprzym współczynniku niż 39.
wiesz no musze cos wymyśleć dobrego i głównie ciepłego.

zeusrulez
06-12-2013, 16:34
hmmm . . .
raczej zdecydowałbym się na Twoim miejscu na takie rozwiązanie
15 cm profi mata między krokwie, na krokwie tylko i wyłączenie 5 cm super maty, wówczas U = 0.195 [W/m2K]
A jeśli chodzi o super matę między krokwiami i 5 cm na krokwiach U = 0.189 [W/m2K]
Czyli wielkiej różnicy nie ma . . . A cena hmmm ;-)
Norma dla "normalnego domu" to 0.30 [W/m2K]
Jeśli chodzi o pasywnego to 0.15[W/m2K]

Może jeszcze to przemyślisz - 5 cm to nie tak dużo ;-)
15 cm profi maty i 10 cm profimaty na krokwie U = 0.154

Jeśli chodzi o innych producentów to możesz również zerknąć na rockwool.

P.S. O jakości właśnie Ci mówię -> tylko ISOVER.
Obliczenia mogą się nieznacznie zmienić ponieważ nie miałem wszystkich danych.

seb-tom
06-12-2013, 18:54
no tak to juz jest bardzo duża podpowiedz to co napisałeś!!dzięki.w przyszłości będę kładł też blachę albo dachówkę na góre więc tam też moge z 5cm dołożyć.
jeszcze pytanie techniczne czy nad i pod wate dawać jakąś folie??i jaką?

seb-tom
06-12-2013, 18:56
a potrafisz mi powiedzieć jeszcze dlaczego ten isover?czy ta wełna jest jakos inaczej zbudowana czy coś?
mieliście styczność z panelami sufitowymi?jakoś fajnie to wygląda czy lepiej karton?

zeusrulez
06-12-2013, 19:08
a potrafisz mi powiedzieć jeszcze dlaczego ten isover?czy ta wełna jest jakos inaczej zbudowana czy coś?

Najlepiej jakbyś poszedł do sklepu i sam przekonasz się na "własnej skórze"
Czyli jak podotykasz tą i inną wełnę.
O folii pod deskowanie nic nie wiem, nigdy tak nie robiłem.
Jeśli chodzi o folię na ruszt czyli paroizolacja - KONIECZNIE !! i jak najlepiej wykonana/szczelna tym lepiej.

p.s. co do foli to znowu (hehe) isover stopair

Życzę powodzenia !

seb-tom
06-12-2013, 22:43
byłem dzisiaj w ciastoramie i faktycznie isover jest jakby bardziej zbity niż inne,zupełnie inny pod ręką.
gdzieś widziałem na filmiku że najpierw folie kładą na deski pomiędzy krokwie później wełne i dalej tak jak mówisz.

zeusrulez
07-12-2013, 00:01
nie wiem dokladnie co oni tam daja pod te krokwie wiem ze tak jak ja robie jest wg sztuki. cos mi sie wydaje ze kolejny bajer typu membrany na pelno deskowane dachy . . . czyli kit.

seb-tom
09-12-2013, 10:00
http://www.youtube.com/watch?v=vbGH6T3jpsE system i filmik isover.to pozostaje mi tylko kupować wełne mam nadzieje że te 20cm będzie git.
powiedz mi jeszcze wieszaki do profili moge przykręcić po wełnie do czoła krokwi?
ceny wełny są od 6zł jakaś eko knaufa chyba po 26 i w góre....mówie o 150

jak z wentylacją zostawiam ta przerwe pomiedzy deskami a wełną i jak wlot,wylot zrobić? mam styropian z zewnątrz dosiągnięty do samych dech tak myślałem żeby może rurki włożyć na wlot i wylot pomiędzy deski i styropian ew dalej uszczelnić troche pianką??

zeusrulez
10-12-2013, 19:22
Lepiej kup grzybkowe / kotwowe do poddaszy lepiej Ci się będzie poziomowało niż na ES. I te montujesz z boku krokwi.
Czy te 20 cm będzie git. Nie będę Cię ściemniał dla mnie to trochę za mało. Ale dobrze, że jesteś tego świadomy.
Tą membranę pod deski możesz sobie darować wystarczy sznurek.

