PDA

Zobacz pełną wersję : Okno balkonowe z BARDZO nisim progiem



maciej10
14-12-2013, 15:51
Witam,
Jestem na etapie zamawiania okien. Wybrałem profil Veka alphaline oraz jako okno balkonowe Veka Slide.
Z racji tego, że okno balkonowe ma 4,5m szerokości -podzielone na 4 części-dwie zewnętrzne stałe ,dwie wewnętrzne rozsuwane do zewnątrz- zależy mi na niskim progu. Przyglądając sie schematowi profila można zauważyć, że próg w HSie nie jest płaski (zdjęcie) Nawet jeśli podłogę w pomieszczeniu podniesie się maksymalnie do góry to i tak będzie wystawać szyna od profilu-pewnie ok 1/2 cm? (pomijam już to że taras będzie niżej niż podłoga. Wy też macie taki uskok wychodząc z salonu na taras?

230166

Czy można gdzieś zamówić takie okno z płaskim progiem jak na zdjęciu poniżej?

230167

finlandia
14-12-2013, 17:27
Nie wiem dlaczego podłoga na pierwszym szkicu jest tak nisko narysowana- tam jest ze 2,5-3cm. Ja nie widzę przeszkód by podoga sięgala wyżej, aż do krawędzi progu. Wystawać powinien za to próg prowadzący skrzydło - zwykle to jest minimum 5mm, ale najczęściej ok 2cm.
Znane mi progi HS mają właśnie taką różnicę w wysokości zewnętrznej i wewnętrznej. Na tarasie powinno być o ok 2-3 niżej niż w środku. Pomyśl, że na tarasie w wyniku oberwanai chmury stoi woda.. mamy wtedy szansę, że nie wleje się do pomieszczenia :)

misiupl
14-12-2013, 20:58
ja mam HS'a brugmann/salamander i sama prowadnica to ok 5-7mm, nie więcej niż centymetr, i tylko to będzie wystawać z podłogi

maciej10
15-12-2013, 05:36
pod względem progu salamander wygląda dużo lepiej
Finlandia,od środka podłoge dam max do góry by szyna wystawała jak najmniej natomiast zastanawiam sie czemu jest taki profil tego hsa, że on schodzi w dół patrząc od środka do zewnątrz. Jednak wolałbym żeby podłoga w salonie i na tarasie była na równym poziomie;) na taras planuje deski na legarach wiec woda mi nie straszna.

Męczy mnie ten próg strasznie:)

Tu też próg idealny
230258

_FIX_
15-12-2013, 09:57
........ natomiast zastanawiam sie czemu jest taki profil tego hsa, że on schodzi w dół patrząc od środka do zewnątrz. .....
Tu też próg idealny
230258
Przecież już napisał wcześniej.

...... Na tarasie powinno być o ok 2-3 niżej niż w środku. Pomyśl, że na tarasie w wyniku oberwanai chmury stoi woda.. mamy wtedy szansę, że nie wleje się do pomieszczenia :)............
Próg ma taki właśnie kształt, bo działa jak "parapet". Musi mieć spadek żeby woda spływała na zewnątrz a nie lała się do środka pomieszczenia.

ok**t
15-12-2013, 11:32
Próg prosty można osiągnąć w wypadku drzwi HS, gdzie oba skrzydła są przesuwane, widziałem takie rozwiązanie w HS-ie firmy Jezierski -http://drzwi21.pl/pliki/ATRIUM-HS_Katalog_PL.pdf