PDA

Zobacz pełną wersję : zamocowanie szafek kuchennych



amebaa
17-12-2013, 11:39
Bardzo proszę o pomoc.

Mam dość nietypowy problem - mieszkam w kawalerce w starej kamienicy. Około 100 lat temu były tu duże mieszkania, potem ktoś wpadł na pomysł, żeby zrobić z tego stancję i te duże mieszkania zostały podzielone właśnie na małe kawalerki. Mam o tyle dobrze, że jedna ze ścian w moim pokoju jest solidna, bo jest to też ściana klatki schodowej. Problem jest z drugą ścianą - jest to twór postawiony chyba najtańszym kosztem, ponieważ składa się z: drewna, trzciny i tynku sprzed dziesiątek lat.

Problem jest taki: zakupiłam meble kuchenne. Trzy wiszące szafki ważą razem około 46 kg + wyposażenie. Pytanie brzmi: jak je zamocować, żeby nie spadły którejś nocy na blat? Ta problematyczna "ściana" jest niejednolita - tzn. składa się z poziomo położonych desek, pomiędzy którymi jest poupychana trzcina i jakieś śmieci. Ktoś ostatnio nam doradził, żebyśmy zamontowali metalową listwę/konstrukcję i żebyśmy dopiero do niej to przykręcili.

Proszę o rady jak się do tego zabrać.

homecactus
17-12-2013, 11:50
Myślę, że najlepsza opcja to właśnie montaż szafek wiszących na specjalnej listwie.

amebaa
17-12-2013, 11:57
Na specjalnej listwie? Tzn? Zupełnie się na tym nie znam, natomiast widziałam wczoraj w sklepie budowanym takie metalowe, solidne listwy. To by wystarczyło?

homecactus
18-12-2013, 11:56
Na specjalnej listwie? Tzn? Zupełnie się na tym nie znam, natomiast widziałam wczoraj w sklepie budowanym takie metalowe, solidne listwy. To by wystarczyło?

są specjalne listwy do montażu szafek wiszących. Możesz zobaczyć na stronach hurtowni artykułów meblowych, np. http://dacter.eu/ (Szukaj w kategorii Podnośniki Zawieszki, np. CAM-Listwa montażowa ścienna 2m 875ACZ12032) Do listwy można dokupić specjalne zawieszki do szafek, na których montuje się szafki do listew.

Zadzwoń do sklepu to dowiesz się więcej, ja nie jestem "po fachu" to szczegółów ci nie podam.

pzdr