PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie drewnianych krzeseł - wyszło za ciemno, jak naprawić?



Azenis
14-12-2013, 13:55
Witam,

Pomalowałem surowe, sosnowe krzesła bejcą nitro. Miało być pod kolor stołu. Zabrałem ze sobą kawałek stołu do marketu, żeby dobrać kolor. W markecie kolor wyglądał identycznie jak mój stół - mają przykładowe pomalowane deseczki. Jednak w rzeczywistości kolor wyszedł dużo ciemniejszy.

Czy mogę to jeszcze jakoś uratować? W jaki sposób rozjaśnić? Czym pomalować, tak aby zachować strukturę słoi? Proszę o poradę.

Pozdrawiam

jm.yarec
15-12-2013, 15:38
Zakładając że to "lakiero-bejca" (zapomniałem nazwy) można spróbować oszlifować, w zależności od konstrukcji: mechanicznie / ręcznie, Struktura słojów pozostanie.

E-Rzecznik Śnieżka
20-12-2013, 13:02
Szanowny Panie,
pomalowaną powierzchnię trzeba przeszlifować papierem ściernym i dokładnie odpylić. Proponuję pomalować krzesła Bejcą do drewna VIDARON, która jest dostępna w 13 gotowych kolorach, łatwa w aplikacji i pozwala na podkreślenie usłojenie drewna. Bejcowane drewno należy zabezpieczyć bezbarwnym Lakierem Bezpodkładowym VIDARON http://www.vidaron.pl/pages/118