PDA

Zobacz pełną wersję : Panele czy prze?o?one deski sosnowe? Prosz? o pomoc



Betty
15-07-2004, 20:05
Mam na podłodze deski sosnowe na legarach, które parę lat temu zostały położone mokre. Obecnie wyschły (7 lat) i porobiły się szpary (niektóre dosyć szerokie.
W ramach gwarancji obecnie mam do wyboru:
- przekładać istniejącą podłogę + oczywiście cyklinowanie i lakierowanie
- położyć na istniejącą podłogę panele laminowane.
Niestety oferują mi tylko panele dość kiepskiej jakości AC3/23.

Może ktoś ma doświadczenie w tej materii np. jaki jest efekt przełożenia podłogi sosnowej i czy jest możliwe dalsze tworzenie się szpar pomiędzy deskami.
A może panel AC3/31 (tu dopłata więc muszę się poważnie zastanowić) i czy warto?
Proszę o poradę, do jutra muszę podjąć decyzję.


l

magmi
15-07-2004, 21:24
Przez tyle lat te deski już chyba wyschły na wiór?
Ja bym zdecydowanie wybrała drewno niż panele.

OlaK
15-07-2004, 22:21
Moi rodzice naprawiali drewniana podloge uzupelniajac szpary drewnianymi 'klinikami' a potem oczywiscie cyklinowanie i lakierowanie (juz pisalam w ktoryms z postow, ze bylo to dobrych pare lat temu i podloga jak nowa do dzisiaj). Uzupelnienia wygladaja przyzwoicie i trzeba sie dobrze przyjrzec podlodze, zeby je zauwazyc.
Sasiedzi podloge przekladali. Jakie sa dzisiaj efekty nie wiem ale mysle, ze rownie dobre.
Co drewniana podloga to drewniana. Nie warto jej psuc kladac panele.

Slawek :)
15-07-2004, 22:48
Tylko deski -
miałem stare podłogi, pod którymi wymieniłem legary i izolację. Następnie położyłem z powrotem te same deski i efekt jest więcej niż zadowalający.
Rany - na prawdę wolisz plastykowe panele od desek tylko z powodu kilku dni bałaganu i smrodu :o :o :o

BK
18-07-2004, 12:33
No właśnie ja mam taki problem z podłogą w mieszkaniu. Nie najlepszej jakości bukowe zdaje się klepki, nie na pw tylko przyklejane do podłogi. Są szpary po tym jak się drewno rozeschło, a moja córka pewnego dnia po prostu wyciągnęła jedną klepkę z podłogi. :o Do tego kiedyś mąż z sąsiadem robili wino w baniaku który stał w pokoju i 40 l przedniego owocowego młodego wina wylało się wprost na podłoge naszego living rumu. :evil: co spowodowało jeszcze większe szpary między klepkami.
Podłoga nie wygląda w sumie najgorzej, gdyby tylko czymś wypelnić te dziury - czym można to zrobić?
Przyznam że to mnie troche odstrasza od robienia parkietów w przyszłym domu - parkiet musi być naprawdę pierwszej jakości żeby wytrzymać normalną eksploatację domu (już nie będziemy robić wina) - a trochę kosztuje. Jakie drewno wybrać żeby było trwałe i twarde? Trochę nie w temacie, ale może ktoś mi tu odpowie

Maciej Jutrzenka
18-07-2004, 20:35
Pomysł z deskani jest z decydowanie lepszy. Podłoga juz się wysezonowała i kolejne szpary nie powinny powstawać.

mj

mag
19-07-2004, 11:18
Ja bym brala panele. To pierwsza podloga z ktorej jestem zadowolona. Sprawdzaja sie rewelacyjnie w codziennym zyciu, a drewno na podlodze przyprawia mnie o dreszcze. Ktos niestety musi pielegnowac taka podloge a u nas w domu tym ktosiem jestem ja.

Redwald
19-07-2004, 15:08
Tylko drewno, po renowacji tej podłogi powinno być tak. że po 7 latach masz prawie nową podłogę drewnianą.

preev
22-07-2004, 17:02
już trochę za późno na odpowiedź ale jak wybraliście deski to jak Wam się skończy gwarancja i dalej się będą robić szpary to poponuję fugę w płynie, którą się miesza z pyłem do cyklinowania i szpachluje się szpary (jeśli są to deski na pióro-wpust, bo jeśli nie to trzeba by się było bawić z klinami i dopiero szpachlować)
obie metody sprawdzone w praktyce :)