Tak jak myślałem. Masz źle zrobione ocieplenie, jest ono za wysoko podciągnięte, powinno być 2 - 3 cm szczeliny między styro a deskowaniem.
Musisz udać się do działu dach (bo nie wiem czy masz zrobioną nadbitkę czy może podbitkę) tam powinni Ci odpowiedzieć co zrobić, bo dachy to nie moja działka, wiem, że niektórzy robią siatki własnej roboty ale może koledzy podpowiedzą konkretnych producentów lub inne rozwiązanie.
sam się dopiero uczę o dachach (z ciekawości) z postów Pana Andrzeja Wilhelmi oraz Pana Jana.

Dla jasności, tak to powinno wyglądać
http://forum.budujemydom.pl/index.php?act=attach&type=post&id=14208

Życzę powodzenia i cierpliwości.

seb-tom
11-12-2013, 10:27
ok dzięki za podpowiedz chciałem ES bo te można zamontować po włożeniu wełny między krokwie.
napisałem w innym dziale czekam na odpowiedz:)

seb-tom
12-12-2013, 21:34
narazie szukam gdzieś troszke tańszej wełny isovera ciekawe czy znajde. jeśli ktoś ewentualnie zna taki skład to chętnie skorzystam:)

seb-tom
13-12-2013, 10:05
następna sprawa podłoge chce zrobić tak żeby położyć legary na wysokość 5 albo 10cm i w środek styropian albo wełna tak będzie ok?
i czy teraz czyli taka pora roku jaką mamy jest dobra wogóle na robienie prac docieplenia poddasza?bo słyszałem że komus wełna zawilgotniała.

zeusrulez
13-12-2013, 12:46
Bawienie się styropianem, czy wełną to nic złego, problemy zaczynają się gdy zaczynasz wykonywać np. tynki, wszelkie prace mokre . . .
Na Twoich zdjęciach widziałem, że Ty jeszcze tynków nie masz . . .
Wełnę lepiej zakryć jakąś tanią folią przed pracami mokrymi, jeśli masz już zrobione profile i wełnę między . . .
Płyty montować czy nie . . . Raczej nie, a jeśli zamontujesz, to absolutnie tego nie spoinuj

Pozdrawiam

seb-tom
13-12-2013, 13:23
ja tam tynków nie mam zamiaru kłaść tylko płyte i wełne na ścianie.Z prac mokrych planuje wylewke pod łazienke zrobić ale to kawałem będzię.
a co do podłogi możesz powiedzieć 2 słowa-
1.czy dawać folie pod legary a beton,
2.wełna czy styropian,
3.starczy 5cm szerokości legara,
4.dawać 5cm cy 10cm żeby ocieplić wygłuszyć
5.pod i na legar dajemy jakiś filc tak?
6.czy legary mocować do podłogi?
7.czy płyty na sciane mocować na listwach profilach czy kleić jak lepiej?

ocieplenie chce dać na podłoge dlatego,że za jakiś czas może chwilami tam nikt nie mieszkać(na poddaszu) więc na wszelki wypadek chce troszke ocieplić.

junior1981
16-12-2013, 18:56
witam to moje pytanie nie licząc się zbytnio z kosztami oczywiście rozsadek ma tu działać jak byście zrobili poddasze mam pełne dekowanie na to papa łaty i dachówka karpiówka dach 450 metrów krokwie 18cm i chce to bardzo dobrze docieplić jestem za wełną ale ile i jak czy muszę mieć szczelinę miedzy deskami ocieplenie z styro z zewnatrz mam podciągnięte pod same deskowanie ale mam nacietom papę w szczycie kalenicy
pozdrawiam

zeusrulez
17-12-2013, 00:57
witam to moje pytanie nie licząc się zbytnio z kosztami oczywiście rozsadek ma tu działać jak byście zrobili poddasze mam pełne dekowanie na to papa łaty i dachówka karpiówka dach 450 metrów krokwie 18cm i chce to bardzo dobrze docieplić jestem za wełną ale ile i jak czy muszę mieć szczelinę miedzy deskami ocieplenie z styro z zewnatrz mam podciągnięte pod same deskowanie ale mam nacietom papę w szczycie kalenicy
pozdrawiam

