PDA

Zobacz pełną wersję : klaniam sie wszystkim pieknie



kasia
15-07-2004, 18:43
nie powinnam dzisiaj,ale juz nie wytrzymam,w przyszlym tygodniu staje sie wlascicielka koszmarnego blizniaka z lat 60-tych ....
mam zamiar zrobic z niego dom naszych marzen,ktory moje dzieciaki rysuja na kartkach do Mikolaja odkad sie nauczyly kredke trzymac w reku......dom jest na razie paskudny ale lezy na cudnej dzialce z widokiem na jezioro....z wypiekami na twarzy czytam wasze posty i coraz bardziej sie ciesze ze nie uleglam mezowi i postawilam na swoim....
bede tu teraz pewnie wysiadywac w kazdej wolnej chwili...
poprosze meza zeby mnie nauczyl fotki wklejac...
pozdrawiam
kasia :D

pitbull
16-07-2004, 08:28
"Serce rosnie" patrzac na takie zaangazowanie ... :P

Bard13
16-07-2004, 08:33
Witaj!!
Cały bliźniak czy 1/2?

Jak cały, to można coś z nim powalczyć, żeby dom przypominał a nie kostkę Rubika...

kasia
18-07-2004, 17:47
witam ponownie,niestety tylko pol blizniaka.....
,,somsiad,, zrobil swoja polowe w pruskim murze.....
troche to mi komplikuje sprawe,a mojej polowy prawie nie widac z ulicy,zaslania ja prawie w calosci lipka chyba stuletnia.....cudo....
ale to nic ,jak sie przy wymianie eternitu dach podniesie i da dachowke to bedzie wygladal jak dom :)
na razie jestem na etapie wyborow typu jakie ogrzewanie uzupelniajace do kominkowego zastosowac....w domu w piwnicy jest sprawny piec olejowy ale maz sie upiera przy gazowym...chociaz tutaj nie ma ziemnego i tubylcy odradzaja....
potem bede kombinowac jak porozstawiac sciany zeby bylo przestrzennie ,no i zeby 5 osob znalazlo katy dla siebie....
teraz przegladam co sie da zeby sie w cenach remontow zorientowac,bo jak majstry zobaca kobite to beda chcieli podwojne stawki :D
pozdrawiam wszystkich kasia

kroyena
19-07-2004, 13:54
No to kasia się załapała na ulgę. 8) Znaczy nowy VAT tak bardo nie boli. :-? .

kasia
20-07-2004, 20:40
chyba za wczesnie jednak sie tu zaczelam juz chwalic...
poszlam wczoraj do ksiag wieczystych a tu bach....
jest wpis do hipoteki z roku 1961 na sume 0,97 zl....
tak ,dobrze wpisalam niecala zlotowka....
zeby ten wpis wykreslic wlasciciel musi odnalezc bank ktory juz tu nie istnieje,wiec znowu przedluzy sie o pare tygodni....
w tym czasie zdaze juz lyknac troche nomenklatury budowlanej...
mysle ze sie majster przewroci jak uslyszy moje zapytanie czy zamierza zastosowac do dobudowywanej klatki schodowej dylatacje czy nie...
:P
czy rozsadne byloby podpisac akt notarialny i uwierzyc wlascicielowi na slowo ze za pare tygodni bedzie papier na wykreslenie tej smiesznej sumy?? mielismy juz umowionego notariusza na ten czwartek....
troche mi szkoda tyle czekac,moglabym juz robic projekt przebudowy....
smutna kasia

pitbull
21-07-2004, 08:12
Lepiej miec wszytsko wyczyszczonei samemu sprawdzone.

Slawek :)
21-07-2004, 08:12
IMHO lepiej poczekać ;)

kasia
21-07-2004, 08:20
dzieki za odpowiedz,sama to podswiadomie czulam,
suma smieszna niby ale nie chcialabym potem za ta zlotowke ciagac sie po urzedach,wobec tego powiem czlowiekowi ze musi miec wszystko na czysto...
cholerna szkoda ,bo czas leci,w koncu zostane z budowa na zime....
pozdrawiam
kasia :cry:

kroyena
21-07-2004, 10:07
kasia ty pamiętasz, że taka klateczka schodowa teraz pełnej papierkowości potrzebuje? :(

kasia
21-07-2004, 10:56
no wiem,architekt mnie uswiadomil ze tzreba pozwolenie na budowe,projekt pelny ....
:cry:
teraz sie zastanawiam,czy wogole za te bude dobra cene wynegocjowalam....
70 tys.za dom pietrowy,1/2 blizniaka,dach eternitowy,piwnica do poglebienia,rzut parteru to okolo 60 mkw,plus tyle samo 1 pietro,poddasze nieuzytkowe ale do przerobienia,dzialka waska ,jak zrobimy ta klatke to juz garazu raczej nie bedziemy mieli....
jego jedynym plusem jest duza 850 m jak na prawie centrum miasta dzialka z widokiem na jezioro,ale sam dom to lepiej zeby go nie bylo....rzeczoznawca powiedzial ze nie wybuduje stanu surowego za 70 tys.ale zeby to byl stan surowy,toz tam kupe kasy trzeba zanim sie zerwie te daszysko i piwnice odkopie do izolacji-lata 60-te...
juz sama nie wiem.....

kroyena
21-07-2004, 11:41
A może by się udało zamiast klatki dolepić garaż, albo cisik z tyłu pokombinować, coby tak jakoś maślano się zrobiło w kierunku jęziora.
:wink:
Albo garaż nad samą wodą połączony z altaną i przystanią dla wodolotu? :wink:

PS. to wychodzi jakieś 583 za m2 nie licząc działki w środku miasta z opcją przybijania wodolotu. No co ty o drogę pytasz czy co?

kasia
21-07-2004, 20:37
kroyena
az taka sierota nie jestem,za calosc chca 140 tys.
845 m dzialki -ziemia tu warta jest 70-90 zl za mkw,to na chalupe wychodzi ~`70 tys
a jezioro widac bo dom na gorce,to nie jest dzialka z dostepem do jeziora,tylko z widokiem na jezioro...
stad moje rozterki,bo mozliwosci mam tu niewielkie ...
a ile liczy sie za mkw w stanie surowym?
bo jakos nie doszukalam sie,a z majstrami sie nie moge nijak dogadac...
pewnie gdzies tutaj na forum sa juz takie informacje,ale sie jeszcze
tu sprawnie nie poruszam na razie,a czasu na negocjacje malo...
bede wdzieczna za kazda rade
kasia

kroyena
22-07-2004, 09:00
A zakukaj pod adres, jest tam parę uczciwych wycen z pewnym rozrzutem regionalnym.
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=375

kasiontko
22-07-2004, 09:32
dzieki,zaraz tam zajrze ...
miotam sie po tym internecie jak...
kiedy to stanie sie prostsze??
dzisiaj pisze z pracy ,kurna ,nie moglam sie zalogowac,
no to zalozylam nowe konto...
musze poprosic kogos madrego zeby mi szybki kurs zrobil :oops:

kasia