PDA

Zobacz pełną wersję : Kładzenie gładzi- przygotowabie podłoża-żelbet



grubyalbert
12-12-2013, 17:30
Witam,
próbuje położyć gładź w pokoju w budynku z lat 60 ubiegłego wieku, po ostatecznej walce z jedna ze ścian pod położenie gładzi okazuje się że częściowo dobiłem się do żelbetu tak mi się chociażby wydaje (podobne konsystencja jak po oderwaniu kafelki z łazienki) . Na ścianie widnieją miejsca gdzie tynk trzyma się mocno oraz te z miejscami żelbetu. Moje pytanie czy wystarczy zagruntować i położyć gładź i miejsca gdzie jest żelbet będzie trzymał?

grubyalbert
14-12-2013, 11:22
Zdaje sobie sprawę , że nikt nie jest wróżką i mi tego nie wywróży czy będzie trzymać po zagruntowaniu cekolem dl-80 lub atlasem unigruntem, z racji że robię to pierwszy raz prosze o wskazówki nawet krytyczne.
Wracajac do tematu zdzierajac farbą to pod nia nie było tynku i farba trzymała sie betonu,albo tynk był natyle słaby ze dalem rade to zedrzec chociaz zastanawiam się czy nie szorowałem za mocno szpachelka.

Troche chce uniknąc kosztów (jezeli to jest beton -chociaz dziwnie nie jest taki super gladki-moze się utlenil przez ten okres) z wykorzystanie betokontaktu (jakies 150 zl za wiaderko), moze jakis knauf mp lub knauf golband gipsowa zaprawa tynkarska.
Generalnie co nałożyc na scianę zeby sie to trzymało, troche nie chce mi się wierzycze w latach 60 nakladali jakies specjalne materiały podobne do betonkontaktu i jakoś trzymalo ze z 40 lat.
W związku że jest to moja pierwsza gładź proszę o wskazówki.