PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowa kuchnia - prośba o pomoc w ustawieniu mebli



BUTER
20-12-2013, 08:17
Miło mi Was wszystkich powitać.
Mocno walczymy o zakup mieszkania w cudownej kamienicy z 1939 roku. Lekko loftowy klimat po generalnym remoncie.
Wszędzie są gipsy i inne "udogodnienia" XXI w. to tak tytułem wstępu.

Prośba od Was o pomoc w ustawieniu mebli - zrobieniu aranżacji. Mamy z Żoną pewien pomysł jak to zrobić ale chcielibyśmy się poradzić szerszej i bardziej doświadczonej pod względem budowlanym ekipy :)

231031

Powyżej plan kuchni. Wysokość 235cm, podwieszony sufit.
Pod każdym oknem jest grzejnik.

Nasz pomysł wygląda mniej więcej tak:
231032

Mieszkanie 70m dla 2 osób i psa :). Nie planujemy oficjalnej jadalni, bo takowa będzie w salonie i wykorzystywana może kilka razy w roku.
W kuchni chcielibyśmy aby znalazła się "mała jadalnia" dla 2 osób. Meble kuchenne chciałbym przykryć blatem (lewa strona) o głębokości 60cm a od strony wyspy (od góry) blatem o głębokości 100cm - wtedy zostanie 40cm na podsunięcie się krzesłem i będzie coś na zasadzie lady w barze.

Meble planujemy kupić standardowe, nic produkowanego na wymiar. Dziwne kąty ustawienia mebli, aby nie robić na zamówienie, chciałem dać szafkę otwartą o szerokości 20cm tak aby nie dolegała całą powierzchnią boku do szafki sąsiadującej. Mniej więcej takie coś:

231039

Na tył mebli (od podłogi aż pod blat) chcę dać jakąś płytę a na nią przykleić cegłę przyciętą do grubości 2cm aby powstało coś podobnego do klinkieru. z góry szpary będą zasłonięte blatem

Prośba do Was o pomysły oraz ocenienie naszego pomysłu.

P.S. podłoga ciemne drewno (czekolada). Duże okna i kolor ścian będzie zmieniany na 99%.

kinka
20-12-2013, 08:43
Czy to ma być sama kuchnia czy pokój z aneksem bo powierzchnia 26m to bardzo dużo na samą kuchnię bez stołu.Wasze ustawienie jest bardzo dziwne,przekombinowane i zupełnie niefunkcjonalne.

Jeśli ma to być wielka kuchnia z wyspa to może tak:
http://img850.imageshack.us/img850/8567/ufza.jpg

BUTER
20-12-2013, 19:22
Dzięki Kinka za odpowiedź.
Kuchnia rzeczywiście jest dość spora ale mimo wszystko nie chcieliśmy robić stołu i krzeseł do tego.
Reszta mieszkania jest dość nieustawna.
-mała łazienka z WC
-sypialnia z garderobą i miejscem do pracy dla mnie (pracuję w domu i muszę mieć kąt na lapka i papiery)
-salon ma tylko 2 ściany proste, reszta to łuk z oknami i grzejnikami

Stąd chcielibyśmy aby kuchnia była centrum domu, bo i tak w większości przypadków lwia część czasu życia rodzinnego toczy się właśnie w kuchni.
Duże szafy na całą ścianę miały pomieścić zapasy jedzenia (mąki, kasze etc.) do tego chemia gospodarcza (proszek do prania itp) i jakieś małe sprzęty typu żelazko i mop. Do tego lodówka, piekarnik i mikrofala miałyby tam stanąć. Aby ładnie wyglądało - do głębokości szafek byłaby dorabiana ścianka z GK.

231190

Czyli tak na prawdę część kuchenna zaczęła by się od okna po lewej stronie: zlew, blat roboczy (lubię mieć dużo blatu bo lubię gotować) później kuchenka gazowa (gaz "miejski") i część jadalniana.

Twój pomysł jest super i trochę rozjaśnił nam w głowach, podsunął koncepcję ma modyfikacje pomysłu. Nie wiem tylko jak przeskoczyć przyłącze gazu do kuchni, którą narysowałaś. Podłoga zostaje na 100% bo są tam "panele przemysłowe" takie jak są montowane w sklepach (nie na pióro-wpust, a klejone są jak glazura + fugowanie), czyli nie do zdarcia. Do tego wyglądają na prawdę sympatycznie więc nie chcę ich ruszać.