To masz źle. Bo szczelina w kalenicy jest do wylotu powietrza które przejdzie przez dach, a gdzie jest wlot powietrza ? :yes:
Napisz mi czy u Ciebie aż tak ważne są cm ? jak u Kolegi seb-tom czy raczej najważniejsze są dla Ciebie małe koszty ogrzewania.
Później skocz do :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220290-Poprawna-wentylacja-dachu-z-pelnym-deskowaniem-i-kryciem-wstepnym-papa-jak

p.s. coś mi się wydaje, że ten wylot też mam źle zrobiony ale krakać nie chce . . .

żebyś nie musiał szukać, w przypadku wykonania nadbitki

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?98113-Witam-!-troch%C4%99-si%C4%99-pochwal%C4%99-Marysia-TINKA&p=4734247&viewfull=1#post4734247
Pozdrawiam

seb-tom
17-12-2013, 10:19
a da rade na moje pytani aodpowiedzieć:)

zeusrulez
17-12-2013, 12:14
Jakbym się na tym znał, to bym Kolego pomógł :/ a nie chce Ci źle doradzić, chyba lepiej jakbyś skoczył do działu izolacje . . .

junior1981
18-12-2013, 10:07
To masz źle. Bo szczelina w kalenicy jest do wylotu powietrza które przejdzie przez dach, a gdzie jest wlot powietrza ? :yes:
Napisz mi czy u Ciebie aż tak ważne są cm ? jak u Kolegi seb-tom czy raczej najważniejsze są dla Ciebie małe koszty ogrzewania.
Później skocz do :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220290-Poprawna-wentylacja-dachu-z-pelnym-deskowaniem-i-kryciem-wstepnym-papa-jak

p.s. coś mi się wydaje, że ten wylot też mam źle zrobiony ale krakać nie chce . . .

żebyś nie musiał szukać, w przypadku wykonania nadbitki

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?98113-Witam-!-troch%C4%99-si%C4%99-pochwal%C4%99-Marysia-TINKA&p=4734247&viewfull=1#post4734247
Pozdrawiam

Witam i dziękuję za odpowiedz priorytet to jak najcieplej
pozdrawiam

zeusrulez
18-12-2013, 11:59
Witam i dziękuję za odpowiedz priorytet to jak najcieplej
pozdrawiam

Zdecyduj sam,bo to Ty znasz ilość metrów do ocieplenia oraz cenę którą wytargujesz u dostawcy.

- 15 cm między krokwie Isover profi - mata. 0,035 , 18 cm pod krokwie Super Mata 0,033 -> U = 0,109
- 15 cm między krokwie Super Mata 0,033, 18 cm pod krokwie Super Mata 0,033 -> U = 0,107
- 15 cm między krokwie Profi - mata 0,035, 20 cm pod krokwie Profi - mata 0,035 -> U = 0,106

Ze względu na koszta supermaty brałbym 3. opcję, ewentualnie 1. opcja . . .

Tak jak rafał2011 pisał szczelina między deską a wełną - 3 cm. sznurek załatwi sprawę.

rafał2011
22-12-2013, 18:47
Zdecyduj sam,bo to Ty znasz ilość metrów do ocieplenia oraz cenę którą wytargujesz u dostawcy.

- 15 cm między krokwie Isover profi - mata. 0,035 , 18 cm pod krokwie Super Mata 0,033 -> U = 0,109
- 15 cm między krokwie Super Mata 0,033, 18 cm pod krokwie Super Mata 0,033 -> U = 0,107
- 15 cm między krokwie Profi - mata 0,035, 20 cm pod krokwie Profi - mata 0,035 -> U = 0,106

Ze względu na koszta supermaty brałbym 3. opcję, ewentualnie 1. opcja . . .

