PDA

Zobacz pełną wersję : Wypaczanie okien 3 szybowych.



pitctab
09-12-2013, 19:41
Mam pytanie do użytkowników tego typu okien tj. 3 szybowych. Okna te są cięższe od 2 szybowych i w związku z tym słyszałem kilka opinii, iż po jakimś czasie okna, zwłaszcza te większe mogą się wypaczyć i powodować nieszczelności.
W związku z tym interesuje mnie jaka max. szerokość skrzydła jest stabilna. W moim projekcie są np. okna (otwór w murze) 1,8 m, gdzie są umiejscowione 2 skrzydła (1m i 0,8 m tak na oko)
Czy to większe okno po paru latach nie wypaczy się ?

nela29
09-12-2013, 20:59
Pewnie wszystko zależy od profili, okuć itd. Ja np. mam okna 3-szybowe o szer. 2,6 metra, więc jedno skrzydło ma 130 cm i mówili że nie będzie problemów. Jedno takie okno waży po 250-300 kg.

finlandia
09-12-2013, 22:08
Rozumiem, że słowa "wypaczanie się" używasz w rozumieniu ogólnym - tzn. dla laików jak coś jest nie tak, to okno "wypaczyło się" a drzwi "opadły".
To nie do końca prawda, bo skrzydło nie wypacza się z powodu trzeciej szyby.
Dla ciężkich skrzydeł jednym z najważniejszych aspektów jest odpowiednio dobre szklenia w fabryce oraz właściwe wyparcie ram przy montażu. Tak czy inaczej - kłania się doświadczenie i solidność wykonawców.

misiupl
10-12-2013, 13:31
Przy 3ch szybach ciekawym rozwiązaniem wydaje się być klejenie szyb do ramy. Postawiłem na to rozwiązanie, wraz ze wzmocnieniami stalowymi oczywiście. Niemniej jak coś będzie nie tak, nie omieszkam się tym z Wami podzielić (obym nie musiał :))

tomekwa
10-12-2013, 14:23
W zależności od parametrów profili, możliwe do wykonania wymiary mogą być różne.

magdalena_ma
10-12-2013, 15:42
Mam pytanie do użytkowników tego typu okien tj. 3 szybowych. Okna te są cięższe od 2 szybowych i w związku z tym słyszałem kilka opinii, iż po jakimś czasie okna, zwłaszcza te większe mogą się wypaczyć i powodować nieszczelności.
W związku z tym interesuje mnie jaka max. szerokość skrzydła jest stabilna. W moim projekcie są np. okna (otwór w murze) 1,8 m, gdzie są umiejscowione 2 skrzydła (1m i 0,8 m tak na oko)
Czy to większe okno po paru latach nie wypaczy się ?

wszystko zależy od wzmocnień stosowanych w oknach. zwłaszcza tych, które poprawiają sztywność samego okna oraz od tego, w którym miejscu okna są zamontowane. właściwe okucia to druga kwestia. przeważnie dobre firmy produkujące okna 3 szybowe mają cały zestaw wzmocnień konstrukcji takiego okna, aby nawet przy relatywnie dużym rozmiarze zachowały swoje właściwości.

ok**t
12-12-2013, 19:01
Nie obawiałbym się zakupu okien trzyszybowych.Ważne, aby zwrócić uwagę na :
1. możliwości techniczne producenta
2. solidność ekipy montażowej

ale to ważne jest również przy dwóch szybach;)

magdalena_ma
17-12-2013, 13:20
Nie obawiałbym się zakupu okien trzyszybowych.Ważne, aby zwrócić uwagę na :
1. możliwości techniczne producenta
2. solidność ekipy montażowej

ale to ważne jest również przy dwóch szybach;)


dokładnie tak, mogę to potwierdzić z własnego doświadczenia. Kiedy wymienialiśmy okna wszystkie jakie wstawiliśmy były trzyszybowe i nie ma z nimi problemu. Ale to prawda, ilość przejrzanych ofert była ogromna, wybraliśmy ostatecznie sprawdzonego producenta. Cena odgrywała rolę drugorzędna.