PDA

Zobacz pełną wersję : System kominowy Konekt



krzosu83
06-12-2013, 12:38
Witam,
Ma ktoś zamontowany komin firmy KONEKT? Jak te kominy sie sprawują?
Są duzo tańsze od np. Schiedla ale czy równie dobre?
Proszę o poradę.

kemoth
13-02-2014, 14:38
Hej,
również przyłaczam się do prośby Krzosu83.
Z tego co wiem to Schedel jest pewniejszy, tkz. mercedes. ale być może nie ma sensu przepłaczać.
Konekt to podobno "podróbka" Schiedla nie mniej zrobiona równie dobrze.

eniu
20-02-2014, 07:07
Każdy system jest dobry, zależy do czego. Nie ma uniwersalnych kominów w dzisiejszych czasach. Zwróćcie uwagę na zakres temperatur. Kominek odpada...

stefek1980
05-05-2014, 19:45
Widzę że Eniu napisałeś kominek odpada? dlaczego? szukam właśnie czegoś do kominka i przyglądałem się kominowi konekt PS, niby wszystko się zgadza, jeśli nie to co możecie polecić.
Kominek będzie blanka 12kw, bez rozprowadzenia gorącego powietrza i bez płaszcza wodnego.

yendrek3
05-05-2014, 19:51
dobry bedzie tylko wazniejsze jest kto go wymuruje i jak go podlaczy. Przy kominie systmie trzeba uzyc mozgu przy podlaczaniu i stawianiu boniestety niekompetencja wielu wykonawcow moze prowadzic do tragedii :sick:

stefek1980
05-05-2014, 20:39
Na pewno zagłębię się w lekturze instrukcji montażu takiego komina i będę przy montażu.

yendrek3
05-05-2014, 21:02
no przestudiuj dokladnie. Radze byc zwlaszcza przy podlaczeniu wkladu kominkowego. WAZNE Rura wchodzaca do trojnika nie moze byc zbyt ciasno spasowana. Ta po rozpaleniu sie moze sie tak nagrzac i rozszerzyc ze naciskajac na trojnik spowoduje jego pekniecie

eniu
06-05-2014, 16:53
Widzę że Eniu napisałeś kominek odpada? dlaczego? szukam właśnie czegoś do kominka i przyglądałem się kominowi konekt PS, niby wszystko się zgadza, jeśli nie to co możecie polecić.
Kominek będzie blanka 12kw, bez rozprowadzenia gorącego powietrza i bez płaszcza wodnego.

Kominek generuje wyższe temperatury niż wytrzymałość ceramicznych rur systemowych. To co podaje producent wkładu, jako max. zakres emisji temperatur to bajka...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171465-Kominek-jaki-komin-czym-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-gdzie-wyczystka&highlight=kominek+jaki+komin

Lucas91
05-01-2015, 13:19
Instrukcja montażu dodawana przez producentów jest bardzo ważna. Trzeba bezwzględnie stosować się do niej, gdyż będą problemy z ceramiką.
Sprostowanie do wypowiedzi Yendrek3. Jeśli trójnik ma wyjście o średnicy 200 mm to czopuch winien być min przekroju 180 mm. Konekt dodaje do systemu niepalny sznur azbestowy grubości 8mm. Należy go wkleić wewnątrz trójnika na silikon wysokotemperaturowy i wtedy zamontować czopuch. Jeśli tego się nie zrobi to będą efekty jakie podał yendrek. Ważne jest, aby zamontować płytę czołową wokół trójnika i nie za murować tego elementu. Płyta czołowa to element w wełny technicznej, który niweluje ruchy ceramiki. Trójnik jest najbardziej wrażliwym elementem całego systemu.
Eniu a co do twojej wypowiedzi to ceramika w PS-ie spełnia normę T600, czyli wytrzymuje uderzenie ciepła temperatury 600 st. Celsjusza. Dodam tylko że badania wykonywane są powyżej temperatury 600 stopni.

