PDA

Zobacz pełną wersję : Na działce studnia i słup telefoniczny



Gladiator
15-07-2004, 21:02
Przymierzam sie do kupna działki. Jest ona nieco pod górkę a w miejscu gdzie chciałbym postawić dom znajduje sie studnia. Według oświadczenia własciciela ma 17 kregów głebokosci.


Czy może to być problem ? Bo powiem szczerze słyszałem już rózne opinie. Jak to rozwiązac czy lepiej ja zostawic czy zasypać ??


Ponadto na działce znajduje sie słup telefoniczny. Brak jest jakichkolwiek służebności w tym wzgledzie. nie upieram sie ale najchetniej bym ten słup przesunał czy to jest możliwe ?


Aha i na działce sasiedniej ale w mojej granicy znajduje sie stara rudera.
Czy są szanse na jej rozebrania ?


Będę wdzieczny za każdą sugestie

Mamcia
15-07-2004, 21:08
Miałem coś napisać ale mi zjadło. Studnie zostawić - będzie darmowa woda, telfony przesunąć będzie musiała TPSA jeśli nie mają wpisu w księdze wieczystej , a co do rudery to dowiedz się najpierw czyja ona , a potem spróbuj podyskutować.

Gladiator
16-07-2004, 14:18
Hm zostawić studnie ? i co zbudować na niej dom ? Serio nie bedzie przeszkadzać ? a da sie zbudować piwnice.


Proszę o więcej szczegołów.
Może kto miał podobny problem

gosciu01
16-07-2004, 14:28
jeśli będziesz uważać coby do niej nie wpaść, to bym zostawił ... :wink:

a tak na poważnie, studnia to bogactwo, wykorzystaj w tradycyjny sposób, a jeśli nie potrzebujesz to może GWC ( poczytaj wątki ) albo masz już połowę kosztów z głowy zakładając pompę cieplmną, albo możesz odprowadzać deszczówkę.

Trudno wyrokować w Twoim przypadku, ale zasypanie to ostatnia czynność jaką bym zrobił, konstrukcyjnie nie powinno to przeszkadzać.

Cz.