PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja poddasza wełną.



mrmeX
21-12-2013, 19:55
Witam, między świętami planowałem ocieplić poddasze wełną. Na razie 1 warstwa między krokwiami. Wylewki zrobione 3 tygodnie temu. W jednym pomieszczeniu jest wilgotna membrama paroizolacyjna, przy większych przymrozkach zamienia się w lód. Zastanawiam się czy muszę ogrzać pomieszczenie aby woda wyparowała, czy też mogę dawać śmiało wełnę. Wełna i tak nie dochodziłaby do folii. Na wiosnę woda przecież wyparuje. Wełna Isovera. Poradźcie coś:)

Fo_
21-12-2013, 20:56
Membranę to masz raczej paroprzepuszczalną.
Po pierwsze to odetnij się paroizolacyjnie od parteru.

mrmeX
22-12-2013, 09:29
Zgadza się oczywiście membrama jest paroprzepuszczalna. Ok, odetnę parter od poddasza. Ale co dalej kłaść czy jednak grzać? Teraz jest ciepło otworzyłem okna dachowe może trochę pomoże ale zapewne przy temp 5-6 stopni na nie wiele to się zda.

Tomek W
03-01-2014, 10:22
Najlepiej ogrzewać pomieszczenia, aby usunąć wilgoć przez te otwarte okna zanim ułożysz kolejne ocieplenie. Dla wełny którą masz, nie ma deklarowanych danych o nasiąkliwości wodą, więc lepiej nie narażać jej na zbyt duże działanie wilgoci.

ZPH Galant
03-01-2014, 16:47
Witam,
Ogrzewanie pomieszczeń powinno pomóc. Tak samo jak częste wietrzenie pomieszczeń. Na wiosnę jednak radziłbym zrobić na nowo izolację. Dać wełnę, płytę, a między nimi folię paroizolacyjną. Wtedy dopiero nie będzie tego problemu. Najpierw jednak trzeba dokładnie wysuszyć. Nic to nie da jeżeli teraz da się wełny jeszcze więcej. To tylko może pogorszyć sprawę i sprowadzić do domu pleść z którą będzie trzeba walczyć. To tylko narobi więcej kłopotów niż pożytku.

Pozdrawiam
ZPH Galant
----------------------------------------
http://www.zphgalant.pl/

mrmeX
03-01-2014, 21:11
witam, problem sam się rozwiązał:) Dodatnia temperatura zewnętrzna połączona z wietrzeniem sprawiła, że membrama jest sucha. Założę jedną warstwę wełny i tymczasowo na nią dam folię co by wilgoci nie chłonęła.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.