Kominki Piotr Batura
05-01-2015, 17:03
Instrukcja montażu dodawana przez producentów jest bardzo ważna. Trzeba bezwzględnie stosować się do niej, gdyż będą problemy z ceramiką.
Sprostowanie do wypowiedzi Yendrek3. Jeśli trójnik ma wyjście o średnicy 200 mm to czopuch winien być min przekroju 180 mm. Konekt dodaje do systemu niepalny sznur azbestowy grubości 8mm. Należy go wkleić wewnątrz trójnika na silikon wysokotemperaturowy i wtedy zamontować czopuch. Jeśli tego się nie zrobi to będą efekty jakie podał yendrek. Ważne jest, aby zamontować płytę czołową wokół trójnika i nie za murować tego elementu. Płyta czołowa to element w wełny technicznej, który niweluje ruchy ceramiki. Trójnik jest najbardziej wrażliwym elementem całego systemu.
Eniu a co do twojej wypowiedzi to ceramika w PS-ie spełnia normę T600, czyli wytrzymuje uderzenie ciepła temperatury 600 st. Celsjusza. Dodam tylko że badania wykonywane są powyżej temperatury 600 stopni.

A co mówi instrukcja systemu Konekt na temat rozgrzewania zimnego komina? Jaki jest możliwy przyrost temperatury w jednostce czasu, podczas rozruchu komina?

Uderzenia ciepła ( 600 o C) wytrzymuje zimny komin, czy musi być rozgrzany?

Lucas91
10-06-2015, 19:50
A co mówi instrukcja systemu Konekt na temat rozgrzewania zimnego komina? Jaki jest możliwy przyrost temperatury w jednostce czasu, podczas rozruchu komina?

Uderzenia ciepła ( 600 o C) wytrzymuje zimny komin, czy musi być rozgrzany?


Po pierwsze: Pierwsze rozpalenie w piecu powinno być co najmniej 7 dni od wymurowania komina.
Po drugie: Wielu śmieje się z tego co teraz napisze ale tak ja osobiście bym zrobił: Przed pierwszym rozpaleniem włożyłbym świeczkę do wyczystki tak, aby wolno nagrzewające się powietrze wewnątrz komina powędrowało do góry i lekko nagrzało ceramikę na wysokości całego komina. Natomiast potem zrobiłbym lekki ogień w piecu, gdzie temperatura max. 50 st. C. Następne rozpalenie już w normalnych warunkach i wszystko będzie ok.

beton44
10-06-2015, 20:09
Czy przypadkiem Twoim mistrzem pióra nie jest Mark Twain ? Szczególnie idzie o nowelę "Jak redagowałem Gazetę Rolniczą"...

Kominki Piotr Batura
10-06-2015, 20:26
Po pierwsze: Pierwsze rozpalenie w piecu powinno być co najmniej 7 dni od wymurowania komina.
Po drugie: Wielu śmieje się z tego co teraz napisze ale tak ja osobiście bym zrobił: Przed pierwszym rozpaleniem włożyłbym świeczkę do wyczystki tak, aby wolno nagrzewające się powietrze wewnątrz komina powędrowało do góry i lekko nagrzało ceramikę na wysokości całego komina. Natomiast potem zrobiłbym lekki ogień w piecu, gdzie temperatura max. 50 st. C. Następne rozpalenie już w normalnych warunkach i wszystko będzie ok.

"Następne rozpalanie" to dość istotna sprawa. Bo jak będzie po 7 dniach od poprzedniego, to znów świeczka i 50 stopni...Bo komin ostygnie. No i najważniejsze!...Te 50 stopni to na godzinę. Taki przyrost temperatury zaleca większość producentów kominów systemowych. Tak więc z tą świeczką ostrożnie !! Płomień świecy ma 300 stopni!

lukass66
09-01-2016, 16:58
Panowie pytanie, zakupiłem nieruchomość od dewelopera i na umowie i projekcie widnieje ze jest zamontowany komin systemowy SCHIEDEL RONDO PLUS. Niestety prawda jest tak ze jest zamontowany wkład KONEKT SP nieocieplony a ja juz zamontowałem kominek z płaszczem wodnym. Co mam w takiej sytuacji zrobić?
Czy można docieplić wełna mineralna juz gotowy, nieocieplony komin systemowy???
Proszę o jakaś radę.
Dziękuje

Kominki Piotr Batura
12-01-2016, 17:04
Można, docieplić wełną z zewnątrz. A co, źle Ci się pali?

Swoją drogą, jak masz umowę, to co na to Twój prawnik?

mariusz244
28-04-2016, 16:33
witam
chciałbym troche odświeżyć temat. Czy warto zainteresować sie kominami KONEKT ?

zoladz91
18-12-2016, 18:40
Też jestem zainteresowany tym systemem i chciałbym znać opinię na ich temat czy ktoś ma lub zna kogoś kto posiada system Konekt ??