Elfir
20-12-2013, 22:45
Z taką powierzchnią, dziwne, że nie przerobicie sobie łazienki na wiekszą kosztem częsci kuchni! Pion przeciez macie.
Rany, macie tyle możliwości!

Płyta nie musi być na wyspie. Wyspa może być bez jakiś urządzeń. W sumie odradzam dzielenie blatów roboczych.

Można zrobić sobie gabinet przy kuchni:
http://images62.fotosik.pl/493/2a030972e988638d.jpg

Elfir
20-12-2013, 22:54
albo z kącikiem jadalniano- wypoczynkowym (można też wstawić TV):
http://images65.fotosik.pl/493/d003e7d79b827209.jpg

Albo wygospodarowac spiżarkę:
http://images64.fotosik.pl/493/cf3b4deafcc7daf4.jpg
A pod oknem dłuuugie, tapicerowane siedzisko i stoliczek.

Elfir
20-12-2013, 23:13
inspiracje:
http://www.lovingit.pl/blog/wp-content/uploads/2013/10/27.jpg

http://blog.nyiad.edu/storage/irregular%20shaped%20kitchen.jpg?__SQUARESPACE_CAC HEVERSION=1336072163238

Elfir
20-12-2013, 23:24
Możesz też podzielić to pomieszczenie na dwa i w jednym zrobić pralnio-suszarnię ze składzikiem na mopy, odkurzacz.

kinka
21-12-2013, 07:18
Elfir z wypowiedzi wynika że kuchnia ma być centrum domu czyli miejscem reprezentacyjnych gdzie spędza się większość czasu,więc nie ma sensu dzielić jej na mniejsze części,choć ja też bym tak zrobiła a przynajmniej zrobiła jadalnie.Ciekawa jestem ile metrów ma salon i jak wygląda reszta mieszkania.Buter wklej rzut całego mieszkania,może uda się coś jeszcze doradzić.

Elfir
21-12-2013, 12:57
tylko to centrum ma być dla dwóch osób a nie dziesięcioosobowej rodziny wielopokoleniowej :D

BUTER
21-12-2013, 16:32
Kinka - rzut całości o który prosiłaś (niestety mam tylko zdjęcie z telefonu tego rzutu i do tego papier był załamany, także kąty nie są proste)
231243

Łazienka zostaje na 100% bo jest już urządzona a przeróbki byłyby bardzo $-chłonne.
Kuchnia z mini jadalnią zostaje w tym pomieszczeniu ze względu na przyłącza.
Prostokątny pokój to będzie sypialnia + dla mnie małe "biuro".
Pokój półokrągły - tam planowany jest salonik do przyjmowania gości na kawę.

Robi się ciekawie ;). Dzięki za wszystkie pomysły - to jest niezła inspiracja. Ogółem tylko łazienka póki co zostaje taka jaka jest. Będzie w dalszej przyszłości szła na warsztat.

Do tej pory (przed ślubem) mieszkaliśmy z rodzicami w "wielkiej płycie" i przyznam się, że znudziły się nam regały od ściany do ściany, kuchnie które biegną po ścianach bez wysp lub występów wgłąb pomieszczenia.

P.S. fotki na inspirację są OK ale zauważyliście ostatnio trend robienia wszystko na biało + akcent czarnego lub szarego z dodatkiem jasnego naturalnego drewna? Wszystkie takie pokazowe fotki są robione w ten deseń.

Elfir
21-12-2013, 17:02
Nie. Po prostu biały to klasyka. Jak zajrzysz do wątku "nasze kuchnie" to 90 % kuchni z ostatnich lat jest na biało.
Łazienka aż się prosi o wnękę prysznicową kosztem kuchni :D

BUTER
29-12-2013, 12:46
Przekonałem się trochę do bieli ale tylko na frontach. Blat chciałbym zrobić z drewna (np. jest coś takiego w Ikei).
W tej cienkiej działówce pomiędzy kuchnią a łazienką są instalacje i nie chciałbym jej teraz ruszać. Za duże koszta.