PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie murłaty



jack77w
07-12-2013, 20:04
witam
Mam krokwie wysokości 18cm i daję między nie 15 cm wełny więc będzie tam przerwa między folią a wełną ok. 2-3cm , w kalenicy jest folia założona na zakładkę
więc mam pytanie: czy można ocieplić(zapiankować) murłatę i zamknąć dopływ powietrza między folią a wełną czy powinno się zostawić jednak od dolnej strony folii paroprzep. również szczelinę aby powietrze się tam dostawało, wiem że miedzy dachówką a folią musi być przewiew ale czy miedzy folią i wełną również czy jest to mało istotne??

מרכבה
08-12-2013, 06:27
Nie dół foli Cię nie obchodzi, góra tak, a do górnej przestrzeni zapewniasz wentylację.
Najważniejsza się dokładana paroizolacja

zeusrulez
08-12-2013, 12:30
Najważniejsze, żebyś nie wypchnął membrany.

Tomek W
10-12-2013, 07:46
witam
Mam krokwie wysokości 18cm i daję między nie 15 cm wełny więc będzie tam przerwa między folią a wełną ok. 2-3cm , w kalenicy jest folia założona na zakładkę
więc mam pytanie: czy można ocieplić(zapiankować) murłatę i zamknąć dopływ powietrza między folią a wełną czy powinno się zostawić jednak od dolnej strony folii paroprzep. również szczelinę aby powietrze się tam dostawało, wiem że miedzy dachówką a folią musi być przewiew ale czy miedzy folią i wełną również czy jest to mało istotne??

Jeżeli Twoja folia ma małą paroprzepuszczalność (Sd > 0,08m) to musi być szczelina z wlotem powietrza przy murłacie. Są na rynku folie (membrany wysokoparoprzepuszczalne), do których ocieplenie może dochodzić na styk. Mimo to bezpieczniejsze jest zachowanie wentylacji w pustce ze względu na trwałość i zabrudzenia folii pod dachówką.

jack77w
03-02-2014, 14:30
ODNOWIENIE WĄTKU
folia EUROTOP N35 z FAKRO potrzebuje wlot powietrza przy murłacie między folią a wełną mineralną, czy mogę zapiankować?