PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja poddasza



Piotr_krk
15-07-2004, 18:48
Bardzo proszę o wszelkie informacje na temat adaptacji poddasza w kamiennicy. Nosimy sie z zamiarem kupna takiego poddasza i nie jestesmy zorientowani na co zwrocic uwagę podczas jego ogladania. Bedziemy bardzo wdzieczni za wszelkie informacje.

pitbull
16-07-2004, 08:31
O strukture wasnosci calej kamienicy, stan techniczny budynku - scian nosnych, o mozliwosc adaptacji takiego poddasza, mozliwosci dojscia na poddasze i obciazenia istniejacego stropu.
Slowem oprocz prawnej strony zagadnienia, ocena techniczna mozliwosci zaadaptowania poddasza.

Piotr_krk
16-07-2004, 08:43
Dzieki za odpowiedz - jednym slowem najlepiej zabrac na miejsce fachowca i zdac sie na jego opinie (tylko jak takiego w Krakowie znalezc? i za rozsadna cene?).Moze ktos moglby kogos mi polecic. Z gory dziekuje.

pitbull
16-07-2004, 09:30
A gdzie ta kamienica? Z ktorego roku? Moze Ci jakos bede mogl pomoc :roll:

Piotr_krk
16-07-2004, 16:04
Kamiennica ta jest w centrum-przecznica od Karmelickiej.Jest czteropiętrowa i na czwartym piętrze jest mieszkanie a obok niego czesc strychu do adaptacji - druga część strychu jest tak jakby piętro wyżej - strych jest dwupoziomowy. Kamiennica z wyglądu jest zaniedbana - nie znam roku budowy - ale wymaga remontu to widac. Natomiast nie widac sladow jakichs dużych peknięć albo rys na murach, wiec chyba jeszcze troche postoi. W każdym razie potrzebuję fachowca który mi powie czy warto się brać za ten strych. Jeśli mógłbyś mi jakoś pomóc to byłbym bardzo zobowiązany. W każdym razie zostawę emailik: [email protected]

kroyena
19-07-2004, 13:58
Piotr ciebie bardzeij interesuje stan dachu, rynien itp..
To ma być czasowe, czy docelowe?
Jeżeli docelowe, to się przy dzieciaczkach trochę nadźwigacie, góra dół, bo piętra pewnie uczciwe po 3,5 m min. To też musicie wziąć pod uwagę.
Nadto stan prawny, żeby Wam się po remoncie właściciel nagle nie znalazł. :(