PDA

Zobacz pełną wersję : Czarna folia na poddaszu



mlodyz
18-12-2013, 17:53
Kupiłem dom z 1965r - ogólnie dom wymaga izolacji, bo ściany są cienkie. Chodzi mi o poddasze na którym jest betonowa podłoga która też jest cienka i wypadałoby ją zaizolować. Nie wiem jaka jest gruba ale 1 mój znajomy radzi mi abym na podłogę położył zwykłą, czarną z tych grubszych folie, na to styropian (5cm) i na to beton (ok 5cm). Czy takie rozwiązanie jest dobre ? Czy taka folia może zaszkodzić - tzn będzie się pod nią zbierać jakaś woda ktora bedzie przenikać do pomieszczeń poniżej ?

Piotr Kniaziuk
06-02-2014, 21:40
Twój znajomy dobrze radzi.

Taka jest obecnie technologia. Obawy o zbieranie się wilgoci są przesadzone.

Na styropian też układamy folie aby beton nie powchodził między szczeliny między styropianem co spowoduje mostki termiczne.

17jan
06-05-2014, 23:01
Kupiłem dom z 1965r - ogólnie dom wymaga izolacji, bo ściany są cienkie. Chodzi mi o poddasze na którym jest betonowa podłoga która też jest cienka i wypadałoby ją zaizolować. Nie wiem jaka jest gruba ale 1 mój znajomy radzi mi abym na podłogę położył zwykłą, czarną z tych grubszych folie, na to styropian (5cm) i na to beton (ok 5cm). Czy takie rozwiązanie jest dobre ? Czy taka folia może zaszkodzić - tzn będzie się pod nią zbierać jakaś woda ktora bedzie przenikać do pomieszczeń poniżej ?

5 cm? szkoda pracy lepiej zostaw jak jest. Jak chcesz dobrze izolować to musisz dać min. 30 cm. Tylko nie wiem po co ta folia ?. Jak poddasze nie używane to dałbym wełnę i też 30 cm. Wełną zaizolujesz sam i będzie szczelniej niż styro.

janek