Tak jak rafał2011 pisał szczelina między deską a wełną - 3 cm. sznurek załatwi sprawę.

zeus daj przykład jak oblicza się te nędzne U, pytałem Tomka ale przykładu nie podał i jestem już wk.....y że tego nie umiem.

zeusrulez
23-12-2013, 01:01
zeus daj przykład jak oblicza się te nędzne U, pytałem Tomka ale przykładu nie podał i jestem już wk.....y że tego nie umiem.

Liczę to w tym samym programie co on.
Build Desk Energy Certificate Professional.
Zakładka Budynek -> np. budynek mieszkalny jednorodzinny (np.) -> zatwierdź
Wybierasz metoda dokładna -> zatwierdź
Możesz później wybrać szczegóły gdzie stoi dom bla bla bla (w jakiej stronie klimatycznej itd, itd. dużo spraw jak się bawisz w projektowanie) ja to omijam
u góry zakładka przegrody -> (po lewej przegrody wielowarstwowe) -> dodaj nową przegrodę -> wybierasz np. dach skośny -> i już jesteś w edycji przegrody -> pierwsza zakładka (u góry ) - parametry przegrody -> druga zakładka (najważniejsza !) gdzie wklepujesz wszystko, rozstaw krokwi, czy dach pełno deskowany i po prawej budowa połaci . . .

Z resztą już sobie poradzisz.

seb-tom
23-12-2013, 09:22
na wstępie chciałem wszystkim wesołych świąt życzyć:)
dzięki ZEUS za wszystkie pomocne uwagi wełna kupiona profile itd teraz po świętach się roboty zaczynają:)
jeszcze jedno pytanie czy jak będe kładł płyte z KG na scianie na profiluCD to czy UD moge przykręcić do krokwi lub do deskowania a później profil ud ten "sufitowy" do profili CD sciennych?

zeusrulez
23-12-2013, 13:06
Żadnych CD i UD tylko do ścian działowych są profile CW i UW
Rozumiem, iż chcesz postawić ściankę działową na poddaszu z płyt , tak ?
Do deskowania to nie, do krokwi już tak. Jeśli ścianka wypada Ci między krokwiami to montujesz wymian między krokwie/jętki, wymiany montujesz w odległości między nimi max 1m. Do stworzonej "konstrukcji" montujesz UW później CW. Wełna między profile CW, płytujesz, później dojeżdżasz z sufitem skosów do ścianki.
Profile CW montujesz orientacyjnie w UW, kiedy zaczynasz płytowanie pierwszej "strony" ściany, ustawiasz odstępy oraz piony.
Chociaż większość wykonawców usztywnia takie konstrukcje - istnieją specjalne szczypce do łączenia profili, lub używają pchełek
Jaka wełna została kupiona ?;)

Również życzę Ci zdrowych spokojnych świąt i cierpliwości przy poddaszu :yes:

Pozdrawiam
Z

Tomek W
23-12-2013, 13:56
ja tam tynków nie mam zamiaru kłaść tylko płyte i wełne na ścianie.Z prac mokrych planuje wylewke pod łazienke zrobić ale to kawałem będzię.
a co do podłogi możesz powiedzieć 2 słowa-
1.czy dawać folie pod legary a beton,
2.wełna czy styropian,
3.starczy 5cm szerokości legara,
4.dawać 5cm cy 10cm żeby ocieplić wygłuszyć
5.pod i na legar dajemy jakiś filc tak?
6.czy legary mocować do podłogi?
7.czy płyty na sciane mocować na listwach profilach czy kleić jak lepiej?

ocieplenie chce dać na podłoge dlatego,że za jakiś czas może chwilami tam nikt nie mieszkać(na poddaszu) więc na wszelki wypadek chce troszke ocieplić.

