PDA

Zobacz pełną wersję : 8/2004



dana15
15-07-2004, 22:49
Dzisiaj dostałam świeżutki numer ósmy. I dziękuję bardzo Redakcji za tematy, na razie przejrzałam pobieżnie, ale zaraz siadam do gruntowniejszej lektury :) Wiele artykułów jest na czasie dla mnie: podłogi, podbitka dachu, sufit podwieszany z płyt g-k, woda na działce i zmiany projektu w czasie budowy. Super :D :D :D

Gierga
16-07-2004, 17:55
Ja też dzisiaj kupiłam świeży numer ;) i zaraz usiądę i przeczytam od deski do deski ;)

agiszonek
18-07-2004, 11:11
A skąd ceny drewnianych podłóg ??? Te które widziałam w sklepie sa dwa razy droższe ??? Mogę prosić o adres sklepów sprzedających drewno egzotyczne za 50 zł/m2 ???

Gierga
18-07-2004, 16:16
A skąd ceny drewnianych podłóg ??? Te które widziałam w sklepie sa dwa razy droższe ??? Mogę prosić o adres sklepów sprzedających drewno egzotyczne za 50 zł/m2 ???


Właśnie też to zauważyłam.....z tego co wiem , to ceny drewna egzotycznego oscylują wokół 120-140 zł/m2

georg
18-07-2004, 16:22

Wakmen
19-07-2004, 07:48
A ja dopiero dzisiaj dostałem tą gazetk :( i już poprawił mi się humor :D .
Bardzo lubię zdjęcia umieszczane w Muratorze takie jak w artykule "Jnspektor nadzoru nie dopatrzył?" (str. 36/38). Są suuuuuuuuuuper. Aż strach muśleć co to by było gdyby to mnie trafiło.
Napewno przeczytam artykuł o tarasach i okapach(bardzo ciekawe aranżacje i rozwiązania). A artykuł "Suchą stopą przez staw" i kącik wypoczynkowy w ogrodzie już zapowiadają się super.
Co ja piszę? Wszystkie artykuły muszę przeczytać i to od dechy do dechy. To taka kopalnia wiedzy i tylko (albo aż :wink: ) za 10 PLN. Jedno co mnie męczy to te wielostronicowe (w tym numerze 28 stron) przeglądu sprzętów - kotły. Denerwuje mnie to może dla tego, że mnie to nie dotyczy.
Tak więc: do czytania marsz!!!!!!!!! :D

magmi
19-07-2004, 13:06
A ja przy tym właśnie numerze zdecydowałam ostatecznie, że więcej Muratora nie kupuję.

Mam w domu ponad trzy roczniki i od dłuższego czasu nie udało mi się przeczytać nic z konkretów, co przez te trzy lata nie byłoby co najmniej raz przewałkowane (nie mam o to pretensji do redakcji - taka rola tego miesięcznika - czasopisma dla młodych rodziców też co roku piszą jak karmić piersią oraz jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola...).
Historie "z życia wzięta" też już jakby mniej mnie interesują. Szukałam w nich podpory duchowej przed rozpoczęciem budowy, na zasadzie: "im się udało, to dlaczego nam ma się nie udać..." Ale teraz, gdy nasza własna budowa gdzieś za półmetkiem, te strony też zaczęłam przerzucać...
To chyba naturalna kolej rzeczy.

Ostatnio właściwie najbardziej interesowały mnie zdjęcia. Wnętrz,
ogrodów, elewacji. Wiadomo, inspiracji człowiek poszukuje.
I jeśli coś mnie irytuje w Muratorze, to fakt że te zdjęcia niestety w kółko się powtarzają.
Jakiś ładny kominek pokazywany jest do znudzenia w co drugim numerze, w artykułach na różne tematy. Ta sama elewacja raz służy do ilustracji tynku, później do ilustracji okien, a za trzy numery jako przykład zastosowania okiennic.

Muratorze, pa pa! Było miło...

magi
19-07-2004, 14:22
Ciekawa jestem jak Wam się podoba superprojekt?

Bo mnie za pierwszym razem wydał się brzydki a w miarę zaglądania coraz bardziej się przyzwyczajałam. Jednak chyba nie gustuję w takich domach i zostanę przy parterowych. Co do funkcjonalności też mam kilka uwag.

Kingaa
21-07-2004, 12:43
A mnie zszokował artykuł o kosztach dachu :o Zupełnie nie rozumiem jaki był cel tego artykułu :-? Bo chyba nie poinformowanie czytelnika o rzeczywistych kosztach...
Jak można w ten sposób przedstawiać koszty??? I stąd się biorą takie mity, że dachówka ceramiczna jest 5% droższa od cementowej :-?
Jak można podać jedną cenę, mówiąc, że tyle kosztuje m^2 dachówki, zamiast podać rzeczywisty przedział, który akurat w przypadku dachówek jest dość duży :-? Przecież osoba, która jeszcze nie zorientowała się w cenach wyrobi sobie absolutnie błędną opinię!
Dlaczego nie napisano, że m^2 dachówki cementowej można kupić już za niewiele ponad 20 zł, ale można też za więcej niż 40 zł, że ceramiczna może kosztować trzydzieści parę zł, a może grubo ponad 100 !!! I że cena zależy nie tylko od jakości, ale też np. od kształtu dachówki?

1950
23-07-2004, 20:21
i cóż z tego że tak dużo kotłów gazowych jak wiadomości nie prawdziwe, Vitodens to kocioł kondensacyjny a nie z zamkniętą komorą spalania

jeżyk
25-07-2004, 15:24
Kotły Vitodens to kotły kondensacyjne z zamknietą komorą spalania
więc oim zdaniem jest to informacja jak najbardziej prawdziwa.

1950
25-07-2004, 20:40
kotły z zamkniętą komorą spalania do których należą także kotły kondensacyjne, obiegowo dzieli się na kotły z zamkniętą komorą spalania zwane także turbo oraz wyodrębnia się z nich kotły kondensacyjne. rzeczywiście o tym nie wspomniałem, ale w przeglądzie wyodrębnione są i kotły z zamkniętą komorą spalnia (turbo) i kotły kondensacyjne, dlatego przyjąłem taki podział. a według tego kotły Vitodens należą do kotłów kondensacyjnych a nie z zamkniętą komorą spalania

jeżyk
27-07-2004, 15:43
Nie wiem, czy mówimy o tym samym. Ja zauważyłem tylko podział na jedno i dwufunkcyjne wiszące i stojące, ale może sie mylę czytałem to kilka dni temu.

sidney
29-07-2004, 14:45
co prawda nowy numer obejrzałem z grubsza, ale zatrzymałem się na chwilę przy artykule o kosztach pokrycia dachu, bo akurat jestem na tym etapię i w cenach trochę sie orientuję. róznica w cenie jaka była podana między dachówką ceramiczną a betonową wprawiła mnie w osłupienie :o , róznica wyniosła chyba 300 zł, mocno się zdziwiłem. to co napisała Kingaa to prawda, wprowadza się tylko ludzi w błąd, bo wycene między bajki mozna wsadzić.
moge napisac tylę, że na mój dach róznica między dachówka ceramiczną Koramic(jedną z najtańszych) a Euronitem Extra ok. 3000 pln, w innej wycenie miedzy Braasem celtycką a rupp siriusem 3000 pln. jest to róznica tylko na dachówcę i pytam sie grzecznie czy to 5% :lol:

caleb
03-08-2004, 11:07
Widocznie ten artykuł miał do czegoś zachecić...