PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka farba nie wymaga gładzenia ściany gipsem,raufaza,czy jest coś innego co maskuje?



rnowak
08-12-2013, 21:51
Witam,chce pomalować sciany w bloku, czy istnieje jakaś farba która pomoże uniknąć kładzenia gładzi??Sciany nie są złe, ale czy gładź jest konieczna,słyszałem kiedyś o raufazie,może jest coś lepszego jako powłoka,i czy one są zmywalne?Bardzo proszę o pomoc bo nie mam o takich rzeczach bladego pojęcia, a nie chce żeby mnie jakiś majster wyrolował,pomocy.

zeusrulez
08-12-2013, 22:37
Witam,chce pomalować sciany w bloku, czy istnieje jakaś farba która pomoże uniknąć kładzenia gładzi??Sciany nie są złe, ale czy gładź jest konieczna,słyszałem kiedyś o raufazie,może jest coś lepszego jako powłoka,i czy one są zmywalne?Bardzo proszę o pomoc bo nie mam o takich rzeczach bladego pojęcia, a nie chce żeby mnie jakiś majster wyrolował,pomocy.

Dlaczego zakładasz zaraz złą wole wykonawcy...
Wszystko zależy co chcesz uzyskać, jeśli gładkie ściany to zapomnij musisz szpachlować.
Jeśli efekt tapety raufazy to są farby i metody aby to uzyskać, ale czy to Ci się podoba . . .
Zresztą nie tylko efekt trocin uzyskasz przez farby strukturalne . ..
Jest wiele innych możliwości http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/efekty_dekoracyjne
Zawsze możesz poszukać fachowca jeśli nie lubisz szlifowania aby nałożył Ci gładź multifinish albo inną gładź bezpyłową ...

Pozdrawiam