Ad.1. W stropach międzykondygnacyjnych rozdzielających pomieszczenia o zbliżonych temperaturach i wilgotnościach nie ma konieczności układania folii.
Ad.2. Układając ocieplenie z wełny możesz szczelniej wypełnić przestrzenie między belkami i uzyskać lepsze efekty izolacyjności akustycznej.
Ad.3. Szerokości legara 5cm wystarczy, gdy rozstaw nie będzie większy niż 60cm.
Ad.4. Lepszym ociepleniem będzie grubość 10cm. Jak poddasze ma być też ogrzewane to pod względem akustycznym proponuję wełnę SUPERRCOK gr.5cm.
Ad.5. Taśmy tłumiące mają odcinać dźwięki uderzeniowe głównie przenoszone przez legary. Warto je zastosować, mogą być z filcu, gumy, itp. Wymyślono specjalne podkładki pod drewniane legary catStep www.bowade.at/catStep.php
Ad.6. Zdecydowanie lepiej jest ułożyć legary bez mocowania do stropu betonowego. Usztywnieniem będzie dla nich górne poszycie z płyty OSB lub desek.
Ad.7. Lepiej zastosować technologię montażu na sucho, z profilami i okładzinami z suchego tynku np. płyty g-k. Łatwiej prowadzić instalację i ewentualnie zastosować paroizolację.

seb-tom
23-12-2013, 14:59
dziekuje Panie Tomku za odpowiedz na poprzednie pytania!! wesołych świąt.
ZEUSRULEZ nie dokładnie o to mi chodziło nie mówie o sciance działowej, tutaj nie mam problemu i sie zgadzam z tym co powiedziałeś.
chodzi mi o położenie płyty na sciany budynku(nie ścianki działowe).początkowo chciałem zrobić tak że zrobić sufit -CD i dookoła ud na pustak ale z pewnych wzgledów chce dojechać płytą która będzie na scianie do samych krokwi(wcześniej by się kończyła 10cm pod krokwią).
i moje pytanie robiąc stelarz pod płyte(na dole UD-od góry do dołu CD- na górze UD) czy górny profil UD moge zamocować to krowi,desek rozumiem że nie,czy ewentualnie musze go odsunąc 2 cm od sciany i do niej do przymocować.Profil też będzie szedł pod kątem równolegle do dachu.
mniej więcej o coś takiego mi chodzi tylko przy dachu skośnym.

coś takiego tylko przy skośnym dachu http://www.norgips.pl/index.php?hps=sub_okladzina_cd60_a#film
ewentualnie tak http://www.norgips.pl/index.php?hps=sub_sciana_oslonowa_a

wiem że to troche zagmatwane

co do wełny to 12cm uni i 10 super maty

rafał2011
23-12-2013, 22:50
Liczę to w tym samym programie co on.
Build Desk Energy Certificate Professional.
Zakładka Budynek -> np. budynek mieszkalny jednorodzinny (np.) -> zatwierdź
Wybierasz metoda dokładna -> zatwierdź
Możesz później wybrać szczegóły gdzie stoi dom bla bla bla (w jakiej stronie klimatycznej itd, itd. dużo spraw jak się bawisz w projektowanie) ja to omijam
u góry zakładka przegrody -> (po lewej przegrody wielowarstwowe) -> dodaj nową przegrodę -> wybierasz np. dach skośny -> i już jesteś w edycji przegrody -> pierwsza zakładka (u góry ) - parametry przegrody -> druga zakładka (najważniejsza !) gdzie wklepujesz wszystko, rozstaw krokwi, czy dach pełno deskowany i po prawej budowa połaci . . .

Z resztą już sobie poradzisz.

Dzięki wielkie, po Twoich wskazówkach doszedłem i już wiem ,jak obliczyć U. Powiem szczerze że te programy do obliczania przegród, to dla mnie czarna magia. Jeszcze raz dzięki.

zeusrulez
24-12-2013, 00:51
Dzięki wielkie, po Twoich wskazówkach doszedłem i już wiem ,jak obliczyć U. Powiem szczerze że te programy do obliczania przegród, to dla mnie czarna magia. Jeszcze raz dzięki.

Nie ma za co !!

Pozdrawiam !

patryk_z
28-12-2013, 18:25
jak najbardziej krokwie:) zalezy mi na miejscu a kasy nie chce wywalić w błoto nie potrzebnie dlatego o tym wspomniałem.
musze się zmieścić w tych 15 albo 20cm. tylko czym?i jakiej firmy bo isover o lepszych parametrach kosztuje sporo więcej niż np ursa czy schwenk o lepszych parametrach i tu jest główne moje pytanie.
a o szczelinie swoją drogą pamiętam.

To może dobra wełna 15cm + pianka pir 5cm w poprzek? Tyle że to droga wersja. Ale za to masz te upragnione 20cm max i dobre parametry izolacyjne.

zeusrulez
29-12-2013, 21:49
dziekuje Panie Tomku za odpowiedz na poprzednie pytania!! wesołych świąt.
ZEUSRULEZ nie dokładnie o to mi chodziło nie mówie o sciance działowej, tutaj nie mam problemu i sie zgadzam z tym co powiedziałeś.
chodzi mi o położenie płyty na sciany budynku(nie ścianki działowe).początkowo chciałem zrobić tak że zrobić sufit -CD i dookoła ud na pustak ale z pewnych wzgledów chce dojechać płytą która będzie na scianie do samych krokwi(wcześniej by się kończyła 10cm pod krokwią).
i moje pytanie robiąc stelarz pod płyte(na dole UD-od góry do dołu CD- na górze UD) czy górny profil UD moge zamocować to krowi,desek rozumiem że nie,czy ewentualnie musze go odsunąc 2 cm od sciany i do niej do przymocować.Profil też będzie szedł pod kątem równolegle do dachu.
mniej więcej o coś takiego mi chodzi tylko przy dachu skośnym.

coś takiego tylko przy skośnym dachu http://www.norgips.pl/index.php?hps=sub_okladzina_cd60_a#film
ewentualnie tak http://www.norgips.pl/index.php?hps=sub_sciana_oslonowa_a

wiem że to troche zagmatwane

co do wełny to 12cm uni i 10 super maty

Zasada ta sama jak przy stawianiu ścianek działowych, tylko pomyśl jak zamocować wymian do ściany . . .
Przesyłam Ci zdjęcia Kolegi Rom - Kon'a może pomogą . . .
http://www.fotosik.pl/u/rom-kon/zdjecie/27/album/675992
i zdjęcie z isovera, pomyśl bo nie chce mi się rysować ( przyznaje szczerze :yes: )
http://www.isover.pl/Dla-projektantow/Wytyczne-projektowe-i-montazowe-izolacji-budynkow-mieszkalnych

pdf
DACHY SKOŚNE- pobierz pdf [aktualizacja grudzień 2012] strona 12

W te ściany szczytowe, dajesz wełnę ?

Pozdrawiam !!
Z.

zeusrulez
29-12-2013, 21:50
To może dobra wełna 15cm + pianka pir 5cm w poprzek? Tyle że to droga wersja. Ale za to masz te upragnione 20cm max i dobre parametry izolacyjne.

W jego przypadku najlepsza byłaby nadkrokwiowa ale już po ptakach skoro ma deskowanie oraz papę . . .

seb-tom
30-12-2013, 11:11
patrzyłem już ten katalog isovera.za fotki dziękuje sporo można sobie wyczytać z nich.
tak wełne kłade na wszystkie 4 ściany 5cm dlatego też pytam którym sposobem jest łatwiej zrobić taką okładzine,na to wychodzi narazie że wszystko jedno.
ścianką działową się nie martwie specjalnie będzie miała 3m i 2m mniej więcej ,nie jest to raczej wielkie obciazenie dla stropu.
na tą chwile zdązyłem położyć wełne miedzy krowkie.

jak widzisz koncepcja wełny też troszke inna niż pierwotna.

seb-tom
20-06-2014, 10:00
dziękuje wszystkim za pomoc poddasze już ocieplone opłytowane i pomalowane teraz podłogi :)